Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

hladam niekoho kto to chape

Mam uz 13 rokov problemy so zvysenymi teplotami a nadmernou unavou, vycerpanim a tiez s travenim. Po spuste vysetreni urcili diagnozu unavovy syndrom a algodyspepticky syndrom. Snazim sa najst na nete nejake stranky o tomto probleme ale hlavne nejakych ludi na kus reci. Kto to neprezil tazko pochopi co robi s clovekom unavovy syndrom. Moc sa nemam s kzm o tom porozpravat, lebo vacsina ludi nevie o com hovorim.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vanilka

Únavovým syndromem jsem trpěla 5 let, doktoři nepomohli, dokonce na mě divně koukali (bylo to v r. 1980). Nakonec jsem se z toho postupně dostala sama. Recept je relativně jednoduchý - vyčistit energetické dráhy v těle. Tj. detoxikovat tělo, dodat vitamíny, prvky, enzymy (v přírodní podobě), posílit imunitu a dát do pořádku duševní hygienu. Cest, jak toho dosáhnout, je mnoho. Nejjednodušší je začít stravou. Stát se "opatrným semivegetariánem", zařadit do jídelníčku vyšší podíl syrové stravy, hlavně zeleniny, čerstvé šťávy (osvědčila se zejm. citronová), oleje lis. za studena. Zároveň vyloučit jedy - uzeniny, cokoliv smaženýho, alkohol, přemíru cukru, omezit solení...takový ty notoricky známý věci. Naučit se plný jogový dech (např. s vizualizací, že proplachuju celý tělo) atd. atd. Kdo CHCE, informace si najde a začne na sobě pracovat. Na doktory nespoléhám.

joni

Ahoj, dik za typ. Doktori to so mnou uz zabalili. Vlastne mi nedali vobec ziadne informacie ani rady. Stacilo ze mohli nieco napisat do papierov, pomenovat diagnozu a "majte sa, skuste s tym zit". So stravou myslim ze nie som na tom zle. Alkohol vobec, malo sladim aj malo solim, malo smazenych jedal... Je to aj tym ze mam popri unaovovom synd. aj poruchu travenia a alergiu na niektore potraviny, takze o zdravu stravu sa pokusam uz dlhsie a zaroven doplnam pravidelne vitaminy a mineraly aj v tabletkach (kvoli potravinovej alergii). Ma to vplyv na poruchu travenia, odkedy dodrziavam dietu je mi lepsie, ale nejaky zvlastny vplyv na unavu a zvysene teploty to nema. Vraj su to nasledky po par infekciach co som v minulosti prekonala a neliecili sa tak ako bolo treba. Tak skusam a hladam cestu ako dalej. Niekto mi povedal ze sa musim naucit inak zit, ale ako to myslel som sa uz nedozvedela. Obcas som dost bezradna lebo tie teploty ma dost vycerpavaju, hlavne fyzicky ale potom mam z toho aj nervy.

Petr

Zadny unavovy syndrom neni..to je jen slint od doktoru, ktery nic neumi. Měl jsem několik let stejný problém, zvysene teploty 37 - 37.2Ć, spal jsem 12 hodin denne, unava, hnus...bral jsem asi 6 antibiotik, podstoupil tisíce vyšetření, odberu krve, testu na alergie a pak mi nakonec doktoři tvrdili, že tám od nervů, že sem prý nervák. Blbbost hrozna!!! Tak jsem se nakonec dostal to energy, kde mi pani merila na prstech nejakym strojem. Jak jsem to videl, tak jsem si v duchu rekl, ze to jsou dalsi vyhozeny penize. Jenze pani pak prisla k tomu, ze jsem mel v detstvi mononekluozu. (Ted je mi 27) a ze prej jsme u toho. Jatra se prej praskama zahoji do takovyho stavu, jako kdyz se odrete, udela se vam strup a pod nim pak ta cervena, tenka zranitelna kuze. Zahojeny to je, nekrvaci to, ale neni to dohojeny a je to porad zranitelny. To stejny prej sem mel s jatrama. Tak mi dala nejaky kapicky a mineraly (tusim, ze se to jmenovalo Regalen) nechal jsem tam asi 2000,- a zacal je uzivat. Po nekolika dnech mi teplota spadla. Jak na ni za ty roky uz bylo telo zvykly, tak me tak prijemne bolela hlava. Behem 5 dni jsem byl bez teplot. Vybral jsem 2 ty flasticky a uz se mi to nevratilo. BOMBA! Od ty doby proste verim bylinkam vic nez praskum.

sumec

Ahoj Joni chtěl bych tvůj problém trochu probrat.Podle mého názoru je vznik únavového syndromu v lidech konkrétně nezdravé pokožky hlavy.Pro někoho možná bláznivá teorie,ale vzhledem k tomu,že sem tím prošel a stále procházím vím o čem mluvím.Někdo v tvém okolí je příčinou tvých problémů ani si to neuvědomuješ.Samozřejmě i fyzická námaha v blízkosti takovéto osoby má vliv na tvoji únavu.Nemusíš moje slova brát vážně,ale tahle bláznivá teorie je bohužel pravdivá.Přeju ať se ti podaří zbavit těch nepříjemných problémů.

milka

Všechny v diskusi zdravím, přes deset let mám stejný problém jak pisatelka problému - nerozepisuji se raději, jak mě to obtěžuje v osobním životě ( nevýkonnost, unavenost, zvýšené teploty, odchody ze zaměstnání pro pocit absolutního vyčerpání, mezitím nic neřešící lékařská vyšetření , v rodině vypadám jak lenoch), ale fakticky docházím k závěru, že za tím bude psychika. Myslím, že mě konkrétně vyčerpává nezdolná energie a otravnost určitých blízkých lidí a pak moje neschopnost relaxovat a odhazovat problémy. Je to - TEN BLBÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM - o psychice a o lidech kolem nás :-)

ultraviolet

Myslim, ze mam nabeh na chron. syndrom. Robila som si test a splnam tak 7 z 10 priznakov. Aj ked mozu to byt chronicke anginy. Teploty nemavam, ale vecne mam infekcie, ktore nemozem doliecit, nepomahaju ani lieky. Funguju do istej miery, v jednom bode sa liecivy proces zastavi a ja sa nemozem pohnut dalej. Pride mi to z choroby na chorobu tahsie. Mam dojem, ze ak este raz ochoriem, sef strati trpezlivost. Najhorsie je, ze uz neviem na koho sa obratit, doktorom sa pomoci nedokricim. A je to na slaktrafenie, ked niekde v casopisoch citam: "Hovorte o svojom probleme'' alebo ''poradte sa so svojim lekarom'' alebo ''zajdite za odbornikom vcas" no blabla.... Ta moja letargicka lekarka si len nieco pise, nemozem z nej vytiahnut rady....moje vysledky su v poriadku (ASLO) uvidime, co povedia na imunologii... Jadno je iste...tiez mi vadi reakcia okolia. Moj priatel mi hovori simulantik a chorobopis a toto je uz pre mna moc citliva tema na to, aby som o tom chcela len trochu zartovat. Moja matka si mysli, ze som normalny hypochonder, ze sa tych infekcii bojim tak, ze si ich akoby zhmotnujem....no co dodat. Malokto pozna, kolko energie to z cloveka taha len tak...mna uz ten boj unavuje dost...

Janka

...a tvrdohlavo ako mulica vo svojom okoli vykrikujem ze som chora a ze to je v zozname diagnoz a musia to respektovat a aj ked to do ich mozockov ide tazko, nevzdavam sa. Nepotrebujem aby ma pochopili, lebo to moze len ten kto to zazil, len aby to respektovali. Aj priatelky si museli zvyknut, aj rodina, ze napriek liecbe to nebude to co predtym a ze nemozem sa namahat a musim vela oddychovat a ze som sa velmi zmenila. Tri roky po porode som bola ako mrtvola s priznakmi prisposobenymi mojej povahe: unava, uzkost, depresia, nechutenstvo, bolesti rozne bez priciny realnej,zdurene uzliny, nechut zit a tak. Uz som sa s tym zmierovala ale moja fantasticka nova doktorka sa rozhodla ze takto zit nebudem a poslala ma po vysetreniach a nakoniec som skoncila u psychiatricky a psychologicky, ktoré mi pomohli. Rok som k psychologicke a uz piaty trok som na WELBUTRINE, ktorý ma zachranil, lebo podpora z okolia bola minimalna. Skoro sa mi kvoli tomu rozpadlo manzelstvo, ale muz prekonal predsudky a svoje stredoveke myslenie a teraz mi pomaha. Ale vytrpeli sme si s nechutou mojou k sexu peklo, kym sa to zlepsilo. Teraz je to ok :) Hlavnym motivom bol ale moj syn ktoreho som nechcela vychovavat chora a aj ked si tiez vytrpel so mnou prve tri roky, veci sa pomaly hoja, ma osem rokov a je uzasny. Teraz som stastna a chcela by som pomoct spolutrpiacim lebo viem ake je to hrozne. Jaj a psychologicka mi okrem toho ze mi pomohla s osobnostou a s pokazenymi vecami mi pomohla aj zmierit sa s tym ze nebudem uz taka strela namydlena ako kedysi a musim povedat ze to zmierenie mi trvalo najdlhsie. A je dobre mat niekoho s tou istou diagn lebo ten si nemysli ze vam sibe, ja mam kamaratku, ale kedze sme obe trochu uletene, stale sme si neboli iste, ci nam nesibe..ale ked vidim kolko toho je, tak hadam sibe uz len zdravym:-))

petra

Také trpím zvýšenou teplotou už několik let.Podle doktorů je to po infekční stav který může zůstat hodně dlouho nebo dokonce života.Já osobně jsem se léčila na boreliozu a chlamidie.Brala jsem asi rok nepřetržitě antibiotika v konských dávkách.Podstoupila jsem i lumbální punkci,ale příčina mých teplot nebyla nalezena.Také mi řekli naučte se stím žít.Ale je to otrava.Dřív jsem byla dost aktivní ve sportu,ale ted jsem hned unavená.Kdyby někdo měl typ jak se toho zbavit napište.Zkouším všechno,bohužel pořád nic.AHOJ PETRA

SPCN

Jen zdravá strava nestačí. Průmyslově vyráběné potraviny – i ty zdravé se při výrobě zbavují většiny důležitých látek pro ochranu zdraví a místo nich se přidávají umělé nezdravé složky jako barviva, konzervanty, ochucovadla. Tato kombinace je dlouhodobě doslova vražená. Komplexně tento žalovatelný problém nikdo neřeší a těch několik firem, které to umí, mají vždy několik desítek přípravků, ze kterých se to při značném nadání dá složit, ale vychází to na desítky tisíc měsíčně. Proto jsme v našem Sdružení prevence civilizačních nemocí – SPCN vyvinuli komplexní doplněk výživy, kde jsou všechny potřebné, v dnešní výživě chybějící, složky. Skutečný doplněk stravy. Potravinová medicína. Žádné léčení, pouze uzdravování. Výsledky to má nad očekávání. Zdraví [email protected]

Joni

Zdravim vas, ja som pisala povodny prispevok 29.10.06 ale par mesiacov som na tejto diskusii nebola. Bolo mi spatne na tele i na dusi. Koncom roka 06 som bola v nemocnici kde mi robili par tesov a vystreni a nakoniec mi povedali dost natvrdo, ze sa to liecit neda ani s tym nic robit nebudu. Nasli mi pozitivne protilatky na chlamidie, mycoplzma a asi aj mononukleoza. Su to infekcie z minulosti, ktore sa neliecili (lebo sa o nich nevedelo) a vysledok su trvale nasledky v podobe zvysenej teploty a nadmernej unavy = unavovy syndrom. Tiez som musela brat dost hnusne bolestive injekcie kvoli poruche imunity a nejake lieky z neurologie. Po tom vsetkom mi doporucili akurat vela vitaminov kvoli poruche imunity, poctivu dietu (mam aj alergiu na potraviny) a psychologa, aby som sa stym lepsie vyrovnala a naucila sa s tym zit. Vraj takyto stav moze byt az do konca zivota. Tak som sa potrebovala z toho vsetkeho vydychat. Citam vase prispevky a uplne vas chapem (teda petru a ultravilolet). Musim povedat, ze vyjadrenie z nemocnice bolo dost tvrde, ale prinieslo mi slobodu. Uz neplytvam energiou na veci co sa nedaju zmenit - netrapim sa preco mi je zase zle a co to asi moze byt - povedali mi konecne jasnu diagnozu a predpoklad do buducnosti. Vrazam vsetku svoju energiu do kazdodenneho boja a chcem sa s tym naucit zit najlepsie ako sa da - aj ked to vobec nie je sranda. Petra asi vies co to robi s clovekom a kolko to stoji energie zvladat normalny kazdodenny zivot s teplotami. Ale rozhodla som sa, ze to zvladnem, musim, vlastne nemam na vyber - iba ak by som vsetko vzdala, nechala sa lutovat a zvysok zivota preplakala - a to teda nechcem! Ocenila by som nejaku dobru radu, podporu, povzbudenie, alebo spriaznenu dusu ktora sa do toho boja pusti so mnou. Je fajn vediet, ze niekto rozumie tomu, co musim kazdy den prezivat. Joni

Joni

Este som chcele povedat, ze ten napad s psychologom nie je vobec na skodu. Bola som dost bezradna tak som sa chytila poslednej moznosti co mi doktori ponukli - navstivit psychologa a nelutujem. Je to velmi dobry posluchac a asi prvy clovek, ktory moje obcasne depky alebo vybicovane nervy povazuje za dolsledok fyzickych problemov a nie za prcinu. A z tohoto pohladu sa mi snazi pomoct. Psychologicka terapia nie je nic hrozne, su to vlastne len priatelske rozhovory o veciach, ktore mi momentalne davaju hodne zabrat.

xeonikx

mam chronickej unavoven syndrom a byl bych rád, za každého, kdo se ozve díky mic icq:190-899-865

joni

Ahoj, aj ja s tym zapasim uz par rokov a nepoznam nikoho s tym istym problemom. Rada si pokecam, ale zial mam slaby internet na icq. Nasla by sa ina moznost? joni

Květa

Ahoj Joni,nemám sice únavový syndrom,ale našli mi lékaři ulcerozní proktokolitidu´+systémové onemocnění pojivových tkání.Píšu proto,že prožívám něco podobného jako Ty.Jsem neustale unavená z každé sebemenší práce,mívám teploty,bolesti kloubů,svalů,mám 5letého syna o kterého mám při těchto problémech potíž se starat.Cítím s tebou a velmi ráda bych si s tebou dopisovala.Ať už přes imeilovou adresu nebo přes icq.

Josef

Dobrý den,myslím, že bych Vám mohl pomoci. Kontakt: http://dobes.esoteric.cz

hana

Je prokázáno, že popisované problémy jsou důsledkem vyčerpání organismu, který trpí nedostatkem čisté vody. Tu v pitném režimu NELZE ničím nahradit (přestože se to v zájmu prodeje různých "nealko" nápojů tvrdí). Dokonce mnohé "nevyléčitelné (civilizační, ..) choroby mají svůj původ zde, ale ve zdravotnictví převládá komerční zájem famraceutických firem nad zdravým rozumem, takže dostanete syntetické jedy místoi praktické užitečné rady a "musí" to tak být pořád. ALE osobně znám zlepšení zdravotního stavu (trávbení, vylučování, únava, deprese, ..) při dostatečném pití čisté vody, která mi navíc čím dál víc chutná. Přečtěte se www.apostol.webnode.cz/Na-zdraví (článek bude aktualizován) a nechte se ve vlastním zájmu inspirovat. Možná máte v okolí lidi s dalšími problémy, které LZE takto řešit. [email protected]

Dědek

všechny zdravotní potíže pochází od zavirování těla , např. borelioza, chlamydie, naše zdravotnictví je jenom zalečovalo, a to je příčina také únavy.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce