Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mona

Zdeno,já mám tento víkend taky nějaký naprd. Pořád mi něco honí sem a tam. Teď tady mám ségru s mámou a stejně pořád nevím co bych roupama.Pevně doufám,že tento víkend byl vyjímka. Tu Floridu ti závidím. Jela bych někam hned. Nám ale teď v práci nastávají Vánoce-to jsme tam od rána do večera,tak mě ty roupy snad přejdou. pa

nnyky

Tak dnes "oslavuji" 14 den nekouření. A s Champixem to ani není tak velký problém. Možná mám štěstí, že na mne má pouze velmi mírné vedlejší účinky. Co se cigaret týče, tak mi zatím nechybí. Jen mozek si zatím ještě úplně nezvyknul. I několikrát denně se mi stane, že podvědomě udělám pohyb, který dříve souvisel s manipulací s cigaretami (např. se natáhnu pro krabičku cigaret na stole, i když už tam uvedených 14 dní není). Váhu na rozdíl od Vás holek až tak neřeším. Jím stále stejně. Jen se snažím jíst více ovoce a zeleniny a každý večer si dám pořádnou porci melounu a případně i dalšího ovoce. Tak se všichni držete a věřte, že když dokážete zvítězit nad cigaretou, tak potom budete mít dost vůle i na likvidaci "přebytečných" kil. Jen je vhodné bojovat s jednotlivými protivníky postupně. A roční období Vám k tomu výborně nahrává. Plavková sezóna končí, blíží se podzim a zima a s nimi i oblečení, které lecos skryje. A do příštího léta je zatím spousta času.

radek

Ahoj děvčata,sice nekuřačky,ale rádoby těhulky.Moc dobře vím,jak se asi cítíte.Já řešil podobný problém před třemi lety,když jsem přestával kouřit pomocí Niqutinu.Přišel jsem z práce,všechny postavil do latě ( byl jsem podrážděny z absťáku) a zabořil hlavu do ledničky.Výsledek: tři měsíce bez kouře,ale pět kilo navíc.A tak jsem se opět vrátil ke smradlavé tyčince.Takže,než jsem začal s další odvykací kůrou,tak jsem se informoval a různě brouzdal po netu.Výsledky: koupil jsem si Psylium od Dr.Popova a místo večeře si dám jogurt s touto vlákninou.A druhou věcí je očista střev.Nechci to tady rozvádět,vy jste holky šikovný a na netu je dost informací.Přeji všech pěkný vonný den a mimochodem-56 den free.

alena

Ahojky,s champixem jsem vydržela nekouřit 2 týdny.Když jsem ho vysadila,rozkouřila jsem se stejně jako před tím.Zkouším to znovu,ale mám strach,snažíme se o miminko.V pokynech se píše,že se lék nemá v těhotenství užívat,ale já to bez champixu nezvládnu.Nevím,co je horší a hlavně co mám dělat.Nechci kouřit.Potřebuju pomoc a radu.Vím,že jsem slaboch,ale mě jen silná vůle nepomůže.Díky Alena

Mirča

Ahoj Aleno, chtěla jsem se ještě zeptat k tvému příspěvku, zda jsi chapix vysadila po dvou týdnech užívání nebo jsi jej užívala déle?

Mirča

Ahojky,vysadila jsem ho po měsíci.Startovací dávku a potom necelé dva týdny 2 tablety denně.Užívala jsem start.dávku 14 dní,přitom jsem kouřila,ale nechutnalo mi to.Po vysazení jsem to vydržela asi dva dny.Tak nevím,myslela jsem,že to bez nich zvládnu.Už bych se držela návodu,moje chyba.Tak znovu začínám,jen si říkám,čím ublížím míň...kouřením,nebo léky.Dnes mi Dr. říkal,že je mám brát dál,ale co leták,ten to zakazuje.

Hary

Tak byl jsem na krvi a našli mi zvýšenou hladinu cholesterolu a zvýšené jaterní testy (ale jen mírně). Nevíte někdo jestli to nemůže být braním CHx a tím nekouřením? Doktorka že prý mám ubrat tvrdej alkohol, ale já ho vůbec nepiju :-)))) A to jsem myslel že když přestanu kouřit že udělám něco pro svoje zdaví.

Bred

Hary, nedělal bych si z testů velkou hlavu, zvláště když říkáš, že hodnoty jsou mírně zvětšené. U cholesterolu můžeš jeho výši ovlivnit stravou, vynecháním tučných jídel, nejen tučného masa, ale především uzenin a mléčných výrobků s vysokým obsahem tuku. Jaterní testy ovlivníš jen velmi obtížně, zvláště když opravdu nekonzumuješ tvrdý alkohol a v rozumné míře víno nebo pivo. Já má 40 let trvale zvýšené jaterní testy na 0,95-1,20, léta jsem musel užívat léky (Lipovitan, Simepar), ale nevedlo to k ničemu. Vůbec nezáleželo na tom, zda kouřím nebo ne, ani se hodnoty nezhoršily v době užívání Champixu a také nejsem konzumentem tvrdého alkoholu, ale 2dl vína nebo 1/2 l piva si každý den dám. Nekouření nebo Champixu bych zhoršené výsledky nepřisuzoval. Řada laboratorních výsledků odráží momentální psychický stav a pohodu člověka a upřímně řečeno, při odvykání jisté problémy s náladou a pohodou vznikají. U mně se takové "nenálady" projevují cukrem v moči. Lékaři kapitulovali, diabetes to není, pouze snížený ledvinový práh. Život ohrožující to není. Zjištěním, proč jsou hodnoty cholesterolu a jaterních testů by se měla především zabývat tvoje doktorka. Nedělej si další starosti a dej přednost nekouření, doktorka ať zkoumá příčiny dál a později se uvidí. Mírné zvýšení není život ohrožující a podle mých zkušeností nemá žádnou souvislost s kouřením/nekouřením ani s Champixem.

Kolemjdoucí

Kdy už konečně doktoří, kteří se pokládají za bohy si všimnou toho, že zvýšené jaterní testy nejsou jen po pití alkoholu, ale i po lécích které cpou bez přemýšlení pacientům, pro champix to platí dvojnásobně. Nekouření to nedělá, ale Champix a další ano

Bred

Ano, je známo, že jakékoliv užívání léků může mít dočasný vliv na jiné orgány. Je to daň, něco za něco, při léčení syntetickými léky. Ve většině případů však nedochází k trvalému poškození jiných orgánů a krevní testy se po ukončení léčby vrací do obvyklých hodnot. Mírné zvýšení hodnot lze považovat za vztyčený prst, že něco není zcela v pořádku, ale není třeba propadat panice z ohrožení života. Většinou jde zhoršení ruku v ruce se změnou životního rytmu a později se opět zlepší. Osobně jsem léčen na jinou nemoc při které je potřeba každé dva měsíce provádět krevní rozbor a ta vyšetření jsem měl v době odvykání a užívání Champixu tři a přestože mám trvale zvýšné hodnoty jaterních testů, byly za celou dobu odvykání ve stejných hodnotách jako dříve. Na mně prakticky ověřeno, že Champix ani nekouření nemá souvislost se zvýšením cholesterolu a jaterních testů.

zdenka

Jen se chci přidat s radou, ohledně psylia,také ho užívám,denně si dám 2 lžičky s jogurtem,určitě to pomáhá k tomu aby ty kila navíc se lépe hlídaly(((,ale je to i zdravé pro naši střevní soustavu,tak vřele všem doporučuji. Jinak ,když jsem brala champ., byl problém docela nepříjemný co se týká nadýmání,ale po tom co champ. neberu tento problém není, není mě nic známo o jaterních testech ohledně braní champixu, docela mne to zaráží. pokud to tady někdo píše,má to ověřené?

Mirča

Ahoj Aleno, tak to si myslím, že jsi CH vysadila příliš brzy....Já ho beru už 2 měsíce a pořád na mě ještě občas ta chuť na cigaretu přijde a na úplné vysazení se necítím. Určitě to také nezáleží jen na CH, ale také na tobě, jestli přestaneš kouřit. Přestat kouřit s CH je podstatně jednodušší, ale musíš tomu sama taky trošku pomoct. A s tím těhotenstvím to nevím, měl by to spíše vědět doktor. A co třeba s tím ještě pár týdnů počkat, brát champix, přestat kouřit a jako nekuřačka zkusit mimčo?

Mirča

Je blbý,že mě tlačí čas,je mi 38 a ta šance se zmenšuje každý měsíc.Rozhodla jsem se pro CH.Když už nic,tak aspoń přestanu kouřit.Mě na CH.vadilo to nadýmání,jinak mi špatně nebylo.Dá se to nějak ovlivnit????Teď už ho budu brát poctivě a 7,9 si už nezapálím!!

Greena

HARY, neplaš se, ty výsledky testů mohou mít tisíc a jednu příčinu. Zvýšené jaterní testy může způsobit i "pouhá" únava a stres. A cholesterol? Zkus podumat, jaké dobrůtky papkáš, zejména v poslední době, kdy nekouříš - určitě se trochu změnila skladba toho, co jíš. A HLAVNĚ teď tvůj metabolismus lépe a více vstřebává tuky ( díky nekouření) a to ovlivňuje lipidové hospodaření v tvém organismu. Je fajn, že jsi pod lékařskou kontrolou, až vysadíš Champix, tak se uvidí......KOLEMJDOUCÍ, všichni doktoři i poučení laici vědí, že užívání léků (i docela obyčejného Aspirinu) má vliv na játra !!!!! A co třeba dělá s játry hormonální antikoncepce, to si radši ani nepřejte vědět . Tož asi tak ......

Bred

Hary, souhlasím s Greenou. Netřeba mít obavy z Champixu. Uvědom si, že játra jsou taková "čistící stanice" našeho oběhového systému. Jenže, Champix má tu zvláštnost, že se z těla neodbourává v játrech, ale v ledvinách. Proto je také v příbalovém letáku doporučení, že Champix není vhodný pro osoby s těžkým poškozením ledvin. Jednoznačně tedy Champix nemůže mít zádný vliv na zvýšené jaterní testy.

Mona

Dnes jsem byla na krvi,tak vám v pátek taky podám hlášení,jak jsem dopadla. Před braním Champixu ksem taky byla na CT ledvin a dopadlo to dobře. Myslím,že Champix nemá VŮBEC žádný vliv na jaterní testy. Je pravda,že je máme zvýšené asi skoro všichni,vzhledem k dnešní uspěchané době a životosprávě.Jo a ještě jsem si vzpoměla,že při tom CT ledvin mi našli ještě jednu-menší slezinu,ale to doktorka vůbec neřešila. Tak se mějte a hlavně zůstaˇˇnte nekuřáky. Pa

Leny

já mám podobný problém jako ty, s tím mimčem myslím. Ale určitě ti doporučuju přestat kouřit, nějakou dobu počkat a pak se na to mimčo vrhnout. Mě je sice o něco míň, ale už mám za sebou několik umělohmotných (jak říká paní Kekulová) oplodnění, bohužel bez úspěchu. Teď mi zbývá poslední pokus z části hrazený pojišťovnou, takže jsem přípravu na něj zahájila před 9 měsíci!!! (to čumim, ono je tomu právě dnes!!!) odvykáním kouření s champixem a s touto diskuzí. Myslím, že mám nakročeno dobře a v zimě se na to vrhnu.Držím ti palce a pozor, budu tě sledovat.

Leny

Leny,užíváš ještě CH.?Riskla by jsi to s ním??Zkusím ho brát a pokud se zadaří,vysadím ho na jeden denně. Nikdo s tím nemá zkušenost.Co člověk,to názor,ale převládá to,že kouřit je horší.Jsi zodpovědnější než já,určitě se ti podaří nekouřit,i mimčo.Četla jsem si tyhle stránky od začátku a moc mi to pomohlo se rozhodnout,protože vidím,že všichni slaví úspěch.Jen mám pocit,že jsou všichni už mazáci a že za chvíli to bude jen dietní okénko:-)Třeba se ke mě přidá nějaký(ještě) hříšník....ve dvou se to lépe táhne.Tady mi rozumíte,doma si myslí,že kouřím jim na schvál.Ale chci to kvůli sobě,tak to musím zvládnout!!

Leny

champix už neberu. Já jsem brala myslím jen to startovací balení a potom to dvojité pokračovací, nejdříve podle rozpisu a pak jsem si dávala půlku ráno a půlku večer. Bylo mi potom lépe (hlavně to nadýmání). Po vysazení jsem už žádné absťáky nepociťovala. Já bych s tím mimčem počkala měsíc, dva, uteče to jako voda a budeš bez cigár i bez champixu. A k té mojí zodpovědnosti - já taky hulila i při léčbě hormony, věděla jsem, že nesmím a hulila jsem snad ještě víc, nervy a tak. No tak teď se snažím to napravovat. Držím palce, snaž se.

Hary

Díky všem za vyádření se k mojim výsledkům jaterních testů a cholesterolu. je fakt, že ted je i v práci docela hodně stresu vše se na mě valí, ale zatím se držím a nekouřím..... mě jen tak nedostanou :-)) Greeno a jak ty se držíš?

Larinka

tyjo lidi fakt to tak pomáhá?já kouřím cca 15 denně slimky, někdy jen 2 denně, někdy nic..ale pořád nemůžu přestat, přestanu třeba na týden a pak zase začnu, mně jde spíš o ten zvyk držet cigaretu a ne o závislosti na nikotinu..prostě kouřím u kafe a nějak se nemůžu toho zvyku zbavit...myslíte že mi tenhle lék taky pomůže?děkuji za reakce

Modrookaty

Ahoj Larinko, CHampix pomáhá, ale v Tvém případě se domnívám, že bys to měla zkusit přestat bez něj. Slimky jsou lehká cigárka a když píšeš, že Ti stačí někdy jen 2 za den tak si myslím, že je to spíš v hlavě než v závislosti. Tím nemyslím, že jsi hloupá, ale o zvyku nebo návyku v určitých situacích si zapálit a s tím Ti CH nepomůže, protože to je jen na Tobě. Přeji hezký den.

Mirča

Ahoj všem, Aleno určitě bych ti také doporučila zkusit champix , počkat měsíc dva a pak se vrhnout na miminko. Budu ti držet moc palce, určitě se ti podaří obojí - nekouřit i miminko. To Larinka: já měla ten samý problém, akorát, že jsem kouřila více než ty....nevydržela jsem třeba den bez cigarety....a zdá se , že to zabírá :-) už nekouřím bez pár dní dva měsíce. Ten prášek mi jakoby otupil vůbec tu vzpomínku na cigaretu a já si třeba půl dne úplně zapomněla zapálit po pár dnech braní CH....no a po 10 dnech už jsem si nezapálila vůbec.....mi to tedy pomáhá i po této stránce. Zkus to a uvidíš sama, budu držet palečky. M.

Greena

Ahoj lidi, tak už nekouřím 17 dnů, sice to není žádné kulaté jubileum, ale to mně vůůůůbec nevadí, stejně si přicházím pro vaši pochvalu :-))) Poctivě polykám pořád plnou dávku 1-0-1, jelikož a protože se Champixem nemám vlastně žádné problémy. Mohla bych sloužit jako chodící reklama na Champix - kouřící váhavci ( Larinko, Aleno a další bezejmenní čtenáři) nebojte se Champixu a pojďte do toho!!!! Pořád jsem vykulená z toho, že to nekouření zatím jde tak snadno ( ťuky ťuk, abych se nerouhala), mám pocit, že za těch 25 let kuřácké kariéry bych měla zaplatit větší daň....Nooo..... když si stoupnu na váhu, tak už začínám tušit, že ta daň se bude vypočítávat v kilogramech tělesné hmotnosti ( doufám, že nebudu muset podávat daňové přiznání a platit daň ze špeku !!!). Prostě metabolismus reaguje podle předpokladů - zpomalil se bestie!!! Též jsem se přistihla, že při nákupu začínám luštit na obalech informace o množství tuků, kilojoulech atd., no to je ale úpadek....... Ale co vám protřelým mazákům budu vyprávět... vždyť jenom kopíruji vaše počínání, ne??? A co ostatní spolubojovníci - HARY, chválí tě tvé okolí? Jestli ne, tak já ti posílám jednu velkou procítěnou pochvalu. Máš ještě myšlenky na cígo nebo už ne? XANDRO, tak jak? Doufám, že chandra a splíny zmizely v nenávratnu..... MIRČO, blahopřeji předem ke dvěma měsícům. NNYKY, máš pořád přede mnou den náskok - tedy jestli jsi nezhřešil :-))? Já jsem ti pořád v patách!! Abych nezapomněla ... malý DOTAZ na všechny MATADORY - kdy a jak jste poznali, že můžete snížit dávkování Champixu? Já hodlám brát CHx. celé 3 měsíce, ale možná bych mohla tróóšičku dávku snížit (vždyť víte, prdíky ) .... nebo radši ještě ne?? Díky za odezvu!

Modrookaty

Ahojky prdíku, tak především pochvala, že Ti to stále jde tak hezky a další za to jak krásně píšeš, protože mě vždy pobavíš. Nemám momentálně moc času na to psát příspěvky, ale dnes je vyjímka. Jak poznáš, že nadešel čas snížit dávku? Jednoduše ... to se Ti přihodí, že zapomeneš vlít modráska a ono se nic neděje - stále nekouříš. Další varianta je, že si řekneš jako já, že v noci nehulím a ani jsem nehulil tak proč brát modráska na noc. Prostě to vyzkoušej a sama poznáš jak jsi na tom. Hrrr na to a vydržet.

Greena

Ahoj Modrookatý, díky za radu, uvažuji přesně jako ty - v noci jsem přece nekouřila že... Takže za pár dní zkusím snížit večerní dávku na půlku, co to udělá.... si troufám, že jo :-D

radek

Ahoj všichni,nejdříve veliká pochvala Grenně a všem,kteří se stále drží dále od pokušení.Tedy i mě-mám to dneska za rovných šedesát.Jak jsem tak brouzdal po netu,našel jsem stránky o odvykání kouření pomocí laseroterapie.Je to velice zajímavá metoda a ůčinnost je prý vysoká.Máte někdo nějaké informace? Myslím,že pro některé z vás,které chcete mít mimčo,by to mohla být dobrá volba.A ještě adresa www. prostop.cz.Hezký voňavý den

Greena

Radku, chci se revanšovat s pochvalou - 60 dní nikotinfrei je skvělý úspěch, oslav si to a užij si to! Mám dotaz - bereš ještě cháčko?

radek

Ahojky Greeno,to víš,že jo.Při mé skoro žádné vůli je to malý modrý zázrak a nedám na něj dopustit.Asi po třech týdnech jsem večerní dávku vysadil a nic se neděje.CHx bych chtěl brát tak 4-5 měsíců.To víš,mám trochu obavy,co to se mnou potom udělá.Jedno ale vím jistě.Jak říká můj kámoš-odnaučený kuřák:Dáš si páva a seš v pr,,,,,Tak voňavý víkend,lidičky

Hanka

Zdravím všechny nekuřáky, já jsem začala před 5 dny brát Champix a je pravda, že na cigaretu nemám chuť, když si zapálím, tak mi to nechutná (den D jsem si stanovila na 8.den). Ptám se zkušenějších - brali jste Ch podle návodu?, mám dojem, že by mi stačila menší dávka. A jak je to s nabíráním váhy? už tak s tím mam problémy, tak jak se zachovat. Děkuji za info

Greena

Ahoj Hanko, champixová spolubojovnice. Já jsem brala a beru Chx. přesně podle návodu... radši..., ale spousta lidí brala dávky menší, protože při plné dávce trpěli vedlejšími účinky. Já jsem nějaká otrlá, mně není vůbec nic ( tedy...ehm...až na ty prdíky.:-))

Xandra

Greeno veeeliká gratulace :o) K tomu snižování šampíku - Modrookatý má úplnou pravdu , nebo jestli by jsi třeba neměla zkusit půlit ráno a večer taky 1/2 tabletky. Ale myslím si že je zatím brzo. Ještě chvilku vydrž s celou dávkou. Jinak já jsem si nasadila tvrdou redukční dietu - mám ze 4 kil 2 dole, tak mám po depresi. Zatím nemám vyhráno, tělo mrcha se nenechá obalamutit. Pořád si myslí, že se třeba toho nikotinu dočká, ale v tom se sakra plete! A teď mu dávám ještě do těla s tou dietou. Jó potvora jedna - bude si ukládat tukový zásoby ? Nebude - nemá z čeho zmetek ! Bude rádo, že má energii kterou potřebuje a to si pro ní bude ještě muset hrábnout do tukovejch buněk. Já mu dám schovávat si zásoby - tůdle nůdle ! Zdravím všechny co nekouří i ty co se teprv chystají. Moje rada je jednoduchá - pojďte do toho a budou z Vás nekuřáci .Sice trochu tlustější , ale s tím se taky poperem .

Greena

Júúúú, Xandro, 2 kila mínus !?!?!? To je úža, brzy si k tobě přijdu pro rozumy, výživová poradkyně.

Greena

Proč mi mé reakce na něčí příspěvky někdy skočí až na konec? A někdy je vlákno zachováno? Nechápu.... asi si počítače žijí vlastním, na nás nezávislým životem.

Bred

Pokud zůstane příspěvek na stejné stránce, zařadí se do vlákna. Jestliže se další příspěvek na stránku již nevejde do vlákna, přesune se na další stránku na konec.

IFKA

Ahojky všichni noví i staří mazáci. Jen k té váze. Nepíšu, páč sem nic nezhodila. Se přiznávám bez mučení. Ale už to asi budu muset začít brát vážně, páč už to je na pováženou. By mě celkem zajímalo kdy se vrátí do starých kolejí můj metabolismus. Už je to za týden jedenáct měsíců co nedostal nikotin a pořád nepracuje tak jak má. Asi bude potřebovat pořádnou lekci. Jak se něco na mojí váze změní směrem dolů, tak dám vědět. Jinak vítám všechny nováčky a držím palečky. Všem přeji voňavý víkend. IF :-)

Lída

Ahoj Ifko, tak jsem na tom stejně jako ty, také si myslím,že pro to budu muset udělat něco víc, v práci mám málo pohybu a ještě se mi stále honí hlavou co by jsem zobla, tak to ani jinak nemůže vypadat, že se nehubne. Tak to večerní jídlo nebude stačit a budu muset přitvrdit!!! Jinak v životě jsem neměla takové břicho jak mám dnes, snad jen když jsem chodila v jiném stavu. Také pořád čekám, že přijde nějaký zázrak, je už to přes rok co nekouřím a ono nic. No tak ještě počkáme a uvidíme, mám strach až přijde zima to je teprve žravá toho už se bojím. Jinak také zdravím Lénu, ta je už jistě jako proutek, tak se nám děvče také pochlub. Moc zdravím všechny nováčky a samozřejmě Vás všechny mazáky. Zdenko, jak je to s tebou? Co kouření ? Věřím, že se držíš , držím ti moc palce ať ti to vydrží. Zdravím a pěkný víkend přeje Všem Lída

zdenka

Ahoj , Liduš nic už neberu,nekouřím ale nejsem za vodou, stále chutě mám a docela často,nyní mám celkem fofr,jak v práci tak nyní doma,za 14 dní letím na tu Floridu,tak si něco nadělávám,také zahradu řeším, asi bych to neměla tak hnát,cítím se poslední 2 dny dost unaveně. Ona ta dovolená bude takový test,protože v rodině až na vyjímku tam kouří všichni,mají bazén a tak si umíš asi představit tu idylku s cígem, ale snad to ustojím,už nechci procházet tím začátkem, ale čert nikdy nespí(((, jinak vás tady všechny moc zdravím,i když moc se neozývám tak vás ráda čtu, docela to pomáhá,ty kila mám navíc,ale už to trochu jde dolů, zas z toho si nedělám takovou hlavu,jsou důležitější věci v životě,ono to s tou váhou není zas až tak hrozné, ale hlídám to.Už nemusím tolik všeho zobat(((. IFKO mě pomáhá i braní psylia s jogurtem, ráno a večer, pročistí se střeva ale i váha se spíš hlídá,a je to docela příjemné. Tak se držte a já se určitě ozvu,možná i z Floridy pošlu raport(((. AHOJ VŠEM !!!!!!!!!!!!!!!

IFKA

Ahojky Zdeni a všichni ostatní. Psylium znám, dokonce sem ho i pila a není to zase tak špatný. Zase sem si začala vařit čaj Pu-erh a budu ho střídat s herbalife čajem. A ještě pít syrovátku. Sice asi nevylezu z wc, ale snad to nastartuje metabolismus. Jinak ale chodím pravidelně, v tom problém nemám. Jak se to pohne směrem dolů, dám vědět. Přeji hezký a voňavý 1. zářijový den. IF :-)

nnyky

Zdrvím všechny bojovníky s nikotinem. Začínám čtvrtý nekuřácký týden a občas už si připadám, jako rodilý nekuřák. Ale jen občas. Pořád mám ještě chvilky, kdy si na některoucigaretu vzpomenu. Je zajímavé, že to není ani první, ani poslední, ale ani žádná jiná s něčím spojená. Prostě nastane nějaká typická situace, která mi připomene cigaretu. Naštěstí je to vždy v rozumové rovině a proto se to dá "lehce" zvládnout. Protože se mi v uplynulém týdnu podařilo dvě pilulky vynechat, docela by mne zajímalo, jaké následky by mělo přestat užívat Champix už teď, tedy po 1 měsíčním užívání. Ale protože patřím mezi individua, kteří se pokoušeli přestat kouřit již x krát a vždy pouze s dočasnými výsledky, nechci to zkoušet na sobě. Docela by mne zajímalo, zda s tímto vynecháním má někdo zkušenosti. Já osobně to na sobě zkoušet nebudu. Když pro nic jiného, tak proto, že mám koupenou celou dávku a přece ji nevyhodím :o) Tak přeji pevnou vůli všem příznivcům přirozeného beznikotinového vzduchu. Ps. informace pro ženy - již i na mne se se začíná projevovat změna metabolismu (řečeno po lopatě, i u mne začíná růst hmnotnost takříkajíc ze vzduchu)

Xandra

Hlásím se po týdenní přísné redukční dietě - tzv. 14 ti denní a hlásím, že mám dole 4 kila a jsem na své váze před 5 měsíci, kdy jsem sekla s kouřením. Cítím se super, nemám už ani hlad - asi se mi scvrknul žaludek, psychika na 1 s * . Pokračuji dále, končím v sobotu to bych měla mít dle propozic dole další 3 kila. Výsledek ohlásím. Následně jsem zvědavá, jestli se dostaví jo jo efekt. Nikdy jsem žádnou dietu nevydržela tohle je moje první, tak uvidím . Pá nekuřáci.

Lída

Xandro, blahopřeji a tiše závidím. Doufám, že nám prozradíš jaká to byla dietka. Jinak pěkný den všem na této diskuzi přeje Lída ☼

Leny

Já chci takýýý!!! Bohužel, po několikadenní zelné dietce ani kilo dole, nějak se to bloklo. Xandro, napiš podrobnosti. Jsem zoufalá. Pá pá.

Xandra

Holky, nevím jak to bude dál - tuhle dietu mám od kamarádky asi 15 let (kde byl tehdy internet) a nikdy jsem ji nezkoušela. Ale našla jsem ji na internetu taky. Zadejte do vyhledávače 14 denní dieta a je to. Je dost krutá, ale na mě zatím působí. Uvidím co jo jo efekt. Začíná se celý den po 3 hod. mlékem. Ale moc ji nedoporučujou. Ale na mě běžný triky nezabíraj - potřebuju těžší kalibr. Ale určitě se mi smrsknul žaludek. To vysloveně cítím. V pase jsem shodila 3 cm a podíl tuku v těle se mi taky snížil z 25,1 % na 24.6 . A hlavně se vejdu do věcí, co jsem před týdnem vyřadila. Jen se pak moc nerozežrat. Mějte se, nekuřte a hubněte !

Greena

MŮJ VÁŽENÝ METABOLISME! Chápu, že jsi zmaten absencí nikotinu, trucuješ a rozhodl ses reagovat letargickou leností. S tím jsem konec konců počítala předem. Ale +2 kg za 22 dnů nekouření....no to nééé, to jsme si tedy nedomluvili!!! ... Takže, milý metabolisme, musím - ač nerada - sáhnout k důraznějším opatřením. Upozorňuji tě na ně předem, aby sis nestěžoval, že jsem tě nevarovala.... Tak tedy....1) Budu tě trápit zeleninou, celozrnným čímkoli a nízkotučnými ohavnostmi bez cukru. Jo, a na večeře zapomeň! 2) Hodlám tě vybudit z tvé letargie psylliem a Zaječickou hořkou. Pokud si nedáš říci po dobrém, uchýlím se k čaji ze senny, tak bacha! 3) Budu tě mučit na rotopedu, už jsem díky nekouření přestala lapat po dechu, tak ti proženu faldy, ty kůže líná.... Takže má zpomalená výměno látková, teď víš, co tě čeká. Koukej se umoudřit, vezmi si příklad z mých způsobných nikotinových receptorů a začni už SAKRA konstruktivně spolupracovat!!!! S pozdravem Tvá momentálně lehce načuřená Greena

Modrookaty

Ahojky zelenáči, škoda, kdybych nebyl ženatý tak bych určitě měl velký zájem se s Tebou sejít a vetřít se Ti do přízně. Mám moc rád veselé lidi a to Ty bez pochyb jsi. Tak a teď jdi do toho metabolismu plnou parou. Držím palce

Greena

Modrookatý, do mé přízně už jsi se dávno vetřel - díky tvé milé podpoře a povzbuzujícím odezvám na mé webové výkřiky :o)

Mona

ty vole-já se k smrti omlouvám za tu hrubost,ale po dnešním strašném dnu jsem šla na tyto stránky jen z důvodu,abych se trochu odreagovala.A to se mi díky tobě opravdu povedlo. Již delší dobu vím,že jsi opravdu veselá kopa,ale opravdu takhle zareagovat,to je zřejmě tvoje specialaitka. Moc ti přeju,aby ti to vydrželo i s tím humorem. Já mám dnes 7 měsíců výročí a kromě těch kil-asi 6-7 za tu dobu nemám skoro žádný problém. Na cigáro zaplaťpámbůh nemám skoro ani pomyšlení. To fakt ale nechápu,protože cigára vždycky pro mě byla ta NEJVĚTŠÍ vášeň.Xandro,na tu dietu se podívám,to by v tom byl čert,ale kamarádka mi teď přinesla nějakou dietu podle dr. Staňka-je to prý taky na netu. Jsou tzo takový pytlíčky -je v jednom polívka a v druhym nějaká palačinka-ještě ksem nezačala. Začnu asi v pondělí,protože v pátek jedu na Lipno za manželem a synem na závody. Mějte se fain,kdybyste se někdo pohyboval koncem týdne v těchto lokalitách,ráda se s vámi setkám. Čau Mona

zdenka

AHOJ nekuřáci i ti co chcete přestat,ahoj GREENO,HELE HOLKA NECHCEŠ TYTO SVĚ PŘÍSPĚVKY PSÁT ČASTĚJI,JSOU PRIMA! Marjo já vím že to zvládneš,Xandro jsi teda dobrá,Mono moc gratuluji,já budu mít 8.9 teprve 4 měsíce,ale ta chut tady stále na cígo je,bohužel. Na net už moc nyní nechodím,ach ten čas,ale ráda si vás počtu,ono to pomáhá, tak se držte,ahoj všem!!!!!!!!!!

Marja

Jenom se připomínám, nezapomněla jsem na vás. V pátek odjíždím do Chorvatska a vrátím se jako nekuřák.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce