Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rektoskopie

Je to vyšetřovací metoda, pomocí které může lékař prohlédnout konečnou část trávicí trubice, rektum. Konkrétně se jedná o konečník a konec tlustého střeva. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jindra

Na Rektoskopii jse byl dneska. no popravdě bolest nebyla.Jen při zavádění nepřijemnej pocit.Ale vyšetření prováděla doktorka velmi příjemná a šetrná.jedinej problem co jsem měl byl ten že jsme se styděl a byl jsem rudej až za ušima. Protože navíc tam byla docela mladá sestřička. ale byli super ohleduplný.Vlastně můj zadek byl zakrytej za plentou takže jsem nebyl nahej na celou ordinaci.A hodně děla zkrátka ten přistup lákaře a sestry.Jo a dostal jsmena vybranou co mě vyhovuje. Na boku nebo na čtyřech. Vybral jsme ten bok. 10 minut klečet se mě fakt nechtělo. :-) Zdraví vás Jinda 30

Honza

Na rektoskopii jsem byl před 2 dny. Nemůžu říct, že by to vyloženě bolelo, spíš to bylo takový nepříjemný, ale velmi rychlý. Za zhruba 10 minut bylo hotovo. Nejdřív vám provedou "per rectum", poté rektoskopii a nakonec vemou vzorek takovým menším rektoskopem (jmenuje se to trochu jinak). Chce to při tom zákroku hodně dýchat a byl uvolněný. Celkem jsem se při vyšetření zapotil. Zklamali mě ty Glycerynový čípky, které na mě skoro nepůsobily. Poloha mi zase tolik nevadila. Ani to, že jsem měl na sobě jenom triko a ponožky, neměl jsem přes sebe ani žádnou plentu, jako Jindra nademnou. Byla tam akorát sestřička a doktor. Určitě z toho nemějte strach, jsou i horší vyšetření. Akorát počítejte s tím, že to bude celkem nepříjemný.

slávča

Na rektoskopii jsem byla u proktologa Dr. Vyhnálka v Pardubicích před čtyřmi roky a byla jsem maximálně spokojena bolest jsem necítila.

Lilka

Prosim Vás lidičky rektoskopie je že jste na čtyřech a koloskopie je vyšetření tlustého střeva i zároveň konečníku a jste na boku a to je daleko bolestivé,dávají předem injekci to sami nabízí jelikož ta hadice jde až do tlustého střeva a hluboko.... nepleťte si pojmy

Lilka

Nejlepší lékaři a sestřičky tzv.konečníku proktologie je FN Lochotín Plzen dlouhé objednání,ale jsou moc hodný a šetrný.Stojí to zato objednat.

TOM
1x

Dnes jsem byl na rektoskopii a byl jsem pekelně nervozní a čtení těchto příspěvků mě moc neuklidnilo, ale musím říct, že samotné vyšetření je úplně pohoda. Je to opravdu úplně bezbolestné. Za pár minut bylo hotovo a já ani nevěřil, že je po všem, protože jsem vlastně skoro nic necítil.

Ostrava

Byl jsem na rektoskopii vcera v nemocnici Fifejdy Ostrava - vnejsi i vnitrn hemeroidy. Byl jsem z toho nervozni - trochu z bolesti ale hlavne stud. Pan doktor Vrana i obe pritomne sestricky byly prijemne. Sestricky velmi mile. VYsetreni samotne nebylo bolestive, jen trochu neprijemne. MYslim, ze pan doktor pouzil znecitlivujici get. Po vysetreni (lezel jsem na levem boku), ktere trvalo cca 4 minuty mi sestricka rekla, ze se mohu jit obleknout a ze se mam otrit do tech nafasovanych kalhot z rozstrihnutym zadkem. Ty kalhoty jsou sice priserne,ale porad lepsi, nez tam lezet nahaty...

Květa

Dnes jsem podstoupila rectoskopii, nebolelo to, jen trochu nepříjemné, podvázal mi i hemeroidy, ten stres za to nestál. Ještě bude jedna kontrola, tak už se tak bát nebudu.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce