Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mirča

Ahoj všichni, zase se po delší odmlce hlásím - byla jsem týden s malým v nemocnici, byl na kapačkách a přivázaný k postýlce - no řeknu vám byla to zkouška ohněm si nezapálit - ale díky bohu jsem to ustála, malý taky a hlásím tedy, že už jsem dnes 37 dní bez cigaret. Moc, moc moc blahopřeju Greeně a Harymu, že jste do toho skočili - hlavně se držte, jste mooc šikovní. Dane, já jsem měla hrozné nevolnosti ráno i večer po užití tabletky, a odezněly asi až tak za hodinu. Bylo mi fakt dost blbě. Navíc když jsem si vzala prášek těsně před spaním, tak jsem se pak dlouho převalovala a nemohla usnout - a to jsem teda spáč, že bych usnula i ve stoje. Tak jsem to měsíc prostě nějak přežila, a od druhého měsíce braní CH si prášek půlím a beru si ráno půlku a večer půlku a perfektně to zabralo. Nevolnosti nemám vůbec žádné, večerní prášek si beru tak kolem 7 hodiny večer (chodím spát tak kolem půlnoci) a všecko bez problémů, jako bych nic nebrala. Chuť na cigaretu se nezvýšila, občas si vzpomenu (někdy i trošku víc) , ale dá se to zahnat. S tím jídlem to u mě bylo tak - první 3 týdny nekouření jsem byla schopna "sežrat vše co přede mnou neuteklo" :-) večer u PC 3-4 balíčky bombonů, čokolády, prostě naládovala jsem do sebe co se dalo. Přibrala jsem 1 kg, a teď už se i to přežírání ustálilo....jím normálně. Takže možná Dane zkus to co ti radila Greena, a to rozdělit si dávku na více menších - myslím, že by to mělo pomoct (mi to teda vážně zabralo)a až se na to třeba budeš cítit, tak i snížit. Uvidíš, všichni jsme individuality a na každého z nás to působí jinak. Takže držte se všichni a mějte se krásně ahoj M.

Greena

Ahoj Mirčo, jsi dobrá, že jsi ustála i stresík s mrňousem, další velkou zkoušku máš za sebou a obstála jsi!! Jinak ti dávám za pravdu s tím kafem - kafčo piju dál, bez problému. Samozřejmě, že přitom přijde myšlenka na cigárko, ale ta přichází tak jako tak- už ne 100x denně, "pouze" 90x :-()

Mydlypupek

Ahojte všichni co si tu dopisujete.Zdravím Lenku a Olušku mé spolubojovnice v nekouření.Proč se pravidelně neozývám?Protože to už nejní to fórum, jaké to bývalo!!! Ale proč jsem se ozval? No protože dnes je tomu sto osmdesát tři dní, co nekouříme s Lenkou a Oluš, což znamená, že to je přesně půl roku.To jsem Vám všem chtěl říci,abyste věděli, že brát chmp.se vyplatí, a budete potom s velkou nostalgií vzpomínat na to, jaké to byli krásné začátky s nekouřením.To co se týká těch ošklivých tělesných kil toho si nikdo nevšímejte!!! Nejdříve musíte odstranit to kouření a potom kila.Oboje najednou bohužel nejde.A je to taky tím, že jste neužívali předepsaných několik měsíců chmp. ale zkrátili jste si tu dobu, no a ty kilíčka začali pomaloučku polehoučku přiskakovat,a je to potom peklo se jich zbavit.Já věřím,že si stím Vy děvčata poradíte,dáte hlavy do hromady a vítězství bude jenom Vaše.Takže se loučím, a zravím všechny co kouřit přestali, a taky co stím kouřením přestávají. Mydlypupek

Lenka..........

Milý Mydlypupku a Oluš.Chtěla bych pozvednout skleničku dobré slivovičky a tím oslavit našich 6 voňavých měsíců. Blahopřeji i všem nováčkům a právě začínajícím nekuřákům. Přeji hodně krásných nekuřáckých dní a pevnou vůli. Kila mě taky štvou a začínám z toho mít trošku depku.Každý den si říkám,že dneska je ta pravá chvíle ukončit obžerství,ale skutek utek. Tak možná zítra,nebo pozítří,nebo............... ........ Je pravda,že zatím jsem spokojená s nekouřením a jsem na sebe patřičně hrdá. Tak se mějte všichni moc krásně, pěknou dovolenou a halvně držte se. S Mydlypupkem a Oluš se tu zase sejdeme 17.9.???????????????? Byla bych moc ráda.Pa pa pa Lenka

zdenka

Dřív jsem více psala a pod., ale mám stejný pocit jako Mydlypupek, ale i tak vás čtu, patřím mezi nekuřáky ale opět teprve 4 měsíc, vám všem co máte výročí gratuluji,držte se dál.ahoj.

Marja

Jé, Mydlypupku, to jsi mi udělala radost, že jsi se ozval. Já to tady čtu již jenom ze zvyku, nic mě již ale neinspiruje. Blíží se mi doba, kdy i já budu šťastným nekuřákem. Zvolila jsem si ale jinou metodu, než Champ. Přesto jsem nesmírně vděčná za to, že jsem tady téhle diskuze zúčastnila, vy jste mě nakopli, že jsem se vůbec rozhodla s kouřením přestat. Zdenko, tobě držím palečky, teď už to zvládneš. nedávno tady někdo psal, že nemá peníze na Champix. Jestli někdo chce, napište, mám ještě dost tablet z dvojitého balení, tak bych je v obálce poslala. Nic za to nechci. mějte se dobře. [email protected]

nnyky

Tak jak začít. No, jsem jeden z Vás, nebo spíš z nás, kteří se pokoušejí s pomocí Champixu přestat kouřit. Jako dlouholetý kuřák, který se již několikrát v minulosti pokoušel přestat kouřit silou vůle i s různými podpůrnými prostředky, to nyní zkouším opět. A doufám, že již naposledy. Champix již beru 14 dní a bez toho "bílého otrokáře" jsem již sedmý den. Musím zkonstatovat, že první tři dny nekouření byly dost o silné vůli, ale dnes již je to celkem v pohodě. A mám již za sebou i stres v práci a posezení s kámoši (některými kouřícími) v hospůdce. Co se týká užívání Champixu, tak žádné velké problémy zatím nemám. Po najetí na 1 mg dávky mi bývá mírně nevolno, ale je to slabé a trvá to pouze chvilku. Docela na to pomáhá se před užitím tabletky dostatečně najíst a také prášek hodně zapít. S jídlem nabo spaním jsem zatím žádné změny nezaznamenal. Jen při řízení auta mám někdy pocit, že je mi jedno, co se na silnici děje. A to by bylo asi tak všechno, co jsem Vám, příznivcům nekouření, chtěl sdělit. Mě i Vám přeji silnou vůli a někdy opět u PC načtenou.

Greena

Ahoj nnyky, gratuluji k úspěchu, máš den náskok v nekouření, takže procházíme stejnou odvykací fází. Jen mi prosím prozraď, po jakých silnicích jezdíš :-DDDDD..... já jen abych věděla.

nnyky

Ahoj Greeno. Když se nám zadaří a vydržíme, tak nám budou doma o Vánocích kouřit již pouze františky. :o) Jinak v bezpečí před mým autem budeš zcela bezpečně v západních Čechách a na jižní Moravě. A závěrem? Již mi končí 9 nekuřácký den

Lena

ahoj všichni, byla jsem opravdu velkým závislákem na nikotinu, cigarety mi chutnaly, kouřila jsem 20 cigaret denně a u skleničky vína i jednou tolik!! Na doporučení jsem si koupila champix a chtěla ho užívat 3 měsíce. Už první den jsem to stáhla z 20ti cigaret na 5 denně, kouřila jsem cca 10 dní a 11 den jsem si už nezapálila, při užívání jsem měla trošu nevolnosti, ale to se dá vše zvládnout. Po měsíci a půl jsem prášky přestala užívat, zajímalo mě, jestli po vysazení budu mít abstinenční příznaky a musím říct, že jsem byla velice překvapena! Vůbec jsem neměla na cigaretu chut. Dnes to budou tři měsíce, co nekouřím a Vám všem přeji to samé, opravdu se to dá zvládnout!! Jen to nesmíte vzdát!!

NN

Tak kde jste všichni spasitelé a zachránci této diskuze,byli jste povoláni na záchranu diskuze a přitom to tady upadá víc a víc :-(( Všem ostatním hodně pevné vůle v nekouření !

Greena

NN, ty jsi přece taky spasitel a zachránce!! Kouřící...? Nekouřící...? Tloustnoucí....? Tak se trochu rozepiš - čtenářů je hodně, ale s přispěvateli to vázne.

....

To není spasitel a zachránce, ale Jan Cidrych, všemi oblíbený poradce v diskusi na doktorka.cz. Nahlídni tam a uvidíš, kdo je NN.

Greena

Ach sóóó.....

Jan Cidyrch

Podávám Vám záchranu .Nekouřím již 27 let a přestal jsem naprosto sám Jan Cidrych

Jan Cidyrch

Podávám Vám záchranu .Nekouřím již 27 let a přestal jsem naprosto sám Jan Cidrych

Greena

Tak jsem si odkroutila první týden bez cigaret a byl poměrně bezbolestný, což je pro mne velké a příjmené překvapení. Nepochybuji o tom, že je to díky CHx, který přinutil mé receptory, aby se chovaly způsobně. Jo a nesmím zapomenout pochválit párátka - úúúúúžasný vynález. Dokonce jsem o víkendu prošla prvním crash testem - návštěva přátel, Chardonnay roč.2004 pozdní sběr - a bez ztráty kytičky. Ale byla to zcela nekuřácká společnost, takže zkouška ohněm ( pardon kouřem) mne teprve čeká......... Vynořil se ovšem jiný PROBLÉM - stoupla jsem na váhu a v první chvíli myslela, že si ze mne ta váha dělá šprťouchlata. Po týdnu nekouření mám o poctivé KILO NAVÍC! Ježíšmarjá, lidi, to se při nekouření přibírá takovým tempem???? Ale já jím v podstatě stejně a nemlsám. Nekuřáci, není ten čistší vzduch, co dýcháme, nějak kalorický ?????...... Zřejmě budu muset na svém válečném tažení otevřít druhou frontu - proti nadbytečným kilogramům!!! PS: Už se dostavil lehce erotický sen ... aspoň něco.....

Mona

Moc ti gratuluji k 1. týdnu. Ta euforie je bezvadná. Věř to bude už jen lepší. Zdá se mi,že máme s tou váhou všichni stejné problémy. Na druhou stranu Sigrid psala,že jí pomaloučku začínají kilečka opouštět-po více než půl roce tuším. Takže Sigrid,jak jsi na tom ted? To už jsi štíhlá jak proutek vid?Já ted nemám vůbec sílu s váhou bojovat,i když na cigáro chut není. Držte se všichni a jestli vám to jen trochu pomáhá,tak pište.

xandra

Drahá Greeno - podělím se s tebou o informace, které jsem získala v centru odvykání kouření. Co cigáro - to 10 minut ostré chůze. Metabolismus funguje jinak - nikotin pomáhá k urychlení a brání ukládání tuku. Tekže i když nebudeš víc jíst - budeš nabírat. Je to katastrofa. Moje zkušenost je zatím taková - co měsíc to 1 kilo. Bože snad se to zastaví. Přece nemůžu denně chdit ostrou chůzí 3 a 1/2 hodiny ? To bych mohla na příští olympiádě tej rumunce natrhnout triko. Takže - 4 měsíce nekouření 4 kila - pomoc ! Zvládnu nekouřit, nezvládnu nežrat. Potřebovaly bychom něco jako CHPX na hubnutí ? Nevíte o něčem spolehlivém ?

Leny

Připojuji se ke gratulaci, Greeno!!! Vyprdni se na kila, to budeš řešit později. Holky, nestrašte ji, aby nám nezačala zase čudit. No, teď vážně. Taky jsem si to představovala malinko jinak s tou váhou, snažím se krotit, večer nežeru, ale váha tak nějak stagnuje. Ifka s Lídou už radši nepíšou, tak nevím, jestli jsou na tom lépe nebo hůře. Asi by to chtělo nějak ten metabolismus popohnat, ovšem jak??? Přesto, jednou jsem to již řekla, raději budu vysmátá nekuřačka s poněkud plnějšími tvary, než vychrtlá, vrásčitá a smrdutá kuřačka chrchlačka. Tak zdar a sílu v nekouření:-)

Lída

Ahoj Leny, neozývám se proto-že ta váha jak ty píšeš i po vysazení večerního jídla zůstává stát, nic se nemění 1 kg šel dolů a teď je to asi tak, že váha nejde nahoru ale ani ne dolů.Chvála alespoň za to,pokud nebudu přibírat tak těch nějakých 6 kg co jsem nabrala už nějak snesu. Jinak jsem denně na těchto stránkách . Grena mi svým psaním vždy zvedne náladu, je to jako v dobách kdy psávala Sigrid také mě často při svém psaní rozesmála. Leny i tvá věta o tom ,že chceš být raději vysmátá nekuřačka atd. se mi moc líbila a ještě teď mě bolí břicho a to ho opravdu mám pěkně kulaté. No opět dám zprávičku jak pokračuji,kdyby se mi povedlo shodit 5 kg budu chrochtat blahem. Všechny vás zdraví Lída Všem držím palce, ať se Vám splní to co jste si předsevzali.

Jan Cidrych

Jste zvykla na všechno brát prášky ,zkuste hubnout silou vůle

nováček

Ahojky všichni tak po delší době zase přispívám do této diskuze tím,že zdravím všechny nováčky, kteří začínají i ty, kteří již nějakou dobu nekouří. Já jsem si vyzkoušela dovolenou v Řecku a vrátila jsem se jako nekuřák, takže nekouřím devátý týden. na dovolené to bylo složitější jenom v tom prvním okamžiku, kdy se díváte na moře a vždycky k tomu patřila cigareta, tak proběhla taková nostalgická vzpomínka a chuť zapálit si, tu jsem rozchodila a řekla si, že mi nestojí za to zkazit těch předcházejících skoro osm týdnů. Takže Vám všem držím palce, aby vám to vydrželo a šlo, aspoň tak jako mně. Holky píšete o přibírání, to se zatím u mně neprojevuje, možná až vysadím champix, ale zatím dobrý.

Poleva

Ahoj. Tady čtu vaše zkušenosti a pocity. CHystám se s kouřením zatočit také za pomoci léků, protože bez nich jsem několikrát ztroskotal. Držím vám a hlavně sobě všechny palce. Ahoj

Dan

Nevolnost ustala když se najím, bolest hlavy ustupuje až teď, asi po dvou týdnech braní chx. Beru půlku ráno a půlku odpoledne. Chuť už není tak velká, ale ještě si párkrát za den vzpomenu na cigáro a to pak musím zažvýkat nebo zacucat. Lidi co máte s těma párátkáma ? PS: Co říkáte na elektronickou cigaretu? Myslíte že je nějakým způsobem škodlivá ? V případě recidivy by asi bylo lepší spadnout do tohohle než do normálních cigaret. Samozřejmě že je lepší si možnost recidivy nepřipouštět, ale znáte to, nikdy neříkej nikdy :)

Vlastík

Snědla jsem startovací dávku Champixu a už 3 měsíce nekouřím.Začátek ale tak,že večer poslední cigárko a první tabletka.Na cigárko nemám vůbec pomyšlení,tak že ten recept na druhou dávku nepotřebuji.Ale mám problémy se spaním,budím se spocená,hned je mi zima.Máte s tímto někdo zkušenost?Jak dlouho ty abstinenční příznaky budou trvat? Jinak se cítím dobře.Voním,nemyslím večer jestli mám na ráno ke kávě kuřivo.Memusím poslouchat "blbé kecy od nekuřáků" atd.Však všichni ,co jste přestali a nebo přestáváte víte o čem je řeč.Jde to ,všem držím palce,musíme vydržet.

Greena

Ahoj všichni vespolek, kouřící i nekouřící, tlustí i hubení. Je nás čím dál více a to je fajn, nebudeme se bát vlka nic... Díky za ohlasy a podporu, emocionální i racionální. XANDRO, máš svatou pravdu, s tím metabolismem je to katastrofa. Brouzdala jsem trochu po netu a vygooglila též pár informací. Takže PRÝ..... když člověk přestane kouřit, je metabolismus zmaten a neví, co dělat s tou energií, kterou dříve spotřeboval na kouření. A protože má dlouhé vedení a nedocvakne mu hned, že už žádný nikotin a zplodiny nedostane, tak tu energii nějaký čas ukládá ve formě sádla na horší časy... co kdyby náhodou. Údajně se jedná v průměru o 1000 kJ denně, které jsou plonkové a nemají využití. 1000 KILOJOULŮ - CO TO JE? Hmmm.. tak si představte ... 100g Lučiny-1220 kJ ( no to zblajznu jen tak mimochodem), 100g poličanu-1840 kJ ( ale vždyť to jen pár koleček!!), 100g mých oblíbených slunečnicových semínek - óó hrůzo - 2500kJ !!! ......A energetický výdej ??... Tak to je teprve horor. 1000 kJ prý člověk vydá za hodinu spinningu, intenzivního hrabání listí nebo lehčího aerobiku. A patrně 3 a půl hodiny chůze, jak tady uvedla Xandra ( na příští olympiádě ti budu fandit :-D). .... Chlapi ( HARY, RADKU, NNYKY, DANE) - vy nepřibíráte? Nebo nějak jinak spalujete? Nebo to vůbec neřešíte? NOVÁČKU, jak držíš váhu - máš kámen mudrců nebo makáš v posilovně? Obávám se, že v mém případě to udržení váhy bude chtít krev, pot a slzy. Takže od zítřka - nahrazuji jídelní příbor ... hádejte čím?????

Lenajerabina

,,,,že by rukama?:))....Nekouřím 8 měsíců,ale mý pokusy ovlivnit směr ručičky na váze se zatím míjí stále účinkem.Už si ani netroufnu říct,že váha už jde pomalu dolů,protože bych se opakovala a jsem pověrčivá-po té,co šla p o m a l u dolů,šla zase poměrně rychle nahoru.A jak už jsem před nedávnem napsala,dofám že až "porodím"(9 měsíců nekouření) a odbydu si "šestinedělí"(imaginární),můj metabolismus pochopí,že se žádná zázračná spotřeba kalorií nekoná a tudíš si konečně přestane dělat zásoby a bude se chovat tak,jak jsem byla zvyklá.Vím totiž,že nejsem schopná celoživotně se držet zdravé (rozuměj nízkokalorické) stravy a žádných extrémních výkonů na sportovištích a tak mi nezbývá nic jiného,než doufat,že se časem vše spraví.No a pokud nespraví,pak si na to asi zvyknu ....no bóže 74kg na 168cm výšky není až taková tragédie!Hlavně že nekouřím!!!

Greena

Ahoj POLEVO, nenech se odradit naším skuhráním na téma váhového přírůstku a pojď do toho!!!!! Přečti si tuto diskusi od samého začátku - pobavíš se, poučíš se - ale hlavně tě to nakopne. A napiš, jak válčíš - to také pomáhá - tedy alespoň mně jo :-)))

nováček

Ahoj Greeno ptáš se jak držím váhu- nemám ani kámen mudrců ani nemakám v posilovně, ale jím opravdu jenom 5x denně a aspoň dvakrát z toho jenom ovoce . Chuť na jídlo zaháním žvýkačkami. Dřív to bylo Paipo, ale jak tady někdo psal ,zase jenom další závislost, takže jsem ho vyměnila za žvýkačky, i když v mém věku žvýkačka nic moc, ale lepší než kila nahoru. Občas teda ujíždím na medvídkách ,gelatinových, protože ty miluju, ale pak je vyměním za něco ovocného. Ale určitě to taky přijde, že začnu přibírat, takže si nedělám iluze. Hlavní je teď pro mně nekouřit a potom, když bude nejhůř začnu řešit váhu. Polevo jdi do toho, někdo jsem tady psala, že jsem si myslela, že já budu první, kdo champix překouří, nepřekouřila jsem, takže všem, funguje to fakt a ten pocit za to teda stojí.

Dan

Já si váhu sleduju každý den, protože si celkem zakládám na tom, jak vypadám :) ( nejsem žádný narcis). Jím 3x denně, ráno bílé pečivo, nezdravý salám. Na oběd libové maso, zeleninu a podle toho kterým směrem jde váha si dám nebo nedám přílohu. Odpoledne když mám volno jdu na pivo (5 dvanáctek) a večeřím zase podle váhy. Buď si dám bílé pečivo a něco nezdravého nebo nejím vůbec. Když mám velký hlad, dám si panáka, neboť prý tvrdý alkohol zastavuje trávení. Mě to pomáhá. Když už mám natolik pevnou vůli, že si nezapálím, tak snad kus toho žvance mě taky nedostane, ne ?

Leny

To si z nás Dan asi dělá prču. Já si dát 5 dvanáctek a panáka, tak jsem na šrot. A dělat to tak pravidelně, to bych se mohla zrovna přihlásit na odvykání. A myslím, Dane, že jestli ho ještě nemáš, tak takhle budeš mít brzo pivní mozol:-).

Dan

Nevěřili byste, ale pivní mozol zatím nemám. Ale fakt je, že s tím musím seknout. Co se týče přibírání - prostě musíte jíst méně nebo alespoň stejně jako když jste kouřili. Taky jsem zaháněl hlad cigaretou a teď je to horší, ale když si dokážu odříct cigáro, tak to jídlo snad taky. A přidejte pohyb - stačí i obyčejná hodinová procházka trochu ostřejším tempem, pročistí to i hlavu a navíc ten dobrý pocit z pohybu.

sigrid

poddá se to samo. Když jsem přestala kouřit bylo to, co týden to kilo, ani se mi nechce napsat, kam až se to šplhalo. Žádné diety nepomáhaly. Teď už asi dva měsíce nebo možná dýl (tedy cca půl roku po vysazení cigaret), je to co čtrnáct dnů kilo dolů. Nejde to tedy tak rychle jako nahoru, ale jde to kontinuálně a opět bez ohledu na jakékoliv změny stravy. A to jsem dlouhodobě na kortikoidech, které, jak známo, hubnutí značně ztěžují, protože zadržují vodu. Takže nezoufejte, ono to dřív nebo pozdějc tomu našemu zblbělému mozku dojde, že už je všechno jinak :)). Zdravím všechny staré přátele i nové tváře a přeju krásný zbytek prázdnin.

Xandra

Sigrid moc díky za tvoje povzbuzující slova. S přibývajícími kily mi ubývá radost z toho, že nekouřím a naopak přibývají psychické problémy. Né nijak zvláštní jen jsem protivná jak noc. A to i sobě, natož pak asi rodině. Dokonce jsem na vážkách, jestli to bylo moudré rozhodnutí a jestli to stálo za to. Myslím tím přestat kouřit. Zatím jsem na tom tak, že co měsíc to 1 kilo. A řekla bych že poslední dobou mám pořád hlad. Jestli jsem dřív jedla více méně na chuť tak teď mám přímo tzv. vlčí hlad ! Euforie . že nekouřím je v čudu , ach jo !

Mona

Xandro,co je to za řeči,je to přece úžasný,že nekouříš. Věř Sigrid,že se to někdy a my budeme doufat,že brzy zastaví. Jsem na tom stejně. Dnes jsem se vrátila z konference v Brně,kde jsem si po akci nakoupila pár nových takových těch jakoby těhotenských triček-schováš v tom zkrátka břicho a je to. Mám navrch asi 6 kg a VŠECHNO to mám v břiše. Vypadám jak těhotná asi v 7 měsíci. Spíš se bojím,že jsem začala trochu blbnout,protože z Brna jsem jela na Seč,kde jsem vysadila manžela a pokračovala dále za Kladno,kam jsem jela asi 3,5 hod. Zabloudila jsem asi 4x a Prahu jsem projela křížem krážem. Dojela jsem před chvilkou. Sigrid,zdravím a doufám,že ti nekouření nedělá moc velké problémy. Mě tedy moc ne. 2.9. budu mít 7 měsíců a celkem to jde. Chutě ani moc nejsou,jen se nějak nemohu přinutit k většímu pohybu. Ta kila navrch mi dost vadí,ale na druhou stranu,co je to proti otrocké cigaretě. U nás prší a já půjdu za chvíli spát. A Xandro,už nechci slyšet žádné zpátečnické řeči. Pa a piš.

Lenajerabina

S tím těhotenstvím:možná právě proto to svoje nekouření připodobňuju k těhotenství.Dokonce mi jeden řidič autobusu řekl,že vypadám jak těhotná-to když jsem měla to volný triko.Trošku mě to zaskočilo a triko už na sebe nevzala...no,co dodat-stejně si ho asi budu zase muset vzít...mezi jitrnicí a těhotenstvím jednoznačně vítězí teěhotenství :)).PS:Sigrid,moooooooc Tě zdravím!!!

Greena

Xandro, nechci ti na depky doporučovat tvůj a teď i můj univerzální recept - párátko :-)), protože by ti tentokrát moc nepomohlo. Tak radši bez legrace a něco věcného - na lehké depky pomáhá třezalka tečkovaná ( čaj nebo tablety), hořčík ( tablety) a vitamín B 12. To je v domácích podmínkách maximum, co se dá dělat. Jo a taky stará dobrá Betty !!!

nováček

Ahoj Xandro to přece nemyslíš vážně, byla jsi jedním s tahounů, kteří mi pomáhall. když jsem začínala. Jsi bezvadná a přece nebudeš kvůli jídlu litovat, že jsi přestala kouřit. Víš, že ti vděčím za moc jako všem ostatním, Lenak, Apolenka, Robin, Eliška. Určitě i váha půjde dolů a protivnost tě přejde, taková báječná ženská jako ty, nemůže být protivná, to je jenom přechodná situace. Vydž, tv= rozhodnutí určitě bylo moudré, špatné rozhodnutí by bylo, že začneš kouřit, protože potom budeš protivná, že jsi to nedotáhla dokonce. Vydrž prosím.

Eliška D

Xandro, s depkama z nekouření se tady potýkáme určitě všichni , a bylo to dobré rozhodnutí že jsme přestali kouřit.Jasně že euforie je pryč ,a nastává tvrdá realita .Hlavně o tom nepochybuj ,pamatuji si jak jste se s Pavčou hecovaly a jak jsi přestala o pár dní dříve kouřit ,kvůli žal. problémům a ted už táhnete pátý měsíc.Taky jsem přibrala, už jsem to psala víckrát, lednice a spíž jsou moje velké kámošky.Říkám si že pár kilo navíc tak neškodí ,jako krabka cigaret denně.A to nepočítám kolik dovolených jsme prohnali plícema. Fuj! Uvidíš zase se z toho dostaneš a až se Pavča vrátí z dovolené tak dáme mochito. Držte se všichni.

Hary

Jsem tu dlouho nebyl, ale nebojte nekouřím, držím se a je mi docela fajn. Zítra načínám první velké balení CHX. Je to paráda nekouřit a už mi začínaj kuřáci i dost smrdět :-) Jéžiš vždyť já taky tak smrděl :-)). Co ty Greeno jak pokračuješ? Mějte se tu fajn a přeju hodně voňavých dní.

Greena

Ahoj Hary, gratuluji ke 14 dnům, brzy tě doženu. Drží tě ještě euforie? Doufám, že jsi oslavil ty své 2 nekuřácké týdny nějakou dobrůtkou - laskonkou s kaviárem nebo tak něco... :-)) Panenkomarjá, já na to žrádlo začínám myslet víc než na cigarety... Dneska jsem absolvovala rodinnou sešlost , cca 12 nekuřáků, a představ si, že NIKDO, ale opravdu NIKDO z nich si nepovšiml, že jsem přestala kouřit. No, dám jim ještě jednu šanci...příště...

bow

Zdravím Vs všechny nové či staré a hrdě vám oznamuji že v neděli mám první měsíc nekouření a srada je že jsem se k tomu nemhla dopočítat :D...Prozatím tedy doufám nějaké obrovské nabírání váhy nepozoruju a jsem happy musím zaklepat ťuk Ťuk Ťuk:) No jen mi dochází zásoba CH proto uvažuju že se na to vybodnu dříve koupím poslední balení a snížím dávku na 1m denně..Nic jiného mi nezbývá:-( Bohužel ta špatná stránka je, že mi už ani alkohol nechutná a pořád na to myslím a mám na to chuť myslím, že jen díky Ch se to dá ovládnout..Taže nevím jak to zvládnu potom.. Taky jsem měla hodně práce a pořád někde lítala takže i to mi pomohlo... Jen doufám, že jsem už FRee smoke je to fajn pocit zase cítit spoustu věcí kolem sebe:-) Hodně štěstí zase se ozvu...

Xandra

Ahojky moje zlatý holky. Ani nevíte, jak jste mi udělaly radost. Nebojte, kouřit nezačnu, to už jsem jednou (ve 30) udělala. Po půl roce a 6 kilech jsem znovu začala, a doufala , že půjdou dolů. Nešly - mrchy !! A tak jsem k nim po 10 letech zatím přidala další 4. Teď ale vím , že i kdybych začala, zůstanou mi. Milá Mono, těhotenský trička jsem si pořídila taky - taky to mám v břiše. Cvičit jsem začala , ale bohužel zavřeli mi tělocvičnu (měněj okna) . Tak to na mě ten večer nějak dolehlo, ale udělaly jste mi radost, že v tom nejsem sama. Né , že bych Vám přála taky nabírat, ale je milý si o tom moci promluvit. Doma cituji syna : Mami co bulíš ??? Tlustá? Nejsi tlustá, jsou i tlustší třeba paní V.... (pozn. má asi 150kg). Poplácal mě chlapsky po rameni a odešel zpět k notebooku. Tak děvčata a to mi má pomoct, takovouhle psychickou pomoc mám doma. Ještě, že mám kočky Vás. Takže závěrem - na cigaretu si ani nevzdechnu a čekám co porodím.♥♥♥

Mona

a zjistila jsem,že jsem fakt blázen. Vydržet v LEVNÝCH KNIHÁCH asi 3 hodiny,to dokážu fakt jen já. A protože tam neberou karty,nechala jsem tam do mrtě všechnu hotovost. Dlouho jsem tam nebyla a tak jsem zjistila,že kromě knih tam taky prodávají CD a DVD.o jé.... Xandro,já budu mít asi dvojčata.

Xandra

Gratuluju k nákupu knih i k dvojčatům. Vyrazila jsem do boje s depresí ryze ženskými zbraněmi - vysavač, hadr, kýbl, smeták, žehlička. Gruntuju jak steklá. Můžu, protože těhotná zaručeně nejsem. Těhotenský břicho roste jenom dopředu. To mě né. Asi mi roste pásovej nádor. Zhoubnej asi není, ale metastázuje mi do hlavy. Z toho potom ty deprese. Jdu do dalšího boje ! Žehlení zdar !

sigrid

nezoufejte, fakt. Musela jsem nakoupit kompletně všechno nové, teď to zas dávám švadleně zužovat. Nekouření mě už nějak netrápí, ale ani netěší. Prostě nekouřím a už nemám potřebu to řešit. S problémy bohužel odezněla i euforie. Váha mě štvala děsně a úplně chápu Xandru, která si říkala, jestli to stojí za to. Ptala jsem se úplně stejně, zvlášť, když se i tlustologové tvářili, že je to můj problém a jedna sestřička mi cpala báječné a blbovzdorné kalorické tabulky. Dodatečně se stydím, ale dost nevybíravě jsem ji polala k čertu a práskla za sebou dveřmi tak, že málem vypadly z futer. Ale hne se to, veřte mi. Nevzdávejte pohyb, ale diety neřeště. Moudří tvrdí šest měsíců až rok.Ještě pořád mám pocit, že jsem koule, ale každý centimetr v pase mě spraví náladu. A je to fakt, co přibylo, přibylo na břiše. Taky mám v šatníku pár těhotenských trik a jsou tak pohodlná, že se jich hned tak zbavovat nebudu. Všechny vás moc zdravím a držím place, aby kila šla dolů. Jo, depky - to je myslím přirozené, když se člověk podívá do zrcadla a místo sebe tam vydí mlékem a krví kypící selku. Napřed se mi chtělo umřít, ale pak jsem si vzpoměla kolikrát jsem konejšila deprese a boly svého muže a mnoha dětí a řekla jsem si, že si tu depku užiju, ať zas oni konejší mě. Stejně to nekouření spunktovala má nejstarší dcera, která do mě gravírovala tak dlouho, až mě dostala tam, kde mě chtěla mít. Pa......

sigrid

LENO? taky mooooc zdravím. MONO, buď ráda, že ti pro potěchu stačí levné knihy, představ si, že by tě takhle dostal obchod s diamanty. Ale jestli tě to utěší, minulý týden mi přišel souhrný balík knih objednaných přes internet a z deseti tisíc mi kurýr vrátil třista sedmdesát dvě koruny, z nichž jsem mu ještě dala spropitné. A to mi neúčtovali poštovné... Když se to dozvěděl můj muž, odešel hledat statika, že prý aby přeměřil nosnost stropů :).

zdenka

sIGRID,XANDRO,MONO, VY OSTATNÍ,TAKÉ SE KONEČNĚ DOSTÁVÁM K TOMU ABYCH NĚČÍM PŘISPĚLA,MÁM NYNÍ DVANÁCTKY NOČNÍ, TAK VÍKEND JE V HÁJI,ALE JSEM MOC RÁDA ŽE SE OZÝVÁTE, I JÁ MÁM KILA NAVÍC, ALE MOC SE SNAŽÍM TO UHLÍDAT, MOC SE NEDAŘÍ, ALE ALESPON UŽ TO NEJDE NAHORU,ALE VČERA BYLA U MĚ KRIZE V TOM, ŽE JSEM BYLA DOST NA DNĚ ,ST. SYN BYL U NÁS A NABÍDL SE , ŽE UVAŘÍ, DOCELA MU TO JDE,JÁ BYLA PO PRVNÍ NOČNÍ TAK JSEM TO I UVÍTALA, KDYŽ UVAŘIL TAK NAKOUK DO LOŽNICE,A PROSTĚ MĚ PŘINESL OBĚD AŽ DO POSTELE, NO NEMÁ SE, JÁ VÍM, ALE HOLKY TOHLE PŘESNĚ DĚLÁVAL MUJ ČLOVÍČEK A JÁ V TÉ CHVÍLI SI TO PROMÍTLA HLAVOU A MĚ TO PŘIŠLO TAK LÍTO, ŽE ASI JEŠTĚ NEJSEM V TOM NEKOUŘENÍ TAK SILNÁ, TA CUT BYLA HODNĚ VELKÁ, ALE JSEM RÁDA ŽE JSEM TO USTÁLA, BOHUŽEL TAKOVÝCH CHVIL BUDE ASI JEŠTĚ DÁL DOST, VRACÍ SE TO, KDYŽ TO ČLOVĚK NEJMÍN ČEKÁ, NO TO JEN NA OKRAJ,ŽIVOT JDE DÁL A MY S NÍM, TĚŠÍM SE UŽ NA TU FLORIDU, DÁM URČITĚ JEŠTĚ VĚDĚT, ČTU VÁS PIOŘÁD ALE S PSANÍM JE TO HORŠÍ, NIC SE ALE NEMĚNÍ, JAKO TO BYLO DŘÍV. TAK SE MĚJTE A DRŽTE SE. AHOJ

zdenka

Mončo, i já ti moc gratuluji a držím pěsti.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce