Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Bechtěrevova choroba v otázkách a odpovědích

Bechtěrevova nemoc nejčastěji postihuje mladé muže mezi 18. a 40. rokem věku. Toto dědičné onemocnění nelze zcela vyléčit ani předem odhadnout jeho vývoj. Odpovědi na základní otázky týkající se Bechtěrevovy choroby včetně novinek v léčbě pro vás zpracovala MUDr. Marie Sedláčková, primářka revmatologického a rehabilitačního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra Pětníková
11x

Dobrý den, mám také Bechtěreva, Našli mi ho ve 4 letech, když jsem začala kulhat na pravou kyčel a díky všem možným vyšetřením mi ho našli. Bohužel se to zhoršilo díky pubertě. Mám srostlou krční páteř i bederní a v celý páteři mám vlastně už jen 6 cm, kde se mi ta páteř ještě hýbe.. Týdně si píchám injekce na tlumení bolesti a aby mi ta páteř dá nesrůstala. Musím cvičit, jezdit do lázní, abych mohla se aspoň trošku hýbat. Je to náročné, ale zvyknete si s touto chorobou žít. Jinak je mi 18 let.

tomáš beck
5x

dobrý den je mi 33let a bechtěreva mi zjistila před 8lety oční lékařka.Mel jsem behem 4let 2krát zánět duhovky L,OKA.Nejčastější bolesti mám v kloubech,šlachách a zanety se vráží i do zad a očí.Již třetím rokem sy píchám každé pondělí injekci do břicha-ENBREL- A MUSÍM ŘÍCT ŽE TOJE O 70procent lepší. PS.CVIČIT,LÉKY.INJEKCE.ALE DÁ SE TO ZVLÁDNOUT

Miroslav Slivka 10.července
2x

Dobrý den je mi 27 let a již více než 3 roky mám různě časté bolesti zad. Někdy jsou tak silné, že se sotva hýbu, jindy se to dá vydržet. Lékaři v místě mého bydliště (Slovensko) mi doporučovali rehabilitace a občas mi aplikovali nějakou injekci, když už jsem to nemohl vydržet. Ale vlastně nikdo z nich nevěděl přesně co mi je. V současné době jsem pracovně v Čechách a posledního půl roku jsem navštěvoval pohotovost stále častěji, protože se mi bolesti stále stupňovaly. Můj současný obvodní lékař mi tvrdil, že mé bolesti souvisí s plotýnkami a mým zaměstnáním. Psal mi od začátku různé léky na tlumení bolesti, které mi však zabírali jen na omezenou dobu a pak se mi bolesti vracely, Okolo vánoc jsem byl konečně poslán na neurologii, kde mi napsali doporučení na magnetickou rezonanci. A dostala má léčba nějaký spád. Byl jsem na několika odběrech krve a koncem minulého měsíce mi diagnostikovali Bechtěreva. Ještě o této nemoci moc nevím, ale snažím se s ní naučit žít. Jsou dny kdy nemohu ani pořádně vstát z postele, ale když se pak rozhýbu tak to celkem jde. Zatím jsem na začátku a snažím se cvičit, brát pravidelně léky a doufám, že se mi aspoň trochu uleví, až začnou pořádně působit. Chtěl bych ještě poděkovat odd. akutní neurologické ambulanci v Kolíně ( v ČR), kde se mě obětavě ujali a snažili se mi v co nejkratší době pomoci.

Jarka

Můj muž má bechtěrev již 40 let ,dá se s tím žít,ale je to náročné,teď je již v plném invalidním důchodu. Je to opravdu dědičné,protože syn to zdědil po otci ve 14. Dnes mu je 39 a taky s touto nemoci bojuje.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Bechtěrevova choroba
Partner rubriky Bechtěrevova choroba

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 93 lidí

Mohlo by vás zajímat

Šilhání u dětí je třeba začít léčit co nejdřív

Šilhání neboli strabismus je oční vada, kdy oči nesledují pozorovaný předmět rovnoběžně, ale jedno nebo střídavě obě oči se stáčí jiným směrem. I když je šilhání kosmetickým problémem a je zpravidla na první pohled vidět, mnohem závažnější je, že následkem této vady může dojít k trvalé ztrátě zrakové ostrosti a dalším očním potížím. Šilhání je proto nutné co nejdříve odstranit.

Vrácení přeplatku na doplatcích za léky

Kupujete léky na předpis, na které musíte doplácet? Pokud utratíte více, než určuje zákonný limit, zdravotní pojišťovny vám peníze pošlou zpátky. Přeplatky za léky vrací zdravotní pojišťovny čtyřikrát do roka. Výplatu si klienti hlídat nemusí, pojišťovny to dělají automaticky. Přesto by si lidé měli zkontrolovat, jestli má pojišťovna k dispozici aktuální údaje, včetně adresy a bankovního účtu.

Lékový záznam: seznam všech léků, které vám lékaři předepisují

Přehledem všech vystavených eReceptů a vydaných léčivých přípravků konkrétnímu pacientovi je tzv. lékový záznam pacienta. Lékový záznam funguje na principu opt – out, tzn. automatického sdílení s lékaři a lékárníky, s cílem chránit zdraví pacienta před poškozením špatnou kombinací léků.

Užívání vitamínu B12

Jak dlouho lze nepřetržitě užívat vitamín B12? Mohu se jím případně předávkovat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce