Musím často na malou

Ahoj, nemyslím si, že bych trpěla inkontimencí, ale mám jeden problém. Musím velmi často na malou. Letos jsme byli ve Francii na pozvávacím zájezdu a já prožila hotové peklo. Jednak jsme musela žádat řidiče o zastavení i mimo "čůrací zastávky" - k velkému obveselení celého zájezdu, nikdo nebyl samozřejmě proti, kuřáci si dali kouřovou, ale já jsem byla středem pozornosti. Další problém byly prohlídky měst, kde jsme kličkovala a hledala vhodné místo na čůrání, aby mne nikdo neviděl. Občas jsme se dostaal do situace, kdy už mi to bylo jedno. Asi mám malou kapacitu močového měchýře. Docela by mne zajímalo, jestli je to možné a jestli to lze neoperativně řešit.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ela
3x

Dobrý večer, pane doktore, obracím se na Vás s obrovskou prosbou o pomoc. Na časté močení trpím již přes 6let, ale v posledních dvou měsících, se situace tak moc zhoršila, že mám pocit, že moč nemám šanci udržet, sotva dobíhám na wc a už čůrám! Mám veliký tlak v podbříšku, stále nafouklé břicho a toaletu navštívím do půl hodiny i 10krát a stále čůrám!!! Vedu si mikční kartu, za den vypiju kolem 2L tekutin a při svých velmi častých návštěvách vyčůrám nejčastěji množství 20-40ml, za pár minut mám šílený pocit, že se dočůrám, tak letím zpět a klidně vyčůrám i přes 150ml! Je mi 27 let a tento problém mě psychicky zašlapává tak moc do země, že už nemám sílu vzdorovat a chytám se každé možnosti (terapeut, léčitelé, bylinné kapky), jen aby mě toho někdo zbavil a já byla zase ta normální holka, co se nebála vzdálit od wc a za den jej navštívila max. 8krát! Byla jsem u své obvodní lékařky, tak mě nijak nevyšetřila, pouze dala dvě balení plenek!!!!! Neskutečně ponižující pocit!! Poté jsem se dostavila na urgentní příjem v Olm, kde mi našli v moči bílkovinu a dali antibiotika Doxybene, bohužel se jimi nic nevyřešilo, nenormálně časté močení, pokračuje a já mám každý den jen oči pro pláč a nekontrolovatelný strach, křeče, že se na veřejnosti počůrám! Poté jsem byla na urologii, kde na nic nepřišli, pouze konstatovali, že mám zřejmě hyperaktivní močový měchýř (to mi řekli již těch 6let zpět, ale nijak se to dále neřešilo). Dali mi léky Solifenacin accord 10ml, ale nezabírají :( Jsem psychicky tak šíleně vyčerpaná, už nevím, co je to normální život!! Potřebuji zase fungovat jako zdravý člověk, ale nikdo mi není schopen pomoci! Nemohu cestovat autobusem, účastnit se mnoha akcí, o komplikacích v zaměstnání ani nemluvím!!! Vím, že je těžké radit takto přes zprávu, ale nechci se smířit s tím, že bych ve svých 27 letech nosila plenky nebo inkontinenční vložky, proboha prosím NE!!!!! Je rok 2016, já zkrátka věřím, že musí existovat nějaká pomoc, která mě tohoto problému dočista zbaví! Děkuji za Vaši odpověd a případnou pomoc.

jana

dobrý den, rovněž mi byla sdělena diagnóza hyperaktivní močový měchýř. nevím, co s tím budu dělat. cvičím, vedu si pitnou a mikční kartu, nepiji alkohol, kávu, ale je to stále stejné. můžete sdělit vaše zkušenosti, jak příznaky zmírnit ?

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Obáváte se, že můžete mít poruchu štítné žlázy?

Zatím hlasovalo 5 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Překvapivé příznaky problémů se štítnou žlázou

Možná znáte klasické příznaky potíží se štítnou žlázou. Zvýšená funkce štítné žlázy (hypertyreóza) způsobuje, že se více potíte, zhubnete a zrychlí se vaše tepová frekvence. Snížená funkce štítné žlázy (hypotyreóza) dělá pravý opak. Může se objevit únava, zimomřivost, svalové křeče nebo zvýšení tělesné hmotnosti. Ale existují i ​​další méně zjevné známky, které byste neměli podceňovat.

Svědění konečníku a krev ve stolici. Hemoroidy nebo rakovina?

Dlouhé sezení a omezení pohybu může u některých vyvolat zdravotní komplikace v oblasti konečníku. Nepříjemné pocity v oblasti konečníku, jako jsou svědění, pálení nebo bolest, otoky v jeho okolí, krev na toaletním papíře či výtoky mají různé příčiny. O jakou diagnózu se může jednat?

Cukrovka v době koronaviru: Neztrácejte kontakt s diabetologem!

Diabetes je onemocnění, jehož průběh a projevy lze výrazně ovlivnit změnou životního stylu, léčbou a důslednou prevencí. Důležitou součástí léčby jsou pravidelné prohlídky a diabetici by je neměli rušit či odkládat ani v době epidemie koronaviru. Kdy se tedy nevyplatí rušit plánované kontroly a jaká opatření by měli diabetici v době koronaviru dodržovat radí MUDr. Marta Klementová, vedoucí lékařka pražského diabetologického centra DIAvize.

Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida. Proč se přestat stydět?

Crohnova choroba i ulcerózní kolitida jsou chronická onemocnění, která postihují zažívací trakt. Na celém světě těmito chorobami trpí přes 10 milionů pacientů. Přesto se o nemocech příliš nemluví, pacienti se stydí a se svými problémy se nesvěřují často ani odborníkům.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.