Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Musím často na malou

Ahoj, nemyslím si, že bych trpěla inkontimencí, ale mám jeden problém. Musím velmi často na malou. Letos jsme byli ve Francii na pozvávacím zájezdu a já prožila hotové peklo. Jednak jsme musela žádat řidiče o zastavení i mimo "čůrací zastávky" - k velkému obveselení celého zájezdu, nikdo nebyl samozřejmě proti, kuřáci si dali kouřovou, ale já jsem byla středem pozornosti. Další problém byly prohlídky měst, kde jsme kličkovala a hledala vhodné místo na čůrání, aby mne nikdo neviděl. Občas jsme se dostaal do situace, kdy už mi to bylo jedno. Asi mám malou kapacitu močového měchýře. Docela by mne zajímalo, jestli je to možné a jestli to lze neoperativně řešit.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ela
4x

Dobrý večer, pane doktore, obracím se na Vás s obrovskou prosbou o pomoc. Na časté močení trpím již přes 6let, ale v posledních dvou měsících, se situace tak moc zhoršila, že mám pocit, že moč nemám šanci udržet, sotva dobíhám na wc a už čůrám! Mám veliký tlak v podbříšku, stále nafouklé břicho a toaletu navštívím do půl hodiny i 10krát a stále čůrám!!! Vedu si mikční kartu, za den vypiju kolem 2L tekutin a při svých velmi častých návštěvách vyčůrám nejčastěji množství 20-40ml, za pár minut mám šílený pocit, že se dočůrám, tak letím zpět a klidně vyčůrám i přes 150ml! Je mi 27 let a tento problém mě psychicky zašlapává tak moc do země, že už nemám sílu vzdorovat a chytám se každé možnosti (terapeut, léčitelé, bylinné kapky), jen aby mě toho někdo zbavil a já byla zase ta normální holka, co se nebála vzdálit od wc a za den jej navštívila max. 8krát! Byla jsem u své obvodní lékařky, tak mě nijak nevyšetřila, pouze dala dvě balení plenek!!!!! Neskutečně ponižující pocit!! Poté jsem se dostavila na urgentní příjem v Olm, kde mi našli v moči bílkovinu a dali antibiotika Doxybene, bohužel se jimi nic nevyřešilo, nenormálně časté močení, pokračuje a já mám každý den jen oči pro pláč a nekontrolovatelný strach, křeče, že se na veřejnosti počůrám! Poté jsem byla na urologii, kde na nic nepřišli, pouze konstatovali, že mám zřejmě hyperaktivní močový měchýř (to mi řekli již těch 6let zpět, ale nijak se to dále neřešilo). Dali mi léky Solifenacin accord 10ml, ale nezabírají :( Jsem psychicky tak šíleně vyčerpaná, už nevím, co je to normální život!! Potřebuji zase fungovat jako zdravý člověk, ale nikdo mi není schopen pomoci! Nemohu cestovat autobusem, účastnit se mnoha akcí, o komplikacích v zaměstnání ani nemluvím!!! Vím, že je těžké radit takto přes zprávu, ale nechci se smířit s tím, že bych ve svých 27 letech nosila plenky nebo inkontinenční vložky, proboha prosím NE!!!!! Je rok 2016, já zkrátka věřím, že musí existovat nějaká pomoc, která mě tohoto problému dočista zbaví! Děkuji za Vaši odpověd a případnou pomoc.

jana

dobrý den, rovněž mi byla sdělena diagnóza hyperaktivní močový měchýř. nevím, co s tím budu dělat. cvičím, vedu si pitnou a mikční kartu, nepiji alkohol, kávu, ale je to stále stejné. můžete sdělit vaše zkušenosti, jak příznaky zmírnit ?

Petra
1x

Dobrý den, myslíte, že mi může pomoci léčba pomocí brusinkových doplňku?

Adriana

já bych to zkusila, za to nic nedáte, mě třeba doplňky stravy na močák pomohly a hlavně teda z preventivního hlediska

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce