Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Parkinsonova choroba

Původ nemoci není znám. Dochází k předčasné poruše funkce a poškození struktur v hloubi mozkových polokoulí, která se nazývají „basální ganglia“ Jde o seskupení nervových buněk do skupin, které jsou mezi sebou vzájemně propojeny. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
4x

jo já si myslim ,že kouření marihuany je na parkinsna věcí dobrou pomáhá utlumit

Jana
3x

Cetla jsem velmi zajimave stranky, snad pomuzou: www.aloeveragel.estranky.cz

Martina
24x

Dovedu si představit, že nemocnému člověku není zrovna do zpěvu, protože se postupně stává neschopným samostatného života. Logicky na tom asi není psychicky nejlépe, protože může mít pocit, že své okolí (zejm. rodinu) obtěžuje a připadá si naprosto nepotřebný. Jak takovému člověku vyhnat chmurné myšlenky z hlavy a postarat se o jeho alespoň psychickou pohodu? Ta fyzická už asi bohužel nejde v pozdějších fázích nemoci vrátit. O čem se můžeme s nemocným člověkem bavit? Může nám odpovědět nebo jeho nervový systém nezvládá nijak reagovat? Jak takový člověk vlastně vnímá? Toto všechno jsem se v článku nedozvěděla a velmi by me to zajímalo. Děkuji za odpověď.

Hanka

Měli jsme stejnou situaci, ale do určitého stádia nemoci je to ještě pořád dá řešit. Na psychiku hodně pomohlo, když jsme babičce koupili SOS přívěsek - spoustu věcí to ulehčilo :) Doporučuju se mrknout sem - https://pomocvnebezpeci.cz/co-je-parkinsonova-nemoc - možná vám to alespoň na pár otázek odpoví

Olga Tichá
8x

Poraďte mi,kdo můžete.Klientka s Park.chorobou je nyní-asi v důsledku počasí-spavá a je stále ukládána do postele.Bdí asi jen 3-5 hod.denně.Je to správné?Projevy demence jsou také kolísavé,opět mám pocit,že v závislosti na počasí,ale nejsem si jistá.Hezký den všem!

GÁBINA
3x

Dobrý den, nevíte jestli nemůže uškodit perličková lázeň?

Zuzana

Jsou možné masáže? Nemůžu tím pacientovi s touto chorobou ublížit?

Anonym

Třesou se mi ruce a mám často stres nejsou to náhodou příznaky parkinsonovi choroby? Když jsem ještě dítě co mám dělat. Předem děkuji za odpověď

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce