Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

test o odvykání kouření

Včera jsem od studenta před Delvitou v Dejvicích obdržela leták. Doma jsem ho předala manželovi, který se už téměř dva měsíce pere s odvykáním na cigarety. Tento test mu prý už dávali v poradně a když tam s nimi začal diskutovat nad nesmyslností některých otázek, málem ho vyhodili a nesnažilli se mu už pomoci. Např. : Je pro Vás obtížné nekouřit tam, kde to není dovoleno? - Slušný člověk se přemůže, ovládne se a kouří jen tam, kde je to dovoleno. Které cigarety byste se nejméně rád vzdal? - Která je vlastně ta první ? Ráno nebo až polední, když vydržím dopoledne nekouřit? a Dále : Když jsem nemocný a musím ležet, tak určitě nekouřím na lůžku. Prostě chci sdělit odborníkům, že ten test v letáku je zavádějící, až nesmyslný a vlastně nic pravdivě neodhalí.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Miloslav

Do Prosince minulého roku jsem byl relativně zdravý člověk. U lékaře jsem nebyl od převratu s výjimkou třech dní pozorování po autonehodě. Kouřil jsem mnohdy víc než šedesát cigaret denně. V Lednu tohoto roku jsem začal cítit silnou dušnost,jako by byl zcela vydýchaný vzduch. Navštívil jsem lékaře a během několika minut už jsem byl pod kyslíkem a s EKG vezen do nemocnice.(selhání LK srdeční a zástavy srdce) Tam zjistili silný diabetes,který byl příčinou poruch srdeční činnosti. Díky zástavám jsem měl na plicích vodu. Byl nasazen insulin a celkový stav se rychle zlepšoval. Samozřejmě mně bylo kouření zakázáno.Když jsem však lékaři řekl, kolik cigaret jsem kouřil předtím, bylo mně řečeno. " Tak maximálně omezit. Kdybys přestal naráz, mohlo by tě to zabít." A tak jsem kouření omezil až na deset cigaret denně. Občas jsem však vykouřil i o nějakou cigaretu navíc, ale ojediněle. A tak jsem prožíval dost nepříjemné období .Bylo zde kouření o kterém jsem věděl, že mne zabíjí a byly zde i silné abstinenční příznaky, které pocitově zhoršovaly celkový stav. V Červenci letošního roku jsem opět pocítil silnou dušnost a lékař mne poslal do nemocnice. Opět zde bylo selhání srdce a za chvíli již jsem ležel a operačním stole ,kde byla urychleně proveena angioplastika . Nyní jsem navštívil na doporučení diabetologa neurologii, kde byla zjištěna diabetická polyneuropatie a stále se opakuje zákaz kouření. Z mé strany je zde naprosté přesvědčení, že musím s kouřením přestat a skoušel jsem vše možné i nemožné. Abstinenční příznaky jsou však natolik silné, že zhoršují celkový stav . A tak nevím co dál. Všichni mně kouření zakazují ale nikdo mně nijak nepomůže.Já sám si pomoci neumím. Nejde zde o vůli, ta by byla,ale jde o potlačení abstinenčních příznaků, které jsou hrozné, jako by se kdesi uvnitř kroutily všechny vnitřnosti a tento pocit se stupňuje a mizí okamžitě po zapálení cigarety.Když se tomu přičtou bolesti pocházející z neuropatie,je pro mne často jedinou úlevou cigareta, kdy alespoň cosi z nepříjemných pocitů zmizí. Co mám dělat tedy skutečně nevím a když se o radu obrátím k lékařům, hovoří o tom jak cigarety škodí a o pevné vůli, což je asi tak vše co se od nich dozvím. Dá se říci, že už se stávám na taková slova alergický a očekávám spíše pomoc, než řeči.

Miloslava

Zdravím, musím říct, že tě naprosto chápu. Mě všichni pořád říkali nekuř a já jim odpovídala řekněte mi jak to mám udělat a já se pokusím. Až jednoho dne přišel manžel s názvem léku Champix a řekl tady máš návod jak na to -tak se ukaž. Perfektní věc, funguje bez nadsázky tak, co právě my potřebujeme. nemáš žádné abstinenční příznaky a musíš jen chtím a mít trochu vůle. problém je v tom, že je to tu od února a lékaři o tom nic nevědí, to firma jaksi nezvládla, měla investovat do propagace, jistě by se jim to vyplatilo. Léčba stojí cca 900,- na 14 dní, ale většina lidí bere poloviční dávky, takže ti to vyjde na měsíc. Tak dej vědět, jak pokračuješ

Miloslav

Ahoj Miloslavo. Vše je jinak a vše se nějak spletlo.Ten den, kdy jsem začal brát Shampix jsem byl u obvodní lékařky.(vzkázala abych přišel) Že prá jako diabetik a kardiak mám nárok na sérum proti chřipce zadarmo. Tak jsem na to (já trouba) skočil a nechal si píchnout injekci.Za aplikaci jsem zapaltil 80 kč a šel domů.Drhý den mně začalo být zle a tak jsem myslel, že je to tím Schampixem,ale chuť na kouření jsem měl větší než předtím. Přesto jsem ho bral dále a bylo mně čím dál hůře. Jak jsem později zjistil, bylo to chřipkou, kterou mne infikovala obvodní.Teprve potom jsem se dozvěděl, že tu injekci nesmím dostat, když mám třeba jen rýmu, nebo kašel. Tři týdny jsem marodil ,potom jsem měl dva dny klid a po dvou dnech jsem se začal dusit a na interně zjistili, že mám zápal plic a tak jsem marodil dál.Shampix došel a já kouřím dál i když méně.To však není Shampixem, ale tím že chci přestat. Kdo ví jak byl dopadl, kdybych nebyl v mezinárodním výzkumném programu kvůli srdci a nemusel s každým problémem za internistou. Zřejmě bych nedostal antibiotika a tohle bych tě už nepsal. Ten internista řekl, že jsem přišel na poslední chvíli a když jsem mu říkal o séru proti chřipce, kroutil hlavou a ptal se." To tě ani nevyšetřila? Málem tě zabila." Je možné, že bych bez té chřipky již dávno nehulil vůbec.

oskar

ja jsem kdysi taky kouril ale prestal jsem ze dne na den a to jsem uz kouril 40 cigaret denne :-) , prestal jsem kourit protoze jsem si to chtel dokazat ze mam pevnou vuli obejit se bez cigaret a taky se to podarilo uz nekourim 12 roku a do odvikani jsem nedal ani korunu oskar

Majka

Nekouřím týden zatím nějaká šílená chuť na cigaretu nepřišla. Doufám že už ani nepřijde a já to zvládnu. Drżím si pěsti ať to zvládnu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce