Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Infekce močových cest

„Infekce močových cest může probíhat od banálního, nenápadného zánětu, kterého si v podstatě ani nevšimnete, až po nebezpečné hnisání ohrožující Vaše ledviny. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Irena
3x

Dobrý den, mému synovi je 10 měsíců. Ihned po narození mu zjistili rozšířené ledvinové pánvičky. Ve dvou měsících dostal zánět močového měchýře a byli jsme hospitalizováni. Zároveň jsme byli sledováni v nefrologii. Byl mu proveden reflux, který nebyl prokázán. Nyní je mu 10 měsíců a zánět se mu opět vrátil. Měl vysoké horečky přes 40. Obvodní lékařka mu předepsala ATB Cefzil. Nyní je dobral a objevila se u něj silná alergie, dostal vyrážku po celém těle. Chci se zeptat na vhodnou léčbu a proč se synovi tato nemoc vrací, když reflux nebyl prokázán. Mám strach o jeho zdraví, je malý a už bere tolik antibiotik.

hustyles

uz jsem tooto onemocneni prodelala jako mlade devce, ted je mi 56 let a letos v lete pri koupani v bazenu (verejnem) jsem pravdepopdobne ziskala bekterii- bolest ukrutna a pomerne se to i dlouho lecilo, ted se mi problem vratil a ja jsem z toho spatna, antibiotika zatim nezabiraji a ja mam obavy, ze jsem si zadelala na pekny maler.............zkousim to i samolecbou, bylinky, svedske kapky obklady,nematne nekdo dobry recept jak se toho zbavit dekuji predem.......

hustyles

Ano!!!!!!!

Veronika Vyhnánková

Já jsem před měsícem měla zánět ledvin, Byl to děs, měla jsem čtyřicítky a zkoušeli na mě troje antibiotika, aby mi vůbec klesla teplota. Už bych to nikdy nechtěla mít, prý ještě dvakrát a ledviny mi přestanou fungovat. Doktorka v nemocnici mi poradila ledvinový pás, abych nemohla prochladnout. Nosím ho teď pořád. Koupila jsem ho na www.ledvinovepasy.cz Zatím mi nic není, tak doufám, že to tak zůstane.

sysa
1x

Měla jsem zánět močových cest naposledy před 10 lety a nyní z ničeho nic mám zánět ledvinové pánvičky. Během pár hodin mě začalo hrozně bolet na levo od pupiku a 39horečky. Dostala jsem antibiotika a dned druhý den mi bylo o 20% lépe. Je pravdou že těch 10 let jsem neměla žádný zánět díky LICHOŘEŘIŠNICI VĚTŠÍ. Kdo trpí na opakované záněty tak ji musí užívat preventivně. Tři týdny deně pak třeba vysadit na týden a pak znova. Po třech cyklech máte pokoj na půl roku na rok a pak preventivně jeden dva cykly zopakovat. Lichořeřišnice je užásná přírodní léčba šetrná k organismu i k peněžence. Je výborná i proti zlatému stafilokoku - mám osobně vyzkoušeno

Dědek
1x

aco bereš na CPN ?

majka

Moc dobře a srozumitelně napsaný článek. S tím, že se nemá sedět na studené zemi je to pravda.Stejně tak, jak mi maminka vždycky říkala, abych neměla holé záda a nosila košilky. Po několika zánětech už jsem poučená a prakticky od podzimu do jara nosím tílka,abych neprochladla. No bohužel i tak jsem letos 2x měla zánět močových cest. Takže jsem v lékárně nakoupila uroval manosu akut, zásobu brusinkové čaje, ibalgin a minimálně jeden den ležet v posteli v teple. No a to mi na záněty naštěstí pomáhá a do dvou dnů je po zánětu. Jen mě u toho vždycky bolí záda, což není nic příjemného. Jednou jsem se nemohla ani zvednout z postele.

karolína

No já když jsem měla první zánět v životě, tak jsem chtěla jet na pohotovost. Volala jsem si tam předem a jelikož tam měli plno, tak jsem radši ani nejela. Paní mi poradila teplo, brusinky a ať si něco koupím v lékárně, tak jsem si vzala uroval manosu akut a to mi naštěstí pomohl. Strašně mě během zánětu bolelo i břicho a záda, takže jsem si na to dala algifenové kapky a aspoň jsem necítila žádnou bolest. Jinak Uroval si kupuju pokaždé, když zánět mám a vždycky mě zachrání. V poslední době jsem začala užívat i probiotika na posilnění imunity, tak snad se mi záněty budou vyhýbat.

libuše
1x

už delši dobu mam potiže s močenim nic mě neboli ale dlouho trva než se vyčuram a je to par kapek ted jsem byla na operaci totalni endoprotezu kyčle zjistily že mam nějake bakterie lecíli mě to doma jsem tyden učim se chodit a potiže s močenim jsou nazpět co mam dělat děkuji předem muj telefon 777088415 Meriova

Pavla

Dobrý den, mám dotaz ohledně účinnosti Biseptolu. Téměř celou zimu jsem měla asi 2 měsíce v kuse zánět močového měchýře. Prvně jsem na to dostala Biseptol, zánět za pár dní ustal a za další 2 dny se vrátil, k tomu jsem z ATB dostala kvasinkovou infekci. Kvasinek jsem se zbavila Clotrimazolem. Dr. mi nasadila další dvoje ATB a zánět ustal. Párkrát jsem ještě měla pocit, že je zánět zpět a proto jsem užívala Lichořeřišnicové a Gotukola kapky. Jako prevenci jsem si koupila Chili dezinfekční gel. Celé léto byl klid. Na konci srpna se mi ale zánět vrátil. Po 3 dnech užívání Biseptolu jsem v moči žádné bakterie neměla, ale po 6 dnech mě zase příznaky začaly. Chtěla bych se zeptat, zda mám Biseptol vysadit před dobranim, nebo pokračovat dál v léčbě? Já bych si nejraději koupila nějaké bylinky..

Jean

nejspíš to bude chlamydie a ureaplazmata na to není biseptol ale třeba doxyhexal a lichořeřišnice a další bylinky i změna stravy, rajčatové pyré a pod. ale nepřestávat léčit př. chlamydie info.

Lubomilka
1x

Doporučuji na močový měchýř Vitapixlu

Silvie

Mě pomohl Urosal Lady, který mi doporučila má gynekoložka. Kupuje se v lékárně a je přírodní....

Vendy

Já mám také za sebou opakující se zánět močových cest. X krabiček antibiotik, v péči urologa, takže mi dělali i rentgen a ultrazvuk a když mě vyléčili,tak mi doporučili ginko vit E. Je to zelená krabička, málokde k dostání,ale myslím, že se dá objednat i přes net. To jediné pomohlo v recidivii. Měla jsem 6 let pokoj,dva roky ginko vit E neberu a ejhle zase je tu zánět :-( takže určitě zase začnu. Jako prevenci opravdu doporučuji, jinak jako akutní pomoc taky beru urovnal manosu. Snad to někomu pomůže :-)

Romana

Také já vám musím napsat o zkušenostech s Biseptolem. Alergická na léky nejsem, takže po cca 3 dnech užívání (2 po 12 hod.) mi přestalo pálení při močení. Hurá. Dr. mi řekla, že ho mám brát 10 dní... No a dnes je 6. den, celá jsem se osypala, všechno mě svědí, pálí mě celé tělo a oči, mám zvýšenou teplotu a při každém pohybu hlavy mám závratě. Prášky letěly do koše a piju hodně vody, abych to svinstvo vyplavila! Doufám, že to bude ok, jinak bych musela na kalciovku...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce