Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

třes před spánkem

Dobrý den je mi 19 let, často trpím problémy s usínáním a s ním spojenýmy různýmy projevy což mě trápí nejvíce nejčastěji se jedná o třes a záškuby, špatně se mi usíná mám časté obavy z toho, že neusnu a když už usnu tak se brzy budím mezi 3-4 hodinou ranní, ale mám mezi tím třeba i období kdy usnu hned a spím celou noc po dobu i týdne, ale největší problém co mě trápí je ten "pociťovaný" třes před usínání pokusím se to ještě blíže specifikovat : Lehnu si do postele a po 2 minutách kdy ležím v klidu pocítím mírný třes do celého těla, pomalu se stupňuje až je to tak nepříjemné až to se mnou i cukne to trvá cca 10min. Vstanu a jdu si znovu lehnout a to samé se opakuje. Zkusím to ještě 5x a když se mi nepodaří usnout již se dál nesnažím jelikož mi je třes velice nepříjemný. V poslední době mě často bolely nohy a ruce na ruzných místech krátkodobý tlak, který se zhoršoval sezením, trpím ochablým svalstvem okolo páteře a častou bolestí zad, dále svalové záškuby a pulzování do různých částí těla na což mi bylo doporučeno Magne B6, které beru v poměru 1xráno 1xvečer, komorové extrasystoly, které pociťuji, ale nědělají mi žádné obtíže, bušení srdce, které slyším např. když si lehnu nebo v klidu, třes a mravenčení levé ruky a levé tváře před měsícem těžké dýchání což přisuzuji úzkosti. Před cca 3 měsícema motání hlavy spíše závratě, několikrát během dne, vždy krátkodobé trvání 1sec. následně na to mi OL doporučila EEG které bylo v pořádku. Ve škole problémy nemám, neprožívám stresové situace, povahou jsem flegmatik. Prosím Vás o radu , jelikož mi to působí veliké problémy někdy neusnu celou noc cca 1x za 10 dní, 4x jen třeba na dvě hodiny, druhý den vstávám do školy a nemohu vyjít ani schody do druhého patra jak mě vše bolí je mi 19 let a jsem student kuřák do 10 cig. deně. Mnohokrát Vám děkuji za radu. popř. se můžu pokusit ještě nějaké informace upřesnit.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lukas
6x

Ahoj, rad bych se optal jak si pokrocil s problemem. Uz se to zlepsilo, nebo ustoupilo uplne? Ptam se jelikoz neco podobneho zazivam take a nikde zadna rada :-( Lukas

Chochrun
9x

Třes? A já si myslel, že jsem jediný člověk na světě, který měl tento problém.... Nikdy jsem na tento ,, Třes " Nenašel nikde absolutně žádné pochopení a rovněž ani radu od nikoho... Dokáže to být dost otravné, já pokud ho pociťuji, ihned se vzbudím a poté normálně usnu. Další věcí je, že pokud to ( Dneska již vyjímečně ) začnu pociťovat a následně se tedy i vzbudím, tak téměř vždy ležím na levém boku, tedy tam kde je srdce.. Nejlepší variantou jak se tomu vyhnout je asi to, že si lehneš na druhý bok...

Amalia
7x

Na vnitřní třes jsem si našla tuto metodu. V leže si protáhnu celé tělo. Pořádně, jak jen to jde. Natahuji ruce, nohy, protahuji záda...Je to perfektní a účinná metoda. Přirozeně se tak "rozzívám" a pocítím uvolnění celého těla a příjemnou únavu. Dá se to použít i přes den, když na vás jde panika či úzkost. Třeba i ve stoje v přeplněné trmvaji :-). A když cítím před spaním příliš své bušení srdce, jednoduše se "vybrkám", ale pořádně a srdíčko se zklidní. Jednoduché a účinné :-)

Kveta
1x

Dobry den slecno nebo pani amalie skusila sem vasi metodu protahnout cele telo sice me prestalo ten tres ale najednou me zaclo bolet dole v zadech myslim u ledvin tak se jen modlim aby mi tam neco neruplo rano radsi zajduk dr jestli mi vypise zadanku na rtg boli to jak v tehu ty zada sice sem si to namazala tomianovou masti tak uvidim rano

Péťa
2x

Já mám ten asi samý problém skoro každý den když usnu na pul tak se silné rozklepu že se hned probudím ještě sem to neřešil z doktorkou protože ......

Ludmila
1x

Zajímavá diskuse, na kterou jsem se dostala kvůli vlastním problémům s vibracemi v těle. V klidové poloze velice znepokojivé a obtěžující. Někdo doporučoval kapky Renal. Mně do cesty přišly jiné kapky, také bylinné, od Naděje - Valocardum. S velmi uspokojivým výsledkem po krátkém užívání. Jsou to byliny, tak to snad nikomu neublíží a stojí to za vyzkoušení.

Jarmila
2x

Dobrý den, už nevím jak dál. Můj přítel si každý den stěžuje na to, že pokaždé, když spolu ležíme v posteli cítí ode mě vibrace. Podezřívá mě, že používám vibrátor a dělám mu to naschvál. Rozpadá se nám kvůli tomu vztah, protože se prý kvůli mě nevyspí. Nedokážu mu nijak rozumně vysvětlit, že žádný vibrátor nepoužívám a opravdu nemám tušení odkud to vybrování pochází. Jsem pod neustálým tlakem a ve stresu. A teď mi ještě zjistili špatné postavení páteře. Chtěla bych se proto zeptat, jestli je možné, že takové vybrace vydávám a nevím o tom. A čím by to mohlo být způsobené. Děkuji za radu.

Anna
2x

Vibrace mohou znamenat probouzejici se kundalini. Ja je mam take.

Veronika
1x

Obávám se, že přítel je idiot a pevně doufám, že už máte nějakého jiného, vibrace nevnimajicoiho partnera. 😏

Nina
1x

Teď momentálně je 3:48 ráno a prožívala to samé a koukám na internetu a žádná rada. Jenže já mám ten problém že jsem v 7tt takže mám docela strach do toho ještě. Takže kdyby byla nějaká rada byla bych ráda.

Agata

je mi 14 let a mívám to furt, ale to mívá každý druhy. Děje se to vždy když tělo usina a prepina do režimu spánku. Obcas to trvá proto takové cuky✌️ jednoduchý

Šárka
8x

Zdravím, mám stejný problém, jenom se to objevuje při probuzení, ale občas i při usínání. Oběhla jsem nějaká neurologická vyštření a nakonec mne léčí práškama proti depresi na panickou poruchu, ale právě dneska ráno jsem to zase měla a je to dost hnusný- než jsem začala brát ten Citalec, tak jsem to měla každý večer! Teď jen občas. Táhne se to už rok a půl a nějak nevím, co s tím, každá rada či zkušenost se hodí! Takže přeju hlavně zdraví! Jo a jsem starší, takže jak se zdá, s věkem to nesouvisí. vy dva - mohli byste mít taky panickou poruchu? Šárka

Iva
4x

Zdravím všechny, mám velmi podobné potíže, dnes v noci jsem myslela, že to bude poslední hodinka, ráda bych taky slyšela nějakou radu...

Šárka
4x

Milá Ivo, zatím jsem to nevyřešila, beru ty prášky, ale občas se to vrací a moc nevěřím té panické poruše... přemýšlím, že se nechám u neurologa pořádně ! vyšetřit - ale kdo tě dneska pořádně vyšetří? Připadám si jak hypochondr. Čtu všechno možný, porovnávám příznaky, ale o chvění nebo třesu nikdo neslyšel, začíná mi to většinou na tváři, proberu se napůl, dám si na ni ruku a cítím, jak se chvěje... Co ty jsi s tím udělala? A kde jsou tady na doktorce nějací doktoři, aby nám pomohli???

Pavlína
2x

Dobrý den pokud máte takový zdravotní porblém tak bych váma skuste bylinný surup .Který obsahuje 26 bylin já osobně ho užívám a moc mi pomohl. pokud by jste ho chtěli vyzkoušet pište na email [email protected] ráda vám pomohu.

Kveta

Dobry denmohu poprosit o ten sirup s28bylinkami nebo.jak se jmenuje a jestli tedy opravdu pomaha na tres vnitrniho tela mam stim take problem dekuji

Joe
1x

Ahoj, to co tady píšeš mi začlo nedávno. Mam uplně stejné problémy. Od třesu až po bolesti v různých částech končetin včetně tlaku. Na neurologii mi dali prášky na uklidnění... bez efektu, navíc ty nevyléčí příčinu, jen příznaky což je z dlouhodobého hlediska k ničemu. Doktor mi ještě diagnostikoval syndrom spánkové obrny, což ale nevysvětluje to chvění a bolesti. Kdyby jsi měl nějákou radu nebo prostě cokoliv tak mi prosím napiš na [email protected], budu fakt moc rád za cokoliv Díky

Slava

Mohl bych se zeptat zda jste nejak pokročili? Mam totiz stejny problem a uz nevim jak dal

Monika

Já měla to stejné.... Chvění a pocit třesu v těle, zejména v klidu... Usnula jsem a vzbudila se tím chvěním..... Teď beru asi čtvrtý den bylinné kapky Renol. Zlepšení o víc než 50%. Má se brát tři týdny... Vidím to opravdu nadějně.

Jirka

Ahoj mám stejný problém začne mě vibrovat tělo a řekl bych i srdíčko se splasi a tím se probudim a ještě vyplasenej pokročily jste někam ?

katka
3x

Ahoj, mám stejný poroblém .... dost jsem po tom pátrala a přišla jsem na tohle..... když si lehnu usínám, leknu se ze spaní (jak kdyby mě někdo praštil po hlavě) a pak se hrozně třesu ,takovej vnitřní třes je to hrozně hnusný, může to být jednou a pak už usnu normálně ale většinou se to po pár minutách když se snažím zase usnout opakuje i několik hodin a klepu se čím dál víc..... jediný co mi pomůže je dát si třeba čtvrtku diazepamu, třes ustoupí a já normálně usnu. trvalo mi to přes rok, pomalu každou noc, pak to zničeho nic odeznělo a teď se to zase vrátilo, snad to bylo poprvé a na dlouho doubu bude klid, každopádně jsem vyšetřená od zhora dolu a jisté je že to je od nervů. tak držím palce

Hana
1x

Mám stejný problém už tak rok a půl, když usínám tak se najednou začnu znovu probouzet, resp. vracím se zpět do bdělého stavu a začnou mi vibrace celého těla, které se stupňují a pak zase ustupují a pak teprve usnu. Je to tak nepříjemné, že se bojím i pohnout. Stejně tak rok a půl mně občas bolí levá noha, je to taková zvláštní bolest, tlak v noze, který přichází a zase odchází. A také mně občas pobolívá pravá ruka, k tomu i mírně, dalo by se říci až jemně mě bolí hlava. Lékaři si s tím nevědí rady, také mně chtějí dát prášky na nervy, ale to já nepotřebuji, nemám žádné psychické problémy. Já se spíše obávám toho, aby to nebyl problém, který jednou povede k mozkové mrtvici, oba rodiče ji měli. S tím problémem vibrací celého těla souvisí i vyšší krevní tlak, ten jsem teď měla 180/110. Jdu dnes opět k lékaři, tak jsem zvědavá, jak dopadnu. Pokud byste měl někdo nějaké zkušenosti s léčbou, napište mi na e-mail [email protected].

Jirka
2x

Mam ten sami problem...je 23hod vecer a jemne se klepu....bojim se i usniut...srdce mi bije v norme....cim to je pls o radu ci o pomoc.Asi tu neodepisu tak mi piste na:[email protected] dekuji.odepisu

Ondra
5x

Podobným třesem trpím už 3 měsíce. Večer si lehnu a jak se tělo začíná uvolňovat cítím v sobě chvění. Někdy zvládnu usnout, někdy ne. Budím se často během noci a chvěju se. Jakmile vstanu z postele, je to v pořádku. Často to pozoruji i přes den, když si sednu a jsem v klidu. Byl jsem na krvi, EMG,EEG. Vše v pořádku. Doktorka mi dala něco na spaní a Magnosolv 1x denně. Tak vidím, že nejsem sám:( Udivuje mě, že mě neposlali na CT nebo MR...

Eva
1x

Ahoj , můžu se zeptat jestli se přišlo ,co způsobovalo ,tre nebo chvění v těle v noci?

Janina

Mám stejný problém. Prosím o radu. Někdo kdo našel příčinu třesu?

Vladimír
5x

Vsichni jednoduse popisujete panickou poruchu. Doporucuji navstivit prislusneho lekare... Nestydte se, nejste blazni... Kdyz s tim nezacnete nic delat, muze se to take zhorsit.

majolenka
5x

Musím bohužel souhlasit s Vladimírem,nejspíš se jedná o panickou bebo úzkostnou poruchu.Léčím se na ni a měla jsem stejné problèmy.Opravdu se nebojte zajít k psychiatrovi,dokáže vám rychle a účinně pomoci.Nač se zbytečně trápit?Spánek je pro normální fungování velice důležitý!!!!Uleví se vám,vím proč to píšu.Hodně štěstí všem!!!! :-) :-)

Jana
4x

Ahoj, mám něco podobného, možná stejného. Při usínání, v momentě kdy se trošku hnu mi začne mravenčit, brnět, vibrovat či chvět se (nevím jak to přesně popsat) nějaká část těla. Když se té části dotknu, tak to jemné vibrování cítím. Po pár minutách to vše přejde. To vibrování cítím buď jen na jedné ruce nebo na hrudníku nebo na zádech a nebo se mi občas stane, že mi projede celým tělem jakoby ve vlně. Mám stavy, že se to buď objevuje, jindy třeba dva měsíce neobjevuje. Už to trvá dva roky a žádnou příčinu co by to zpouštělo jsem neobjevila. U doktora jsem zatím nebyla. Jen jsem stihla být během té doby těhotná, v této době bez problémů, až na mírné vyjímky....

Irena
3x

Můžete to mít od páteře ... Zablokovane svaly nebo svalové spazmy od sedavrho zpusobu života, přetížení, nervy vše se ukládá v zádech a vznikají svalové disbalance ... Svaly okolo páteře se postahuju a muze to utlacovat nervová zakončení a pak ty vibrace a chvění ... Mam to v prave casti těla chodim na rehabilitace a cvicim a začíná to povolovat .... Ale hodně pomalu ... Chce to celostni přístup pijud je to od nervů ulevovat i psychicky a pokud od fyzicky oslabeneho svalstva tak cvičit ... Ja dělám i akupunkturu si na to ...

Miluše
3x

Mívala jsem dříve strašné problémy se spánkem kvůli bolestem zad byla jsem úplně chromá pořád jsem se převalovala a když už jsem usla tvrdě tak jsem se ráno málem nemohla postavit na nohy. Chodila jsem na rehabilitace a moc to tedy nepomáhalo. Náhodou jsme kupovali do nového bytu novou ložnici a tedy i matrace, v obchodě mi doporučili matraci od mabo matrace, kterou jsem si nakonec zakoupila a jsem vděčná. Má bývala matrace byla jak bych to napsala no prostě moc měká a už taková hodně používáná. Od doby, co jsem začala spát na nové mabo matraci tak mě záda bolí mnohem méně. Koho bolí záda oporavdu mohu doporučit výměnu matrace nebo nad ní alespoň pouvažovat. Konečně spím v klidu snad po 4 letech trápení se.

johana
1x

podle mě to není panická porucha, ale něco jiného, co, to bohužel nevím,, tedy u žádného doktora jsem s tím zatím nebyla, ale dle popisovaných projevů jsem zažila obojí. dost mě uklidnilo toto fórum, že v tom nejsem sama:P v dětství jse tyto (příšerné) třesy měla hlavně z nevyspání a dehydratace třeba na letních táborech, ale vždy pomohlo se vyspat a pořádně napít. každopádně ted se mi to teď po letech zase vrátilo a žádné zavodnění nepomáhá a to ani nemám pocit, že bych byla nějak unavená a nevím si s tím rady:( kdybyste prosím někdo měl nějaké nové poznatky, napište je prosím,, děkuji

Marie
3x

Mám stejný problém. Usínám a pociťuji chvění na hrudi, většinou mi to v usnutí nebrání. Není to třes, jen chvění. Ráno to samé chvění pociťuji opět a teď se k tomu přidaly bolesti rukou. Přes den nic, ráno úplně "mrtvé ruce". Ale mravenčení to není. Za pár minut je rozpohybuji a vše v pořádku. U doktora jsem nebyla. Myslím, že to je nervové.

Eva
1x

Mám to samé , přišlo se na něco ? Děkuji

Elen
2x

Je na vás zda tomu uvěříte nebo ne, ale všichni si zadejte do vyhledávače "astrální cestování". Na tohle vám lékaři nepomohou. Možná vás aspon potěší, že drtivá většina lidí si touží stejné příznaky vyvolat:-)

Tomáš

Zdravím , mam ten samý problém . Mývam pocit , že začnu astrálně cestovat , a nebo ze mi pukne srdce. Mam pocit jako by sem se měl vzbudit v jinem světě, nikdy jsem neměl žádné drogy a nic podobneho nejvyhledávám. Tyhle problémy mývam před spaním , nebo kdyz se zaměřím na fakt , že jsme všichni z masa a kostí .Je možné že mám třeba nejakou psychickou poruchu ,ale vsechny fakta okolo potvrzují , že tohle přemýšlení je to správné a že to tak prostě je .Mam z toho upřímně strach.

Geraltina
2x

I mně se to dělo, bylo to "od nervů" - pomohlo mi denně mít ve stravě řadu vitamínů B (dvě polévkové lžíce lahůdkového droždí - mají ve zdravé výživě, je bez nadýmací složky). Pomáhají procházky, sport, zdravá strava a samozřejmě eliminace stresu...

Zdena
1x

Také mám ten třes, ale hlavně během dne , nebo když jsem v klidu a hrozné je najednou cítit tep silný na hrudi v noze na krku a temeni hlavy. Také už pomalu rok beru ELICEU, je to možná krapet lepší, ale stále to mám. Mívám hrozné bolesti zad a přes krk do hlavy. není to ani tak bolest jako pocit , že to se mnou každou chvilku sekne. Pro všechny jsem hypochondr , ale já už si ponmalu nepamatuji čistou jasnou hlavu, stále jsem na prahu něčeho a nevím čeho, ve hře mám i infarkt.

Eva

Ahoj můžu se zeptat jestli na něco prisli ,mám to samé rok třes uvnitř těla, někdy různé po těle, dekuji

Janina

Pomohlo někomu něco?Co TČM?

Monika

Zkus bylinné kapky Renol. Beru je čtvrtý den a velmi výrazné zlepšení. Mají se brát tři týdny... Vidím to nadějně.

Eva
1x

Dobrý den, jsem moc ráda, že jsem našla tuto diskusi. Mám také takový problém. Třes ve spánku, resp. při fázi probouzení. Nedokážu poznat, zda mě vzbudí třes nebo se začnu třepat až ve fázi probouzení. V každém případě je to nepříjemné. Pomalu začínám ztrácet nervy a čím víc jsem z toho ve stresu, tím je to horší. Byla jsem na magnetické resonanci i na EMG. Vše v pořádku. Jsem nervově labilní. Když si vezmu na noc neuro,l tak je to lepší, ale nechci si zvykat na takové léky. Budu ráda za každou radu, která se tu pro nás "třepající" objeví.

Jean
4x

Potřebuješ vybit mikroparazity, kteří Ti poškozují nervy a potom léčit nervy , pualka dvouletá, B12 a další léky a bylinky.

fanda
1x

je to z nervu!!! cloveka porad neco trapi ja to mel z dluhu cloveka ta hlava proste nenecha vydechnout:D

fanda

jen to neresit hned leky......

Jean

Ty ale nejsi zdráv, proč nespíš ?

Moni
1x

Je to z nervu, ale jakmile jsou pocuchany nervy, tak je pocuchany traveni, svaly, vubec celkove mineraly v tele... nestaci pouze horcik a b6, a uz vubec nejsem zastance antidepresiv. Upravit jidelnicek tak, aby obsahoval co nejvice tryptofanu , horciku, vapniku, drasliku atd.. muzou to byt unavene nadledvinky ... cokoli.. stres ovlvnuje spousty pochodu v tele... Ja prozila velky 3 mesice trvajici stres, kdy jsem nespala, skoro nejdela, neslo to.. az do faze, kdy jsem mela ohromne problemy s travenim.. davam se dohromady uz 10 mesicu a stale pocituji obcasny tres a chveni tela. Pred 10 mesici jsem prosla snad vsim moznym vysetrenim vcetne neurologie... a vse vporadku... jen pater neni uplne ok, mam oslabene zadove svaly a celkove svalstvo... chce to opravdu vycistit si hlavu.. je to tezky.. protoze kdyz clovek pociti chveni a tres, automaticky se zacne strachovat a prepadne ho uzkost.. je to kolotoc... ale opravdu snazit se zklidnit.. i za volantem, dychat a hluboce vydechovat ... protoze i takova jizda do prace je stres...preji vsem at se z toho dostanete. Jeste k tomu horciku, horcik v krvi je jedna vec, ale horcik v bunkach je druha vec... a jestli je clovek ve stresu, horcik se do bunek diky kortozolu nedostane tak lehce.. ja mela vsechny mineraly v krvi ukazkove a stejne jsem se klepala, jako osika...

Jean
1x

Píšeš blbosti, vůbec nevíš co ti je, tak příště nic nepiš, tím postupem se z toho nedostaneš :-)

net
4x

Nemyslím si, že píše blbosti. Mám to podobné, necelý rok jsem na citalacu a lexaurinu. Začalo to záchvatem úzkosti a pak už se vše ve mě třáslo, srdce bušilo , žaludek stažený, takže jsem nejedla , spát se nedalo. První záchrana byla psychiatrie a od té doby beru prášky. Potlačilo to ty nejsilnější příznaky. Časem se mi podařilo snížit dávky na citalac a polovinu nebo třetinku lexaurinu na noc. Když jsem si ho nevzala vůbec, začalo se mi to vevnitř třást , nejvíce na hrudi a pak se přidalo brnění rukou , zrychlený tep a samozřejmě strach z toho , že už je to tu zase a tím se to ještě zhoršilo. Byla jsem na několika vyšetřeních, krevní odběry, různí léčitelé , ale nic nepomohlo ani se nic nezjistilo, výsledky v pořádku. Tím se potvrdilo, že je to opravdu od nervů a psychiky. Když něco dělám a nemyslím na to, jsem úplně v pořádku, když jsem v klidu a lehnu si, tak se to rozjede. Je to podvědomý strach z toho, že to zase příjde, už jsem se bohužel na to zaměřila a nejde to dostat z hlavy. Učím se s tím bojovat a to relaxaci, uvolňovaním, hlobokým dýcháním, cvičením, pomáhají hodně procházky v přírodě. Hlavně na to nemyslet a nebát se toho, když to příjde, tak to příjde, zase to odezní a bude dobře. Samozřejmě, když se to rozjede a nezvládnu to zastavit, tak sáhnu zase po lexaurinu. Nevzdávám to ale, nechci být celý život na práškách a třást se. Dobré je taky přidat do jídelníčku více zeleniny, ovoce, pít hodně vody, detoxikovat organizmus, který je zanesený od všech těch prášků, stresu a strachu. Nikomu nic nevnucuji, popisuji pouze vlastní zkušenosti.

Jean
1x

Je to špatná diagnoza, nervy to jsou, ale poškozené od mikroparazitů, nikdo to nediagnostikuje a neumí to léčit, pokud se nechají mikrop. množit, způsobí další nemoci, je to pořeba alespoň zaléčit, AD to nezaléčí.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce