Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Bechtěrevova choroba v otázkách a odpovědích

Bechtěrevova nemoc nejčastěji postihuje mladé muže mezi 18. a 40. rokem věku. Toto dědičné onemocnění nelze zcela vyléčit ani předem odhadnout jeho vývoj. Odpovědi na základní otázky týkající se Bechtěrevovy choroby včetně novinek v léčbě pro vás zpracovala MUDr. Marie Sedláčková, primářka revmatologického a rehabilitačního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra Pětníková
11x

Dobrý den, mám také Bechtěreva, Našli mi ho ve 4 letech, když jsem začala kulhat na pravou kyčel a díky všem možným vyšetřením mi ho našli. Bohužel se to zhoršilo díky pubertě. Mám srostlou krční páteř i bederní a v celý páteři mám vlastně už jen 6 cm, kde se mi ta páteř ještě hýbe.. Týdně si píchám injekce na tlumení bolesti a aby mi ta páteř dá nesrůstala. Musím cvičit, jezdit do lázní, abych mohla se aspoň trošku hýbat. Je to náročné, ale zvyknete si s touto chorobou žít. Jinak je mi 18 let.

tomáš beck
5x

dobrý den je mi 33let a bechtěreva mi zjistila před 8lety oční lékařka.Mel jsem behem 4let 2krát zánět duhovky L,OKA.Nejčastější bolesti mám v kloubech,šlachách a zanety se vráží i do zad a očí.Již třetím rokem sy píchám každé pondělí injekci do břicha-ENBREL- A MUSÍM ŘÍCT ŽE TOJE O 70procent lepší. PS.CVIČIT,LÉKY.INJEKCE.ALE DÁ SE TO ZVLÁDNOUT

Miroslav Slivka 10.července
2x

Dobrý den je mi 27 let a již více než 3 roky mám různě časté bolesti zad. Někdy jsou tak silné, že se sotva hýbu, jindy se to dá vydržet. Lékaři v místě mého bydliště (Slovensko) mi doporučovali rehabilitace a občas mi aplikovali nějakou injekci, když už jsem to nemohl vydržet. Ale vlastně nikdo z nich nevěděl přesně co mi je. V současné době jsem pracovně v Čechách a posledního půl roku jsem navštěvoval pohotovost stále častěji, protože se mi bolesti stále stupňovaly. Můj současný obvodní lékař mi tvrdil, že mé bolesti souvisí s plotýnkami a mým zaměstnáním. Psal mi od začátku různé léky na tlumení bolesti, které mi však zabírali jen na omezenou dobu a pak se mi bolesti vracely, Okolo vánoc jsem byl konečně poslán na neurologii, kde mi napsali doporučení na magnetickou rezonanci. A dostala má léčba nějaký spád. Byl jsem na několika odběrech krve a koncem minulého měsíce mi diagnostikovali Bechtěreva. Ještě o této nemoci moc nevím, ale snažím se s ní naučit žít. Jsou dny kdy nemohu ani pořádně vstát z postele, ale když se pak rozhýbu tak to celkem jde. Zatím jsem na začátku a snažím se cvičit, brát pravidelně léky a doufám, že se mi aspoň trochu uleví, až začnou pořádně působit. Chtěl bych ještě poděkovat odd. akutní neurologické ambulanci v Kolíně ( v ČR), kde se mě obětavě ujali a snažili se mi v co nejkratší době pomoci.

Jarka

Můj muž má bechtěrev již 40 let ,dá se s tím žít,ale je to náročné,teď je již v plném invalidním důchodu. Je to opravdu dědičné,protože syn to zdědil po otci ve 14. Dnes mu je 39 a taky s touto nemoci bojuje.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Bechtěrevova choroba
Partner rubriky Bechtěrevova choroba

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Praktičtí lékaři mohou nově předepisovat další tisícovku léků

Dříve museli pacienti s chronickým onemocněním žádat o recept svého specialistu. To se nyní mění. U některých diagnóz mohou tyto léky v ČR od 1. července předepisovat i praktičtí lékaři. Jedná se třeba o léky na astma, cukrovku nebo třeba kardiovaskulární nemoci.

Jak ošetřit puchýře?

Dobrý den. Jak ošetřit puchýř v případě vzniku?

Infekce močových cest: Jak je poznat a léčit

Zánět močových cest je typickou letní infekcí, která též postihuje zejména ženy. Mezi její příznaky patří především bolest v podbřišku, časté nutkání k močení či bolest při močení, někdy se v moči může objevit i malé množství krve. Způsobují ho bakterie, které se dostávají z vnějšího okolí až do močového měchýře, kde se usazují a množí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce