Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Crohnova choroba

Ke vzniku této poruchy přispívají i některé vrozené předpoklady až 20 % z těch, kteří se s Crohnovou chorobou léčí, má mezi svými příbuznými dalšího nemocného s touto chorobou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
peta

prosim o radu ma koureni vliv na chronovu nemoc???????????

martinéz

Pro Petu...kouření má na Crohna velký vliv, já už ho mám 3 roky a stále jsem nepřestala a občas, když si tedy tu pauzu dám, tak se mi to zlepší...:-)ale úplně s tím přestat se mi zatím nepodařilo, bohužel...:-(

jarka
2x

Dobrý večer,jak čtu ty příspěvky,tak se čím dál více strachuji.Crohna mi zjistili před týdnem a to mám 56let.Jsem z toho opravdu špatná a je to o to horší,že to mám i můj syn.Ale,že bych měla nějaké velké bolesti se říct nedá,jen nafouklé břicho. Ale píšu kvůli tomu kouření.Všude čtu jak to škodí i od lékaře mám přísný zákaz kouření,ale já prostě nedokážu přestat.Vždyť taky kouřím 40 let.Je mi z toho smutno a čekám co bude.Když jsem to nevěděla kouřila jsem normálně a teď mi každá cigareta připravuje hrůzu,ale nekouřit nedokážu. Možná až budu pod kudlou. Ahoj a držte se.

karinja

dobry den reaguji na vas prispevek protoze jsem na tom stejne jako vy , kourim a nemuzu se toho zlozvyku zbavit.Pritom vim ze by me to dost pomohlo ale neznam nikoho kdo je na tom podobne jako ja, mozna kdyby nas bylo vic tak by to bylo fajn.- v podstate bychom mohli soutezit treba - kdo driv prestane nebo nejakym to zpusobem omezi. Kdysi jsem cetla, ze jak dlouho trva aby si clovek zvykl -zacal byt zavisli na cigaretach tak dlouho si musi odvykat a myslim ze je to pravda.Zkousala jsem prestat ale vydrzela jsem to tak mesic a znovu zacala. My kuraci s nasi diagnozou a je nas vic - urcite by jsme uvitali kdybychom tento problem nejak zacali resit.

Kačka

Ahoj,je mi dvanáct let a diagnózu mi určili před dvěma roky.Hledám někho v mém věku s kym bych si mohla popvídat a třeba si i navzájem poradit.Zatim ahoj a jestli se někdo takový najde tak mi prosím napište na [email protected]

karinka
2x

Ahojky vsem je mi 36let a mam uz 3 roky crona.da se stim zit ale je to tezke.Poslední dobou jsem měla stále bolesti břicha i když jsem si dávala pozor na stravu pořád to bylo horší.Dokrorka zvyšila dávku leku a ji mi malinko lépe.Přeji vsem aby s tou nemocí bojovali a nevzdávali to.Kolikrát jsem to chtela vzdát i já ale pak jsem si rekla lidi jsou na tom huř než já.Zatím se mejte pa Vladka

Mirouca
1x

Ahojky vsem kteri mate Crohnovu nemoc,ale i tem kteri se jen o ni zajimate.Me je 22 let a Crohna mam uz 4rokem.Ze zacatku to bylo pro mne hodne tezke.Poslaly me poprve lezet do nemocnioce a po tydnu mi diagnostikovaly Crohna.Porad jsem nechapal o co jde,ze je to nemoc na cely zivot a ze budu muset brat leky celozivotne a hodne dalsich veci ktery se zmeni.Az kdyz sem tam lezel celkem 3mesice tak mi pomalu dochazelo co to vlastne ta Crohnova nemoc je.Davali mi ze zacatku prednison,salofalk a mnoho dalsich leku.Celkem sem jich bral 25,tech leku.Prednison sem bral asi rok a pul,az nastala remise a byl mi vysazen prednison.Ta trvala asi rok a pak zase nemoc davala osobe vedet,zase ty silne prujmy,bolesti.krev ve stolici.Byl mi zase nasazen prednison a pridan prednison ktery ale pomohl jen na chvili tak mi byl pridan imuran,ale ten pomohl taky jen na chvili.Lekar asi uz nevedel jaky,nebo nechtel mi nasadit jiny lek ktery by pomohl,tak na me zkousel pokusy s prednisonem jak na pokusne mysi.Menil mi davky jak kdybych byl fakt pokusna mys.To ale netrvalo dlouho a rekl jsem ze bychbchtel byt prelozen jinam,Byl sem tead prelozen k jinemu lekari.Presneji do Prahy 7 do klinickeho centra Iscar.Uz jen kdyz sem prisel poprve slo videt to jednani perfektni.Nemocnice proste na na 1 a lekari to same.Bylo mi udelano vysetreni a ponem hned nasazen novy lek,ktery je jeste ve studii a je z Ameriky,takze nevim ani jeho nazev.na karbicce neni.No nechci to zakriknot ale jde videt velke zlepseni.Jsem fakt velmi rad,ze sem se dostal do toho klinickeho centra Iscar a za to ze tam jsou tak perfektni lekari.Proto vy kteri mate Crohnovu nemoc,dejte velky pozor jak vas vaš doktor leci a zajimejte se o svou nemoc co nejvice to jde.Musite byt hodne silni psychicky a nepodavejte se ty hnusny nemoci jen tak,BOJUJTE!!!PREJU VSEM ZE SRDCE ABY BYLY ZDRAVY,A VY KTERI MATE COHNOVU CHOROBU,AT MUZETE ZIVOT PROZIT KRASNE A ABY TA NEMOC BYLA U VSECH NA PORAD VE STADIU REMISE,NEBO KDYBY TO SLO TAK VYMIZELA UPLNE!

jitka
3x

ahojky je me uz 47 let cr mam uz 6 let ze zacatku nemoci sem zhubla 15 kg brala jsem tricet ctyri leku denne ktomu apsolutni nechut cokoli ktomu se pridal dalsi chlapik jmenem bechter a ziju moje deti obvzlast dcerka 11 semnou zvlada tu narocnou cestu stale chodim do prace sem rada a moc ze jsem vydrzela neni me nejlepe ale musim bojovat. je to takova velka mrska ale nesmime se vzdat

Jana
6x

Ahoj....já mám Crohnovu chorobu už třetím rokem a je mi 17.Začátek byl příšernej nesnesitelný bolesti břicha,průjem,ospalost vůbec žádná energie chut do ničeho ani na jídlo.Zhubla jsem skoro 10kg ale po 14dnech v nemocnici se to všechno zlepšilo,hodně pomohli prášky vitamíny....Dá se stim žít a zkoušet všechno co člověku sedne a co ne...Třeba alkohol já ho piju s mírou a všechno je bez problému....Sem ráda za tuhle diskusi a za nové informace....přeju všem pěkný život a hodný střívka:-)

Ondrášek
4x

Zdravím ve spolek... Je mi 19 na Crohnovu chorobu mi přišli před šesti skoro sedmi lety, nemůžu říct, že byla v nějakém vážném stádiu ale u téhle nemoci si člověk nemůže být jistý dne ani hodiny... Momentálně mám stabilní výsledky a muj crohn je v klidovém stádiu... Proč sem píšu... možná by se zdálo že se chci pochlubit, ale tak to v žádném případě není, chtěl jsem spíše nabídnout, kdyby měl někdo zájem si povídat nebo třeba trošku zvednout naladu a podepřít tak že se může ozvat... moje ICQ je 323030551... tak když bude nalada ozvěte se... chtěl bych jen těm kteří jsou na tom třeba hůř psychicky říct že nemocí to nekončí dá se s ní žít a dá se s ní žít krásný plnohodnotný život plný krásných a silných zážitků....

Laďulík

Ahoj všem, je mi 28 a plánuji druhé dítě. CN mi zjistili před rokem, ale mám jí už delsí dobu cca 10 let to už se nedozvím. První těhotenství jsem zvládla v pohodě, bylo mi 19 let, u toho druhého se teď obávám a navíc si nejsem jistá, jestli tak v pohodě otěhotním. Kdy měla nějaká žena zkušenost, děkuji za radu nebo názor. Zdravím všechny a věřte, že může být i hůř.

Lenča
1x

Ahoj Laďulíku, mě zjistili Crohna 5 měsíců po narození syna. Nyní jsem ve 19. týdnu těhotenství, léky beru nepřetržitě těch 6 let. Otěhotnět se mi podařilo po roce snažení, na genetickém vyšetření je miminko v pořádku, tak snad to všechno bude OK. Porodní asistentka mi řekla, že možná budu moct i kojit. Zítra jedu na konzultaci s gastroenterologem, tak jsem zvědavá, jak se vyjádří on a popř. dám vědět. Když tak se mi ozvi na [email protected] Držím palečky Lenča ( a mimi)

Lucka
1x

Ahoj, mám Crohna diagnostikovaného od dubna letošního roku,od srpna jsemv remisi a tak jsem vysadila antokoncepci..že se jako budeme chránit jinak...:-)no a nějak jsme to asi podcenili..jsem v 7.týdnu těhotenství..nejdříve velká radost a teď starost...nic mi není zatim,ale mám obavy aby vše proběhlo v klidu a mimi bylo zdravé,no a já také :-)musím věřit v to lepší.Bru jen Asacol a kyselinu listovou,přesto mně poslali na genetiku, ale nemusím se obávat prý víc než zdravé maminky.Je to moje první mimi,tak jsem vyjukaná.Přeji hodně štěstí a zdravíčka a aby se to brzo povedlo:-).

jarka
1x

ahojky mam krona asi od 20let je mi 38 mam 6 cerku po dvou a pul letech co sem ji kojila se nemoc zacla zhorsovat operace operace a sami bolesti pak vyvod a klid dva roky sem se citila fajn pok mi strevo zatloukli spet a asi po 3 letech mi doktor rekl ze jsem 3mes tehotna v mim veku a stou nemoci tehotenstvvi v poho akorat ta unava porod taky super diky pani dokt.pekarove z nem benesov ted je malimu 6mesicu kojim ale uz sme lezeli 3krat v nem.zase mam 50kilo a velky teploty prujem a pridali se bol.kloubu a zad.ale ten malej za to stoji. kdyz si spomenu ze mi rikali ze ho nedonosim nebo ze se stane neco me ze mam jit na potrat tak sem rada ze sem poslechla moji doktorku a nesla.malej se nar.ve 41tydnu mel 49cm a 2750gr.tak se neboj stoji to za to.

Jarek
1x

Ahoj všem.Crohnovou nemocí trpím od svých 15let (1997)...roku 2000 jsem musel podstoupit ileocekální resekci a bylo mi odebráno asi 30 cm střeva.Poté jsem se cítil opravdu skvěle až do léta roku 2007 kdy jsem začal často zvracet (většinou večer)...pozdeji jsem zvracel naprosto po všem i 5x denně...zvládnul jsem jen suchý rohlík nebo suchou rýži.Musel jsem do nemocnice na infuze a vyšetření.Zjistili mi crohna na dvanácterníku.Takže se mi onemocnění pěkně stěhuje,ale to o crohnu všichni víme.Byl mi nasazen prednison a pentasa a doporučení k doktoru ve FN Ostrava.Po prednisonu jsem se cítil dobře,ale není možné ho brát pořád,takže mi doktor předepsal imuran a budenofalk.Zabíral asi půl roku a nyní se zvracení a bolesti břicha vrátilo.Příšti týden nastupuju na první dávku remicade a pevně doufám,že mi pomůže.Chtělbych se zeptat, jak se člověk cítí po remicadu.Teď nemyslím v reakci na crohna, ale spíš nežádoucí účinky.Děkuji...

Baruš

Ahoj crohňáci Je mi 15 let kdyz jsem v únoru byla na 15cti lety prohlidce měla jsem 30 kilo a 150 cm paní doktorka usoudila že asi není něco v pořádku a poslala mě do motola na nějaké oddělení se strašným jménem který si už nepamatuji :) objednaná jsem byla pár dní po příjímačkách (který jsem naštěstí zvládla:) ) tam mě poslali na všechna možná vyšetření rentgen zápěstí, antropologie odběry krve a moči. Přišla jsem tam s mámou měla jsem strach z toho co zjistím a zároveň jsem se i těšila že konečně přijdu na to co mi je, pan doktor byl trochu netaktní a hned na nás vybalil že mám crohnovu chorobu a že by bylo nejlepší hned si jít lehnout nahoru na lůžkový oddělení trochu jsme se vyděsili protoze jsme vubec nevedeli co to je až když jsme vyšli nahoru kde byl jiný doktor a ten nám všechno vysvětlil že musím na vyšetření na kolonoskopii a gastroskopii aby se diagnosa potvrdila na vyšetření jsem byla ale mela jsem to stesti ze jsem byla v celkový narkoze byla jsem i na očním a na sonu nakonec zjistily ze jsem nemocná uz tri roky a protoze se to 3 roky nelecilo zůstala jsem vzhledove jako by mi bylo 12 nasadily mi asi 6 druhů leků a byla jsem jeste na magneticky resonanci je rijen pribrala jsem od kvetna kdy mi nasadlily ty prasky 10 kilo citim se lepe a prasku mam uz jen 3 druhy :))

Lída
1x

Ahoj te lidičky nevím jak mám přesně začít asi takto.18.10 mě manžel odvezl do nemocnice s nesnesitelnýma křečema v břiše po rengenu mě ihned mueli operovat potom mi zdělili že mi vzali 18cm tenkého střeva 8cm tlustého a5,5apendix bylo mi hrozně a také naznačili co to může být. V pondělími 27.10 to řekli na 100% že se jedná o Crohnovu chorobu. byl to šok vůbec sem o té chorobě nikdy neslišela je mi 34 a mám 3 chlapce sice jsem už z nemocnice doma ale pořád se z toho nemohu vzpamatovat do toho mám hrozné bolesti zad nevím co jíst spíše VAŘIT a jak.Tak prosím zdali byste mi poradili můj email je [email protected] za vaše odpovědi vám srdečně děkuji.

lucka

Ahoj,je mi 24 let a tuto nemoc mám už 3 rokem.Napíšu to zručně.Radím všem,řekněte svému doktorovi,atˇ vás objedná u doc.Lukáše v Praze 7-Holešovice v ISCARE.Dostanete infuze a tam na vás asponˇ nedělají pokusy.Příjemný kolektiv.Od té doby,co sem jezdím,tak je mi mnohem lépe.Mějte se Lucka.

apip

Jo a Dc.Lukaš opravdu kapacita.Už vlastne prof.

martin

dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s NUTRISONEM.Vrátil jsem se z FN BRNO,kde mi dali sondu do nosu a tou beru výživu NUTRISON 2l denně.Mám to brát 3 měsíce tedy do 16.2.2009 a pak opět nástup do nemocnice kde prodělám vyšetření a pak se rozhodnou co dál jestli to bude dobrý nebo operace.Prý u této léčby nesmím nic jíst a to si teda nedovedu představit co budu dělat o vánocích.Jestli má někdo zkušenost s touto léčbou tak mi napište.Děkuji Martin

Jirka
1x

Díky Cronově nemoci mi umřela babička,nikomu Vám tu nemoc nepřeju a je mi Vás upřímně líto a přeju Vám aby ste se uzdravily .

karelbastr

dobrý den chtěl sem se zeptat má někdo skošenosti s lékem Humira dostaval sem remicade ale prošvihl sem termín a opětovná léčba je riziková proto jsem dostal lek Humira je v injekcich tak jestli mate někdo skušenost tak napište.S Remicade sem byl spokojen akorat sem udelal chybu nedodrženi termínu tak se toho vyvarujte po znovunasazení muže dojit k reakci lečím se u doc.Zbořila skvělej doktor děkuji a držte se

Jana

Humira bude mit schvalenou tuto indikaci, uz mely probehnout studie. Sama u firmy, ktera lek vyrabi pracuji a na konci mesice jdu na kolonoskopii, takze pokud se diagnoza potvrdi, tak budu shanet dalsi info. Pokud chcete, tak se obratte na firmu Abbott Laboratoties.Jana

karlinka
2x

asi neberete svou nemoc moc vážně, myslím že chronovka není nemoc při které si můžete dovolit nedodržování jakého koliv termínu, měl byste být rád, že se k Vám Humira dostala, nebo že jste se Vy dostal k Humiře.V našem kraji bylo jedenáct pacientů s RA,kteří žádali o Humiru a dostala jsem jí jenom já, to je jeden pacient na rok, aby ste tomu rozuměl nedovolila bych si už jen kvůli těn co léčbu nedostali si dovolit nepíchnout si injekci,nebo pokud jste posera,tak dojít si jí nechat píchnout. opravdu Vaše chování nechápu, uřízli Vám nohy? Moje sestřenice má crohna,má vývod má pořád teploty a vysoké CRP je jí 40let a nepřeji si nic jiného než ,aby jí Humira pomohla aspoň tolik co mě a vy si dovolíte léčbou nedodržet.

Honza
2x

Dobry den Chtel jsem se vas zeptat jestli pri Crohnove chorobe muzu na dale fizycky tezce pracovat mam namahavou a praci. dekuji za odpoved

bjehna
1x

odpověd na každou nemoc je ježíš kristus ježíš chce uzdravit každého kdo k němu přijde z každé i crohnovy nemoci, jeden příběh za všechny ht tp://www.nebojsejenver.estra nky.cz/stranka/neboj-se_-jen-v er [email protected] ježíš žije a ještě dnes uzdravuje

karlinka

Ano a proto nám amíci dali humiru,Byla původně pro hiv pacienty,ale inhibitory mají širší využití tak je humira pro vás cronovky i pro nás revmatiky a lupénkáře.takž děkujeme Kristovi převlečenýmu za Amíky a ještě ať seKristus převlíkne za naše poslance, aby byla humira dostupná pro každého protože začínám mít pocit,že se vzdalujeme civilizaci a blížíme se ke třetímu světu.

bjehna

ten link se nepodařil, ted to vyjde "ježíš žije a ještě dnes uzdravuje" už k linku nepatří :-) http:/ /www.nebojsejenver.e stranky.cz/stranka/neboj-se_-j en-ver

bjehna

ht tp://www.nebojsejenver.estra nky.cz/

Libuše

Moje příbuzná v listopadu začala zvracet,někdy nemohla ani se pořádně napít, natož něco snízt,pouze tekutou stravu a po douškách pít.Od té doby zhubla 20kg.Nejdříve jí obvodní lékařka poslala k odbornému vyšetření,tedy endoskopii,kde lékař řekl, že je vše v pořádku.Na tomto základě jí nechala lékařka ukončit neschopnost,i když jí bylo stále špatně.V tomto stavu přežila vánoční svátky a pak se obrátila u jiné lékařky,ta jí nechala opět vašetřit, včetně histologie a s těmito výsledky jí poslala do nemocnice, jako akutní případ.tyto výsledky nestačily,opět dělali další vyšetření,včetně CT.Bylo jí už potom tak slabo a špatně, že požádala o přijetí do nemocnice.Nyní je na kapačkách skoro 14 dní,dokonce jí na víkend lékařka zapomněla kapačky napsat,tak je nedostala.Nejdříve jí diagnostikovali,že v žaludku má nádor,potom zase vše dementovali,znovu vyšetření a vzorky na histologii.Tvrdili, že někde na dvanáctníku něco je(nebo v této oblasti) a bude se to operovat.Poslední verze jí sdělili, že je to crohnova choroba.Tak nevím, co si mám o tom myslet.Prý ji budou léčit cortikoidy.Navíc jí nikdo nevysvětlil,co tato choroba obnáší.Kdo ví, zdali nepřijdou s další úplně jinou diagnosou.

Andy

Ahoj lidičky, tak jak to zde čtu, tak jsou mezi vámi lidi, kteří mají stejný problém jako já. Je mi 32 let a s crohnovou chorobou bojuji 16let. Úplně na začátku jsem byla taky pěkně vyplašená, co se to se mnou děje. Pamatuji, že jsem tenkrát taky hodně zhubla cca 15kg. Po převozu z nemocnice z jednoho města do druhého, mne dali dohormady. Od té doby jsem v nemocnici ležela několikrát. Naposledy v roce 2007, kdy jsem měsíc byla na výživě Nutrisonem v nemocnici a další 3 měsíce doma. Také jsem si nedokázala představit, jak to zvládnu na tak dlouhou dobu nejíst. Ale už jsem měla zkušenost s pauzou na 6 týdnů, tak jsem si řekla, že to nějak zvládnu. Je to těžké období. Zdraví jedinec si to nedokáže představit. Je fakt, že jsem si mohla slabé kafe udělat, ale když jsem si ho po měsíci udělala, tak mi vůbec nechutnalo. Prostě chuťové pohárky byly úplně přeházené.Když jsem chodila ven na vycházky, tak jsem cítila pohledy lidí jak na mne koukají. Ze začátku to nebylo moc příjemný, ale pak jsem to hodila za hlavu. Bohužel problém, který díky této nemoci mám je seznámení. Né vždy se přítel s tímto onemocněním smířil.Takže všem mohu jen vzkázat bojujte. Jak tu bylo již napsáno - Jsou horší věci.

kamil

Jemi 43 nemoc mám od 30 a žiju tak jak nemoc dovolí má zasebou tři operace a asi 80cm tenkého střeva mě už vzali.Poslední operace se srustu byla před dvéma léty od té doby měto rozháněli kapačkama vloni na podzim.Mám lomak a imuran,citím se dobře a nemoc si držím odtěla někdy zazlobí ale chceto nevdat se překonat a jít dál.Jeto náš osud tak proč dělat negativní závěry.Držím pěsti všem kteří chtějí bojovat ané jen brečet a litovat se.

apip

Mě je 25let.Crona mam od 12 let.Nejhorší to bylo asi tak kole 15 roku to jsem strávil v nemocnici skoro 8 měsícu než jsem trochu přibral (ze45 na 60).Kolem 16 roku jsem začal chodit na zabavy a samozřejmě+ že sem si dal alkohol a kamarád mi dal cigaretu.No zajímavé pro mě tehdy bylo to že od té doby kořím asi 20 denně a do hospůdky chodím skoro každý týden.A vše je v pořadku.Zatím.Dnes važím asi 105 kg jsem bez prašků asi 6 rokem.Bohužel Docentovi to říct nemohu pač by byl na praškách on sám.Přeji vám všem aby vaše choroba Byla co nejmenší a nejméně bolestivá.

Monika 22

Dobrý den, jmenuji se Monika. Chtěla bych touto cestou požádat o pomoc osoby, které trpí Crohnovou chorobou. Jsem studentkou vysoké školy a jako téma své diplomové práce jsem si zvolila právě problematiku osob, kteří trpící tímto život zatěžujícím onemocněním. Žádám především osoby, u kterých toto onemocnění propuklo v dětském věku (do 18 let).Hlavním cílem mé práce je zjistit jaká péče byla těmto pacientům poskytnuta. Dále se budu zaměřovat především na úskalí, která přináší tato choroba. Jaký je teď Váš život, zda máte obtíže ve škole, popř.už v zaměstnání. Chtěla bych především zjistit na základě Vašich zkušeností, která složka péče u nás nefunguje a co by bylo vhodné zjistit. Pokud by se našel někdo kdo by chtěl semnou spolupracovat, tak budu moc ráda. Nemusíte se obávat zveřejňování Vašich osobních údajů, protože to zůstane v naprosté anonymitě. Kontakt na mě je [email protected]

Leona
2x

Je mi 56 let a Crohna mi zjistili po silné kolice,když mě museli otevřít s podezřením slepáku nebo perforaci střev.Odstranili mi slepé střevo a vzali vzorek od střeva-uzlinku-a poslali na vyšetření.Potvrdila se táto nemoc.CHodila jsem 5 let na poradnu,prošla vyšetřenimi,jako hadičky do střev přes žlučník a napouštěli tekutinou pod televizí.....Taky mi chtěli udělat koloskopii,ale to nechci dovolit,jednak je tohle vyšetření hrozně bolestivé a pak se bojím proražení stěny,což se může stát.Jedna stará paní mi poradila dobrý recept,jak udržet střeva v chodu a věřte nebo né,už dvcet let se udržují bez lékařů.Zkuste to taky a bude vám dobře.KUPTE SI PUŠKVOREC a malou lžičku dejte večer luhovat do sklenice s vodou přes noc.Ráno přeceďte a pijte během dne.Ráno před i po snídani 1 lok.Při obědě i večeři totéž. Opakujte každý večer čerstvý.Pijte třeba 3 týdny,uleví se vám.Pak udělejte pauzu a jak ucítíte těžkost,opakujte. Od té doby můžu jíst všechno,kromě čokolády, i jedna kostička mi udělá zle.Dvěma známým jsem Puškvorec doporučila a ti mi děkovali,že tak banální bylina tolik pomohla. Někdy se mi přitíží třeba odpoledne,tak si převařím trošku puškvorce asi dvě deci vody 2 min. a teplé po trošce lokám,uleví se. ZKUSTE A NAPIŠTE

E

Dobrý den, už na jiných diskuzích jsem se dočetla, že na Crohna pomáhá puškvorec. Můžete mi napsat po jaké době Vám bylo lépe? Já ho popíjím už téměř 14 dní a stále nezabírá. Děkuji za odpověď

karlinka
1x

Ptejte se na Humiru u svých lékařů, tlačte na ně.humiru si píchá pacient sám, není to nic hroznýho jehlička je jako komáří sosáček jen ta látka trochu štípe, ale stojí to za to.Ráno jsem si píchla a do večera se mi hodně ulevilo a ráno jsem vstávala bez větších problémů.Je tu ale hrozný problém asi tu ještě úplně ukončená studie a tak o dávání léku nerozhoduje váš ošetřující, ale revizní lékař v pojiš´tovně, u nás ve ZPMV je to ušní krční nosní,takže odborník na slovo vzatý. Přečtěte si o Humiře, je to plně biologická léčba a opravdu zabírá,zabíra,zabírá.Mám RA a nemohla jsem se několik let po ránu postavit na nohy, měla jsem oteklé,horké a začervenalé kloubyPři poslední atace mi selhala slinivka a CRP jsem měla na neuvěřitelnych 199.Po Humiře se to opravdu zlapšilo, není to sice na 100%, ale úleva je to veliká a hlavne po psychické stránce a taky se sníží užívání kortikoidů a methotrexátu.Humira nemá žádné závažné nežádoucí účinky jako kortikoidy a Methotrexát

alena
5x

Dobrý den, v návaznosti na váš článek - Humira nemá žádné závažné negativní reakce jako met otrexát? Omlouvám se, ale co´je to za nesmysl? Vždyť i v příbalovém letáku máte spoustu nežádoucích účinků a dokonce, že způsobuje některé druhy rakoviny !!! Bylo to dokonce potvrzeno i anglickou studiií. Co na to řeknete? A krom toho Humira nepůsobí na klouby, ale na střeva, lupénku a vnitřní orgány.

pepino

Ahojky croňáci, reaguji na Karlinku, plně souhlasím s jejím názorem naléčení Humirou, je mi 52 let, CR mám asi 3 roky, rok a půl po opraci kdy mi udělali vývod ten.střeva, plno prášků které nezabíraly, teď si píchám půl roku inj.Humiry a jsem v pohodě, teeda až na ten vývod, po třech dnech měním pomůcky,problémy trochu s oblékáním abych to maskoval, jinak jímvše, piju vše, není problém.Dali mi nyní plný inval.důchod, chci zkusit trochu ještě pracovat, jestli mi to nebude dělat problémy.Lékaři uvažují o zanoření stomie, ale moc se jim do toho nechce, rozhodnutín nechávají na mně, prý je tam určité riziko rozpadu napojených střev.Pokud má někdo podobnou zkušenost sezanořením stomie, poraďte prosím.

Aisha Stará

Já jí taky mám pomalu 8.let,naučila jsem se s tim žít

Radana

Dobrý den,já mám crona diagnostikovaného od září 2008.Můj největší problém je asi v tom,že se s diagnozou neumím smířit.Po záchvatu,jsem na tom psychicky docela špatně,ale léky na psychiku brát nechci.Je mi 33 let a mám 4 letého syna.Prosím poraďte jak se s tímto společníkem naučit žít.Momentákně mě přepadává jen sebelítost,a strach co bude do budoucna.Jsem si vedomá,že jsou na tom lidé daleko,daleko hůř....ale nějak to na mě moc nezabírá.Budu vděčná,za každou radu.Děkuji

andrea

Dobry den Radano,mi zjistilo crona teprve letos v lednu,ale jiz od lonskeho rijna bylo podezreni.Taky jsem ze zacatku nebyla na tom psychicky moc dobre,mela jsem strach co bude dal,hned jsem propadala depresi a zacla brecet.V breznu jsem byla tyden v nemocnici,kde jsem byla tyden na enteralni vyzive a davali mi transfuze,protoze navic ke cronovi,at toho neni malo mi zjistili anemii.Krev mi dali do poradku a nasadili mi kortokoidy konkretne prednison na crona.Tez jsem nebyla na tom moc dobre psychicky v nemocnici,jeste ze mam tak super byvalou tchyni ta mi hlidala 3 deti,ale stejne jsem byla s nervami pryc,kazdy den jsem tam obrecela a tesila az me pusti dom.Tez mi v nemocnici napsali nejake depresiva,ale ja jsem je ani nezacala brat,pri cronovi je dost dulezite ,aby clovek byl v klidu stres pry je jeden ze spoustecu crona.Nevim jak spatne psychicky na tom jsi,ale pokud mas podporu u manzela,ktery te podrzi tak jsi na tom lip jak ja.Ja jsem rozvedena jsem s detmi sama a kolikrat jsem si tak posteskla,kdyz mi nebylo nejlip kdyby tu tak nekdo byl.Drzim ti palecky at po psychicke strance nad crohnem zvitezis,vim ze to moc nepomaha,ale zkus si rict jsou i lide co jsou na tom hur a mas maleho klucinu a ten te potrebuje zdravou,tak se drz

Radana

Ahoj Andreo,jsem ráda,že jsi mi odepsala,potěšilo mě to.Já mám moc hodného manžela,který je z mé nemoci stejně nešťastný jako já,a pomáhá mí kde může,kdybych ho neměla,nevím co bych si počala.Ale i přesto všechno,musím bojovat hlavně sama...a já nejsem bojovník!!Pokud by jsi měla zájem,a já bych byla moc ráda,a chtěla se se mnou podělit o skušenosti,poradit si a třeba i trošku povzbudit tady je má mejlová adresa: [email protected] e potěší mě,aŤ napíše kdokoliv.Můžeš mít spoustu přátel,ale pochopí nejlíp ten,kdo ví o čem mluvím,a je na tom stejně.

Lucík

Ahojky...je mi 23 a crohna mi zjistili před rokem a něco!!!!byla jsme natom dost špatně a vím co asi prožíváš...přes měsíc jsme ležela v nemocnici a už mi z toho hrabalo :)...chtěla jsme se co nejdřív vrátit zpět do života a to jsem taky udělala....měla jsem kolem sebe hodně lidí co mi pomohli, ale stejně nikdo nevěděl ,jak se opravdu citím uvnitř!!!! Ještě teď na mě padají deprese a otázky proč zrovna já....vůbec se nelituj a snaž se využít každý den, jako by byl ten poslední. Dlouho to bude ještě trvat, ale seber všechny síly a BOJUJ, na světě jsou lidi natom ještě hůř!!!!!! Držím moc palečky........

Damijánek

Ahoj Radano, mám několik přátel s touto chorobou a dokázala jsem jim pomoci a jejich bolesti zmírnit. Pokud máš zájem o informace, volej tel.číslo 605 954 276.

Radim

Ahoj, mám crona již 8 let, zpočátku se to dalo všechno snášet, ale vloni na jaře jsem šel na kolono a při tom vyšetření došlo v zúžené části tenkého střeva k poškození, následovala okamžitá operace, byla mi odebrána část postiženého střeva a uděla mi stomii,tedy vývod.Po zotovení a následujících vyšetřeních mi zjistili, že cron neustoupil a dále si hoví pro změnu v tlustém střevě.Léčím se v Ostravské nemocnici na Fifejdách, kde není možná biologická léčba, která mi byla dále přislíbena.Ale již půl roku se nic neděje.Chtěl bych touto formou požádat o pomoc, jestli mi nekdo pomůžete s kontakty na jiné lékaře, je jedno kde.Děkuji

andrea

Ja chodim ve Frydlante k dr Chalupovi a jsem s nim spokojena.Ve Frydlante ordinuje jen uterky a jinak ma ordinaci ve Frydecke nemocnici.

katka

ahoj jen sem se chtěla zeptat když máte crona můžete dostat i rakovinu?Někde jsem to četla a mám z toho docela strach.....dneska jsem byla na kolonoskopii a právě sem se to dozvěděla :(

Macek
1x

Ahoj, všem co s touto nemocí zápasí.Já s Cronem žiju a bojuji od svých 27 let a dnes je to již 10 let kdy mi tuto chorobu zjistili.Po operaci kterou jsem před 10 lety prodělal (zkrácení střeva) mi jasně řekli, že od dalších operací a dalšího zkracování střev nebudu mít pokoj a za dva, tři roky tam budu znova.Nestalo se tak doposud i když potíže jsou a budou.Pokud by to někoho zajímalo, těch 10 let jsem pouze na sulfosalazinu KN a pěknou řádku let do sebe hrnu wobenzin, kterému přisuzuji tu dlouhou výdrž.Vzkaz pro všechny, kteří s totou chorobou žijou, nepodávejte se jí, myslete pozitivně dělejte to co dříve uvidíte, že se s tím dá žít.

urban mira

moje přítelkyně má dva roky chrona. byla během půl roku dvakrát na operaci,bere pentasu ,budenofalk,azaprin a železo,na záchod chodí asi tak 4x denně,odpoledne je zavzdušněná a pracují ji střeva až do noci,křeče nemá jen těžko od žaludku,po dvouletém užíváni prášků žádná změna

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce