Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Roztroušená skleróza

Ahoj, roztrousenou sklerozu mam uz dva roky a za tu dobu jsem si overila, ze vse je spojeny hlavne s psychikou. Taky je dulezity se neprepinat, ale nejdulezitejsi je byt v klidu. O to se celou dobu snazim, ale kazdy to dobre zna a vi, ze kazdy den neni jak z marcipanu. Bojovat se ale musi...nic neni zadarmo. Priznaky jsou ruzny. Ja mam brneni ruky a nohy, dvojity videni a kdyz jsem unavena, tak hure vidim a boli me ruka a noha...proste casti tela, ktery posly atakou. Doporucuji ale co nejdrive navstivit neurologa. Nemusi ale muze to byt roztrousena skleroza. Cim driv se to zacne resit, tim lip. Drzim pesti, aby to dobre dopadlo:) Da se dobre zit i s touto diagnozou, i kdyz si to nekteri nemysli ;) Neco mozna vezme, ale i hodne da...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Klárka
2x

Ahoj Dano, příznaky které popisuješ bývají při senzorické atace. U každého se projenují trochu jinak a taky je každý trochu jinak popíše :-) . Divné pocity mohou zmizet i bez léčby, po pár dnech, měsících a nebo mohou přetrvávat, i přesto, že jsi byla přeléčena infuzema. Je to u každého jiné. Solumedrol podaný do žily se rychleji vstřebává a je šetrnější pro žaludek, kdybych si měla vybrat, volila bych infuzi. V pitíčku je opravdu více účiné látky právě proto, že se ze žaludku hůře vstřebává. To jsou samozřejmě laické postřehy a přečtené info :-) . Obáváš se, že u Tebe začali RS léčit až po delší době, že se to zanedbalo .......? Já vím, sice se dnes mluví o tom, že je potřeba zahájit léčbu co nejdříve, ale ze své zkušennosti........... Opět je to individuální. Něškomu zahájí léčbu brzy a nemoc to stejně nedokáže spomajit a naopak, u někoho má i bez léčby RS mírný průběh! Mám RS 15 let, měla jsem první roky 2-3 drobné ataky s podobnými problémy jako Ty, ale připadaly mi, jako nějaké prkotiny, tedy nešla jsem ani k doktorovi a nepřeléčily se. Tehdy nebyli pacienti informováni, jako dnes! Přesto, že jsem neměla některé ataky přeléčeny, jsem na tom i po 15 letech docela dobře, RS na mě není vidět. Opět je to u každého individuální! Tím Tě chci uklidnit, aby ses netrápila, že u Tebe zahájí léčbu až nyní. Přeji Ti, ať vše zvládáš v klidu a pohodě, to je základ :-) . Ahoj Klárka

Dana
1x

Ahoj Kláko, moc Ti děkuju za radu a názor, asi máš pravdu a taky jsem to už slyšela že je to u každého individuální, a i od začátku léčený pacient na tom může být po letech hůř než neléčený, jen mě to štvalo že se o mě ti doktoři moc nezajímali. Ještě mám trošku strach, četla jsem že si všichni něco píchají, to mě trochu děsí, ale jde asi o zvyk, nejhorší třeba u toho interferonu jsou vedlejší účinky, prý mi ho nejspíš dají, no uvidíme.. Tak Ti přeju ať se ti to nezhoršuje a máš mírný průběh jako do teď..ahoj

Dana

Ahoj Kláko, moc Ti děkuju za radu a názor, asi máš pravdu a taky jsem to už slyšela že je to u každého individuální, a i od začátku léčený pacient na tom může být po letech hůř než neléčený, jen mě to štvalo že se o mě ti doktoři moc nezajímali. Ještě mám trošku strach, četla jsem že si všichni něco píchají, to mě trochu děsí, ale jde asi o zvyk, nejhorší třeba u toho interferonu jsou vedlejší účinky, prý mi ho nejspíš dají, no uvidíme.. Tak Ti přeju ať se ti to nezhoršuje a máš mírný průběh jako do teď..ahoj

andice

nazdárek klárko, jak říká dana, je to opravdu individuální. já po pěti letech dojíždění do prahy na každoměsíční infuze(jejichž název, potažmo účinek se každé tři až pět měsíců měnil....stejně jako reakce mého těla na léčbu samotnou), mi byl nabídnut avonex. píchá se jednou týdně a asi se na něj dá opravdu zvyknout, ne tak ale u mě. teď v srpnu to bude rok,co ho užívám a chřipkové příznaky jsou opravdu šílené. mám ukrutné bolesti celého těla. kloubů, kůže, bolí i dýchat. bolí komplet všechno od nehtu na nohou až po konečky vlasů. mám zimnici s teplotou, kdy nepomáhají ani žádné tlumiče...v nejhorším i zvracím bolestí. místo abych si po roce zvykla, mám z jehly vytažené každé pondělí z krabičky vypěstovanou celkem solidní neurozu. před samotným píchnutím do svalu, sval ztuhne natolik, že teď už ani nebodám sama, ale jezdím ke své praktické lékařce, kde mě nekdy až na potřetí bodne sestra. oproti tomu solumedrol na pití je pro mě pohoda. člověku je sice po druhé lahvičce blbě, ale s banány se to dá přežít. tělo je zhuntovaný, ale dá se zase dopořádku.avonex je pro mě noční můra. ted v úterý jedu do prahy na rezonanci a kontrolu, kde jsem rozhodnutá oznámit konec s avonexem. přiznávám, že si snažím rs vůbec nepřipouštět, i když jednou za čas se ozve dost výrazně sama a tak jsem zvědavá, s jakým návrhem lékařka přijde. takže končim stejně, jako jsem začala....každý tu svoji rs zvládá jinak, každý na ni jinak reaguje....můj příspěvek tě nemá odradit, protože v současné době máš nejspíš rozhodnuto, je to jen jiná zkušenost jiného sklerotika:)buď na sebe hodná...andrea

Dana
1x

Ahojky tvůj příspěvek měl být nejspíš pro mě:-) Klárka už zkušenosti má, děkuju za něj. ještě rozhodnuto o mé léčbě není. zítra bude-jedu poprvé na karlák. úplně se teď děsím, po tom co jsi napsala, musíš hodně trpět. To jsou hrozný dryjáky teda... já se bojím že se do práce teda ještě brzo nepodívám.jsem na neschopence už skoro tři měsíce a už to doma nemůžu vydržet. mívám už i deprese, potřebuju mezi lidi. zajímalo by mě jak to máš ty.přece přitom jak ti je nemůžeš chodit do práce..?já dělám poštovní doručovatelku,práce je náročná, proto musím být fit. to píchání 1xtýdně je lepší než si píchat každý den,jako je to u interferonu-beta myslím.A ještě: včera jsem zkusila léčitele a ten třeba ríkal že tam žádnou takovou nemoc nevidí.. třeba může být několik podobných nemocí, já nevím. všechno by snad bylo lepší než tahle. tak zatím

Tynus

Ahoj,u kazdeho ten prubeh nemoci je jiny, kazdy jsme unikat tedy i prubeh nemoci je jiny, nekdo ma ataku 1 za x let a nekdo zase castejsi ataky,nekomu zase pribyvaji loziska,ale ataky nema,je to proste ruzne.Co se tyce tech kapacek solouse na vypiti, je jen v krajnich pripadech,nedoporucuje se, protoze to jde vsechno prez zaludek a muzou se na zaludku delat vredy,a taky hodne se pritom i zvraci,ucinek je piticek a nitrozilne je stejny.(Ja piticka mela a uz bych do toho nesla,byl to des) A pokud si budes pichat, niceho se neboj,jde jen o zvyk si sama sobe ,,ublizit,,ale ver ze po mesici pichani ti to uz ani neprjde,ja jsem si pichala 2 roky a jak rikam jde jen o zvyk a na vic existuje autoinjektor takova tuzka do ktery si tu injekci das,prilozis na kuzi zmacknes a pichne te to samo,takze si pak muzes vybrat jesi pichat klasicky nebo s tuzkou,ale neboj nic to neni,vsichni to zvladli.Interferon sice ma chripkovy vedlejsaky,ale i ty se daji potlacit analgetikama, to si pak vychytas co Ti bude zabirat a jak rikam neboj se.jesi chces muzes mi napsat na mejl a ten je : [email protected]

Joza

Ahoj, už jste někdo cestovali s injekcema letadlem? Kontroly, vysvětlování atd. Dík

Jarka

Cestovala jsem letadlem letos v červnu. Je dobré to předem nahlásit letecké společnosti (nebo pokud cestujete s cestovkou, tak cestovce, ta by to měla připsat k seznamu cestujících). A pak si vzít injekce do příručního zavazadla (aby se neztratily, kdyby se náhodou!! ztratilo velké zavazadlo). Při kontrole příručního zavazadla jsem nahlásila, že vezu injekce - jo, jo, dobrý, a normálně jsem prošla. Žádný problém. Měla jsem průkazku na Avonex, ale tu ani nechtěli vidět. Hezký let a krásný pobyt přeji. Jarka

HANA

MAM JSI VYBRAT ZE 4 DRUHU INJEKCI NA RS JSOU TO AVONEX,REBIF,COPAXONEM,BETAFER ON MATE STIM NEKDO ZKUSENOSTI A MUZETE MI PORADIT DIKY HANKA

Kolda

Hanko, prosím tě, to ti dali vybrat z injekcí a nedali ti k nim žádné informace, nechodíš náhodou také k Týblový? Přece ti k tomu museli říct nějaké informace. Jak dlouho máš RS a jaké problémy? Dík za odpověď. Kolda

luss13

Hano já mám avonex, píchá se jednou týdně, což je asi ta největší výhoda. ze začátku mi po injekcích nebylo moc dobře, převážně celé dopoledne dalšího dne. Ale po pár týdnech se to zlepšovalo. Vychytáš si to. Mě teda na výber nedali, takže nemůžu srovnávat, je to můj první lék, ale snad se rozhodneš pro to, co ti bude vyhovovat. =)

Tynus
1x

No Avonex,Rebif,Betaferon spada pod jednu kategorii a to je Interferon beta,tyhle injekce jsou svalove a maji vedlejsi ucinky v podobe chripkovych stavu kdy po pichnuti nastane do par hodin chripka da se tomu predchazet analgetikama jako jsou brufen,panadol apod...Kdezto Copaxone je glatimer acetat a je to podkozni injekce a ten je mirnejsi a nema zadny vedlejsaky ( ale jsou vyjimky kdy ti co si pichaji cop. maji vedlejsaky treba v podobe bolesti,ale kazdy sme jiny,takze i u kazdyho tomje jiny) Vseobecne je to ze ho lide snasi dobre.Picha se 1 denne, ty svalove tam je to jinak u kazdeho preparatu jine.Takhle ja bych si asi sama nevybirala,spis co rekne dr. jake jsou pro Tebe nejlepsi injekce,aby Ti vyhovovaly.Preju at mas ty injekce ktere budou Tobe vyhovovat a hlavne pomahat :)

kOLDA
1x

Dobrý den, prosím, z diskuse jsem vyrozuměl, že někteří jsou zařazeni do studie SET jako já. Prosím Vás chodíte také k doktorce Týblové? Jak vám přijde. Mě hrozně zmatená, většinou odcházím otrávený a nic nevím. A navíc si nic nepamatuje. Prosím o váš názor nebo jeslti je to jen ve mě. Asi toho má moc. Díky. Kolda

Dana

Já jsem na Karláku čerstvě zaregistrovaná. A hned poprvé jsem byla u dr. Týblové. Je taková roztržitá, neměla na mě čas, nic mi pořádně nevysvětlila. už vůbec něco o lécích, měla jsem si sama přes net přečíst info a pak si vybrat, jako dobrý..:-( pak mi najednou volala že už potřebuje vědět co má teda navrhnout, na předchozí mejl mi ani neodpověděla.. mě nabízela studii FTY, já ji zatím odmítla, ty studie jsem úplně nepochopila o co jde, jsou to nějaké semináře..?domluvily jsme se na imunoglobulinech-kapačka 1xměsíc.

Matylda

Dík, to jsem ráda, mám podobný pocit, zmatenost, nic se člověk nedozví, ačkoli pořád mluví, nic pořádně nevysvětlí a z toho pak pramení naše nejistota. Alespoň že v tom nejsem sama. Přeji pěkné prázdninové dny. M.

Pivní pes

Přišla mi tato odpověď: "Jestli se ještě někdy dostanete ke mě, pak jen prosím řekněte, ať zpomalím, že tomu už nerozumíte. Nemám s tím žádný problém. S pozdravem dr. Týblová"

Kolda

Komu přišla ta odpověď, vůbec tomu nerozumím. To jako, že to tu Týblová četla? Já si myslím, že s tím nemá problém, že problém je v tom, že nic pořádně nevysvvětlí. Ale kdyby si to přečetla tak jen dobře. Stejně jí to žádný pacient neřekne. Kolda

Pivní pes

Koldo, a proč jí neřekneš: "Stop, stop! Zpomalte, já tomu už nerozumím."????????????

Kolda

Víš nejde o to, že nerozumím, jde o to, že se zeptám, ona začne, za chvíli mluví o něčem jiném, tak se zeptám znova a zrovna tak. Nevím, prostě mi asi nesedí, Snad si na ni zvyknu, snad není špatná a léčí mne správně. Stejně si ale myslím, že s touto diagnosou by člověk měl dostat pořádné vysvětlení a neměl by se doktor spoléhat, že si to člověk přečte na int. Ten také všichn nemají. No, snad si zvyknu, nic, přeji všem, ať nás nemoc nezkolí. Kolda

Alena

K vaší doktorce Týblové - já chodím k Horákové a je to super. Také je výborná Krasulová. Tak si požádejte o přeložení k jiné doktorce, to by mělo jít ne? I když vím, že v této nemoci je to hodně blbý a těžko se to dělá. Přeji ať se vám to podaří, já jsem moc spokojená. Alena

astilbe
1x

Dobrý večer já mám sestru která to má 5 let a vbřeznu jí řekli,že to vypadá jak kdyby to měla 20.Od června jezdím s ní na kapačky tysabri - chtěla bych se jeno zeptat jestli by někdo mohl říct jaké to může mít vedlejší účink,zda je možné,že mi přestavá chodit?A jestli se to bude horšit nebo lepšit.Jsem bezradná.Díky všem za radu

Tynus
1x

Ja jsem po 8 kapcce Tysabri co jsem mela jako vedlejsak tak 2 x chripkovy stav jinak nic tys. ma prave pomoct v tom stabilizovat stav ,v pribalovym letaku Tys. ani neni ze by se prestavalo chodit, to spis vypada na ataku nez na vedlejsak.Sestra to ma jen chvili po kapacce nebo uz nejakou dobu ?

Tynus

a jak dlouho ma Tysabri ? jeste k tem vedlejsakum jsou tam bolesti hlavy,infekce ktery se po tys. muzou vracet,unava, pocit nevolnosti,bolesti kloubu, vyrazka, bolesti v krku,tres, alergie(precitlivelost),ucpany nos,horecka

klára
1x

Ahojky všem, jsem těhotná 35tt, před 2měsíci mi přestala fungovat pravá ruka, prošla jsem vyšetřením EEG, EMG a MR. Na MR je nějaký nález. Před cca měsícem mi ruka začaka opět ´jakžtakž fungovat, Nyní jsem již azse schopná i celkem psát tužkou, což nehrozilo. Verditk zní na 90%RS. Bližší vyšetření můžou udělat až po odběru mozkomíšního moku, který bude až po porodu. Porod proběhne pravděpodobně císařem a doporučeníkojení je 2měsíce. Zajímalo by mě, přestože je to předčasné, kdyby se RS potvrdila, zda budu schopná nastoupiot zpět do pracovního procesu - učitelka 1.stupně. Běží mi hlavou moc myšlenek, sport bude asi možný, pokud nepřijde nějaká ataka s následky, ale ta práce - to jsem nikde nenašla. Vůbec si neumím představit, jak organismus potom funguje nebo nefunguje. Co léčba? Přibírá se po ní???Díky za příápadné odpov+ědi. zatím teda stále tajně doufám, ale spíš už se začínám smiřovat:o(Klára

Martina

Ahojky, RS mám už skoro dva roky, ale žádnou ataku jsem kromě té počáteční neměla, nebo si jí ani neuvědomuju.Jakmile se se mnou něco děje, hned se hlídám aby to nebyla nějaká ataka.Teď mám docela problém s rukama, bolí mě jako kdybych měla zánět šlach, ale na internetu jsem nenešla, jestli jde o příznak.Jinak jsem taky chtěla rodinu, ale bylo mi řečeno, že dříve než za dva roky léčby mi to nemůže dr. doporučit.Nemáte někdo s tímto nějakou zkušenost??Já zatím žádné injekce nemám, beru medrol a imuran, jen doufám, že je to dostačující, když tu čtu, že všichni si i třeba v začátku pícháte injekce!! Mějte se zatím fajn a díky za případné příspěvky. Jo a jinak Klárko, po medrolu jsem přibrala cca 20 kilo, což pro mě bylo ze začátku hrozný, teď už jsem si na ně zvykla.Jinak si myslím, že učitelku dělat můžeš, horší by bylo nějaké fyzicky náročné zaměstnání,ale víc ti řekne obvodní doktorka... Tak zatím ahoj

whitefish

Mam RS 6 let, prvni rok solumedrol+ betaferon, y me starnz musim konstatovat ye solumedrol je opravdu svinstvo ktere pekne roytreli calz oraganizmus, po injekcich betaferonu jsem mel pouze trosku rzmu jinak vliv na rozvoj choroby jsem nepozoroval. Jsem tqake 5 let na makrobiotice ze zacatku lecinva makr. kdy jsem schodil 20 kg a citil se jako znovuzrozeny. Progrese choroby tu vsak byla stale, nyni dostavam kapacku tysabru mesicmne a musim konstatovat ze tento lek na me funguje 100% . Nic neni tak jak se jevi na prvni pohled, zijem ve stoleti blabolu a lzi, s tema bojuji a stale a objevuji v sobe stale nove meze tolerabce, ktere u me drive nebyly. Po ociste makrobiotikou jsem se citil lepe jak dusevne tak fyzicky, kdo neschodi 20 kg a nezazije rovnovahu tak nepochopi. Ted kobnecne ke komentari, nezabivejte sae tak svym telem , je velmi dulezite k preziti, ale tato nemoc neni konec je to sance objevit nove zacatky a nove pochoipeni veci , ktere clovek zcela ignoroval nebo bral jako samozrejmost. Preji vsem aby byli silni a mohli dustojne fungovat co nejdele v sve schrance. Verte sami sobe a svym zkusenostem a nenechte si bulikovat blaboly od radoby lecitelu (leci si hlavne sve penezenky od nedostatku penez) ci uzasnych forem alternativniho leceni, drzte se a neklesejte na mysli, tahle zkur..a nemoc je to nejmensi verte mi , je to jen moznost najit si dalsi cestu...A pro jistotu nejsem zadny verici cirkevni deviant to o cem pisu jsou me zkusenosti s touto uzasnou nemoci.Nemoc u me vznikla po aplikaci vakciny proti chripce...takze jsem mel dlouhou dobu velky problem s chemkou z rukou lekaru.omluva za preklepy .

Tynus
1x

ahojky,tak asi bych Vas smerovala na stranky klubsms,tam jsou ruzna temata tykajici se rs,ale vzhledem k tomu ze se tady nesmi zverjenovat webova adresa,tak musim doufat ze si to vyhledate na netu. To zamestani,kazdy sme jiny,i rs je u kazdeho jina ,nekdo je schopny vykonavat svou praci i na cely uvazek,nekdo ne,to bude dle tvych moznosti,pokud se budes citit v pohode jak po fyzicky strance tak po psychicky tak proc ne :) samozrejme vetsina kortikoidu ma vedlejsi ucinky mezi nimiz jak pises je i to pribirani,ovsem neni to tak doslova leky medrol,imuran prednison maji schopnost zadrzovat vodu v tele a tim nateces.priberes,snizuje se to s postupnym snizovanim kortikoidu.Doporucuje se malo solit,sul vaze vodu v tele,jist hodne zeleniny, ovoce,hodne pit...Sport tak zas pokud se budes citit Ok, proc ne,ale nesmi se to prehanet,vseho s mirou,nikdy nesmis jet pokud se citis unavena,hodne se doporucuje treba joga,tai ci nebo neco takovyho,ale i treba kolo,brusle,prochazky,lyze,jak se na co citis. Ano,da se rict se vetsina ereskaru ma injekce,ale taky ne vsichni,kazdy sme jiny,u nekoho jsou potreba u nekoho ne,takze bych se opravdu predcasne nedesila,ono jde jen o ten pocit si do sebe neco zabodnout

astilbe
1x

Dobrý den omlouvám se všem co se mi snaží poradit,ale teď to ze sestrou vypadalo hodně špatně a vůbec nebyl čas.Takže sestra teď byla na páté kapačce a už musela jít do nemocnice protože ,jak se tělo bránilo tysabri,tak jí to vyvolalo atak.A nyní jsem zjistila ,že by se ani neměl vysadit ze dne na den medrol.Měl by se postupně snižovat až k nulovým mg.Takže uvidíme.Nyní jsem ráda,že mi aspoň chodí o berlích.jednu chvíli to vypadalo,že bude na vozíku.Je hodně unavená a dělá se jí na jedné noze nad kolenem boule a díky tomu táhne nohu za sebou.Musí se jí to masírovat.Nikdo neumí poradit.Doktoři si neví rady.Uvidíme jak to bude dál.

Tynus

Tys. je pořád ještě nový lék a někdo může mít i vedlejšáky, při tys. se ale nesmí brát medrol,tyhle kortikoidy a DMD léčba se musí vysadit tak měsíc až dva před tys. aby to tělo bylo od těch léků čistý.Pokuď sestra bere při tys. medrol, což se nesmí, může to být od toho jak se tělo brání, v každém případě to chce vše hlídat a pokuď by se něco dělo, volat ihned do ms centra, tys. taky není vhodný pro každýho a případně by se to řešilo jinou léčbou.Držím pěsti a hodně štěsti :)

astilbe
1x

Dobrý den moje sestra nebere při tyssabri medrol,ale dávám příčinu tomu,že jí ho vysadily ze dne na den.A to byla největší chyba.Doma všichni doufáme,že bude líp.Já jsem z toho ze všeho na nervy.Díky Tynusovi za rady

Tynus

nebojte,věřím že sestře bude líp, zlepší se :) medrol se nemá vysadit hned okamžitě,ale s postupným snižováním,4 mg obden a třeba takhle 10 dní a pak po 10 dnů zase 4 mg 2 ob dny,a pak se může vysadit,nejde to hned teď...já spíš hodně lidí s rs směřuju na stránky klubu sms,ale nemůžu tady napsat adresu těch stránek, ale věřím že si to najdete :)tam je hodně témat na rs i tysabri.

marsi4

A je to v......... RS mi prokézali ve 40 letech. Teď je mi už přes 60. Není ten život procházka růžovou zahradou, ale jde to, i když to někdy dře.... Život stojí za to, vím o čem mluvím.........

jméno a příjmení

zpráva

Ludvík

Pokud se chcete opravdu uzdravit a odstranit příčinu vašeho problému diskutovaném na tomto fóru, nabízím Vám zcela nový a vysoce účinný přístroj pro úpravu špatných vlastností krve. Krev, která obsahuje nežádoucí složky není plně funkční, což způsobuje celou řadu vážných zdravotních problémů a komplikací. Přístroj má proto široký záběr na různé nemoci a problémy a proto toto upozornění najdete i v jiných diskusních tématech. Jedná se o nízkovýkonný kapesní laser kombinovaný s nízkofrekvenční pulsní masáží. Laserové ozařování krve je celosvětově uznávanou a velmi dobře vyzkoušenou metodou, avšak problém byl vždy ve způsobu použití (nemocnice, lékařský tým, vysoké náklady,atp.). Zcela nový způsob ozařování krevního řečiště přes nosní dutinu tyto problémy řeší a přístroj je nyní pro jednoduchou obsluhu a nízkou cenu přístupný všem, kdo jej potřebuje. KX LASER je zcela bezpečná registrovaná zdravotní pomůcka, se všeni potřebnými certifikáty. Bližšší Info : tianshi.wz.cz/index.php?id=753

Kolda

Jdi do háje a přečti si, co znamená mít dg. roztroušená skleroza. Na nás asi nevyděláš!!!

Gabina

Ahoj lidičky diagnozu RS mam osum let. Něco mi vzala, ale taky mi toho spoustu dala.Je mi 34let chtela bych mimčo ale nevim jestli je to to spravne mam stoho strach co když se neco stane a ja toho špunta neuvidim nikdy vyrustat.Nemnela bych přemejšlet asi o takovejch věcech. jake bylo pro některe zvas těhotenství je mi jasne ,že každa znas ho ma jine.Ale budu rada za každou odpověd myslim že ne jenom ja Dekuju

Janula

Ty řeši o nevydělášč to je fakt pod úroveň,kdyby jste studovali nemoc RS víte, že okysličení nejen krve, ale vůbec dávat tělu kyslík ozonoterapie aktivuje nerv. buňky a mozek, a to je základ. Potom plno dalších antiox.,ernzymů a fytohormonů,vitamínů B12,D,kyseliny listové,konopí do vykuřovadel nebo vod. dýmek a Lapacho pomáhá a spoustu dalších čínských hub a dietně jíst vařit na kval.olivovém oleji,čřisti střeva klystyry z lékárny nebo hydrocolonem a brat lactobacily na imunitu a echinaceu a vyčistit orgnismus od plisni,virů,bakterii, které všechny tyto nemoci způsobují jak zjistili vědci máme už Zapper přístroj,který po 4 použiích tytřo breberky zničí a organismus je vyčištěn a může se zdravě vyživovat a v jadrech meruněk,mandlí ořechů je plno potřebných láterk, které neurony potřebují a rakytník,pupalkový a konopný olej po lžičkách a dieta zákysy mléko - ne,rminerálky a bylin.čaje chmel,kopřivu, řepík, čubet benedikt, třezalku a Arnika na činnost mozku je nejlepší. Lecitin a B komplex forte se selenem a zinkem brát pořád. Občas si koupit minerály, kde je lithium, bor,měď atd..Petržel a česnek červená řepa a černá ředkev a ananas,košťáloviny ,aby byli často v jídeníčku.Pobyt na čerstvém vzduchu-lesy a doma poslouchat relax.a vážnou hudbu žádné stresy a nemoc se zastaví. U imunologa si zjistit z odběru stav obranyschopnosti není na škodu zajít k endokrinologovi, který řekne jak to funguje - hormon. činnost, která to vše řídí .

michal

Ahoj,musim souhlasit spoustu co jste napsala taky jim a delam a nemoc se zastavila a cim dal vuc se zlepsuju a citim se lip.

jana lounová

Ahojky já mám sklerozu 15 let, je mi 34 let před rokem se nám narodil syn a já začínám špatně chodit babičky nemám ,trošku oporu v manželovi :-)) Pokud nejseš o miminlku přesvědčená tak do toho nechoď, spíš ti to veme než něco dá ahojky

Dědek

Po přečtení několika příspěvků bych doporučoval, aby jste si nechali udělat test na chlamydie. Příznaky bolesti jsou podobné,a naše zdravotnictví chlamydie jenom zaléčuje ,a to ještě na vlastní žádost.

JAAA

AHOJKY driv sem sy myslela ze trpim migrenou ale precetla sem si co provazi rs a musim rict ze ji trpim uz asi od 10let ,jsou to strasny bolesti ,nevim komu to rict doma me nikdo neposloucha ,tak s toho mam deprese sem taky na vsechno sama taky furt stres a podobne nejhorsi je ze se v tom stavu musim starat o deti moc diky aspon nekde sem si ulevila diky

Dědek

Musíš být alespon plnoletá a pak si dojdi k lékaři. Napiš o sobě víc.

sandra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Sandro,
1x

než příště začnete nabízet své produkty (jistě je nedáváte zadarmo) pacientům s určitou diagnózou, nejprve si o této nemoci něco nastudujte. Abyste se vyvarovatĺa toho, že jim budete nabízet něco, co je pravým opakem léčby RS, která zpomaluje nástup invalidity. A to je vědecky prokázáno! Zatímco to Vaše "pomáhá" je jen v úvahách těch, kdo s tím vaším přípravkem obchodují (a důvěřivých pacientů, kteří nemají odvahu přiznat si, že vyhodili peníze za něco, co jim vlastně vůbec nepomohlo).

Adéla
1x

Zkuste se podívat na http://homeopat.mypage.cz/menu/mudr-tomas-lebenhart, mohlo by vám to dodat sílu. VŠEM! Držím vám palce.

Věrka

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Můj dobrý známý již přes 10 let trpí Roztroušenou sklerózou, jen velmi obtížně se pohybuje a není schopný práce. Nyní mu přišlo vyrozumnění, že mu byla snížena invalidita a výše důchodu. Poraďte nám prosím jak se odvolat, případně co více pro to udělat?? Velice Vám děkuji. Těším se na Vaši brzkou odpověď S pozdravem Horáková

Petr

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Nikol

Ahoj, mám RS diagnostikovanou asi rok, a toto léto mám možnost jet do USA-Colorado na brigádu. Cca na 3-4 mesíce, nemáte někdo zkušenosti s přepravou tolika injekcí?? pro ty kdo ví jak to balení vypadá, tak jsou to prece jen nějaké 4 ty krabice.....Mám strach z těch letištních kontrol...Děkuju

Jitka

Obdivuju vás, že mám RS vím od včerjška a jsem úplně na dně. Nechci být hnusná, oteklá a tlustá od kortikoidů. Nechápu jak jste to všichni zvládali. Nebo nemám pravdu?

Šárka

Jitko, a jak jsi přišla na to, že bys měla být hnusná, oteklá a tlustá od kortikoidů? Já takové lidi v MS centru nepotkávám...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce