Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Otřes mozku

Otřes mozku je častou dějovou pomůckou pro většinu thrilerů i crazy komedií. Uhodit protivníka do hlavy je nezbytnou dovedností nejednoho filmového hrdiny. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alice
14x

Se skřípěním zubů jsem si přečetla, že otřes mozku je důvodem k hospitalizaci. Lékaři, kteří 23., a 24. ledna t.r. mého syna opakovaně vyšetřovali, to patrně nevěděli. Přes zhoršující stav pravili, že se jedná jen o běžné, poúrazové symptomy a poslali ho domů. 26.1. t.r. syn upadl do bezvědomí a v podstatě se z něj dosud neprobral. Na okolí nereaguje, musí být připojen na dýchací přístroj, krmen hadičkou do žaludku. A prognóza velmi nejistá. Naděje umírá poslední.

Rentfen
13x

Chtěla jsem se zeptat, zda pacient vždy ví, že byl v bezvědomí a jak dlouho? Co když jsem na vycházce sama, například se psem? rozbiji si hlavu třema o kmen stromu,mám tržnou ránu, ale nemyslím si, že bych byla v bezvědomí , objeví se ale bolesti hlavy a únava, spavost, reakce na světlo?může jíto otřes mozku?

Allie
10x

V sobotu jsem upadla a praštila se do hlavy. Pak jsem se pokusila zvednout ale ztratila jsem rovnováhu a znovu upadla...to se stalo v 17h. Pak si nic nepamatuju, až do nedělního rána, kolem 2h kdy jsem se vzbudila doma...

sebastianeq
2x

Muzu mit otres mozku pokud jsem byl v bezvedomi 10sekund?

viktor
1x

Mne sa ze som spadol hlavou na beton, rozbita hlava a bezvedomie na cca 10 sekund. je to otras mozgu?

Slavka
7x

Ctěla jsem se zeptat, jestli se může něco stát má dvouleté dceři, když docela často padá na hlavu, a jsou to opravdu držkopády. nic ji potom není ale mám docela strach aby později nenastali nějaké ozvy na to. Padá třeba s postele a pokaždé na hlavu a pak se nám stalo, že ji náš malej kluk převrhnul s nákupním košíkem a spadla taky na hlavu a byla to rána, doktorka řekla že je v pořádku a žádne problémy na ní neviděla a nikam jinam ji neposlala děkuji

Petra

At mi autor promine, ale lze, kdyz trvrdi, ze ores mozuku se neda vysetrenim zjistit.

styx
3x

ani MR nic nepozna, diagnoza otresu mozku je postavena na vypovedi nemocneho nebo svedku - mechanizmus urazu, bezvedomi, retrogradni amnesie, zvraceni,....

Thomas
3x

MAM otázku.S kamaradem sme zkoušely chvat z bojoveho umeni a kdyz mi chitil nohu tak sem vymrstil druhou ale pritom sem spadnul na hlavu,posledni co jsem slysel byl zvuk jako od zvonu ale nebyl sem v uplnem bezvědomí,bolela mě hlava a chtělo se mi spát.....múže byt spanek po takove ráně přínosem něčeho špatného????

Thomas
4x

MAM otázku.S kamaradem sme zkoušely chvat z bojoveho umeni a kdyz mi chitil nohu tak sem vymrstil druhou ale pritom sem spadnul na hlavu,posledni co jsem slysel byl zvuk jako od zvonu ale nebyl sem v uplnem bezvědomí,bolela mě hlava a chtělo se mi spát.....múže byt spanek po takove ráně přínosem něčeho špatného????

gunár zdeněk
2x

dobrý den před 15lety jsem měl otřes mozku po autonehodě který jsem neléčil a z nemocnice jsem odešel. od té doby 2-3 do roka mám velké bolesti hlavi,pocity na zvracení,třes a stavy na omdlení může to mýt spojitost s otřesem mozku. nedávno jsem byl na ct vyšetření a vše je v pořádku . může se po úrazu hlavy objevit migréna děkuji za odpověd

Chci Uzdravit

Má to úplně stejné příznaky - otřes mozku a migréna. Trpím stejnou věcí už 3 roky a nevýslovně, ovšem, prostože jsem žena, tak mi lékaři vnutili, že to je normální hormonální, ovšem já mám migrénu nehormonální, ale dokažte jim to, když pacient si nesmí dovolit poučovat lékaře! Buďte na ně tvdší a jděte do boje za sebe a za své zdraví a nenechte se uvláčet kombajnem.

Terri
2x

Před několka asi 4 roky zpátky, možná déle, jsem se uhodila do hlavy, resp. sem to hlavou vzala o kámen, bylo z toho dost krve, ale bolest sem necítila, poznala jsem to až když mi po hlavě teklo docela dost krve. Kamarádky mě odváděli pryč, nakonec mi jedna paní opláchla hlavu a chtěla poslat do nemocnice, řekla sem že nechci. Byla jsem zmatená, ráda že vůbec chodim. Doma mi to vyčistili a nutili ať si do tý nemocnice zajdu, nešla sem. Rok po té mi na to samé místo spadl kámen, bylo to oproti tomu ale nic, takže jsem to neřešila. Teď mě tato část hlavy bolí, ne pořád, jen někdy. Prodělala jsem otřes mozku?

Petra
15x

Dobry den, prosim o radu. Minulou stredu jsem se bouchla do hlavy o snizeny strop v nasem byte. V bezvedomi jsem nebyla, nezvracela jsem ani nic podobneho. Nicmene ted je uz pondeli a hlava me porad boli (mene ale porad boli)- je to jina bolest nez kdyz ma clovek migrenu, to poznam. Myslite ze bych si mela zajit k lekari na rentgen? Je hrazeny pojistovnou? Dekuji za radu

Petra
6x

Dobry den, prosim o radu. Minulou stredu jsem se bouchla do hlavy o snizeny strop v nasem byte. V bezvedomi jsem nebyla, nezvracela jsem ani nic podobneho. Nicmene ted je uz pondeli a hlava me porad boli (mene ale porad boli)- je to jina bolest nez kdyz ma clovek migrenu, to poznam. Myslite ze bych si mela zajit k lekari na rentgen? Je hrazeny pojistovnou? Dekuji za radu

Tomáš
2x

Dobrý den,mám dotaz,v lednu 2009 jsem utrpěl úraz hlavy s opakovaným úpadkem do bezvědomí a následným převozem RZS do nemocnice opět v bezvědomí,v sanitce jsem se probral,ptali se mne na jméno,já odpověděl a opět jsem upadl do bezvědomí a probudil jsem se až v nemocnici a to prý po 3 hodinách,následovalo vyšetření o kterém jsem ani nevěděl,v sanitce jsem prý jsem měl sliny u pusy a klepal jsem se a prý jsem sebou házel,bylo mi řečeno,že jsem utrpěl těžký otřes mozku se zlomeninami v oblati levého oka a menšími úlomky,které postupovali a nemohl jsem smrkat ani kýchat a dále bylo sděleno,že do 5 let se může objevit epilepsie,již je to rok a 5 měsíců a začínájí se objevovat časté bolesti hlavy a únava,rád bych se poradil co a jak dál v této věci dělat,či je pravda,že epilepsie se z těžkého otřesu může vyskytnout do 5 let.Předem děkuji za odpověd.Kloubek Tomáš

Petra Nováková
9x

Dobrý den,před 10 dny jsem prodělala středně těžký otřes mozku,CT ukázalo mírný otok mozku.K doktorovi jsem šla až po dvou dnech,mimo mírné bolesti hlavy v místě kde jsem se při pádu uhodila mi bylo dobře.Po dvou dnech jsem však začala při námaze upadávat do stavu který přetrvává dodnes.Zrychlí se mi dech,dýchá se mi ztěžka,začnou mi hrozně téci slzy,zamotá se mi hlava,polije mne horko a já padám k zemi.V tomto stavu všecno vnímám,ale tělo mám cca 2min.neovladatelné.Poté co mě donesou do postele celá se ještě cca 15.min třesu a natolik mě tento stav vyčerpá,že okamžitě usínám.To celé provází ještě silná bolest hlavy.Hlava mě bolí neustále celý den.Prosím můžete mi říci jestli jsou toto normální syndromy po úrazu?Tento stav mám 1-2x denně.Předem děkuji za odpověd,nashledanou Petra

viki
8x

dobry den dneska jsme ve skole hraly vybijenou no a najednou koukam a mic mam u hlavy no ja se nestihla uhnout no a mic me narazil primo do hlavy na predni cast.chvili sem brecela a pak sem sla na wc a najednou cejtim takove tepani v hlave no a pak sem prisla domu a trochu me bolela hlava no pak nic a najednou me zacalo trochu bolet v zadni casti hlavy a je me trochu nevolno nevim zda mam jet k lekari dekuji .

Zdeňka
11x

Dobrý den, před týdnem přítel prodělal těžký otřes mozku. Je stále v nemocnici ale už by měl být propuštěn. 28.6. máme letět na Kubu. Měla bych proto otázku, zda se přitel vystavuje nějakému nebezpečí při uskutečnění této cesty. Děkuji moc za odpověď.

Y
9x

Dobrý den, před 2 dny sem spadla, mám odřený a nateklý nos a čelo, nepamatuju si jak se to stalo ani asi 5 minut po tom ale při tom sem byla při vědomí, ale nepatuju si to ted. Pak sem zvracela, myslela sem, že bude vše dobré, ale ted me nesutále bolí hlava a nemůžu spat, Nevím jestli mám jít k lékaři? co mám říct, že sem nepřisla hned? Děkuji za odpověď.

Lenka Blöchl
1x

Dobry den mam syna po otresu mozku!vcera mu uz bylo lepe!Za cely den snedl pulku suche housky a vecer uz chtel snamy veceret tak jsem mu dala ryby prsty a brambory. je mozne ze ho boli brisko z toho????Predem dekuji za odpoved!

Chci Vyléčení

Po vážné autonehodě s dvojitým přetočením auta přes střechu, jsem prošla rukama čtyř neurologů a mnoha doktorů. Dnes trpím jen těžkou migrénou a ani jeden z doktorů mi neřekl, že mé bezvědomí, kdy si nepamatuji, jak se to stalo, mohlo být zaviněno otřesem mozku. Takže děkuji autorovi článku za pochopení!

Pavluša
8x

jsem už týden po uraze hlavy a třetí den mám hrozné bolesti celé hlavy občas i do spánku špatně mi není nezvracím jen ta hlava bolí hodně a mám trošku ztuhlý krk.chtěla jsem se tedy zeptat jestli by jsem kromě EEG neměla podstoupit ještě nějaká vyšetření??

jennie
4x

Dobrý den, asi před 3 týdny jsem měla otřes mozku, po tomto úrazu jsem zjístila, že nerozeznám chuť jídla, poznám jen, že je to kyselé, sladké, slané, ale na jídle si vůbec nepochutnám a při vaření nejsem schopna jídlo dochutit. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat? Děkuji

Pepino
1x

Zajímavé články o otřesu mozku,takže podle článku sem si vymyslel otřes mozku když jsem nebyl v bezvědomí?Ale proč po úderu do hlavy mám tlaky v hlavě jak když ji mám ve svěráku?Malátnost,ospalost ,bolesti celé lebky a i všech zubů a dle zprávy z pohotovosti otřes mám?I když jsem tam byl po 4dnech a prášky nezabírají co jsem od nich dostal?Hospitalizaci jsem odmítnul i po několika minutovém proslovu doktorů a sestřiček.Já to nechápu?

tera
4x

Praštila jsem se do hlavy o železnou tyč v posilovně,když jsem si nastavovala zátěž na nářadí,trochu se mi motala hlava,ale pak už mi nic jiného nebylo. Bolest hlavy začala od neděle po 5ti dnech,kdy jsem se praštila. Mohla jsem i tak prodělat lehký otřes mozku?

tomi

Ja jsem dostal od frajera 6 ran do spánku a par ještě má oko v sobotu kolem 9 večer a normálně jsem sám se postavil a odešel domu a v pondělí jsem šel do práce a začal jsem se potit třest trochu problém s dýcháním ale odpracoval jsem 8 hodin a bylo lip jak jsem se vyspal tak uvidíme jak to zvládnu

Pavlíková

Utrpěla jsem těžký úraz hlavy a co mi hodně pomohlo tak byla terapie Kosmík kterou jsem absolvovala na klinice Axon v Praze, velmi doporučuji všem co měli nějakou mozkovou příhodu nebo těžký úraz hlavy, stojí za vyzkoušení

mag
2x

Ahoj) už je to 4 týdny, co jsem absolvovala těžký otřes mozku a LDAP. Kvůli postkomočnímu syndromu musím dodržovat spoustu omezení jako je klid, žádný alkohol a sport. Chtěla bych se zeptat, jak to je s cestováním v letadle nebo pořízením tetování? Jsou i tady nějaké požadavky? A co zkušenosti s alkoholem či kouřením? Děkuji moc))

Natalie
1x

Je to asi 3 mesice co jsem upadla na hlavu.Dneska jsem zjistila že tam mám bouli a nemůžu ani na ni lezet a bolí mě id toho celá hlava

Honza z Bostonu

Šel jsem lyžovat, chtěl jsem si nandat sjezdovky a probudím se v náručí skipatrol (HS). Nějaký mladík mě sejmul. A bylo po lyžování. Jsou to 3 týdny a občas mě pobolívá hlava. Jak z toho?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce