Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Nespavost

Bez dostatečného spánku jsou porušené naše schopnosti přizpůsobovat se a hůře zvládáme i běžné denní starosti a situace. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Václav Gerla
2x

Asi záleží na povaze onemocnění, ale pokud jsou problémy způsobené psychickým problémem, mohly by pomoci různé meditační a relaxační techniky. Zkuste si pročíst stránky: http://zivotni-energie.cz/

Vladimír Pikora

V tomto ohledu bych doporučil třeba i speciální hudbu pro podporu spánku. Na nespavost.com je toho dost... VP

harobed
3x

Nespím už půl roku. Trpím revmatoidní artritidou. Říkám to lékaři, ale přejde to bez povšimnutí. Hubnu. Za 1/2 roku 18 kg. Čert vem kila, ale nervy mám jen jen rupnout. Na doatz lékaře - léčba dlouhidobé bolesti- to enní nutné a nebo kydž chete tak si to zaplaťe - doporučení nedá. Už jsem zoufalá. Kdemohu hledt pomoc::: děkuji

Nemocný
3x

Spím již více než rok velice špatně-několikrát za noc se probudím a nemohu opět usnout. Před měsícem se to ale vyhrotilo do takového extrému,že jsem nemohl usnout za nic na světě.Tehdy jsem myslel,že se zblázním.Chtělo se mi strašně spát a byl jsem k smrti unavený a spánek ne a ne přijít.Nakonec mi jako vždy pomohly bilinky.Ikdyž to se spaním není stále tak,jak bych si představoval,přece jen spím-sice trhaně(5-6h)denně,ale aspon takto.Jelikož mi včera můj prakt.lékař sdělil,že mám mírně vychýlenou bederní páteř do leva a krční docela hodně zdeformovanou(poškození meziobratl.plotének),budu muset absolvovat vyšetření u neurologa,které snad odahlí více.Myslím,že problém může být právě v silných bolestech páteře,kdy člověk nemůže usnout a často se také za noc probouzí.No uvidíme.Jestli mohu poradit(ale chce to vytrvalost),pijte bylinkové čaje 3krát denně a to nejlépe čaje na sklidnění nervů.V prodejnách,které se specializují na bylinky Vám jistě dobře poradí.Ja užívám např.také kapky na spaní-jmenují se Elixír Hypnosan(obsahují:Dobromysl obecnou,Chmel otáčivý,Medunku lékařskou,Srdečník obecný,Sporýš lékařský,Kozlík lékařský,Eleuterokok ostnatý)Vyzkoušejte a uvidíte.Snad Vám pomohou a také ty čaje,které si nechejte namíchat.Hl.to chce trpělivost-byliny zabírají pomalu,ale jistě.Věřte tomu.Nemocný.

Luko
2x

Srdečně Vás zdravím, můj problém je nespavost. Zatím jsem se (naštěstí) nepotkal s žádnými problémy. Spím v průměru 12h za 48h. Abych pravdu řekl, celkem mi to vyhovuje, mám více času. Za 48h, co jsem v kuse vzhůru nejsem vůbec ospalí a následujících 12h spim jako miminko. Na sobě nepociťuji nějaké špatné změny a opravdu to beru spíše jako výhodu. Přitelkyně má o mě hodně starost a pořád mě posílá k doktorce. Nevím však co mám u doktorky říci. "Dobrý den, spím 12h po 48h, celkem se mi to líbí, jsem normální?" Už to přetrvává delší dobu a nějak jsem si na to zvykl. Ze začátku mi dělalo problémy si pamatovat dny, ale na to jsem si také zvykl. Pokud myslíte, že je to nějaký velký problém a pokud máte nějaké informace týkající se možných rizik, prosím napište mi "lukas@uzivamsi.cz" Děkuji Vám a přeji příjemný den.

jana damkova 31let
3x

Dobrý den, můj problém je nespavost.Mám dvě děti(5let a 1,5). Začalo to u prvního dítěte,když jsem v devatenáctém měsíci přestala kojit a malá začala spát celou noc. Nemohla jsem ani usnout a třeba jsem vůbec celou noc neusnula.Dlouho jsem to řešila sama,bylinkama a kdo mě co poradil.Někdy to bylo lepší pak zase horší.Nakonec jsem musela ke své obvodní lékařce,a ta mi napsala prášky na spaní.Ale po delší době,už mi je pochopitelně nechtěla dávat,A zase tu byl problém.Nakonec jsem navštívila psychiatra,který mi dal antidepresiva.To mě pomohlo,tak napůl. Ale chtěla jsem mít ještě jedno miminko,tak jsem je po poradě s psych.pomaalu vysazovala. Zdálo se mi to celkem dobré.A pak jsem othotněla.Při těhotenství to se spaním nebylo nc extra,aale šlo to.Po porodu,a během kojení jsem spala dobře,i když jsem vstávala v noci často. Do 15měsíce jsem kojila.Jen mě začal maalý spát celou noc,už to začalo nanovo,ale jiným zbůsobem. Jednou v noci ně vzbudil hrozný tlak v hlavě a bylo mě strašně špatně.Myslela jsem,že umřu.Nejdřív jsem myslela,že jsem něco špatného snědla,ale opakovalo se to skoro každou noc.Tak jsem navštívilla svoji lékaařku.A ta ni po vyšetření sdělila,že je to vše psychika.Tak opět chodím k psych.a ta mi dává antidep.a stejně nespím,tak ještě prášky na spaní.Jinak nám rodina funguje,tak nevím proč nemůžu přirozeně usnout.Jestli máte někdo podobný problém napište nebo pora´dte.Jana

fibromyalgik@gmail.com
2x

Tak jako každý fibromyalgik i já mám probémy s únavou a ospalostí. Sednu do MHD usnu, sednu do čekárny usnu, stojím ve frontě v krámě usnu... Spím 6-8h. denně, vstávám nevyspalá, unavená. Někdy mne v noci budí bolesti celého těla. Cítím se pernamentně nedospalá. Mám dvě děti tzn.nikdy se nemohu vyspat dosytosti. Poraďte mi co s tím. O sportu se nezmiňujte, ten mi nezvládneme žádný. Spíše nějaké preparáty na povzbuzení energie. Energie nám chybí velmi. Nemoc působí i degenerativní změny na mozku. A další problémy, je toho opravdu hodně a proto je divné, že se jí nezobírá žádné specializované pracoviště. Spíše se tito lidé považují za simulanty a hypochondry. Oblbují se opijátama, antidepresivamy. Aby bolesti tak moc nevnímaly, aby nevnímaly to, že jim je hůř a hůř a, že za chvíli nezvládnou sebeobsluhu. Děkuji za odpověď. Během psaní tohoto článku jsem usnula 6x!

Petr
4x

Zkus si najít reiki mistra a nech se zasvětit do 1 stupně reiki. Energie budeš mít na rozdávání. Já jsem měl 12 let chronický zánět tl. střeva a tohle jediné mě zcela uzdravilo. Chápu nyní i ostatní věci proč jsem tuto nemoc měl. Co se týká nespavosti dětí a vidění "bubáků" odstraňuje jí každý reiki mistr 3 stupně i na dálku. Hezký den všem.

evina

ja jsem nespavosti taky trpela, vzdycky mi pomohl medunkovy caj a nejaky volne prodejny prostredek, jako treba Valecaps plus nebo Benosen. Ted co jsem na materske tak problemy pominuly:))

JankaD

No vidíš, mě ty problémy na mateřské začaly. Díky špatnému spánkovému režimu dětí, jsem si totálně rozhodila svůj spánkový režim. Ale jak říkáš, naštěstí se to spravilo již zmiňovaným Benosenem, nemusela jsem sáhnout po silnějších přípravcích.

Jana N.
1x

Mohu doporučit bylinkový čajík Clipper, který jsem sama vyzkoušela a zabral. Je to na strankach: www.fair-bio-caje.cz konkrétně http://www.fair-bio-caje.cz/products/bylinny-caj-easy-sleep-20x2g/ Sladké snění!

Danča
2x

Já ho měla taky a zabral....

Jack

já přes den makám makám a makám a vecer me neprobudi ani rana z děla :)

Dan
1x

Dobrý den, na nespavost výborně pomáhá L-Tryptofan. Zakoupit lze zde - www.kvalitni-zivot.cz

Pavol
1x

já a moje manželka zažíváme dny a noci plné stresů z okolí a práce, zejména během letních měsíců, děti nám dávají dostatečně zabrat, máme čtyřčlennou rodinu, a oba jsme pracovně maximálně vytížený, zkoušeli jsme různé léky, kapky, čaje, ale nejpřátelštější forma poměrně zdravější náhrady je nápoj na vzdává spánek který obsahuje výhradně výtažky bylin jako levandule, kozlík lékařský a šipka, nápoj se jmenuje Good Night Drink je v 250ml balení a je ho dostat koupit v lékárnách, dm drogerii, vietnamských večírcích, jeho popularita je mnohem větší na Slovensku kde se začal prodávat ještě dřív, nejlépe chutná vychlazený z lednice

ricard muller
1x

Nespím už 42dní a stalom se to,že už mi z toho začalo jebat a doktoři mě berou jako magora!! zkoušejí na mě ruzné léky od neurolu,circadinu,tritticu,valdoxanu,prosulpinu a stejně výsledek nula!!! Nespím, ale aspon mi zničili játra. N ehledají příčinu,ale takový kladivo který z normálního člověka který nespí udělá naprosto nesvéprávného dementa!! Loni jsem jezdil závody na kole a lyžoval a ted se sotva vyplazím do prvního patra! Závěr a východisko- vyhodit veškerou zkurvenou chemii a vysrat se na ty doktory s falešným diplomem,koupit si zásobu kvalitních vín a champagne( ne tvrdý alkohol) a každý den krásně chlastat od 17h-20h a pak je naděje,že usnete! Já už to praktikuju a včera jsem spal 3h!! Tak první vlaštovka.

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jarda
1x

Co mohu doporučit (vlastnoručně vyzkoušeno)- dát si malého panáka výluhu (anebo raději jen jeho půlku a event. později po lžičkách zkusit navýšit,kdyby to nestačilo) obyčejné "trávy" v 65% ALPĚ(stačí outdoorová odrůda, vypěstovaná tady u nás,v mém případě se jednalo o FRISIAN DEW) a budeš spát jak mimino.Před usnutím si budeš připadat jako by ses vznášel na obláčku. Na játra absolutně nulový účinek,ovšem neprovádět před jízdou autem a řízením strojů !! :-)

jana

A kde se to da koupit?

Kateřina Kratochvílová

Jakou máte zkušenost s usínáním po meduňce?

Knechtová

Já trpěla nespavostí už dlouho, ale pak jsem dostala tip od své klientky do soukromé spánkové laboratoře u paní Řehořkové, kde mi diagnostikovali spánkovou apnoe a teďka to s panem doktorem ORL řešíme, jak postupovat dál :)

Melatonin

Dobrý den, mohu doporučit melatonin od firmy aurum

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 58 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce