Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

uzliny na krku

Dobrý den, mohla bych také poprosit o radu? Asi pred tydnem se mi na krku na levé straně zvětšila uzlina, včera jsem byla na kontrolním odběru pro štítnou žlázu, kde mi dělali i KO, kde mám zvýšené eosinofily (8,8%) a v rámci biochemie zvýšené GMT. Co to může znamenat? Může s tím také souviset další boule u krční páteře? Děkuji Iva F.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lucky
79x

Dobrý den, chtěla bych se zeptát. Už asi půl roku mám zvětšenou levou uzlinu na krku. Když jsem to zjistila byla jsem těhotná a dělali mi odběr krve (sedimentace) nedopadla dobře, ale nic mi s tím kvůli těhotenstrví nedělali. Nyní jsem prodělal těžší virózu a uzlinu mám pořád vystrčenou, mám strašný strach, že se jedná o rakovinu lymfatických uzlin. Mám strach z vyšetření, že nedopadne dobře. Můžete mi poradit. Děkuji.

jakub
33x

Zdravim, uz asi rok se mi nepravidelne vyrusta prava krcni uzlina, je to v nepravych intervalech, vetsinou po jidle,jinak to boli, je to jenom prava uzlina, nevite co to muze byt,

jana
3x

mám stejný problém jakovy Jakube už jste zjistil co to je?

Tomas
14x

DObrý den taky se chci zeptat ted mám angínu a mám levou uzlinu na krku zvětšenou a bolí to když jím ale nikdy předtím jsem to neměl a bolí to když jím. Co to může být ?? Děkuji

illy
5x

když vás ta uzlinka bolí, tak je to prý v pořádku, protože reaguje. Ale není na škodu nechat si to vyšetřit, člověk nikdy neví.

Barney
8x

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ... Mému koni podklouzla noha a spadl a já také. Dopadla jsem na pravou stranu krku. Ráno jsem se probudila a bolel mě krk především nahoře v levo a od něho ramena. Měla jsme tam malinkou bouličku,sotva hmatatelnou. Dnes mě již ramena nebolí ( 3. den po pádu ) ale boulička s emi zdá hmatatelnější a levá strana krku je stále velmi ztuhlá a bolí. Je to obyčejná uzlina ?

iva
12x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. zjistila jsem že se mi na krku zvětšili obě uzliny a levá k tomu na dotek docela bolí. Jinak právě mi rostou dva spodní moudráky a zrovna bolí. Může to mít nějakou souvislost? Dál mám už asi půl roku bulku v pravé tváři. mezi prsty jakoby poskakuje? může se také jednat o uzlinu? malinko se zvětšila. Děkuji za odpověď

Luca
2x

Ahojky Ivčo, pokud Ti rostou spodní moudráky, určitě to spojitost s uzlinami má... Mohou být v nějakém defektu, či může probíhat zanět, a toto může být reakce, jelikož se v uzlinách hromadí lymfocyty, které s tím bojují - proto se uzliny zvětšují.Já trpín ná záněty slinných žláz a teď mě také trápí osmičky, které si budu v létě nechávat vyndat - také mám zvětšené uzliny na krku a za uchem... krev je pořádku, zítra jdu ještě pro jistotu na ultrazvuky, ale několik doktorů mi řeklo, že je to reakce na infekt, pravděpodobně z těch žláz a toto je projev,který prý může mizet i více jak půl roku... Takže si skoč na krev, na krční a pokud bude vše v pořádku, tak klídek a nechat vyndat osmičky :)

lenka
5x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat-mám asi 2 zvětšené uzliny(boule) a když si prohmatám krk tak mě to bolí - když jsem byla malá měla jsem borrelióza a doktorka říká ,že je to z toho ale já jsem uzliny neměla až ted jsem je začala oběvovat a chřipku nemám tak bych se chtěla zeptat jestli to něco muže znamenat.Děkuji za odpověď

Moni
4x

Také jsem si nahmátla zvětšenou uzlinu(na levé straně krku).Šla jsem hned k lékaři,po odběru krve mi zjistili virový zánět v těle a udělali výtěr z krku na bakteriologii,už tedˇvím,že mám nějakou bakterii k tomu.Tak čekám jak to ještě dopadne,začalo mě lehce bolet i v krku i když na to netrpím.Určitě si dojdi k lékaři a netrap se.Nevědomost je horší než znát pravdu.

pepa
11x

mam vzadu na krku v urovni ucha 2 takove uzliny nebo co teje nevim co to je potrebuju poradit esi mozete tak na piste na [email protected]

Vera
11x

Dobrý den,chci se zeptat,mám na krku 2-velké uzliny takřka hned u štítné žlázy,doktorka mi nahmatala ještě další menší shluky uzlin. Odběry dopadly dobře,doktorka mi řekla,že to může být prochlazený krk. Uzliny mě vůbec nebolí. Příde mi to divné,pač je mám už měsíc a nic se nezměnilo.... Tak pokud máte někdo stejnou zkušenost,prosím napište mi svůj názor..Díky

XX.sabinka.xx
16x

Dobrý den Me boli prosim Jak polknu uzlina v pravo Uplně moc a osu prazdnini a nechcu jit k doktorce určite by řekla žemám anginu nefite co mm delat abych byla zdrava ?

daniel kučera
5x

mám neteklí krk a nvm co to je ,možná to je uzlina ae bojím se že to bude štítná žlaza.mám to už asi pul roku.prosím odepište na email> [email protected]

Nikola
2x

Dobrý den, jsem nachlazená mám rýmu a trošku kašel a pobolívá mě levá uzlina na krku když si na ní šahnu nebo zakloním hlavu do zadu. Přestane to?

kamča
6x

Dobry den take prosim o radu Trpym hrozne na uzliny. Pred 3 tydny se mi zase zvetsila uzlina ne jen ze je to hrozne bolestive, ale Bouzel mi to i oteklo :-( Od leve strany od ucha po krku dolu a pak i smerem do obliceje :-( Radili mi si to hodne ledovat ale porad to hrozne boli tak se chci zeptat zda na to neco pomaha nebo nejaka rada :-( Muze na to mit vliv i ma stistna zlaza????

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce