Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

krční páteř - bolesti

Dobrý den, už rok a tři čtvrtě trpím bolestmi krční páteře a ztuhnutím svalů v horní části krku (AO?) a pískáním v pravém uchu. Po různých vyšetřeních (rentgen, CT, neurologie) mě poslali na rehabilitaci (parafín, elektroléčba a naučili mě některé cviky - které poctivě cvičím každý den! už víc než rok a půl). Rehabilitace mi na chvíli trochu pomohla, ale po půl roce jsem šel znovu (přibylo pár cviků :) ). Zlešil jsem životní styl, cvičím každý den (doporučené cviky na páteř), chodím plavat, práci u PC jsem omezil na minimum a poslední dva měsíce v podstatě úplně bez počítače (jako student mám prázdniny). Problémy s krkem se ale nezlepšují, nedávno se dokonce prudce zhoršily - svaly úplně ztuhly, bolest je taková, že se nedá vydržet, po roce a půl se vrátily závratě a teď přibyly i problémy s viděním. Nevím co mám dělat. Když jsem byl naposled (před rokem) na rehabilitaci tak mi řekli že pro mě už víc udělat nemůžou - na chvíli nastane zlepšení, ale problém se nevyřeší. Nevím ani jak problém udržet alespoň pod kontrolou. Nemáte někdo dlouhodoubou zkušenost s bolestmi krční páteře - jak se vyvíjí atd.?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Zdravím všechny co trpí, znám to velice dobře. Léky a vitamíny někdy pomůžou, někdy ne, ale vždy jen krátkodobě! Kdo nezačne cvičit, ten nemá šanci se z toho dostat. Bylo mi řečeno, že pokud mám špatnou páteř, musím cvičit a lehce posilovat, protože jak všichni víme, páteř podrží jedině svalstvo. Tedy přesně jak píše Jerry cvičit a cvičit. Cviky vám poradí na každé rehabce. Důležité je začít opatrně a nešponovat se. Uplně nejlepší je joga, pomáhá psychicky, dlouho jsem ji necvičila, ale teď mě to donutilo se k ní vrátit. A nezapomeňte na chůzi, je neméně důležitá. Při bolestech krční páteř natírám ICE gelem, nebo olejem Jin Jang a na to šátek. Zahřívací náplasti a polštářky mi vůbec nedělají dobře. Přeji všem hodně zdaru a pevné vůle !

gabina
1x
gabina

Omlouvam se Dědka

Tanja Papernyuk
1x

Jsem jedna zvas co trpi bolesti sije a krcni patere.Boli mne leva strana pri rotaci a nakloneni hlavy dolu.Bolesti mam uz 10 mesicu,prosla jsem rehabilitace,infuze,obstriky,leky,masaze,a bolest neodeznela.Doktor na ortopedie mi rekl ze at uz za nim nechodim ze mi uz nedokaze pomoct.Tak jsem sla na neurologie,tam me poslaly zase na rehabilitace,jsem uz zoufala,dnes mi zacala bolet ruka v zapesti.Prosim Dedka o [email protected]

Adriana
1x

Prosím o radu p.Dědka. Mám stále bloklou krční páteř, nemůžu otočit ani hlavou, trpím už skoro rok. Děkuji [email protected]

Kamilka
2x

přečetla jsem všechny komentáře ,protože se o problém bolesti hlavy zajímám. Moje známá již několik měsíců tímto trpí. Prošla již několika ordinacemi neurologů,ortopedů, byla na magnetické rezonanci . Má za sebou mnoho kapaček, bez léků na bolest nefunguje. Já se nedokážu vyrovnat s tím, že v dnešní době lékaři nejsou schopni rychle pomoci. Když podle množství příspěvků je vás tolik se stejným problémem. Škoda, že do tohoto fóra nedá vyjádření některý z lékařů. Kdyby se našel takový, který by tento problém uměl řešit, měl by to jako zlatý důl.

Klára Zedníčková
10x

Známá chodila na rehabilitace a stejně jí to od bolesti nepomohlo.

Míša
2x

Doby den taky se podělím...Je mi 26 asi rok jsem měla běžné motání hlavy,připisovla jsem to krevnímu tlaku při změně počasí atd...nakonec jsem zjistila,že tlak mam v pořádku,le nějak jsem tomu nevěnovala pozornost,ted jen to asi 3 tydny skoro každý den těžké motání hlavy,prostorová nejistota něky třes končwtin...Ted se k tomu přidalo mlhavé rozsostřené vidění...dr mě poslala na neurologii,rtg páteře.mám 2 děti,chodím do práce a tyto stavy jsou k nevydžení........přijdou nečekaně a pak ten strach,že sebou někde švihnete...je to k zbláznění....

Lenka

Dobrý den, prosím, mám podobně příznaky cca mesic, přišla jste na to od čeho? A jaké bylo řešení?

Dorota

Já tyto stavy měla od krční páteře.A bylo to fakt dost nepříjemný.Přesněji vyskočený ploténky C5 a C7.Léčba trvala pět měsíců.

babicka

mela jsem velke problemy s krcni pateri ale byla jsem na operaci v Praze Na Homolce kde jsou zlati lekari a sestricky

Adéla Flíčková
1x

rehabilitace a masáže nepomáhají?

Dorota
1x

pomáhají a hlavně měkká technika

Lukáš
1x

Pokud tady jste pane dědku tak bych moc poprosil o pomoc. Můj email je [email protected] předem moc děkuji.

David

tak jsem zjistil, źe na bolest hlavy a to hlavně od krční páteře, pomáhá nejvíce teplý obklad či zábal v oblasti krční páteře.Můžu říct, že bolest ustoupí, není tak ostrá a může přestat i napořád.Kdo má rád teplo , tak určitě tato rada potěšî.Mám takovou zkušenost , źe ten teplý obklad není nápad z mojí hlavy ,ale je to jedna z procedur rehabilitačního cvičení.Opravdu jsem s takovou zkušeností spokojen, a kdykoli hlava bolí i pichlavá bolest hlavy,tak to teplo je nejlepší lék.

David V.
1x

Dobrý den, již 3 týden mě bolí hlava a cítím ztuhlou krční páteř. Po týdnu se přidala bolest na hrudi a píchá to při každém nádechu a k tomu se přidala bolest zubů a tlak v obličeji a uších. Pracuji u PC a poslední měsíc jsem byl dost ve stresu. prosím o radu Dědka. ([email protected])

David V.
1x

Tak prokázána Infekční mononukleóza (stačily dva krevní testy, druhý podrobný už s podezdrením na špatně fungující játra). Ano i tyto příznaky, které jsem popisoval jsou normalní u Mononukléozy, ač mi to zdejší "doktor Dědek" stálé vymlouvá. Neupínejte se prosím, na rady lidových, internetových léčitelů, kteří Vám neustále podsouvájí, že máte plicní chlamýdii a jak se sami léčit ATB... přeji všem hodně zdraví. D.

Dorota

Přesně tak.S pár lidima jsem se tu spojila a u všech pan Dědek viděl chmydie.A hlavně nemají věřit doktorům.Asi sám má problém s chlamydiozou.I vyskočenál ploténka znamená přemnožené chlamydie :D.

anonym

Po mnohaleté latentní chlamydiové infekci může u řady postižených docházet v důsledku dráždění nervů endotoxiny chlamydií k výskytu různých potíží, např. mohou se objevit vysoké bolesti vleže, může docházet k funkčním poruchám různých orgánových systémů i vzniku různých, ničím nevysvětlitelných zdravotních potíží, včetně závažných onemocnění ještě v produktivním věku. U postižených osob i v jejich rodinách se častěji vyskytují velmi závažná onemocnění jako je onemocnění srdce a cév (cévní příhody, stavy jako při angíně pectoris, bolest srdce, funkční poruchy i náhlá zástava srdeční činnosti i selhání dýchacího systému v důsledku poruch inervace), poruchy krevního tlaku, cukrovka, astma, rakovina (nejčastěji prostaty, slinivky břišní, ledvin, plic, mléčné žlázy, mozku, mízních uzlin), leukémie, poruchy krvetvorby, lupénka, záněty okostice, záněty šlach, artróza i artritída, dna, záněty nervů a žil, roztroušená skleróza, mononukleóza, onemocnění urogenitálních orgánů, funkční poruchy žláz s vnitřní sekrecí, chronický únavový syndrom, Alzheimerova i Parkinsonova choroba, epilepsie, závažná chronická nervová onemocnění, syndrom náhlého úmrtí kojenců, psychiatrické nemoci a nelze vyloučit ani vznik dalších závažných onemocnění. Někteří odborníci činí Cpn odpovědné za vznik řady tzv. „geneticky” podmíněných nemocí (rakovina, cukrovka, astma, atopický ekzém a další), kdy zřejmě rodiče předají potomkům infekci chlamydiemi a ty pak vyvolávají stejnou nemoc jako u rodičů. S přibývajícím věkem jsou trvale latentní chlamydiovou infekcí postižení lidé stále citlivější na sebemenší výkyvy počasí a ve stáří jim i menší výkyvy počasí způsobují značně bolestivé i jinak nepříjemné, při větších změnách počasí až kruté zdravotní potíže. Část těchto lidí se stává vlastně trvale nemocnými, někdy s dlouhodobě krutými bolestmi a dá se předpokládat, že nikoliv biologické stáří, ale perzistující chlamydiová infekce je příčinou těchto potíží.

trinitka

Tak třeba má ten pan Dědek pravdu,a úplně hloupé názory nemá, Jako on jsem prodělala plicní chlamydie před 4 roky, a věřte, že opravdu stojí za mnohými nemocemi, včetně bolestmi kloubů, různých částí těla apod, a nejen to, člověku s nimi přibývají postupně různé zdravotní problémy různého charakteru. Přestože jsem na ně měla od doktora nasazené antibiotika a brala je celý měsíc, tak jsem se zcela nevyléčila a mám je již chronické a ty se zatím nijak již neléčí, má je velké procento populace, s přibývajícím věkem tyto zdravotní problémy jen narůstají, ani se nedivím, že spoustu starých lidí má astma, sotva chodí a má různé bolesti těla a různé zdravotní problémy. A kdoví co všechno ještě existuje za infekce v těle, na co se ani nedělají rozbory a není vše prozkoumáno a co nám v těle dělá neplechu. Také je zajímavé, že čím dál více lidí v dnešní době trpí různými alergiemi apod a já si říkám, co se vše změnilo v našem způsobu života, že se zdraví populace dle mého názoru takto zhoršuje. Tolik dětí s atopickými ekzémy a různými potravinovými alergiemi!

Dorota
1x

Á pan dědek někoho ukecal.Nebo jsem píše sám?!Radím dobře nepište jsem svoje emaily.Je to stále dokola.CHLAMYDIE.

trinitka
25x

No jo no..jedna ženská asi nevěří na chlamydie a tak jsou u ní všichn asi všichni někým ukecaní. Jsem žena a nikým ukecaná nejsem, mám vysokoškolský titul a mám svůj rozum, svoji hlavu a své názory v našem demokratickém státě paní Doroto. A prostě mám také problémy tohoto času s krční páteří, bolí mě strašně klouby a další kopa zdravotních problémů, jenž původně začli chlamydiemi, které značně nabořili imunitní systém, mohou totiž napadat makrofágy imunitního systému a endotoxiny, které produkují v těle také není pro tělo nic moc pozitivního. No a jelikož kýchám o sto šest, tak věřím, že i chronické chlamydie se prostě šíří světem a nakažují se další lidé..hold za chvíli je bude mít třeba celá populace a třeba budou chlamydie tak rezistentní bakterie, že ani žádné antibiotiku další generace je lehce nepřemůže.Možná je tolik různých bakterií, které máme v těle, ale ještě nejsou prozkoumané a také věřím, že i ta borelióza je pěknej prevít pro ttělo a klouby a třeba je to označováno za pouhé revma, ale já věřím na to, že vše má v těle příčiny a i to revma.Ano bolesti krční páteře mohou mít různý původ, třeba také nevhodný styl života, sedavá práce, málo pohybu, špatné držení těla apod, ale také to může mít i různé jiné příčiny.

Dorota
26x

Milá paní s vysokoškolským titulem.Věřím,že vaše problémy s chlamydiozou souvisí,ale tady chci jen říci to,že za vším nemusí být chlamydie.Jsou i jiné potíže a jiné příčiny bolesti zad.Lidi tady zveřejňují svoje adresy v domění,ze jim někdo "Dědek"pomůže.Jen jim zaplní emailovou schránku o tom, jak něvěřit doktorům,jak jsou u nich přemnožené chlamydie atd.No a přemlouvá,ať sem napíší osvětu o chlamydioze!Ano tato nemoc je určitě pěknej prevít,ale není vždy příčinou!

Lenka

Měla jsem s krční páteří velké problémy, při cvičení se mi dělalo špatně, točila se mi hlava atd . Když mi někdo radil cvičit a cvičit.........nevěřila jsem tomu. Přesto jsem se nakonec odhodlala a začala chodit na jogu. Nejprve jsem třeba i polovinu lekce jen tak proležela a cvičila jen to, co mi nedělalo potíže. Po půl roce můžu s potěšením napsat, že cvičím téměř všechny pozice pro začátečníky, a psychicky jsem si o hodně jistější. UPOZORŇUJI cvičit pozvolna a postupně.....výsledek se nedostaví hned ! Teplo mi na krk nedělá dobře, používám alpu, nebo chladivé gely a šátek. Hlavně to nevzdávat !!!

Anna

Na bolesti od krcni patere-jelikoz mam sedavou praci jsem dostala doporuceni na ataralgin. nemate s nim nekdo nejake zkusenosti prosim?

Mirka V.

jasně já měla problémy s krční páteří a od bolesti mi neurolog doporučil také ataralgin. :-)

Tereza
1x

Sedím celý den v práci u počítače a každý den mám bolesti krční páteře. Když jsem se dívala na program mojí pojietovny nasla jsem nějaké cvičení, které má pomoct. Jdu to zkusit a třeba se někdo přidá :)

Bibi

Mam caste bolesti krcni patete, ale poslednich par mesicu mam natekle jakesi boule od sije ke klicni kosti. Nahrejvam cvicim, masiruji a zadny efekt. Boule jsou neprijemne, drive jen vifitelne, dnes obtezujici az mirne bolestive. Jak se toho zbavit? Nenasla jsem nikde jaky bych tam mela mit sval, ktery by mohl byt treba namozeny. Muze mi nekdo poradit co s tim?

Marina

Terez, co je to za cviky? Ráda bych nějaké doma zkusila.

Vladko

Pred rehabilitaci a cvicenim by ale hlavne mel nejaky doktor krcni pater odblokovat,tzn. odborne zakroutit krkem a uvolnit zablokovany obratel. Jenom rehabilitaci,masazemi k tomu nedojde,chce to vetsi silu a spravny smer.

Marketa

Dobrý den,můžu poprosit pana dědka o radu? Krční páteř,závratě,špatně od žaludku. Děkuji moc [email protected]

anonym

Po mnohaleté latentní chlamydiové infekci může u řady postižených docházet v důsledku dráždění nervů endotoxiny chlamydií k výskytu různých potíží, např. mohou se objevit vysoké bolesti vleže, může docházet k funkčním poruchám různých orgánových systémů i vzniku různých, ničím nevysvětlitelných zdravotních potíží, včetně závažných onemocnění ještě v produktivním věku. U postižených osob i v jejich rodinách se častěji vyskytují velmi závažná onemocnění jako je onemocnění srdce a cév (cévní příhody, stavy jako při angíně pectoris, bolest srdce, funkční poruchy i náhlá zástava srdeční činnosti i selhání dýchacího systému v důsledku poruch inervace), poruchy krevního tlaku, cukrovka, astma, rakovina (nejčastěji prostaty, slinivky břišní, ledvin, plic, mléčné žlázy, mozku, mízních uzlin), leukémie, poruchy krvetvorby, lupénka, záněty okostice, záněty šlach, artróza i artritída, dna, záněty nervů a žil, roztroušená skleróza, mononukleóza, onemocnění urogenitálních orgánů, funkční poruchy žláz s vnitřní sekrecí, chronický únavový syndrom, Alzheimerova i Parkinsonova choroba, epilepsie, závažná chronická nervová onemocnění, syndrom náhlého úmrtí kojenců, psychiatrické nemoci a nelze vyloučit ani vznik dalších závažných onemocnění. Někteří odborníci činí Cpn odpovědné za vznik řady tzv. „geneticky” podmíněných nemocí (rakovina, cukrovka, astma, atopický ekzém a další), kdy zřejmě rodiče předají potomkům infekci chlamydiemi a ty pak vyvolávají stejnou nemoc jako u rodičů. S přibývajícím věkem jsou trvale latentní chlamydiovou infekcí postižení lidé stále citlivější na sebemenší výkyvy počasí a ve stáří jim i menší výkyvy počasí způsobují značně bolestivé i jinak nepříjemné, při větších změnách počasí až kruté zdravotní potíže. Část těchto lidí se stává vlastně trvale nemocnými, někdy s dlouhodobě krutými bolestmi a dá se předpokládat, že nikoliv biologické stáří, ale perzistující chlamydiová infekce je příčinou těchto potíží.

Petra
5x

Nechápu proč tu pořád cpete ty chlamydie. Ano,mají různé následky,ale to už bysme tady všichni chcípli a tahat z lidí prachy za alternativní léčbu je ubohý. Takže radím zvyšujte imunitu,dejte se do klidu,vemte si neschopenku(kašlu na peníze,chci mít radost se života),nechte si napsat rehabky a cvičte..já tím procházím,je to hrozný. Hučelo a teď už jen sem tam v hlavě,bolesti za krkem,celá záda,půlka hlavy,deprese,třepala jsem se,úzkosti,špatně od žaludku,motání hlavy je to peklo. Už jsem si myslela,že život skončil. Mám dost psychicky náročnou práci,stres pak jsem byla nemocná,nic jsem nedělala,špatná nálada a pak přišlo tady to peklo...teď vím,že se nesmí házet flinta do žita...je to vše ve svalech,blokády máme,ptz nemáme správně postavené svaly,přetěžujeme ty samé,nemáme je v rovnováze a to i ty na krku,potom z toho se motá hlava a je zle,necítíme se jistě,bojíme se jít ven(já ze bála hrozně).Teď už chodím ven,mám z toho tadost,nechci hnít doma. Na radu chodím s hůlkama,baví mě to,chodím na rehabky,tam mě uklidní,že to není konec světa. Sice mě pořád bolí za krkem(je to o moc mírnější) křečují mi svaly ale vzdávat to nebudu,chci chodit do jógy a vlastně všude..takže jak tu někdo psal cvičit a cvičit a nevzdávat...a ty chlamydie no coment akorát tady pletete hlavy!!!

anonym

jsi naivní, je to jenom Tvůj problém :-)

Petra
6x

Jo jasně anonyme,ty tu cpeš jen chlamydie a blbneš hlavy. Chlamydie asi můžou za všechno. Jo,můj problém s krkem to je. Tady se ptají na radu a já radím cvičit,posilovat imunitu,.relaxovat a ne se cpát atb a sračkama od podvodníků,zabývat se všemožnými příznaky co ty tvoje chlamydie způsobují-ty si akorát člověk vsugeruje a je mu čímdál hůř.

anonym

však to jednou poznáš sama :-)

Petra

Jj:-)

Italka

Ahoj. Mate někdo stejný problém? Už týden se mi v kuse motá hlava a k tomu mám zalehlýbě uši. Nemůžu normálně fungovat. Celý den jen polehávám a jsem ráda že udělám základní věci. Mám strach jít do krámu nebo celkově mezi lidi. Bojím se že jakmile někam půjdu že někde omdlím nebo tak. Musela jsem skončit i v práci protože jsem to už přestala zvládat. Ani jíst mi nechutná. Musím se do toho dost nutit. Děkuji předem za rady.

anonym

nejspíš je to chlamydie pn., jsou to jejich příznaky..

Petra

Dělají to ztuhlé svaly na krku nebo zablokování,svalová dysbalance- k doktorovi,fyziaterapeutovi. Zatím bych braa hořčík ve vyšší dávce nebo něco na uvolnění. Chlamydie achjo, no coment.

Saba

Přesně to stejné se mi stalo před 17ti lety a nakonec jsem skončila na psychyně. Je to hrozné a kdo nezažil nepochopí a když mi dr. řekla, že se s tím musím naučit žít bylo mi ještě hůř a nevěřila jsem. Myslela jsem spolknu pár prášků a vyléčím se, ale měla pravdu. I po těch letech mám pořád problémy jít ven a jak stárnu, přidávají se akorát další problémy. Přeji úspěšné vyléčení.

anonym

Proč si stěžeješ, je to chlamydie :-)

Přeslička

Sedací koupel z přesličky rolní pomáhá. Do vědra plného čerstvé přesličky nalijte 5 litrů studené vody. Další den ji krátce povařte a horkou přelijte do vany. Ledviny musí být 20 minut pod vodou! Neutírejte se, ale zabalte se do županu a hodinu ležte v posteli. Poté se oblečte do suchého prádla. Sedací koupel můžete po ohřátí použít ještě dvakrát. Bolesti a ztuhlost páteře povolí.

Petr

mám zablokovanou krční páteř, ztuhlé, bolestivé krční svaly, prosím Dědka o radu co s tím, [email protected]

Petra

Dědek ti napíše chlamydie...radím k fyziaterapeutovi,brát hořčík,bkomplex,sám si to každodenně pomasírovat konopnou mastí,taky je výborná kostivalová tinktura-opravdu strašně uleví od bolestí,zatuhlosti svalů-také potírat krk..je to z mé zkušenosti,je to na dlouho,ale opravdu úleva. Také je strašně důležitá psychika,člověk by nevěřil za co vše může. U mě tenhle problém,zatuhlé svaly na krku,bolesti.

Marie

Také mám takové potíže, prý všechno od krční páteře. Dostali mě lékaři svým přístupem do situace, že se už i cvičit bojím. Teď pro změnu začínám i v obličeji otékat. Už se mě k nim ani nechce. Naposled mě byl doporučen psychouš. Tak nevím. Někdy bezmocí bulím. Nejhorší je, že to na člověku není vidět, teda až na ty otoky. Teď už i můj manžel nad tím kroutí hlavou, protože ty napuchlé oči, opravdu nejdou přehlédnout. Pokud je tu někdo, poraďte.

Jean

je to málo informací, jistě léčit chlamydie pn.

ivuša

Také trpím těmito problémy již delší dobu.Ze začátku nemoci opravdu neúnosné,závratě,nevolnost,nemožnost se skoro pohybovat.Nyní jsem ve fázi,že mohu alespoň s omezením fungovat.Doporučuji: začít hodně ale opravdu hodně pít.Minimálně 2 litry denně.A hlavně,přestože se cítíte opravdu špatně,chodit,chodti,chodit.Samozřejmostí je pomoc na rehabilitaci.Toto je moje zkušenost,ale nevím,zda pro to bude pro vás přínosné,každy člověk je jiný

Jean

příčina- mikroparaziti :-)

Jean

Ivušo: tak mi napiš co působí na tu páteř ? kdyby si poslechla moje rady , tak by si byla částečně vyléčená :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce