Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Počítačová tomografie (CT) neboli "CéTéčko"

Je to nebolestivá vyšetřovací metoda, pomocí které může lékař prohlédnout vnitřní orgány celého Vašeho těla. Poskytuje odborníkovi důležité informace například o Vašem mozku, páteři, kloubech a důležitých hrudních a břišních orgánech. Je to "okno" do Vašeho těla, které není potřeba otvírat. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lenka
19x

To teda nevím, ale benešovská nemocnice je poněkud vzadu - prý hotové za 1 - 3 dny. Byla jsem na CT - mám šílené bolesti hlavy - a sestra mi, když jsem si zavolala po 3 dnech, řekla, že si mám zavolat až za týden. Fakt už bych podala někam nejradši stížnost, snad dokud člověk s prominutím neumírá, nic s ním nedělají. Nedivím se, že je tolik úmrtí, hlavně v té naší slavné benešovské nemocnici a vůbec, nechají tě prostě umřít, pro ně jseš jen kus papíru, umře, neumře, bolí ho něco, nebolí, to je jedno, nás nic nebolí, tak ať si vylíže.... Asi takhle myslí. Byla bych velice ráda, kdyby si tohle,co tu píšu, nějaký doktor přečetl a trošku se nad tím zamyslel. Kdyby jemu nebo někomu z jeho rodiny bylo ouvej, hned by se choval jinak a lítal by. Dnes už nemůžeš důvěřovat ani těm doktorům.

t.j.
9x

Myslím že přeháníš.. možná tvůj výsledek trval déle, ale zase si musíš uvědomit, že doktorů ve všech oborech se všeobecně nedostává, jsou to jen lidé a ne stroje, stejně tak sester a jiného personálu...Je třeba rozlišovat závažnost případů a právě kvůli akutním případům (bouračky a podobné život ohrožující stavy) jsou doktoři v jednom kole a bohužel času na vyhodnocení snímků, kdy jde o bolest hlavy, jim už nezbývá mnoho času. Jistě, tvůj problém by mohl být stejně tak život ohrožující, ale to, co si budeme povídat, by ti už asi nezbylo příliš mnoho sil na takovýto sobecký a neurvalý komentář směrem k našim kapacitám

Ivana
12x

Taky si myslím, že paní Lenka o práci v nemocnici nic neví, protože by jinak něco takového nenapsala. Sama pracuji v nemocnici, často bez přestávky, protože na ni prostě není čas, aby se stihlo co nejvíc, a lidé, kteří akorát pak takto vypyskují bych opravdu nejradši poslala víte kam. Bohužel takovýchto lidí je stále dost co nechápou, že nejsou jediným pacientem na světě.

Blonďák
2x

Naprosto nesouhlasím s námitkami, sám jsem z kruhu zdravotníků a i když se budu zastávat, tak vím že rozhodně ve spoustě oblastí jsou velice benevolentní odezvy. Osobně teď podávám stížnost pro úmyslné prodlužování léčby a podávání ulevujících nikoliv uzdravujících preparátů. Samozřejmě na základně jasného doporučení, které mi jen potvrdilo co jsem se domníval, od 2 dalších nezávislých lékařů. Samozřejmě to není všude a před spoustou lékařů i jiného personálu smekám, ale vy co tu píšete, měli byste sekat i do vlastních řad a ty co lidem takto úmyslně ubližují naprosto jasně uvést do mezí Hippokratovy přísahy a běžných pracovních podmínek. Leckteří žíjí ve velice pokřivené mutaci komunismu a současného bordelu.

Miloš Zátopek
1x

vy asi nevíte co je chronická bolest hlavy, kdy už vážné uvažujete o sebevraždě ...

Lidu

Souhlasím s touto odpovědí Já jdu na CT v Brně a lékařka z neurologie, která mě posílá mi zrovna řekla, že výsledek bude mít nejdřív za 2 týdny Nijak mě to nepřekvapuje ani nepobuřuje, nejsem v ohrožení života a pacientů na jednoho lékaře je prostě moc

Ing. Rychlík
2x

Paní Lenka nepřehání. O benešovské nemocnici se ví, že jsou jaksi pozadu. A co se týče vyšetření pomocí CT, tak je k dispozici okamžitě !! Když ovšem personál o to má zájem.

Josef
1x

Přesně u nás v nemocnici je to v pohodě .. Výsledek se okamžitě posílá lékaři a on vše může vidět do několika minut .... :) Chce to jen chtít .

Rendulka

Bohužel mám zkušenosti z této nemocnice z roku 2016,ale nic se nezměnilo. Můj otec,který byl naprosto zdravý do doby než se mu blokla plotynka,během 3 měsíců skoro umřel.Po vynucené operaci je stále naživu a ve skvělé formě. Benešov je strašný a to tam odtud pocházím.

ssss

Myslím, že paní Lenka je trapná a vůbec si neuvědomuje co říká....

Ladislav Vohník
34x

Kde je možné nechat se tímto způsobem vyšetřít.Nebo musí byt doporučení?

marek R
16x

Chci se zeptat jestly je ozáření stejné jako při normálním RTG a jsou zasaženy choulostivé orgány tak moc jako při klasickém rtg? Děkuji za odpověd

Jíra
2x

Chctěl bych se zeptat, jelikoš jsem se zapoměl zeptat doktora, jeslti vyšetření CT něco stojí...

Medička
2x

Technická poznámka: není to počítačová tomografie ale VÝPOČETNÍ. Pokud tento článek psal opravdový doktor, měl by to vědět.

Zettar
1x

Dovoluji si trošku nesouhlasit. Záleží z jakého jazyka se překládá a vychází. Metoda má tedy dva správné názvy - název "Počítačová tomografie" vychází z německého názvu Computertomographie a také z předchozího anglického názvu Computerized Axial Tomography. Nynější "správný " název "výpočetní tomografie" nebo také "výpočtová tomografie" vychází naopak z nynějšího anglického Computed Tomography. Na závěr ještě jednou - oba názvy jsou správné, označují to samé. (stejně jako odbíjená = volejbal, kopaná = fotbal,....)

Jan

Vadí, když jsem si asi pul hodiny před vyšetřením dal takový ten banánek v čokoládě? mohlo to nejak radikálně ovlivnit výsledek ?

Jitula
3x

Zajimalo by mne,kolik CT vysetreni stoji? Chtela bych jej podstoupit, ale moje doktorka mi nechce dat doporuceni.

Jirka
3x

Jitulo, jestlize Vam Vase doktorka nechce dat doporuceni na CT vysetreni, tak je asi nejvyssi cas zmenit Vasi doktorku. Vypada to, ze to vysetreni pani doktorka plati ze " sveho". Ale neni to zdaleka jediny pripad. Osobne mam stejnou zkusenost.

jahoda
1x

Chci se zeptat zda si mužů o ct mozku zažádat sám na vlastní uvážení.. Děkuji

Anonym

Musím se vysléct u vyšetření?

Bajerová

No, co se týká Benešovské Nemocnice, tak žádný zázrak. To je bohužel stejné i ve Vinohradské v Praze. Prostě a jednoduše, když nepřijdete s "obálkou", musíte se připravit na tvrdší zacházení. Je to hrozné, ale tak to v ČR chodí.

Lucie

Na Kladně vás hospitalizují s tím, že vám vyšetření udělají hned a po hospitalizaci vám řeknou, že je plno a dostanete se na řadu až za týden, asi se taky čeká na obálku s úplatkem, potom by to šlo asi rychleji....

Vít
1x

Dobrý den bohužel se zde musím připojit k těm stěžujícím si. Před třemi dny jsem ráno nechal odvézt ženu sanitou s velkými závratěmi hlavy. Bylo jí vážně zle a bylo to poprvé co tyto potíže měla, proto jsem volil odvoz do nemocnice. Přesto, že má trvalé bydliště v Brně odvezli ji do Vyškova, protože jsme byli momentálně v jejich revíru což bych celkem ještě pochopil. ALE po příjezdu do nemocnice ve Vyškově ( odd neurologie ) jsem byl nemile překvapen. Už moje žena naznačovala, že z vyšetření pana doktora neměla dobrý pocit. Protože mi neřekla nic konkrétního šel jsem za doktorem sám ( upozorňuji, že opravdu v dobrém jsem zvyklý jednat s lidmi slušně ), aby jsem se zeptal na nějaký postup, nebo co se ženou bude dál. Opravdu jsem nechtěl slyšet nějaké zázračné, předběžné diagnozy doktora Hause, ale jen pár slov, aby člověk věděl, že nechává svou ženu v dobrých rukách. VŠECHNO ŠPATNĚ ! Pan doktor se ke mě otočil a v sedě přes celou ordinaci rychle a arogantně vysvětlil, že teď si prostě žena lehne a že příčin závratí jsou tisíce víc nemám co k tomu říci. Nebyl jsem příliš spokojen a už vůbec jsem neměl z pana doktora dobrý pocit, který si myslím, že by měli pacienti mít v první řadě, protože jak všichni asi víme pro léčbu čehokoli je psychický klid důležitý. DÁLE ! Po příchodu na pokoj jsem tedy ženě potvrdil její pocit z pana doktora. Po krátkém rozhovoru se ženou jsem se začal rozhlížet po malém pokoji, kde žena ležela sama. Pod její postelí jsem zahlédl starý použitý obvaz a tak jsem se začal rozhlížet důkladněji. Hned vedle pod druhou postelí jsem našel velký střep asi 5-7 cm pravděpodobně z nějaké skleničky na čaj. No a nakonec jsem si všiml rámů postelí a tak jsem přejel rukou po rámu postele své ženy :-O Na rukou jsem měl vzápětí nános prachu, který nebyl jednoznačně jednodenní ani dvoudenní a myslím, že ani třídenní. Raději nedomýšlím jak bych vypadal, kdybych musel pro něco vlézt pod postel :-O HRŮZA !!! Dnes je tam žena již třetí den stále se závratěmi a jediné vyšetření bylo poklepání kladívkem, rychlé pohyby zleva doprava druhý den po přijetí odběr krve. Takže po třech dnech potíží s hlavou žádné CT, RTG , ani magnetická resonance NIC ! Dnes za ní jedu a silně uvažuji o převozu do nemocnice v Brně. Všem přeji hezký den Vít (40 let)

Jana

To rychle udělejte, než tu žena zemře. Vyškovská nemocnice je tím vyhlášená. To přípravna na márnici. Zmrzačili mi vnuka u porodu utrhli mu ruku, je mrzáček, druhý vnuk se narodil v pořádku, zato 3tí den po porodu ho donesli s obrovským čerstvým monoklem na tváři, Já se již od září "léčím" s tím, že nesnesu žádné léky. Buší mi srdce, ohrožuje život, zvedá se tlak. Mám cukrovku. teď je konec ledna a nic nevyšetřili. Při záchvatu bušení se internista nenamáhal ani vylést ke mě, jen mi nechal u sestry udělat EKG. A to, že nemám a nesnesu prášky na tlak jsem mu vůbec nestačila ani říct, protože pan doktor už končil a já jsem jej nezajímala.Kdybych v té čekárně chcípla tak to nikoho nezajímá.A to mě k němu urgentně poslala doktorka z diabetologie, kde jsem se jí složila. Měla to přes chodbu. Tak se taky dívám, jak co nejrychleji odsud a toto není jen můj názor, tady je to všeobecně o nemocnici známé. Přeji vám brzké uzdravení a z Vyškovské nemocnice upalujte honem pryč. Zdraví Janka

anonym
2x

mohu mít rovnátka když jdu na CT hlavy ??

To je jedno
2x

To je hnus co se někde děje. I já jsme se několikrát setkala dokonce s diagnózou od sestry, která koukla do papíru na odběry z předešlého vyšetření a řekla že mě vlastně nic není tak asi ať jdu domů a neotravuju. Měla jsem chuť jí tam proplesknout aby se probrala a to jsem docela milé stvoření.Nebo kyž jsem něco probírala s lékařem sestra seděla a kroutila hlavou, tak jsem si říkala ty huso kdyby tam teď seděla tvoje dcera tak se tak chovat nebudeš co.Ať tenhle příspěvek zní každýmu jak chce,ale já sem zhnusená chováním personálu některých nemocnic.

Sisa

Byla jsem na CT břicha a zase tak bezbolestné mi to nepřišlo, zavádění kanyly, pokud to člověk zažívá poprvé je dosti nepříjemná záležitost, ještě, když se pak do žíly vpravuje ta tekutina, docela to pálí a je to hodně nepříjemné, do druhé ruky jsem se zakousla, abych nesykala bolestí, jak to štípalo. Co se týče tekutiny, která se pije před zákrokem, přišlo mi, jako kdybych byla mírně teplou vodu s umělým sladidlem, vypila jsem 2 lahve, odhaduji cca 2 litry - první bez problému, ale u druhé už má člověk co dělat, aby se nepozvracel. Nyní pár hodin po vyšetření je mi docela špatně, rozostřené vidění, motá se mi hlava, břicho bolí tak, že jsem již několikrát dneska byla na wc a neskutečnými průjmy. Doufám, že už to nikdy nebudu muset zažít.

Alena
1x

Reaguji na předešlý příspěvek.Včera jsem podstoupila CT břicha.Před vyšetřením jsem musela vypít během necelé hodiny 3 litry tekutiny,což jsem také zvládla,jedenkrát jsem šla na WC,trochu jsem se vyprázdnila.Pak mně dali kontrastní látku do žíly,potíže jsem žádné neměla a vyšetření bylo za chvilku hotové.Pak jsem měla v čekárně počkat asi 10 minut,kdyby se mně udělalo špatně.Po chvilce jsem odešla a byla ráda,že mám vše hotové.To jsem ale nevěděla,co mě ještě čeká.Sotva jsme vyjeli z nemocnice,tak jsem cítila hrozné nutkání na stolici a během hodiny to bylo 3x.Zastavte si někde v krajském městě,to není lehké.Toto mě pronásledovalo doma až do večera.Klystýr je podle toho maličkost.Proto chci poradit,tomu kdo podstoupí toto vyšetření,ať raději počká hodinku v nemocnici blízko WC,než zažívat takové patálie.Ale hlavně na CT by Vás měli na toto upozornit!!!!!Podepisujete papír se souhlasem vyšetření s možnými riziky,ale o tomto tam není ani zmínka.Nedovedu si představit lidi,kteří by po tomto vyšetření cestovali třeba autobusem,jak by to dopadlo.Stačí jen pacienta upozornit.

Eva

Reaguji na komentář o Benešovské nemocnici.Nechci se rouhat,ale už jen kdybych chtela umřít.Mám vlastní zkušenost 2 nejhorší týdny v živote a to jsem toho prožila dost.Konkrétne interna pod vedením mudr.Ctibora.Neco tak hrozného jsem nezažila každý z personálu si tam delá co chce.Autorita lékařu neexistuje.Šílený lekař mudr.Še..k to je človek leda tak do chlíva k prasatum.Proste kdo se léčil na interne v Benešove tak má jen negativní zkušenosti.Všichni by se meli jezdit učit např.do Prahy na Karlák na jednom oddelení jen slušné chování od uklizeček až po primáře.Benešovská nemocnice konkrétne interna by mela mít nového primáře,aby je tam naučil jak se mají chovat k pacientum.

P.Č.

Chtěla bych přidat něco ke komentářům Sisy a Aleny....Absolvovala jsem CT vyšetření ledvin a močových cest s přidáním kontrastní látky. Nemůžu říct, že by bylo bolestivé, to vůbec ne, ale nic příjemného to samozřejmě taky není. Nejhorší ovšem je, že Vás nikdo neupozorní, na co se máte připravit....proto to píšu, kdybych měla možnost předem vědět, co mě čeká, připravila bych se patřičně na to. Jde o to, že musíte vypít určité množství tekutin a nesmíte poměrně dlouhou dobu na toaletu. Možná jsem měla jen smůlu vše trvalo déle než obvykle. Protože od chvíle kdy jsem dopila určenou dávku vody, do chvíle než jsem se dostala do ordinace uplynula poměrně dlouhá doba. Možná jsem jen jedna z mála komu se to stalo - nevím. Ale v průběhu vyšetření jsem se prostě pomočila. Nepustili mě na toaletu ani přesto, že jsem je upozorňovala, že už to prostě nejde vydržet...Pocit bezmoci a potupení, když se mi to stalo nejde popsat. A přitom stačilo upozornit, že k tomu může dojít. Připravila bych se na to psychicky i materiálně. Stačila vložka, popřípadě ještě čisté prádlo s sebou do kabelky....

ano hm

Fakt važně ? kdyby jste nekecaly aspon !!! mně takový superkvalitní personal jedné nemocnice v ově po operaci nakazil zlatý stafilokok ! rana začala vesele hnisat a doslova zní teklo :( a jak to řešily nijak ! jen mi tvrdily že to je zcela normální po takové operaci :) jak se jim to povedlo mně nakazit ? jednoduše o dva pokuje vedle mněla paní z ze zlatým stafilokokem a u mně při převazech rány nepoužívaly latex rukavice !!!!!!! ((buh ví kde se těma rukama hrabaly než mi dělaly převaz ))) až mně pustily z nemocnice tak jsem šel za jinym doktorem ten se mně ptal vám nedaly žadné antibioty ? ne nedaly , kroutil nad tím hlavou a nechápal ! udělla stěry atd napsal mi antibityka a pak je zmněnil podle výsledku stěru , celá lečba zlateho stafilokoka trvala 7 mněsícu ! než jsem se ho z rany zbavil !!! a první 4ři mněísce mi z rany doslova stříkal hnis !!! akorát musím podotknout že ten doktor byl po známosti !!! a nebýt jeho tak mně stafilokok asi sežral za živa !!! buhužel je prvda že pokud dneska nemáte hodně peněz a nebo spravně jméno nebo připadně znemá tak vás klidně v nemocnici nechaji chcípnout !!! a to má vyskoušené několikrát ! že si klidně primař dokotor řekl o prachy ! za lečbu tedy uplatek :) !!! když po najké době chtěl napravit co napáchaly v dané nemocnici za škody ! tak když jsem zhanel nemocnici a doktora co by to spravil bylo zcela běžné že si přimař/doktor řekl o "obálku" je mi z takových "lidí" na blití !!!

DJ

Zajímavé co píšete, mě dělali 2x RTG, stále nic neviděli, tak mě poslali na CT, a výsledek byl běhěm pul hodiny, to co ani jeden doktor neviděl na rtg, na ct bylo vidět jasně, vícečetná zlomenina v nártu, špatné vazy atd... jediný problém co je všude, je přístup doktorů! 2x rtg pak CT nakonec sádra, přišel jsem v 7h odcházel jsem v 13h a že by byla plná čekárna, to se říst nedá

Zdeněk

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat na pár otázek vuči mému zdravotnímu stavu. Už asi přes rok mám takové divné bušení u srdce,byl jsem na mnoha vyšetření a stále nic. Asi před 2 měsíci se mi začala divně motat hlava,z počátku to bylo 1-2x za týden,ted se mi ale motá pořád když vstanu a mám takový menší tlak pod očima nahoře. Když ležím nic mi není až na to přecitlivění toho srdrce.Chtěl jsem se zeptat co by jste mi doporučil dělat,už nemužu skoro vycházer ven aniž by se mi nemotala hlava. Děkuji za odpověd.

Dana

Ja se přidávám ke kritikum, opravdu, jak si tvdre neatojite za svym nebo nemate v rukou nejaky prezent, nereaguji..je to velmi smutne.CT v Benešov po dnesni zkusenosti???pan co tam byl vypadal jak údržba, ale byl to asi zdrv.bratr...byl dozajista opily....5x se mi trefoval do zily!!!!! Az kdyz uz jsem spustila, tak s ni zacal cloumat v zile se slovy vy nemate zily???? No kdyz mi to pak vytahovala sestra tak rikala ze je divnej, ale proc ho proboha pousti k lidem?????neskutevne moje stížnost na nemocnici bude následovat. A to si jeste dovolim napsat o onkologii Benesov.to je jednim slovem HNUS...pokud tito radoby lékaři maji diplom, meli by ho vratit nebo nechat posoudit svuj mozkovy stav, tam sw neleci, tam se nechava zemřít! ! Ty sestry??? Vylozene je obtezujete svou přítomnost, slova jako no tak pojdte a vy jste tady zase??? Jsou hodne mimo misu.sory ale opravdu si toto člověk nevybira.a pokud to dotycene nebavi a nechteji sve povolani vykonavat radne a svedomite tak at táhnou na hmotnou nouzi a muzou se kopat do zadku.a keste bych dodala, ze wc na onkologii je neci co nwni ani ve 4.cenove skupine.tot vse.

Anna

byla sem na ct mozku,ale konrastní látku sem nedostala.tak se ptám proč?

Jarmila Marxová

Prosím můžete mi odpovědět? Byla jsem na CT vyšetření břicha a výsledek říká, že mám "něco" na vaječníku. Oba vaječníky mi ovšem před 4 roky odstěhovali.A na předchozím sono vyšetření takový nález není, sono říká jen že je potřeba vyšetřit podjaterní krajinu.

Jarmila Marxová

Vaječníky mi operativně odstranili

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce