Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

krční páteř - bolesti

Dobrý den, už rok a tři čtvrtě trpím bolestmi krční páteře a ztuhnutím svalů v horní části krku (AO?) a pískáním v pravém uchu. Po různých vyšetřeních (rentgen, CT, neurologie) mě poslali na rehabilitaci (parafín, elektroléčba a naučili mě některé cviky - které poctivě cvičím každý den! už víc než rok a půl). Rehabilitace mi na chvíli trochu pomohla, ale po půl roce jsem šel znovu (přibylo pár cviků :) ). Zlešil jsem životní styl, cvičím každý den (doporučené cviky na páteř), chodím plavat, práci u PC jsem omezil na minimum a poslední dva měsíce v podstatě úplně bez počítače (jako student mám prázdniny). Problémy s krkem se ale nezlepšují, nedávno se dokonce prudce zhoršily - svaly úplně ztuhly, bolest je taková, že se nedá vydržet, po roce a půl se vrátily závratě a teď přibyly i problémy s viděním. Nevím co mám dělat. Když jsem byl naposled (před rokem) na rehabilitaci tak mi řekli že pro mě už víc udělat nemůžou - na chvíli nastane zlepšení, ale problém se nevyřeší. Nevím ani jak problém udržet alespoň pod kontrolou. Nemáte někdo dlouhodoubou zkušenost s bolestmi krční páteře - jak se vyvíjí atd.?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Maja

Na bolesti spojené s krční páteří mi zabrala až reflexní terapie.

silva

me pomohlo plavání , masaze a casto si to mazat hrejivkou, to mi doporucila maserka. a hlavne nebýt v pruvanu, to mi vadí nejvíce

Gabina
1x

A doporucila nebo dala ti nejakou hrejivku co fakt hreje? mám doma dve hrejivky a ani jedna nehreje. Vyhozený peníze.

Eva

Lidicky,pokud jsou takove problemy,dojdete si na kontrolu k dornovci,ktery vam zkontroluje dolni koncetiny.Rika se jim dornovci a rovnaji cele telo.Povetsinou je to tim,ze je rozdilna delka dolnich koncetin a odtud se odviji vsechny tyto probemy.Pokud si nechate udelat kontrolu od dornovce,ktery to umi/najdete si recenze na na tyto dornovce/ a sverite se mu do pece,garantuji,ze bude po problemech.Tyto problemy se daji s uspechem odstranit,pokud je to timto problemem.Vim o cem pisi,tuto metodu znam, delala jsem ji uspesne 10let a mnohem lidem to pomohlo.Taky se stalo,ze dotycny mel vysoky stupen artrozy ci osteoporozy a bohuzel,v tomto pripade to nelze aplikovat,ci kdo mel uraz ci operaci zad ci dolnich koncetin.Dejte si do hledacku Dornova metoda a doctete se mnoho o teto metode i to,ze pani doktori ji neuznavaji,protoze to maloktery zna a neco o tom vi.

Eva
1x

Jeste dodatek,nechte si udelat vysetreni na cizopasniky,tyhle mrsky taky umi pekne potrapit,i takove problemy co tu popisujete muzou nastat,pokud je mate v sobe.

anonym

Zase jedna blbost, jak chceš vybít parazity ? :-)

Franta
1x

Zdravím, Nevim si rady tak se aspon sverim. Od 16 let jsem byl vice ospaly, mel jsem narocnou skolu. Jsem profesionalni tanecnik, takze od rana do vecera v pohybu. Po par letech se k unave pridala vyhrezla plotynka L4, skolu jsem dokoncil s obtizemi. Pamatuji si, ze sem tam mel bolelo v krku plus neprijemny tlak v dolni dasni. . . Po konzervatori nasledovalo divadlo kde se casem zada zhorsovaly. V r. 2014 mi nasli doktori na magneticke celkem 3 vyhrezle plotynky a zuzeny kanal. . . Bolela me zada ... sem tam strileni do nohy ale dalo se to. Az do teto chvile. Co jsem zacal i jako maser sem tam po narocnejsim dnu jsem mel pocit dezorientace a male zavrate. Po par tydnech v praci po tanci me zacala bolet hlava, tuhnout nohy i ruce. S tezi jsem dosel domu. Doma teploty a krec ve svalech. .... po dvou dnech cervena kuze po celem tele. Od te doby me trapi i tuhy hrudnik (pocit jak kdyby zablokovany) a tuha bolava sije. Hlava se mi mota neustale cely den. Sem tam prijde velika zavrat a pocit zvraceni. Vidim uz jen stale mzitkovite nebo nedokazu zaostrit. . . Mam nastoupit do nove prace abych zivil zenu a dite a prevlada u me strach. Cetl jsem spoustu o panicke psychoze atd ... doktori mi predepsali antidepresiva :( :( mam pocit ze muj zivot se zmenil k horsimu a nemuzu z toho ven :( Mam velikou disbalanci tela ktera u me prevlada nekolik let. . . Muze to byt tim ? Dekuji za kazdou rafu ... [email protected]

Jarka

Dobrý den,dokáže mě někdo pomoc?Už 1 rok a 3/4 mám problém.Citím se jako opilá,Neudržím rovnováhu,též se mi zle mluví,píše,manžel mě vodí,kdybych si vzala hůlku,nevím jak by to dopadlo.Už mám za sebou 2x CT,MRI,vyšetření uší též 2x.Život vrátit zpět-tak to bych si přála.Jít sama kam se mě chce.Tak to je krása.Tady je můj mejl: [email protected] Kdyby mě chtěl někdo opravdu pomoci.DÍK.Zdraví Jarka

Koko

Zdravim vsechny...beru na to ad a jsem v pohode,krk me bolel,vsechno,spatne,zavrate,nechtela jsem nikam jit...no jo psychika je mocna..az vam nekdo rekne ze vetsinu mate v hlave tak je to pravda,neverila jsem tomu..trapila jsem se tak dlouho,ty bolesti ,stavy si uz navodite sami a pak nikam nejdete,bojite se,cekate na ne...neni to tak? Za psychiatrem bezte,neni na tom nic hrozneho...at je liip!!

Jean
1x

to se neboj, že Ti bude líp, AD se píše na všechny nemoci :-)

zdeninnnna
1x

zdravim pratele ...vse co tady popisujete mam take ...tlaky v hlave neuroza a te d ...me pomaha jen kyani silny antioxidant a neurol obcas a jdu na jogu ted ve stredu...je mi 51 let a stale marodim ...vzdy to prejde a pak zacne ach jo kapky s kyslikem mi delaji dobre ...popr poradim [email protected]

David
1x

Ahoj , mám také velké problémy s krční páteří. Už s tím zápasím více jak rok , je to kolikrát nesnesitelné. Bolesti hlavy , za krkem , mžitky před očima , rozmazané vidění , hrozně mi buší srdce, je mi kolikrát tak zle že už jsem i zkolaboval. Jsem mladý kluk je mi 23 let. Tyhle problémy mi hrozně stěžují život . Byl jsem snad na tisících vyšetření a až doktory napadlo že by to mohlo byt od krční páteře. Chodím na masáže ale žádný extra účinek se nedostavil. Zkoušel jsem aji nějaké cviky a nic. Teď mám před rehabilitacemi a hodně z Vás tady píše že rehabilitace vůbec nepomohla , ba naopak zhoršilo se to. Nevím co mám dělat , hrozně mě to trápí , mam strach řídit , bojím se aji někam jezdit na návštěvy , výlety , třeba i na dovolenou přítelkyně se na mě zlobí že nikam nechci jezdit. Přijde mi to trapné když se mi před jejími rodičemi udělá zle a já to už nemůžu vydržet a musíme kvůli mě domů. Furt mi říká abych někam šel a něco stim udělal ale já nevím kam a co. Byl jsem snad všude a udělali mi snad taky všechno. Po RTG, EEG , MR,..... atd . Teď jsem vyzkoušel prášky jsmenuje se to torecan , a zdá se mi že po nich je to lepší. Chci se Vás prosím zeptat na nějakou radu , co komu pomohlo , jsem fakt už bezmocný a nic nezvládám. Děkuji

Jean
1x

je to tady jasně napsané je to chlamydioza.

Lgy

Měla jsem to samé jako ty. Je mi 30. až už jsem ze strachu z toho, že mi bude spatně atd. přestala dělat běžné věci v životě, např.chodit ven, atd. zašla jsem si předepsat antidepresiva. a nyní jsem bez problémů. sice prvních asi 14dní na začátku antid.je to peklo na zemi, než si tělo na tyto léky zvykne....ale stojí to za.... nemám už problém. antidep.se ale musejí brát dlouhodobě. přeju ti hodně zdraví....

Jean
1x

nejsi normální, antidepresiva nejsou léky, nic neléčí, nikomu je nedoporučuj !

Hanka

Ahoj Davide, mám tytéž problémy jako ty. Cítím bezmoc a zoufalství, ráda bych si psala s někým, kdo je podobně postižen. Moji známí a rodina nechápou,co prožívám. Jestli chceš napiš mi na mail [email protected]. Mohli bychom se navzájem podporovat :-)

Jean
1x

dopisování Ti nepomůže, je potřeba několikaletá léčba, doktoři to neléčí, nitrobuněčná infekce

David
1x

Ahoj Hanko , děkuji za podporu . Ale myslíš že navzájem se podporovat nám nějak pomůže ?

Miru

Dobry vecer. Po bouracce na kole mam problemy s krcni pateri. Je to uz cca 10 let. Zatuhne mi sije, nekdy se udela boule. Kdyz s hlavou kyvu, je to jak presypaci hodiny, krupani, nekdy bolest vystreluje do zad. Na bolest uz jsem zvykla, ale nejvic mi vadi, ze se mi jemne trese hlava a pri velkem psychickem stresu, situaci, se mi trese o hodne vice a citim zatuhlost a bodani. Hlava boli jen obcas, ale spis z toho, jak se snazim prekonat obtiz. Nrurolozka me poslala na MR a EEG. Vysledky zatim nemam. Predepsala mi AD Elicea. Je to obdoba Cyprilexu. Nejak se mi to nezda se cpat nejakym svinstvem, ktere zabira pry az cca za 3 tydny a nez zabere, je to ocistec. Zvraceni, prujmy, unava, bolest hlavy atd..Co mam delat? Jak leky zacnu brat, pry se lecba nesmi prerusit. V depresich jsem se ocitla, ale vzdycky jsem to dala. Ale uvolnit se pokazde neumim. Nema nekdo zkusenost?

Miru

Pokud mi nekdo bude chtit napsat na mail: [email protected]

Liba

Také mám problémy s krční páteři. Bolest hlavně prostupuje až do uší,na ORL vše v pořádku. Máte někdo stejný problém? [email protected] .Děkuji

Pavel

Dobrý den,čtu si Vaše zprávy a i když je vše nepříjemné,musím se přiznat,že mne maličko uklidní,protože nepřemýšlím o horší nemoci,protože mnohé příznaky mám i já.I když u mne to vyvolalo,nepříjemné uhození do hlavy a od té doby mne začala bolet páteř.Po mnoha vyšetřeních CT hlavy,RTG krku a páteře,plic a gastro žaludku nic nenašli a jevím se jako velmi zdraví člověk,podle i výsledků krve.Ale opak je pravdou.Stalo se mi to v lednu a nějak čes uplynul a začal jsem chodit na rehabilitace,až na malé motání hlavy,nejistoty mi už bylo celkem fajn.Pak jsem nastoupil na další rehabilitace magnety a po páté návštěvě jsem začal,pocitovat,bolest hlavy,za krkem a v týlu,tlak v uších a motanice.Je to čtrnáct dní a nemohu se toho zbavit.Někdy nastane chvilka že je mi líp,ale přijde chvíle,že mi zalehnou uši a tím tlakem si myslím že sebou seknu.Byl jsem na ORL vše v pořádku,oční také a neurolog,ten mi jen řekl,at se co nejrychleji objednám k psychologovi nebo psychiatrovi,prý to vidí v tom problém.Už ted nevím co dělat,připadám si,že ze mne lékaři dělají blázna a každý mne píše antidepresiva,ale pokud to řešit tímto způsobem,tak to neřeší danou věc.Jakoby mne nikdo nevnímá a připadám si čím dál víc pro okolí otravný a zbytečný,protože nemohu chodit do práce,doma jsem ted k ničemu a jsem podrážděný atd.Co jediný mne drží nad vodou je touha,že se vše vrátí do starých kolejí a bude mne líp.Držím všem palečky a zvládejte tyto problémy.

Milo

To samé jsem měla jà Pavle. Nebojte se AD, ty vám pomohou, abyste na to tolik nemyslel,nezabíral si to,na to se neumírá. Člověk po všech těch nepříjemnostech se bojí všeho,je nervozní,že nic nepomáhá.Je to strašně moc i v hlavě. Rehabky mi zpočátku taky nepomáhaly,bylo mi hůř a hůř, už jsem si vsugerovávala hrozné nemoci. Vše se tím dost dráždí, když vás to bolí, nejlépe být v klidu. Svaly na krku a zádech zbytečně neprotahovat,netrápit je.Příjemné jsou jemné masaže,které vám dělá člověk,který s vámi komunikuje, u kterého se cíťíte dobře,určitě má zkušenosti,povykládá vám,že nejste jediný a hodně lidí má horší problémy.Zkuste si také najít dornovu metodu,nechte si srovnat nohy,cvičte ji- to mě hodně pomohlo,nechte si krk,záda zatejpovat-prostě sám najděte co vám pomůže. Pořád něco dělejte,zaměstnávejte mozek,nemyslete na to co máte s krkem. Dělejte co dřív, cvičte,užívejte života,bude dobře,nesmíte se tomu podávat,lidem je hůř,věřte.

Milan

Jak to tak čtu tak mám stejné problémy jako ostatní. Bolest krční páteře která jde až do hlavy. Závratě nevolnost a hůře vidím. Vůbec si s tím nevím rady. Prosím o radu. E mail [email protected]

Jarda

Vidím že stále více lidí má problémy s krční páteří.Já jsem už rok a půl po operaci krční páteře.skoro tři roky jsem běhal po doktorech-točení hlavy,zhoršené vidění,ztráta síly v rulou ap.Až když jsem skončil v nemocnici na kapačkách,protože jsem přestal vidět na levé oko,udělali mě vyšetření MR a vše bylo jasné.Útlak míchy na dvou místech v důsledku nárůstků.Dle zdělení lékaře mě už hrozilo ochrnutí,nárůstky byly moc veliké .Následovala operace Na Homolce.Operace proběhla v pohodě,mám dvě umělé plotýnky a čtyři šrouby. CHodím ,hýbu rukama,taky jsem mohl skončit na vozíku.Bohužel ale problém s motáním hlavy u mě přetrvává,přidá se i bolest hlavy a nevolnosti.Prý se s tím musí tělo vyrovnat samo,jiná léčba už asi není. Pokud chce někdo další informaci,třeba ohledně operace ap.napište: Jarda [email protected]

Jarda

Oprava imeilu: [email protected] Bez mezery mezi jmény.

Max

Všem, kteří mají problémy s krční páteří, pozor, existuje neurologické onemocnění myasthenia gravis, které se manifestuje, mimo jiné, i problémy s krční páteří. Jakmile u lékaře řeknete, že máte problémy v oblasti krční páteře, hned vás posílají na rehabilitace, což je to nejhorší, mohou udělat neboť při myasthenii jsou rehabilitace to nejhorší, co může být. Myasthenik nesmí mít teplo na krk (magnety), nesmí cvičit. Tato nemoc se vyšetřuje vyšetřením EMG a odběrem krve na protilátky ani Musk a antiAchr, ptehte se neurologů a nenechte se odbýt.

Hanina
3x

Povzbuzení pro všechny trpící ! Vámi popisovanými potíži prošel i člen mé rodiny (motání hlavy, špatně od žaludku, třas, bušení srdce, pískání v uších, bolesti hlavy). Veškerá vyšetření naštěstí negativní. Pomohl až léčitel: zatuhlé svaly a tím stlačení bludného nervu, který dále v návaznosti na ostatní nervy způsoboval toto vše... léčitel pomocí své energie nejdříve zjistil o co jde, prováděl Dornovu metodu, masáže krku, beder i plosek ( i čínské masáže), působil svojí energií. Po prvních dvou hodinách masáže odezněly bolesti v žaludku a třas, po dalším sezení a masáži se výrazně zlepšilo vše ostatní. Nahřívejte si krk infralampou nebo horským sluníčkem několikrát denně, velmi jemně si masírujte krční a trapézové svaly, ale netlačte. Objednejte si šaolinový olej. Vyhledejte raději léčitele. Doktoři toto neumí a raději doporučí antidepresiva. Neberte je. Potlačíte sice cosi v mysli, ale nevyléčíte původ bolestí. Hlavně nic nevzdávejte. My už to snad máme za sebou. Léčitel vám pomůže.

Iva

Vážení čtu tady vaše příspěvky,takže antidepresiva beru už 3roky,vždy jsem měla problémy s krční pæteří,sama jsem masérka,antidepresiva vůbec neberte,pokud nemáte deprese,proboha co je to za lékaře!!!!Jæ dělám už 17letpečovatelkutak není divu,že mám provlém nejen s krční,ale i z bederní páteří,někdy se mi začne v posteli tak točit hlava,že jsem jako byxh měla4pronule..Masáž nepomohla,spíše naopak,bolelí mne oůlka glavy,cvičení pomáhá trochu.Mohe máma vždy večer si dávala ,za krk plínu,smála jsem se hí,ale teď už vím prič.Pomáhá suché teplo, sluníčko,sedbour si ke krvu,bevo ohně,prostě živočišbé teplo,objednejte si nahřívací peřinku,která se nahřívà v mukrovlncecca 5min,dat za krk vlhký hadr, na to igelit a dæt na to peřinku,svaly se uvilní a uleví,ale opět,neřeší ro provlé,po pár těchro procedůràch zkusit masàž.Já sama si ro dělá a ulecí se mi Iva

Jana

Dobrý den,i já mám stejně potíže,už 2roky trpím bolestmi krční páteře,kde se po rentgenu ukázali výrůstky na páteři.Nasledovali každých půl roku rehabilitace,zcela bez efektu.Pridalo se i koupání a bolesti čelisti a blokace hrudní páteře.Hora léků,která zapříčinila reflux jícnu.Az jsem se dostala znovu na rehabilitace,kde mi ale udělali Vojtovu metodu a světe div se,rok o páteří nevím,teď se trochu zhoršila tak se těším,jak si tu Vojtovu zase zopakují.

anonym

Je to nesmysl !!

Nora Benesova

Absolvovala jsem vysetreni i na magneticke rezonanci a mam stale potize s bolesti krcni patere. Nekde jsem tu videla reference na nejake doplnky vigantol a různe vitaminy. Myslim,ze to je na mensi bolesti a posileni,je to tak? Vite nekdo? Lekarka me hrozi i hospitalizaci v nemocnici..

Jana

Zdravím všechny, mám od dětství skoliozu páteře, čím jsem starší, tím je to horší.... několikrát mě odvezla RZS, po vyšetření mi vždy řekli, že se jedná o problém s páteří, stavy na omdlení, třes, bušení srdce, motání hlavy, nevolnost, ztížené dýchání, mravenčení končetin....... tak jak popisují mnozí z vás. Naposled mi lékařka dala kapačku s hořčíkem a analgetikum a do 10 minut mi bylo dobře. Rehabilitace nepomáhá, masáže jak kdy. Nejhorší je, když se člověk bojí jít ven z bytu :( Kamarádka mi poslala čínskou medicínu, dnes si převezmu balíček, po vyzkoušení budu informovat :) jinak na cvičení jsem se dočetla o SM systému, tak jsem se už taky objednala. Pokud mi to pomůže, ráda předám info dále. Všem držím pěsti, ať jste zase co nejdříve bez těchto problémů. J.

Karel

Ahoj Jani, až ti i ta čiňanská medicína nepomůže a jestli už opravdu nechceš řešit problémy s pateří tak pojď k nám do partyje betonovat. Budeš mít tolik práce, že si na ten problém s páteří vzpomeneš možná tak někdy na nějaké rodinné oslavě

Jana

Díky :) když tak se ozvu :)

anonym

Zase je to špatně .

Majda Kalova

Dobrý den, mám dotaz.Trápí mě bolest krční páteře, mám za sebou autonehodu a trpím na bolesti posledních 5 let. Začali se me i odvapnovat kosti,poradite co s tim?

anonym

Dlouhodobě bylinky, správnou stravu.

Markéta

2 roky si mě přehazovali doktoři bez výsledku. Měla jsem bolesti krční páteře a tinitus. Mám za sebou veškerá možná vyšetření a nic. Jediná rada: na tinitus si zvyknete a cvičte, třeba pilates. Potom jsem se dostala k chirurgovi a já jsem po roce bez bolesti. Jediný z doktorů měl zájem s tím něco dělat. Tinitu se nezbavim ale díky bohu, spíš tedy panu doktorovi, konečně mě neomezuje bolest.

Zdena

Markéto, prosím u kterého chirurga jste byla?

Aneta

Prosím o kontakt na daného lékaře. Moc děkuji

anonym

Neni to správná rada !

Dobry den,tak tu čtu ty potíže krčni páteře a mám z toho všeho hruzu.je mi 58let a šla jsem k doktorce ,ze mě boli za krkem,tak mě poslala na rtg,tam mi zjistily 2mm výrustky na 7obratli,tak mi dala rehabilitace,tam jsem ted byla po prvy ale zdalo se mi,ze to je ještš horší.uz mi začalo hučet v uchu kdyz jdu spát,tak sem na to zvědavá,mám z toho nějaké uzkosti,vše si beru do hlavy.ty navaly do hlavy,kolem uší ,do dásní atd to je teda něco.zkoušim cvičit ale moc mi to ještě nejde,tak snad bude nějaký vysledek.

anonym

[email protected] je to špatná dg.

Tamara

Nevíte co na bolesti, nějaký přírodní přípravek anebo mastičku?

anonym

je to málo info.

Madla

Trpím na bolesti zad a hlavy. Poradíte mi nějaké doplňky stravy a vitamíny? Co mi může pomoc.

anonym

v diskusi to nejde psát:-)

renata

motání hlavy od krční páteře můj mail je [email protected] děkuji za pomoc

lussyB

S krční páteří a zády mám hrozné problémy. Snažím se co nejčastěji cvičit a mám super mazání.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce