Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

těhotenství při diabetu 1.typu

Zdravím Vás, 6let mám diabetes 1,typu a nyní si přejeme miminko, mám strach abych neudělala něco špatně. podělíte se o své zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zzulik

Kompenzace cukrovky v těhotenství je velice důležitá, než otěhotníš musíš mít nejlépe prý rok cukry okolo nejvíc 7. Takže dodržovat dietu a určitě ti lékař vymění inzulíny na které můžeš otěhotnět. Pošlou tě do poradny pro rizikové těhotenství a tam už ti vše řeknou. :-)

dasa71

mam cukrovku,jsem na inzulinu,pred rokem a pul se mi narodili dvojcata,pred otehotnenim jsem musela byt pul roku kompenzovana a teprve potom mi dr.dovolila otehotnet(Praha-Podoli-dr.Ande lova),sice jsem rodila o dva mesice driv cisarem asi na to mela ta cukrovka mozna vliv,ale kluci jsou OK,hodne jsem se hlidala kontrolovala si hladiny a vice mne sledovali,ale da se to.pokud budete chtit vedet vic muzete napsat.

Petr

Já sice cukrovku nemám, ale přítelkyně ano.Hrozně rádi bychom si pořídili. Na 2 posledních kontrolách měla hemoglobin 7,2 a potom 6,4. Ale doktorka ji říkala, že by nám miminko povolila, ale bylo by dobré, aby ji hemoglobin ještě klesnul. Že čím nižší tím lepší. V literatůře doporučují hemoglobín okolo 5,5. Jaký na to máte názor. Já osobně jsem schopen, počkat jenom aby byly hlavně pořádku. Napište mi prosím svůj názor. buď sem a nebo na e.adresu [email protected] . Moc ďekuji

Therese4

Ahoj. Jsem diabetička 23 let, ted je mi skoro 25. Mám nejen cukrovku 1.typ,ale také epilepsii, špatnou štítnou žlázu...vysoký nitrooční tlak, diabetickou neuropatii. Ted i vysoký kreví tlak. Hrozně moc bych miminko chtěla...když se zeptám doktora nebo jen hodím řeč snějakou sestřičkou, protočí se jim panenky a prý si dost troufám. Já bych miminko chtěla za každou cenu, ač ho samozřejmě nechci ohrozit...to dokážu jedině tak, že těhotenství budu plánovat, hlídat se...a co se epilepsie týče, musím kompletně vysadit a pozměnit léky. Můj přítel se bojí, nechtěl by o mě přijít...Možná jsme bláhová, ale... Doktor mi řekl, ten glykovaný jsem měla taky okolo šesti, že by byl nižší lepší...Diabetičky, se kterýma jsem se setkala, měly okolo 3, mě to přijde málo :-o. Důležité je taky to, aby byly v pořádku ledviny, tedy udělat potřebné testy...Srovnaná hladina cukru je podle mě při diabetu tím klíčovým kritériem pokud chce člověk miminko. Já mám ted pumpu,cukr mi klesl...Ted je jen otázka,jestli to po tolika letech s cukrovkou nebude větší problém než jsme myslela...Hodně štěstí Petře. Tereza

8Therese4
1x

Ahoj. Myslíš, že je při cukrovce i tak běžné rodit císařem ???

Malá vlčice

AHojky, jsem také diabetička, v roce 2010 to bude pět let, co mi jí zjistili, při poslední kontrole jsem měla hemoglobin 4,2, má diabetička mi říkala, že je to krásné, ale mohla bych mít miminko? S přítelem bychom si ho hrozně přáli!!Poraďte prosím...

jméno a příjmení
1x

Ahojte. Ja som teraz v 35.tyzdni. Pred otehotnenim som mala glyk. Hb 5, ale ziadne chronicke komplikacie. Kazdy mesiac sa mi znizoval.teraz mam stabilne 3,5% (bol i 2,5%). Glykemie meriam tak okolo 7.až 10krat denne. pred jedlom a hodinu po jedle, ak je po hodine po jedle okolo 9mmol/l tak si dopichujem inzulin.,ale i behom dna ak je vyssia gly tak dopichujem. Podla UZ maličky vyzera v poriadku, nie je ani velky zatial...tak uvidim ako to bude do porodu,lebo najviac plody rastu v 8-9 mesiaci. Inak dieta je zaklad, v prvom trimestri som mala casto hypoglykemie, teraz v III.trimestri zase bojujem s hyperglykemiami (je pravda ze ked pride chut,tak ju tazsie ovladam a potom i tazsie kompenzujem...)Uff vydrzat este mesiac...Najdolezitejsie je sa casto merat..DIabeticky maju narok na 1800pružkov v gravidite. Tak sa drzte.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce