Inzerce

Kodex práv pacienta

Jaká jsou práva pacieta? Jsou vaše zkušenosti s jejich dodržováním dobré nebo špatné? Zapojte se do diskuse! [ více ]

Inzerce
Odpovědi
zuzka

Nemocný v závěru života má právo na citlivou péči všech zdravotníků, kteří musí respektovat jeho přání, pokud tato nejsou v rozporu s platnými zákony. Nesmí tedy prodlužovat pacientovo utrpení, na druhou stranu mu nesmí "pomoci" zemřít. Ale měl by alespoň podávat takové léky, které jej zbaví bolesti , a ne ho ještě před smrtí týrat! Názor: "Laskavost" našich lékařů nejen ke mně, ale i k jiným, co znám, ve mně budí hrůzu, nehodlám jim dopřát předsmrtné týrání!

Reagovatpoděkovatnahlásit

20. února 2007, 21:36:17

Bonnie

Mám takový dotaz... Možná Vám to bude připadat stupidní, ptát se na něco takového, ale já to opravdu nevím... Mají rodiče právo zatajit svému dítěti jeho zdravotní stav, pokud není plnoleté?... Myslím tím například když dítě onemocní nějakou vážnou nemocí a je jasné, že nemá šanci na přežití... Je jasné, že rodiče musí být informováni o stavu svého dítěte, pokud mu ještě nebylo osmnáct, ale pokud se to rodiče dozvědí dřív, než dítě samotné a budou považovat za vhodné mu to tajit (třeba z důvodu, aby se dítě nedostalo do těžkého duševního stavu), mají právo mu to neříct?... Ještě jednou se omlouvám, pokud je moje otázka hloupá, ale byla bych ráda za odpověď...

3. října 2008, 13:59:57

Dagie

Mám prosbu: Setkali jsme se s tím, že lékařka odmítla doprovod pacienta při stavu akutní břišní bolesti, kdy jsem dovezla vnuka 18 (bolesti, krev ve stolici, vykašlal krev). Nejsem hysterická, ani nervní typ, ale člověk praktický a jednající racionálně. Vnuk-student doprovod chtěl, bylo mu špatně, má v naší přítomnosti pocit podpory a bezpečí ( v dětství byl sledován pro LMD, navíc se starám rodině o stravování a tedy i já bych potřebovala informace čemu se při přípravě jídla vyhýbat, co naopak zařadit, nahradit atp.) Lékařka mne požádala ať počkám na chodbě, takže jsem nediskutovala a přítomnost v ambulanci nevyžadovala. Provedli gastroskopii, zdůraznila mu termín kdy si musí vyzvednout pouze ON osobně výsledky, které nikomu jinému nevydá. Dopadlo to tak, že vnuk si pro výsledky odmítl jít s tím, že ho tam nikdo nedostane ani párem volů. My jsme se o to nepokusili, protože jsme si byli vědomi toho, že nám výsledky nevydá a bavit se s námi nebude. Od té doby uplynul rok, vnukovi dobře není, mívá ukrutné bolesti, při kterých je bílý doslova jako papír, chirurgové provedli rentgen a ultrazvuková vyšetření břicha a střev - nic nebylo zjištěno. Je jasné, že musíme znovu navštívit gastroenterologii, ale bez nás tam jít nechce. Má pacient právo vzít si s sebou do ordinace (nemám na mysli přímo k výkonu speciálního vyšetření) doprovod? Znovu podotýkám, že nejsem hysterka, ale v mé přítomnosti bude pacient klidný. Jak to vlastně v takovém případě je?

30. března 2016, 14:55:51

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 248 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • ABC (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 16. září 2019, 18:40:31

Byla jsem na emg opakovaně (elektrody i jehly), jednalo se o emg ruky (1 x) a krku (celkem asi 10… Diskutovat

• Jana (Úzkost, deprese) 16. září 2019, 20:02:12

Dito, je prosím Persen na lékařský předpis, nebo koupím jen tak v lékárně? A za jak dlouho… Diskutovat

• Katarínka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 17. září 2019, 14:05:24

Tak to je super, presne nemozme to zakriknut :-) Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.