Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vyšetření konečníku

Vyšetření konečníku umožňuje lékaři odhalit hemoroidy, ale i nádor, zánět či krvácení. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mišák
8x

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu! U řitního otvoru se mi objevil váček, velikost asi 7x7mm. Občas to štípe a pálí a někdy se na toaletním papíru objeví krupičky krve. Bude nutné vyšetření konečníku? Mohly by to být hemoroidy nebo co by to mohlo být? ¨ Docela mě to vyděsilo, proto vás prosím o pomoc!! Děkuji

jezdec
2x

Již delší dobu jsem měl problémy s průjmy a následnou velkou bolestivostí konečníku.( předpokládal jsem hemoroidy ) Svěřil jsem se kamarádovi -lékaři a následovaly vyšetření- gastroskopie a rektoskopie ! Obě vyšetření jsou nepříjemná, ale chci se zastavit o bodu "Vyšetření konečníku", kde někteří autoři článků píší, že vyšetření je nebolestivé !? Opak je ale pravdou!! Při prvním vyšetření rukou jsem málem utekl doktorovi po zdi jako Spiderman. Při rektoskopii to bylo jen o chlup lepší, použil mast, ale v první moment jsem viděl všechny svaté !! Po zavedení kovové trubice už to bylo lepší. Ale i tak říkám, že raději zubař než vyšetření konečníku. Byly zjištěny hemoroidy II. stupně, teď beru léky a čípky. Je děsné, že v době moderní techniky a vědy, člověk u lékaře trpí jako oběť sadistického maniaka. když Vás bolí zub, tak vám dají injekci a je klid, zde se nic takového neděje. Pak vám ještě internista řekne: "Buďte rád, že jste u mne, chirurgové by vás rovnou natrhli !!! Tak nevím ???!!!

Maja
2x

Plně souhlasím, já jsem byla rovnou u chirurga-proktologa. Mám stejnou diagnozu. To vyšetření bylo hnus!!! Na rukavici neměl vůbec žádný gel, natož nějaký znecitlivující o kterém jsem na internetu četla! Dal mi léky, beru denně 6 tablet po 500 mg (jedna) a dost mám obavy, abych nápor těchto léků vůbec přežila. Na kontrolní vyšetření po dobrání těchto léků k němu absolutně nepůjdu. Ještě než začal vyšetřovat, tak jsem ho upozornila, že mám bolesti a to dost silné, ale zcela zbytečně. Vůbec ho to nezajímalo. Po jeho vyšetření jsem měla 24 hodin bolesti a krvácela jsem. Obyčejný člověk je chápan pouze jako dobytek a tak přeji panu doktorovi, aby alespoň jednou zakusil to, co, co sám dělá. Věřím, že se mu to jednou vrátí i s úrokama!!!

Laďka

Souhlasím s vámi.Mě rovnou vyšetřil praktický lékař.Vzal si rukavice a nic víc.Píše se,že se používá gel,lékař ho,ale neměl.Při vyšetření jsem myslela,že vylezu z kůže,dokonce jsem i "vyjekla".Pacienti vedle si asi užili.A já taky.Konstatoval,že to není vážné,přitom jsem 3 týdny šílela bolestí,doma se mnou nebyla řeč.Tak mě napadlo,kolik ten praktický lékař těch hem.viděl,že tak usoudil.

pacous
3x

Neco podobneho sem zazila i ja, akorat u me byla jina diagnoza. (Obvodni a proktolog byli profesionalni) Ja pri vysetreni skrabala zed ( pre pri pouhem doteku jsem citila bolest az ke krku ) Doporucuji vsem, co maji bolesti a podezdreni na hemouse, aby si zasli za doktorem.

Laďka

Ve všem tady co kdo z vás píše souhlasím,sadisti,žádné krémy na znecitlivění.Na stole jsem řvala jak tur,radši ještě 2x rodit,to byla hrůza!!A to tam mám jít za 3 měs.znova !!!To určitě !! Zjistil,že mám prej "JEN" hemeroidy a prasklinu,kvůli které mě to tak bolelo!!A že se mám léčit:čípky,masti,hygiena,tak jsem si řekla,co jsem asi ty 3 měsíce před vyšetřením asi dělala?

věra
2x

tak teda nevim,ja byla v lednu na kolonoskopii.Po injekci jsem byla uplne natolik oblbla,že si skoro nic nepamatuji,zacatek byl uplne nebolestivy,ale dali mi tam nejakou mast,po ktere to fakt slo,jen se do me nemohl dostat dale nez 50 cm,mam po operacich srusty,az tam hluboko to trochu bolelo.Na to jsem upozornila lekare a on okamzite skoncil.Byla jsem rada,ze to mam za sebou.Rekla bych ze asi zalezi kdo vam to zrovna dela a kde.Domu jsem odchazela jako opila,v aute jsem z toho vysla a pohoda.

Josef
1x

Již druhý den mám (sobota,neděle) absces u konečníku. Velikosti 20 Kč , velmi bolestivý, musím mít žádanku od praktického lékaře pokud chci jít na chirurgii přímo.?

Dagmar
1x

Zdravím je to všechno o lidech já jsem se strašně bála kolonoskopije že jsem ji zrusila někoho to bolí někoho ne tak nevím čemu věřit

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce