Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Psychosomatické onemocnění z deprese

"Psychosomatické onemocnění z deprese neboli somatická deprese" Takto bylo pojmenováno moje již 5 leté onemocnění chronických bolestí kloubů, které se vyskytlo po ortopedické operaci. Jsem z toho zmatená a nevím, zda je něco takového vůbec možné? Vzpomínám na ty krásné časy, kdy jsem bývala duševně zdravá, bývala jsem tak aktivní. A najednou přišel jeden nebo dva blbí chlapi, a deprese byla na světě, pak přišla ta blbá operace, a je se mnou amen. Cítím se čím dál hůře, léky pomáhají jen trochu. Ráda bych se zeptala, zda někdo něco takového zažil nebo o tom slyšel, a zda je možné, že se takové tělesné onemocnění způsobené psychikou může vůbec někdy vyléčit? Díky za odpovědi.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
michal

Prosím upravte stránky, aby šly vkládat odkazy na www. děkuji Michal

pokorna
1x

Ráda bych se s Vámi setkala.Mám po operaci endoprotéz a od roku 2001 mám podobné problémy . POKORNA

Lucka
2x

Ahoj, psychosomatie je úplně normální věc při depresích, psychika a fyzično jsou vzájemně propojené. Léčím se cca od 15 let na nejdřív deprese, teď na F 603 s doprovází to svalové křeče, malátnosti, bolesti zad a kloubů...přitom mi ortoped nic zásadního nenašel, až v PL nám psycholožka vysvětlila, že tím tělo dává najevo, že něco není v pořádku, ale dá se s tím bojovat, uvolňovat se a relaxovat

Denisa

Mám psychosomatické onemocnění a to je mi teprve 18. Objevilo se to asi po 3 letech špatného psychického stavu, protože jsem neřešila problémy. Oni ve mě hezky vyhnily a pak přišel zlom když mi řekli že mám epilepsii ( což byl jen špatný posudek lékařky(dnešní lékařství)) No a tak jsem se zhroutila, začaly mi závratě, zhoršený zrak, dušení, stahování hrdla. A ani se nedivím, psychika a tělesný stav těla má k sobě opravdu krátkou cestu. Takže je nejlepší dojít si k psychoterapeutovi.V nejhorším případě léky, ale to je hrozný hnus. :-) Hezký večer

denisa

ještě bych dodala uplnou emoční labilitu, paniku, deprese a poruchy spánku...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce