Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Když srdce ztrácí rytmus

Bušení srdce. Většina lidí neví, co to znamená a jak je to ohrožuje na životě.Může se totiž jednat o arytmii. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitka

Na sociologii píšeme práci "druhá šance" o kvalitě života pacientů po voperování kardiostimulátoru. Mohla bych poprosit o přípomínky k tématu? Děkuji

Anna

Jitko, já nevím, jak jsou na tom ostatní kardiaci, ale já se poměrně dlouho zotavovala, ale potom už všechno šlo dobře, vlastně jsem se nemusela nijak zvlášť hlídat, v mém věku člověk přeci jenom už tolik nedivočí. Jenom ten zvláštní pocit, že tvůj život visí na přístroji, zpočátku jsem na to musela pořád myslet. Chodila jsem k lékaři častěji na kontrolu, pro jistotu, on mi nyní doporučil ten přístroj Home Monitoring, co se tu o něm píše. Tak také hledám další informace. Ale co asi potřebuješ pro tvou práci - asi každý, kdo o život málem přišel si ho potom více váží.

Bětka

Maminka by měla dostat kardiostimulátor, slyšela jsem o přístroji, který se nějak umí spojit s lékařem v případě, že kardiostimulátor selže. Chtěla bych ji nějak uklidnit, mohl by mi, prosím, někdo z kardiaků pomoci?

Bětka

to je na ni moc složité… ona chápe mixer, dálkové ovládání televize sice používá, ale nijak si to neoblíbila. Přeci jenom už má svůj věk. Ale promluvím si s jejím lékařem, ti by přeci měli být na podobné "zjednodušování" informací zvyklí. Připadá mi to jako dobrý přístroj, alespoň já bych byla klidnější.

Karolína

zajímavý příspěvek - jak takový přístroj vypadá?

Herold

podle fotky na biotroniku jako takový ten starší mobil - větší a s anténkou. Takové přístroje před nedávnem nosili všichni, tak jestli to dokáže opravdu zachraňovat životy, určitě bych jeho nošení jako újmu nevnímal.

Karolína

tak jsem na tu fotku taky mrkla, jestli je to to co myslím, tak v pohodě….

Bětka

díky moc za informace, promluvím s doktorem, jestli by to pro ni bylo vhodné. Takhle to vypadá, že by jinak akorát seděla doma a modlila se, aby kardiostimulátor nevypnul. Ještě jednou děkuji, pěkné svátky všem

Standa

Nevim estli te to ještě zajima, ale ja po operaci nemel žádný problem, vlastně to šlo nečekaně dobře a rychle. Jestli potřebuješ víc informaci na tu práci tak já dostal po operaci takovou publikaci o tom co se děje a jak to funguje. Taky je na www.biotr onik.cz , dá se to tam stáhnout.

Jitka

Děkuji, ty stránky jsou dobré, dokonce jem tam našla i obrázka, jak funguje domácí monitoring u kardiaků - podle popisu všude mi to připadalo složité, ale vlastně není.

Trinka

Domácí monitoring? Co to je?

Aleš

Oficiálně se to jmenuje Home Monitoring, výrobek Biotroniku. Hlídá to funkci kardiostimulátoru.

Novotný

To jsi to teda moc nevysvětlil - ten monitoring je jenom vysílací přístroj, který přebírá informace od defibrilátoru a posílá je do centra Biotroniku přez satelit, tam to vyhodnotí a posílají zase doktorovi, kterej s tím potom pracuje. Je-li něco špatně (třeba přístroj nefunguje jak má nebo zaznamená nějakou arytmii), tyhle údaje označí a upřednostní.

Petr

Hele to je dobry. Tak dyž by otec zkolaboval, ma tam zachranku na to tata, ani nemusim nikomu nic vysvětlovat.

Aleš

To ne!!! Data se přenáší normálně přez T-Mobile. Tobě se nikdy nestalo, že SMS příšla s denním zpožděním? To bych rozhodně neriskoval čekat, jestli to zrovna nebude tahle konkrétní SMS ztracená v eteru. Jestli bude potřebovat záchranku, rozhodně jí volej normálně!!!

Rudolf

Ale pokud je nějaká skutečně krizová situace, ty informace jdou spřednostně a s upozorněním, akže obrovky narůstá pravděpodobnost, že ten člověk bude zachráněný.

Anina

Jirko a jak to děláš když se chceš hnout z baráku? Není to problém?

Jirka

Problém? Ne, vemu boty, bundu a du? Jak to děláš ty když chceš jít ven?

Anina

Myslím s tím domácím monitoringem, jestli třeba tam nemusíš každou hodinu něco posílat a tak…

Novák

Jirko jak je to velký? Viděl sem to kdysi na Nově, ale připadalo mi to velký jak kráva.

Jirka

To bylo jenom jak se to snažili dostat do záběru. Ten domácí monitoring je velkej asi jak starej mobil.

poutatko

takže se ten přístroj nosí při sobě?

Janica

Asi ano. Také jsem se o tuto možnost zajímala. Na letáčku, co mám je vyfocený člověk s tím u opasku, takže ono to zřejmě bude vysílat nepřetržitě.

Yasmine

To není pravda. Nepřetržitě to určitě nevysílá. Za normálních okolností se přenos dat provádí jednou denně, většinou v noci. Ale u sebe se to nosí, kdyby byly arytmie nebo cokoli, tak aby ta informace mohla jít přednostně do zpracování. Představ si, k čemu by asi doktorům byla zpráva, že jsi před 13 hodinami měl infarkt a jemu předcházely divoké arytmie. To musí jít rovnou, jenom tak má ten přístroj skutečně smysl.

Tomas

Dobrý den, včera jsem byl u doktora, který mi řekl, že moje srdce už nebije jako zamlada, zajímalo by mne, které vitamíny jsou nejlepší pro správnou činnost srdce?

Michala

Řešila jsem tohle s tatínkem, který začal brát orthomol cardio, hodně mu to pomohlo, lékař ho vždy na kontrole chválí.

Tomas

A kde ho prosím kupujete? mají ho v lékárně?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce