Bechtěrevova choroba v otázkách a odpovědích

Bechtěrevova nemoc nejčastěji postihuje mladé muže mezi 18. a 40. rokem věku. Toto dědičné onemocnění nelze zcela vyléčit ani předem odhadnout jeho vývoj. Odpovědi na základní otázky týkající se Bechtěrevovy choroby včetně novinek v léčbě pro vás zpracovala MUDr. Marie Sedláčková, primářka revmatologického a rehabilitačního oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra Pětníková
11x

Dobrý den, mám také Bechtěreva, Našli mi ho ve 4 letech, když jsem začala kulhat na pravou kyčel a díky všem možným vyšetřením mi ho našli. Bohužel se to zhoršilo díky pubertě. Mám srostlou krční páteř i bederní a v celý páteři mám vlastně už jen 6 cm, kde se mi ta páteř ještě hýbe.. Týdně si píchám injekce na tlumení bolesti a aby mi ta páteř dá nesrůstala. Musím cvičit, jezdit do lázní, abych mohla se aspoň trošku hýbat. Je to náročné, ale zvyknete si s touto chorobou žít. Jinak je mi 18 let.

tomáš beck
5x

dobrý den je mi 33let a bechtěreva mi zjistila před 8lety oční lékařka.Mel jsem behem 4let 2krát zánět duhovky L,OKA.Nejčastější bolesti mám v kloubech,šlachách a zanety se vráží i do zad a očí.Již třetím rokem sy píchám každé pondělí injekci do břicha-ENBREL- A MUSÍM ŘÍCT ŽE TOJE O 70procent lepší. PS.CVIČIT,LÉKY.INJEKCE.ALE DÁ SE TO ZVLÁDNOUT

Miroslav Slivka 10.července
2x

Dobrý den je mi 27 let a již více než 3 roky mám různě časté bolesti zad. Někdy jsou tak silné, že se sotva hýbu, jindy se to dá vydržet. Lékaři v místě mého bydliště (Slovensko) mi doporučovali rehabilitace a občas mi aplikovali nějakou injekci, když už jsem to nemohl vydržet. Ale vlastně nikdo z nich nevěděl přesně co mi je. V současné době jsem pracovně v Čechách a posledního půl roku jsem navštěvoval pohotovost stále častěji, protože se mi bolesti stále stupňovaly. Můj současný obvodní lékař mi tvrdil, že mé bolesti souvisí s plotýnkami a mým zaměstnáním. Psal mi od začátku různé léky na tlumení bolesti, které mi však zabírali jen na omezenou dobu a pak se mi bolesti vracely, Okolo vánoc jsem byl konečně poslán na neurologii, kde mi napsali doporučení na magnetickou rezonanci. A dostala má léčba nějaký spád. Byl jsem na několika odběrech krve a koncem minulého měsíce mi diagnostikovali Bechtěreva. Ještě o této nemoci moc nevím, ale snažím se s ní naučit žít. Jsou dny kdy nemohu ani pořádně vstát z postele, ale když se pak rozhýbu tak to celkem jde. Zatím jsem na začátku a snažím se cvičit, brát pravidelně léky a doufám, že se mi aspoň trochu uleví, až začnou pořádně působit. Chtěl bych ještě poděkovat odd. akutní neurologické ambulanci v Kolíně ( v ČR), kde se mě obětavě ujali a snažili se mi v co nejkratší době pomoci.

Jarka

Můj muž má bechtěrev již 40 let ,dá se s tím žít,ale je to náročné,teď je již v plném invalidním důchodu. Je to opravdu dědičné,protože syn to zdědil po otci ve 14. Dnes mu je 39 a taky s touto nemoci bojuje.

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se nákazy koronavirem?

64%
36%
Zatím hlasovalo 334 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus: Mytí rukou je důležitá součást prevence

Správné mytí rukou je jednou ze základních prevencí před šířením nákazy, včetně viru chřipky nebo COVID-19. Většina lidí si však myje ruce špatně.

Zelený a šedý zákal, jaký je mezi nimi rozdíl?

Kromě toho, že obě onemocnění postihují oko, nic jiného společného nemají. Mezi šedým a zeleným zákalem je velký rozdíl, a nejen v tom, že každá z chorob postihuje jinou část oka.

Jak podpořit imunitu? Správná strava, klid, ale i homeopatika

Podpora imunity je v této době, kdy nás viry ohrožují ze všech stran důležitější než kdy jindy. Co tedy udělat pro posílení naší imunity a organismu? Zjednodušeně řečeno: platí to, co vždy. Hodně vitamínů, spánek, odpočinek. Pomoci mohou také některé minerály a homeopatika.

Je ibuprofen při infekci COVID-19 nebezpečný?

Mezi laickou i odbornou veřejností se množí dotazy o údajné nebezpečnosti používání ibuprofenu při infekci koronavirem. Je nutné se tohoto léku opravdu obávat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.