Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

křečova zíla

Dobrý den pane doktore, asi před 2 lety se mi pod kolenem objevila křečová žíla, v poslední roce pozoruji jak se mi zvětšuje. Hodně jezdím na kole a občas běhám mám pocit že zátěž je jednou z příčin zvětšování. Může te mi poradit zda bych měla zajít někam k lékaři a kdyžtak kam? Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel

Pokud už se křečové žíly objeví, tak je vhodné s tím něco dělat. První konzultaci poskytne obvodní - dnes praktický lékař. Ovšem doporučuji trvat na vyšetření u odborného lékaře - Váš lékař by měl vědět o odbornících v regionu, např. to může být kožním lékař, internista nebo chirurg. Eventuálně napiš, kde bydlíš, a některý návštěvník webu ti poradí.

Ceky

Je těžké se jich úplně zbavit, ale pomohu zmírnit nsledky. Bércové vředy jsou v největším počtu případů (73 %) nejtěžší komplikací chronické žilní nedostatečnosti, přičemž pod pojmem chronická žilní nedostatečnost rozumíme všechny stavy, které vznikají v důsledku městnání žilní krve v dolních končetinách při poruchách zpětného toku, čímž dochází ke vzniku přetlaku v žilním řečišti, žíly se rozšiřují a objevují se varixy (křečové žíly). Žilní chlopně postupně ztrácejí svoji ventilovou funkci a neodváděná tekutina se hromadí v podkoží. K rozvoji onemocnění žilního systému přispívají tyto rizikové faktory: - dědičná dispozice ke ztrátě elasticity žilní stěny - obezita - věk - výskyt žilních onemocnění a bércových vředů v rodině - proběhlý zánět v hlubokém žilním systému (trombóza) - sedavé zaměstnání nebo dlouhé stání - nedostatek tělesného pohybu - větší počet těhotenství nebo hormonální léčba - nepohodlná obuv s vysokými podpatky S rozvojem poruchy funkce žilního systému se objevují jednotlivé známky žilní nedostatečnosti: - otoky na dolních končetinách, nejvíce kolem kotníků - hemosiderinové pigmentace – rezavohnědé zabarvení kůže na bércích - kůže je tenčí, na povrchu s olupováním a velmi snadno dochází k jejímu podráždění, zvláště po aplikaci nejrůznějších zevních prostředků s přísadou bylin nebo jiných dráždivých látek (např. heřmánek, aloe, propolis, Alpa apod.) - dochází ke ztrátě ochlupení na bércích a ke změnám na nehtech - v oblasti vnitřního kotníku často vznikají drobné bělavé skvrny (tzv. bílá atrofie) a na jejich podkladě může dojít k rozpadu kůže. Piste na dagmarcekanzavinacsenamteckace zet

Jana

na křečáky mě pomohl Priessnitz žilní. Nestojí moc a když jsem si přečetla složení, tak jsem neváhala. Nohy nebolí, neotékají a žilky pomalu, ale jistě mizí :)

Hanka

Taky se přidávám k Priessnitz. Od té doby, co jej užívám, tak se mě přestaly vytvářet nové metličkové žilky, uf, ani nevíte jak jsem za to ráda :)

Kaleidoun

Zdravím, bojuji s křečovými žilami už mnoho let. Dokonce jsem byla i na operaci ale nic nepomáhá. Teď by měl přijít na trh nový výrobek, který má být i na křečáky a záněty, nevíte, o co jde a jak se jmenuje?

Klára

Zdravím, určitě musí jít o Senzycol. Sehnala jsem ho hned jak byl k dostání už ho týden užívám. Zatím si nejsem jistá jestli na křečové žíly pomůže, je to přece jen krátká doba týden, ale co se mi začlo po užívání zlepšovat to je exem po tom týdnu je mnohem lepší a také se cítím stále skvěle, jakoby působil i na stres. Když tak sem napíšu po nějaké době zda nastalo nějaké zlepšení s křečáky :( :) pokud nezapomenu.

Naďa

Kláro, už jste poznala rozdíl na křečových žilách? O Senzycolu uvažuji, dokonce manžel naznačil, že by mi ho koupil k Vánocům (už mě nemůže poslouchat, jak si furt na varixy stěžuji). Známá ho totiž taky užívá (také jenom krátce), a malou změnu už pozoruje. S tím ekzémem jste mě ale zaujala, na ten trpí má nejstarší dcera už od dětství - až mě fascinuje, na kolik věcí může jeden přípravek pomoci :) bylo by to skvělé.

Klára

Dobrý večer, objednávám další balení! Výsledky jsou parádní jsem moc, moc překvapená. Cítím se mnohem lépe v noci už nemám křeče, bolest se také vytratila stejně tak jako svědění.

Kamila

Opravdu vám pomohl senzycol? já ho objednala před vánocema beru necelý měsíc, ale zatím teda žádná senzace!

Ferda

Nevím co s křečákama už léta se průběžně objevují, nic nezabírá, vždycky se to vrátí. Jak to řešíte? Má to někdo podobně?

Milena

Já jsem na tom podobně. Ale už jsem si pomalu zvykla, že to prostě nebere konce

Michala Ostrava

Měla jsem stejný problém. V lékárně mi dali cantalin abylo po problémech. Trvalo to asi dva měsíce

Venouš

Není to na předpis?

Hladová Marta

Není to na předpis, dá se to koupit i na internetu myslím, ale tyhle věci je asi lepší kupovat v lékárně

Michala Novotná

A v tom zase nevidím problém. Teď už přece nejde jen tak někoho oblafnout na internetu. Cantalin jsem koupila v jedne online lekarne a na pohodu. Levne, rychle

Kalous

Tak snad vám nepřišla nějaká náhražka. Ale je fakt že velké lékárny si takovou věc asi nedovolí.

Luky

Já objednávám i toto na netu běžně, náhražka ještě nepřišla :-)

Filomena

Já taky a bez problémů

Uršula

A to bylo málo případů, kdy se lidi napálili? I u medikamentů?

Kosťa

Já to tedy kupuji raději v lékárně, ale ne že bych se bál, spíš je mi to příjemnější. Nicméně účinek je samozřejmě to nejdůležitější

Jan

Jj účinek to má :-)

Jana Kopečková

Na internetu v pohodě, taky jsem se bála, ale zvítězila cena :-)

Vrabel

U mě to samé. Raději to risknu, než platiti navíc

Dan Konvicka

Tady jde spíš o pohodlí

Josef Praha

A já myslim, že nás je mnohem více, co to radši riskovat nebudou

Slavek Novak

Taky mi přijde lepší si to nechat dovézt domů, ale je lepší vychytat ještě nějaké akce, nebo ty dny bez dopravného, protože poštovné bývá někde pořádná palba.

African

Tak to bych se na to vykaslal jeste hlidat nejaky akce

Lucie

Můžu se zeptat v kolikati letech se můžou objevit křečové žily? Je možné, že to je už ve 26 letech?

Vlčice

Myslim, že určitě. Navštívit doktora, řekne víc

Lukáš Praha

Ve 26 klidně

Martina

Jsem rozhodně pro návštěvu lékaře, ale já jsem ty moje žilky vystihla hned z počátku a používám Priessnitz žilní a řekla bych že jsemse zbavila těch malých žilek a cítím se líp. Za svou spokojenost doporučuju.

KArolinkA

Jéé taky mi byl doporučen priessnitz žilní, lékarnice řekla, že je nejlepší, že je hodně chválen, tak zkouším, ale beru zatím chvíli a poctivě, ty malinké žilečky jsou o dost světlejší než byly....to je super!

Luna

JJ, ten priessnitz žilní je super a k tomu ještě když se přidá wobenzym, tak to je pak ideální kombinace :-) Beru oboje s tím, že enzymy beru vždy 1x do roka po dobu třech měsíců. A také, když mám mít nějakou větší zátěž, používám kompresní punčochy.

Eva

jojo, taky mám super zkušenost s Priessnitz žilní :-) proti metličkám mi pomohl, doporučuju :-)

Vojato

Zdravim. Mám dotaz ohledně punčoch. Je mi 26 a byly mi preddeps.kompr.puncochy 2 třídy. Punčochy jsem začala nosit poctivě, za ty 2 měsíce co je mám mi ale vylezlo tolik nových žil na povrch kůže, že mě to až děsí!!! Prostě nohy opravdu celý zilnaty z vnitřních stran... myslíte, že o mohly způsobit ty punčochy?? Mám velikost 5,mela bych mít dle měření 3, ale menší velikosti se mi zarezavaly v kolenech i při chůzi. Navíc ještě, co punčochy nosím se mi objevila vystouplá žilka zepředu v trisle a vede i kousek na břicho, tak jestli jsem si ji tím tlakem v nohách nevytlacila?? Prosím poraďte někdo, jsem z toho nešťastná. Máme to v rodině, otcova matka bercaky, ale nikdo z mých sourozenců nemá nohy jako já a to je jim 40😞. Díky!

Jaru

Mám takovej dotaz. Křečáky máme už dlouho v rodině. Nevíte jestli je to dědičné? Dá se na to brát něco preventivně – vitamíny nebo tak?

Petra

Já jsem to nejspíš taky podědila :), nic nezkazíš, když budeš preventivně cvičit. Existují na to konkrétní série cviků. Já už jsem teď ve fázi, kdy na to beru Osmigen, ale musím říct, že díky němu se mi dost ulevilo.

Simona

Díky a kde bych ty cviky našla?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce