Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Panická ataka

Na začátku jsem myslela, že všechny příznaky (divoké bušení srdce, bolest a pálení na prsou, neschopnost dýchat a strach z infarktu) jsou průvodnímy znaky tzv. magnéziových záchvatů, neboli stavů jako při infarktu, ale ne nebezpečných. Po delší době, kdy se tyto stavy vracely, jsem si vsugerovala, že mám nějakou nezjistitelnou nemoc, že musím jít na vyšetření. Samozřejmě jsem v pořádku. Zlom nastal asi před třemi dny, kdy jsem z nevímjakého důvodu začala šílet z toho, že moji rodiče už brzy umřou(jsou starší) a že to nemůžu přežít. Pak následoval strach ze smrti jako takové a ten mě pronásleduje doteď. Večer usínám s tím, že už se ráno nemusím probudit, přes den mě napadne, že třeba právě teď umřu a že s tím nemlžu nic udělat. Jsem úplně nepoužitelná, myslím jen na to, jaká je smrt a nemůžu s tím přestat. Přítel si myslí, že je to jeho vina, nedokážu mu vysvětlit, že to s ním nemá nic společné, on mě v podstatě drží nad vodou. Včera jsem měla takový záchvat úzkosti, nedokážu to popsat. bylo to strašný, beznaděj, smrt, prostě hrůza. Přítel mě dnes dovedl na krizové centrum a už teď je mi trošku líp. Dostala jsem lexaurin a paní mě objednala na příští týden na sezení. Byla moc hodná a říkala, že trpím panickou atakou. Mám hrozný strach, že se budu tímhle trápit už navždycky, že se s tím nesmířím a že budu celý život nešťastná. Vím, že to zní divně, ale bývá mi dost špatně a mám pocit, jako by mi mohlo pomoct jedině zvracení, už jsem to dvakrát udělala a úplně mě to očistilo. Jestli máte někdo podobný pocit, napište. Jsem hrozně ráda, že jsem našla tohle forum, že vím, kolik lidí má stejné problémy. Všem přeji ať je lépe, Maruska

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Luboš
2x

Pokud chcete poradit napište svůj email.

Zdeňka
2x

Ahoj, všichni... Myslela jsem, že panická ataka je pro mě již minulostí, ale před pár dny se, bohužel, ukázalo, že tomu tak není. Je mi 43 let, ale první ataku jsem zažila už někdy v osmi, pokud si dobře vzpomínám. Tehdy se k tomu navíc přidaly i stavy depersonalizace, kdy máte pocit, že jste "mimo své tělo" a díváte se na sebe odněkud seshora... a celý okolní svět vypadá jako nějaký film... Trvalo to až do puberty, klasika: záchvaty smrtelné úzkosti, "dušení", šíleně zrychlený tep, pocit na umření... Asi tři roky jsem chodila na psychiatrii a brala Diazepam. Potom to přešlo a objevilo se to znovu až po svatbě a narození dětí... trvalo to pak až do rozvodu, což bylo hodně těžké období. Pak jsme se s dětmi odstěhovali, začali nový život a mě ty problémy postupně úplně přešly. Bylo to po těch letech doslova jako vysvobození. A teď se stalo tohle: u rodičů, kde jsme byli o svátcích, jsem tak nějak z roztržitosti snědla větší možství sušených meruňkových jadérek, které si tam schovávali jako přírodní lék... Že to byla jádra z meruněk, jsem si bohužel uvědomila až poté. Vzhledem k tomu, že obsahují látku, která při trávení uvolňuje kyselinu kyanovodíkovou, vyděsila jsem se. Nechtěla jsem ale zbytečně strašit i rodiče, takže jsem s hrůzou počítala hodiny do dalšího rána, jestli se objeví nějaké příznaky... Symptomy otravy to nakonec nebyly, zato však má "stará známá" - panická ataka. A od té chvíle - jsou to už 4 dny - se mě opět drží. Tlak a pobolívání na hrudníku a v levé ruce, brnění prstů, dechová nedostatečnost, únava, ledové ruce a nohy, pocity strachu... Copak se toho nelze zbavit? Dva a půl roku jsem o ní nevěděla a pak stačí pár pitomých jadrek od meruněk???

Pavlína

Ahoj, koukám, že nás je opravdu mnoho... mě to začalo po hospitalizaci v nemoci na embolii plic... do té doby mě nějak nemoci obcházeli, no po této zkušenosti to naběhlo ani nevím jak. Jsou to 4 roky a bojuju s tím sama... což je asi problém... nikdo mi nevěří, že je to opravdu tak zlé ( snažím se fungovat normálně ) ale ten vnitřní pocit je fakt na zbláznění. Zrovínka teď také umírám... pořád se sleduju... píchá pod prsem a tak dále... předci už to znáte... stačí přečíst nějaký článek a hned mám všechny příznaky... s dýchaním už takový problém nemám začala jsem s tím pracovat... Doufám, že se s tím my všichni časem srovnáme a bude nám Všem lépe.

petruska

Je to peklo :-(

Karel

Ahoj, mám vše co tady popisujete, v noci se budím spocenej nemohu popadnout dech, někdy to rozdejchám, jindy to trvá třeba 3 hodiny než do hlavy de mi povede dostat myšlenka, která mě uklidní a mohu si jít zase lehnout. K psychiatrovy jsem už byl ověřená, ale nešel snad to nějak zatím zmáknu, kor když tady vidím, že to vlastně má půl národa.!Zatím jsem přišel na to, že je nutné do sebe dostat pozitivní myšlenku, která mně z toho vytáhne.

.

!

Zuzka

Zdravím :) chtěla bych požádat o radu. Na konci srpna mi obv.lékařka řekla, ze mám panickou ataku. V prosinci jsem byla na regresní terapii, pomohlo mi to ale ne úplně. Často se mi stává, minimálně 2v týdnu že se mi rozbusi srdce poleje me horko, a už jen čekám kdy to semnou svihne. Rozdycham to dojdu domů a musím si lehnout. Po 15.. min je to pryč. Poslední týden se mi děje to ze rano vstanu a uz se mi.motá hlava a celý den se musím hlídat. Jsem ráda ze dojdu vyvencit psa. Přišla jsem kvůli tomu o práci. A možná přijdu i o svého přítele. :( Už nevím co dělat. Nemám dost financí na to abych odcházela na pravidelné sezení k psychologovi. Prosím o radu.. Děkuji

Jean

je to potřeba léčit jinak, napiš email

Ivka

Ahoj Procetla jsem tyto stranky Chybi mi tu jasne rady Napr. Jak prekonat ataku Jak dychat a cim se zabavit Jestli muzu , tak trochu poradim ze sve zkusenosti Nutne musite jist dlouhodobe leky Ja mam Asentru a na noc Triticco pet let a pri atace neurol Nekolikrat jsem se snazila o vysazeni a uz vim , ze to nema cenu. Pokud ano ,tak jedine v lete a postupne Pri atace je nutne vykonavat cinnost pri ktere od ni odvedete pozornost-uklid,prochajda,cviceni a vzit Neurol Spatne usinani- musite zahnat honeni myslenek. Bud pocitat ovce a u toho si je predstavovat a me moc pomaha poslouchat radio, konkretne internetove radio Humor,kde stale jedou scenky a mluvene slovo a uspi vas to.Me jede radio celo noc a kdyz se vzbudim, tak bych zas premyslela ale radio mne bezpecne zas uspi Terapie mi nijak nepomohla,alraky jsem mela i kdyz jsem tam sla. Ale to je individualni. Chce to najit spoustec, ale me se to asi dodnes nepodarilo Zdravim vsechny a take piste sve rady

Jean

musíš vyčistit tělo od mikroparazitů a léčit CNS, jinak to k ničemu nepovede, při záchvatu neurol a pohyb, jinak bylinky a životosprávu

Ivka

Jak vycistit telo od mikroparazitu?

Jean

tady nemůžu psát, ATB i alternativně

Marta

Dobrý den. jsem možná zbytečně vystrašená či mám prostě vsugerováno v hlavě, že mám nějaký problém. Ale v jedné věci mi tento problém práve nesedí. Jsem v podstatě smířená se smrtí. Ne u jiných lidí, ale u sebe samotné. Poprvé jsem si podobným stavem prošla v říjnu loňského roku. Byla jsem pozvána do ředitelny a spousta dalších věcí se ten den stala. O obědové pauze jsem šla se spolužačkou do parku a jen jsme seděly na lavičce. Po přibližně čtvrt hodině kolem procházela moje kamarádka, kterou jsem jen pozdravila a ona mě nazpět. Byla jsem si na 100% jistá, že to byla ona. Polužačka vedle se na mě tázavě podívala, na koho to prý mluvím a já zjistila, že tam nikdo takový nebyl. tuhle věc jsem jen tak přešla. připadala jsem si ten den naprosto unaveně a přišlo mi to docela v pořádku. Po pár minutách co jsem usedla zpět do lavic se mi však začal rozmazávat zrak a já měla problém zaostřit. Jediné co jsem slyšela byl šramot a neměla jsem kontrolu nad svým tělem. jediné co jsem jasně cítila byl můj dech, zrychlený a hektický. Tento stav trval přibližně něco kolem 15ti minut. Později jsem si všimla svých rozdrápaných kloubů, neměla jsem o tom sebemenší tušení. do teď mám obrovské jizvy ne kloubech na rukou. Od té doby mám problém s horkokrevností v tvářích a občas špatným dýcháním. tento stav se později opakoval v lednu ale to byl stav asi 4krát delší a nic jsem si neudělala. během února dvakrát a pokaždé jsem si rozdrápala ruce (nejsem si jistá časovou délkou, ale cca jako u prvního) a v březnu zatím nic. Jsem neustále vyčerpaná, ale to může být z jedné strany školou (cca 43 hodin týdně) a problémy doma. A zhoršené dýchání může být způsobeno kouřením, ale ráda bych se konečně otázala. Trápí mě to již celkem dlouhou dobu. Je možné, že trpím panockou atakou? Děkuji za případnou odpověď ps: již od mala mám problém se škrábáním se v nervově náročných situacích jako uklidňující prostředek

Jean

je to málo inf. potřeba znát všechny nemoci v životě a potíže i u rodičů, může to být poškození CNS mikroparazity.

Marta

moje matka trpěla v dětství depresemi, kvůli jednomu zhroucení se musela měsíce učit znovu chodit. já sama (ač se za to stydím) jsem se třikrát pokusila o sebevraždu a trpěla jsem anorexií. tato část mě je dávno za mnou a nic jiného v rodině ani u mě osobně už asi nebylo.

Jean

to by vypadalo na ty mikroparazity, ale je to hodně zastaralé, tady se nedá moc psát, nechceš napsat mimo diskusi ? jinak ATB a bylinky

Marta

to bych ocenila. kam ti mohu napsat?

Jean

založ email a po spojení zruš

Bob

No jo, pročítám to tady. Mám to samý. Beru lexaurin a je to lepší. U mě to chce spánek, který nemám kvalitní. Záchvat jsem měl jako z hororu a byl v bezvědomí. Myslel jsem, že na 100% umřu. Pracuji u pc a někdy nemůžu vstoupit ani do kanceláře, tak jdu na záchod a hodím do sebe lexaurin a příjdu tam až jsem najetej :) Většinou se mě to stává po alkoholu, námaze a následně po nekvalitním spánku - to je vražedná kombinace. V práci potom stačí mírný stres a tělo už bije na poplach a mě zase berou mory. Strávil jsem dva měsíce po vyšetřeních než jsem zjistil, že je to tohle. Všem držím moc, moc, moc palce. Mám vás tady všechny rád, protože víte jak mi je :) Bojujme

tereza

ahoj,tak dnes večer jsem zažila ten nejhorší stav ve svém životě.nikdy jsem se tak nebála.ráno po probdělé noci mě přítel odvezl na internu.no jejich přístup nebudu vubec komentovat,dívaly se na mě jak na simulanta.bylo to hrozné.chtěla jsem jen pomoc ,nevěděla jsem co se se mnou děje.opravdová noční mura.na štěstí mám užasnou doktorku ke které jsem šla hned od těch sobcu a ta mi dala jeden Neurol 0,25.bylo mi hned lépe.nemusí s užívat stále.tak jsem ráda.ale opravdu kdo to nezažil tak nemuže pochopit jak je člověk bezmocný a zoufalý.omezuje to práci a celý váš život.doufám že najdu i něco přírodního at nemusím zobat prášky

Jean

nejspíš to má na svědomí chlamydie pneumonie, poškozená CNS, toxiny a pod.

Anna

Dnes jsem byla poprvé u psychiatra....lecim se s cukrovkou,na inzulinu,neuropatie,výš.krevní tlak a štítná žláza...ve svých 44letech žádné terno....kmam za sebou veškerá vyšetření krve,RTG,ct a vše v pohodě...důvodem jsou stavy,ze mám silně bolesti na hrudi,v zádech,pálení az do hlavy,Brno ruce,nohy....zvedne se mi tlak a už několikrát mne vezla rychlá a na prijmu nic....potíže vymyzeli při pohovoru s MUDr....dali neurol a ok....mivam to někdy jednou za den,někdy pětkrát,prostě diagnóza je panická ataka....vyřazuje mne to z běžného života,bojím se ze umru,už nejezdim ani výtahem....prostě des.....dnes jsem dostala antidepresiva a můj 5 minutový rozhovor z psychiatrem MUDr ukončil slovy,ze na tohle důchod bedoatanu!!!! Já nechci důchod,chci jen aby mi bylo dobře....trpim já,deti,manžel....je mi ze sebe hrozné....

josefdaniel

Ahoj Marusko.muzes mi pros.napsat na muj [email protected] rad by jsem s tebou popsal co a jak.az ted jsem se zacal zajimat o to co to se mnou vubec je a naraz.na tvuj clanek Dekuji.Pepa

Petr

Ahoj, mám taky problémy s panickou poruchou, ale zkouším to řešit přírodně bez léků. Sám pracuji na sobě a beru l-tryptofan, zatím to dokážu udržet na uzdě.

Lida

Petře ahoj, poradíš mi prosím, v jaké formě trypfofan bereš a na kolik tě to vyjde?

Petr

Ahoj, určitě. Piju ho v prášku, který rozmíchám ve vodě. Každý den nápoj. 14 nápojů vyjde na asi 350,-

Lida

Díky a to se pije dlouhodobě nebo jak?

Petr

Já ho beru teď skoro měsíc a za 2 dny vysadím a dám si pauzu, uvidím, zda to bude fungovat i když ho nebudu brát, ale mělo by, ta hladina se doplní a mělo by to být lepší. a pak zase zopakovat. ale může se brát i pravidelně

Baruš

Ahoj, kde ten allegra drink kupujete?

Stáňa

Ahoj, já mám zřejmě také panickou ataku, jsem 6 týdnů na nemocenské, beru AD, ale ráda bych se něco více dozvěděla o užívání I-tryptofanu a zda lze užívat k AD. \díky

Oldinka

Ahoj tak Vás tady všechny čtu a nestačím se divit kolik lidiček má stejný problém jako já a u mě to trvá tedy 5 let , vždy když to na mě z ničeho nic příjde tak mě je hrozně zle pálí mě nejen na prsou ale v celém těle ,čekám že to je moje poslední minuta ,života nevím co stím dál léky beru ale občas se to vrátí a hlavně člověk potřebuje fungovat a chodit do práce ale jak?

Jana

Ahoj nechápu sama sebe každý den se bojím co se bude dít mám záchvaty a to že se bojím někam jít mám záchvaty a to je motání hlavi mlžení před očima začne se mi špatně dýchat nechci znikym mluvit zacnu misled na to nejhorší už nevím mám dvě děti přítele ale když mi děti řeknou ahoj mami už mě napadá to nejhorší . Sem atoho už unavená

Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: ([email protected]) nebo ([email protected]) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět {9} herpes virus {10} striže {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha {12} slabá erekce a mnohem víc

Nell

Dobrý den také jsem se chtěla zeptat na jednu věc dneska jsem ráno vstala sedla jsem si a z ničeho nic se mi začly třepat ruce a po chvilce se mi rozbušilo šíleně rychle srdce v tu chvíli jsem si myslela že odpadnu dostala jsem strach že dostanu infarkt a přestanu dýchat pak my i ochrnuly nohy jako bych je nečitelná ale to jen nachvili po tom co jsem si dala magnesium už mi bylo trochu líp trvalo to tak 10min než sem se uklidnila. Mněla jsem to už párkrát že se mi rozbušilo srdce jak o závod a ruce se mi trepali použila jsem se a bylo my horko myslela jsem že zkolabují necítila jsem nohy nic a moje myšlenky byly jenom co semnou je, co když se mi zastaví srdce, jsem nemocná, možná umřu, ať už to skončí mněla jsem to už párkrát nevím co to je a proč to je nebo s čeho to je, chtěla bych to vědět, protože to teď mívám docela často.

nikol

Ahoj, přidávám se do této diskuze poslední 2 týdny trpím na přesně tyto potíže. Přišlo to úplně z ničeho nic jednoho dne kdy jsem byla na nákupu a najednou ze vteřinu na vteřinu mým tělem projela úplná úzkost lekla jsem se a rychle jsem se snažila z obchodu utéct a dorazit domů. Od té doby se nemůžu toho hnusného pocitu zbavit… dva dny jsem byla přesvědčena že mám nádor na mozku všechny příznaky tomu odpovídají to ve mně vyvolávalo ještě větší paniku a strach že umřu… teď doufám nebo věřím že žádný nádor na mozku opravdu nemám. 😁🙏… Ale nejsem schopna poslední dny normálně fungovat všude mě doprovází pocit strachu že se něco stane že někde omdlím a už se neprobudím mám strach dělat jakoukoliv fyzickou zátěž a to miluji sport takže teď jsem z toho opravdu nešťastná a nevím jak s tím bojovat. Dokonce mě to už v noci z ničeho nic 2x vzbudilo najednou mi začalo buši srdce udělalo se mi zle od žaludku panika zase vnitřní napětí. A tak se mi to opakuje nyní každý den. Někdy jen ten nepříjemný pocit že je něco špatně a někdy se to rozjede více brnění končetin, brnění v oblasti obličeje někdy dokonce cítím jak kdyby mi tuhl i mozek strašně těžko se to popisuje… ale přijde mi že si ty pocity zhoršuji sama protože přesně v ten moment co tohle začínám pociťovat hned panikařím a mám obavy že umírám. Ráda bych se co nejrychleji vrátila k běžnému životu kdy si zajdu pořádně zacvičit..pobavit se s lidmi aniž bych se strachovala atd… Zatím to s psychologem řešit nechci ráda bych s tím zabojovala nejprve sama ale představa že bych se toho pocitu který mě opravdu doprovází každý den už neměla zbavit mě celkem děsí 🤯 Je něco na přírodní bázi co vám komukoliv pomohlo???

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce