Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Léčba akné a chemický peeling

S pojmem chemický peeling se v poslední době setkáváme poměrně často. Co vlastně chemický peeling znamená? V první řadě musíme odlišit dříve oblíbený peeling kosmetický. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Simona
1x

Zdravím všechny, které si stále nejsou jisté, zda chem. peeling podstoupit nebo ne. Je mi 18 let a akné mám už asi od 12. Nikdy mi nic nepomáhalo. Trápily mě kromě akné pupínků také rozšířené póry, velmi mastná pleť, T - zóna. Před rokem jsem začala používat Zineryt. Ten mi velmi pomohl, opravdu doporučuji. Předtím žádné masti jako Acnex nebo Acnemycin neměly žádný výsledek. Pleť i po Zinerytu stále byla problematická a procházela různými obdobími, kdy byla lepší a kdy horší (ale pořád tam byl viditelný výsledek používání Zinerytu). Letos v dubnu jsem nakonec podstoupila chem. peeling. Doktorka mi ho udělala jen lehce, myslím si. A natřela pouze tváře. Pak se mi to asi týden hojilo, nevypadalo to zle ani to nehnisalo, vypadalo to spíš jako trochu popálené a občas jsem to také tak cítila. Vše bylo OK, ale myslela jsem si, že chem. peeling se mnou nic neudělal... Nyní je červenec a moje pleť je tak od června velmi čistá.. Stále se mastí a má rozšířené póry, ale akné nikde... Je sice stále se zanešenými póry atd, ale to hlavní - akné pupínky - se momentálně vůbec nevyskytují. Zlepšení u mě přišlo až později (cca po měsíci), ale myslím si, že to byl právě chem. peeling, přestože jsem si myslela, že to se mnou nic neudělalo. Samozřejmě by za to také mohly moci hormonální změny... Ale myslím si, že tím to nebylo. Určitě doporučuji tedy... Chem. peeling mi také doktorka natřela na hruď, tam mám až ty "zazádkované pupínky", které nejdou vyléčit ani mastí nebo vodičkou, ani vymačkáním... je to asi ta těžší nebo těžká forma akné, vyléčí se to tedy nejspíš jen hormonální změnou, nebo, jak řekla doktorka, také až mírně operačním zákrokem (a na to kašlu :-)). Ještě jsem také užívala antikoncepci Belaru, která má mít na pleť také velmi pozitivní účinky, ale výsledky se nedostavily... Neztloustla jsem, jen mi lehce narostla stehna - pravděpodobně to je zadržování vody, které je u Belary možné... A tím se i lehce objevila celulitida. Belaru bych tedy chtěla vyměnit za jinou antikoncepci.

Helena
2x

Ahoj. Já jsem chemický peeling absolvovala na akné a to sice chemický peeling Renophase v jednom salonu na Praze 3, nemohu si vzpomenout na jméno salonu. Absolvovala jsem kůru 5ti ošetření, nic se mi neolupovalo, zarudlá jsem byla minimálně a po těch 5ti aplikacích mám akné prakticky téměř uplně pryč. Taky jsem váhala, ale fakt toho nelituju, má to být nějak šetrnější než klasické chemické peelingy a ještě to má vyživovat pleť do hloubky jak mi bylo vysvětleno. Pro víc informací mi klidně napište na [email protected]

michala1

Zdravím.Před časem jsem měla podobný problém a nemohla jsem se ho zbavit.Nedávno kamarád dovezl novou technologii na léčení kož.problémů.Mě to pomohlo a zatím jsem v klidu.Jestli chcete vědět víc tak mu napište na [email protected]

Lenka
1x

Zdravím, taky jsem vyzkoušela a můžu doporučit. Narazila jsem na skvělou nabídku chemického peelingu se slevou 45%. Kdo chce tuhle metodu zkusit, najdete ji nyní na www.slevopoly.cz

agica

ahoj, chtěla bych se zeptat, hodně o chem.p. přemýšlím, nejvíc by mě ale zajímalo jak dlouho trvá, než se plet vrátí do původního stavu, na konci září mě čeká důležitá událost, chtěla bych na peeling jíž už ted, ale bojím se zda do konce září budu uplně ok. díky moc

PetraMaukina

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Petra

Zdravím,ten Zineryt je ale antibiotikum a nedá se užívat dlouhodobě....takže chemický peeling...:-)

Janča

Chemický peeling je jednička, zkoušela jsem něco takového na doma, ale to nemělo účinek a bylo to, jak jsem se později dozvěděla i dost nebezpečný, ale to co mají ve studiích funguje mnohem lépe a je to hned vidět. Ví totiž, podle toho jak vás zkouknou, co vám k typu vaší pokožky mohou aplikovat a co pro vás bude to nej. Doporučuju BodyFactory v Praze, hrozně příjemní lidi a fakt to má účinek, používají něco z Francie.

Aguska

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Petra

Já chemický peeling podstoupila nedávno u své kožařky jelikož mě akné trápí už asi od 13ti let a nic na něj nezabíralo, zkoušela jsem snad opravdu všechno a žádné zlepšení se nedostavilo. Dala jsem za chem. peeling 600Kč zrudla jsem téměř okamžitě jak rajče, pálelo to jak čert, druhý den jsem se začala loupat a to trvalo asi tak 5 dní dalších. Plet se mi nezlepšila a pupínky se mi dělají dál, takže si myslím, že je to uplná ztráta peněz. Nebo na to nemám jednoduše plet a nic už mi prostě nepomůže :(

pleť

zdravím mně hodně mi pomohlo kolidní stříbro .)

Laura

Může mi tu někdo poradit, kde je vhodné chemický peeling podstoupit ?

Miluna

já jezdím na veškeré kosmetické zákroky do Mladé B. do vypadat lépe a vím, že tu chemický peeling dělají

Kristýna

Dobrý den, mohu poprosit také o doporučení nějakého salónu, kde tento zákrok provádějí ? Nejlépe Mladá Boleslav a okolí

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně chemického peelingu, zda se jedná o bolestivý zákrok a jestli je možné ho podstoupit, když mám v oblasti krku ekzém ? Také jestli mi můžete doporučit místo, kde je vhodné toto ošetření podstoupit ?

Milena

Já mám chemický peeling za sebou a na akné mi teda pomohl dost. Dlouho mi teda trvalo než jsem si našla studio, kde si ošetření nechám udělat, ale nakonec jsem kápla dobře.

Alča

Jak dlouho to tak zhruba trvá než se po peelingu začne pleť zlepšovat ? Není to moc bolestivé ? Mám opravdu akné po celém obličeji a to v podobě červených napuchlých pupínků tak se bojím abych to ošetření vůbec vydržela :(

Vikka

Ahoj, kde jsi na tom peelingu byla? A jak jsi byla s ošetřením spokojená?

Milena

S ošetřením a výsledkem jsem byla spokojená moc. Výsledek byl taky parádní, s jiným jsem upřímně ani nepočítala, protože jsem na amaryllis centrum dostala doporučení.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce