Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

pupečníková kýla u nedonošených dětí

Dobrý den, v listopadu 2006 se nám předčasně - ve 30 týdnu gravidity - narodila dcerka - 1230g a 36 cm. Všechna vyšetření naštěstí neprokázala žádné poškození, ale při propuštění se malinké objevila umbilikální pupeční kýla. Dcerka je v pořádku, je plnně kojená, jen ta kýla mě trápí. Paní doktorka v nemocnici radila s kýlou nic nedělat, samozřejmě pokud bude bez problémů, že se sama vstřebá, paní doktorka z poradny zase radí obšít dřevěný knoflík plátnem a kýlu přelepovat, to mi přijde drastické, lepit rychloobvaz na tak jemnou kůži, tak nevím, zatím se ji snažím víc stahovat do plenky. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli se kýla může vstřebat, za jak dlouho to asi bývá a pokud by to bylo nutné, jak probíhá operace kýly u tak malých dětí, dcerka měla termín porodu 15.1.2007.Moc děkuju za radu.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
pipikacu

DObrý den,akorát čtu Váš článek,ale nevidím odpověď na Vaší otázku a proto bych se Vás strašně ráda zeptala,jak jste to vyřešila s tou kýlou????Mám teď pár dní dcerku doma,narodila se mi ve 26.týdnu a pupík má pořád obrovský.V nemocnici mi také řekli,že se to vstřebá,ale obvodnímu se to nelíbí a poslal nás na chirurgii,ale tam jdeme až za měsíc.Moc děkuji za odpověď.Monika

liberec

Dobrý den, také mám nedonošeného chlapečka 28+5 a též má pupečníkovou kýlu. Má za sebou dvě operace tříselných kýl a na chirurgii mi řekli, že do roka se s pupečníkovou nic nedělá (pokud se něco nepřihodí) a na rehabilitaci, že se může zatáhnout cvičením pomocí Vojtovy metody, která se s těmito dětmi běžně cvičí i preventivně.

Zahrádka A.

Dobrý den, pupeční kýla u dětí se "vestřebává", resp. zatahuje a zmenšuje během růstu, břišní stěny, jedná se o defekt v místě jejího oslabení v pupku. Počkal bych do 6 let věku, pak bych to řešil s chirurgem, či pediatrem. V případě náhle vzniklé bolsti v pupku, u dítěte, které nám mnpoho hještě neřekne, pak v případě náhlé změny chování, plasčtivosti, citlivosti a zatvrdnutí v pupku, je třeba vyhledat lékaře týž den, protože se může jednat o uskřinutí předstěry- břišního tuku uloženého před střevy, nebo střevní kličky. To platí i u dospělého, kde se může kýla časem vytvořit a mnoho lidí ji má a a ni o tom neví, pakliže mu nečiní potíže. S pozdravem Dr. Zahrádka, chirurg

liberec 16.7. 2009
1x

Dobrý den asi před měsícem mi vystoupl pupík a když běhám tok mě bolí. Chci se zeptat mám pupeční kýlu nebo ne doktor mi řekl že mám počkat 2 nebo 3 měsíce.čekám na vaši odpověd naschledanou

Lucie J.Hradec

Dobrý den mojemu synovi se nad přirozením udělala boule která se sleva do kuličky.Kdys mu na to dám studenej obklad tak vše zmyzi.Prosim poradíte mi.Predem Děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce