Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zarůstající nehet

Název onemocnění je mírně zavádějící, protože se jedná spíše o chronické dráždění postranních nehtových valů příliš širokým nehtem. Nejčastěji se vyskytuje na palcích dolních končetin ale nacházíme ho i na ostatních prstech dolních a výjimečně i horních končetin... více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Dandy
1x

Tak tedka na chirurgicky zakrok jdu a mam trosku strach-jeste ze bude umrtveni jinak bych asi rval

Jirka
10x

Už párkrát se mi podařilo zastřihnout nehty tak nešikovně, že se udělal zánět. Naštěstí se mi vždycky podařilo zapomenutý střípek nehtu, který tlačil do nehtového valu, vystřihnout. S pomocí černé masti pak zánět většinou zmizel. Naposled to bylo horší, opět špatně zastřihnuto, navíc se zánět pomalu rozšiřoval, nad nehet i pod něj. Opětovná "operace" s nůžkami nepomohla, hnisalo to, už to nebyl pěkný pohled, tak jsem po čtrnácti dnech (!) vyrazil na chirurgii. Ty, kdo mají strach, můžu uklidnit, pro chirurgy je to banalita. I když věta "sestři, budou mi stačit nůžky..." mi moc optimismu nedodala. Díky umrtvení ale žádnou bolest necítíte, a když se na to nedíváte, tak je to v pohodě:) Ustřihli mi z boku kus nehtu, trochu to samozřejmě krvácí, ale ošetří to a zavážou. Teď sedím doma se zavázaným palcem a jsem rád, že se to snad konečně vyřeší. Příště budu stříhat nehty jedině rovně! Radím: Když se to nelepší a bolí to jako čert, jděte k doktorovi. Na chirurgii to bolí míň než neléčený zánět.

Alena Lenková
5x

Tak zarostlý nehet jsem měla cca 3 roky, jediný, kdo mi pomohl a podle mě je to i jediný odborník v celé ČR přes nehty byl MUDr. Kamil Navrátil v Praze. Bylo celkem těžké se k němu dostat, protože pracuje na IKEMU, ale výsledek stál za to, nevrátilo se to, plastika nebolela, a byl hrozně milý :). Když tak jukněte na webovky: http://www.chirurg.cz/navratk/ , třeba Vám to pomůže.

Marek Šťastný

Zarůstající nehet mě trápí již přes 2 roky. Nevíte náhodou, kde provádí chirurgický zákrok + používají výše zmíněny fenol ? Pokud možno v Plzni. Díky

Karmen
1x

No já mám momentálně problém se zarůstajícím nehtem a velkým vytékajícím hnisem a trvá to už od konce ledna. Z počátku sem navštívila kožní, ale ta mi dala pouze nějakou vodičku která vůbec nepomohla. Následně mi kamarádka doporučila višňovou mast na vytažení hnisu. Bohužel ani ta nepomohla. Později sem navštívila mou obvodní doktorku a tam mě doporučila na chirurgii a řekla, že mi žádná mastička nepomůže. Navštívila sem tedy chirurgii a vzali mě hned. Na to co následoval však nerada vzpomínám. Pan doktor mi řekl, že jediné co bude nepříjemné bude uspání prstu, ale bohužel celý zákrok sem držela kapesník v ruce a nesnesitelná bolest se nedala vydržet. Po týdnu jsem šla na převaz a mému dotazu jestli se palec zahojí se doktor i sestra vysmáli. Doktor mi arogantně řekl proč by se palec nezahojil a také dodal že pokud bych s tím měla nějaký problém, mám ho navštívit. Šla jsem tam pouze tento týden pro potvrzení do tělocviku s přesvědčením, že mám palec dobrý ovšem když mě doktor zkontroloval, vynadal mi, že sem se asi zbláznila, že ten palec mám v hrozném stavu a že jakto, že jsem za ním nepřišla dřív a že budu muset podstoupit další zákrok. Já se slzami v očích sem mu nebyla schopná ani odpovědět jestli jsem schopná zákrok podstoupit znovu a tak mé mlčení považoval za to že nemám zájem a řekl mi, že mám jít k jinému doktorovi, že asi pravděpodobně nemám k němu důvěru. Takže sem se rozhodla, že podstoupím plasticky zákrok a sem přesvědčena o tom, že jakýkoli jiný zákrok bude určitě šetrnější než ten chirurgický. Určitě ne všude jsou takoví necitliví doktoři jako ten, na kterého jsem natrefila zrovna já, ale určitě bych každému doporučila pokud to jde, tak podstoupit plastický zákrok.

Iva
1x

Zdravím, můj příspěvek, nenechat se řezat.. Syn podstoupil 2x, nic to neřešilo.Našla jsem na základě certifikátů šikovnou pedikérku, pí Kuběnovou, která nám problém řeší. Chodíme k ní již více než 2 měsíce, nehtový štěp je již nadzdvižený a je vidět. Počítáme s tím, že ještě tak 6 měs. a bude problém vyřešený napořád. Nebít této péče, tak jsme zase v zamotaném kruhu.

Honza

Take jsem trpel cca 3 roky a jak jiz psala Alena po navsteve pana MUDr. Kamil Navratil vse vyreseno. Provedla se plastika nehtu na obou prstech a ted uz jen cekam az vse zahoji. Polud se nekdo boji ze to boli, tak operace vubec neboli i kdyz Vam prst rezou jak nevim co :) vse je umrtveno a jedina neprijemna vec jsou cca 3 dny po operaci kdy musite davat pozor pri chuzi. Jinak opravdu nic neboli a lituji ze jsem to nepodstoupil drive. Pan Navratil je naprosty odbornik na nehty.

major

mám podobný problém bolí m na pravé noze palec v právé části mam tam růžový otok ale na zarustajici nehet to moc nevypada ale něěco stim je

Iveta

Dobrý den, potřebuji radu ohledně zarůstajícího nehtu.V září 2021 byl nehet stržen, opět roste špatně a už začíná bolet..budu muset opět utrhnout??Nehet nevypadá dobře.Dekuji Iveta

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce