Chci se rozejít s manželem, který má lupénku

„Byli jsme studentská láska, která přešla ve skvělé manželství. Teď nás rozdělila Karlova lupénka, kterou jsem s ním byla na začátku připravena zvládnout,“ vypráví Eva. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
aventis

nejen lupénka, ale také jiné kožní nemoci jsou velmi obtěžující a jejich léčení je dlouhá a svízelná cesta...

Abdul

Zkoušeli jste konopnou mast? Někdy zabere i tam, kde jiné selžou. A vzhledem k okolnostem to za zkoušku určitě stojí.

Afrodita

Zkusili jste jet k moři? Mořská voda a sluníčko, to mi vždycky na kožní problémy zabralo.

Esselte

Zajímavý hypotetický příběh, poněkud černobílý, některé části dosti nepravděpodobné. Co se týká depresí, je jednodušší říct, že k nim mají psoriatici sklon, než připustit, že se na nich významnou měrou podílejí kortikoidy, které jsou i dle vyjádření odborníků na tomto webu jedním z pilířů standardní léčby. Co se týká dotyčného páru, paní Eva by nejlépe udělala, kdyby manžela zbytečně nestresovala, ať už jakýmikoliv požadavky (společné ošetřování kůže), i jen myšlenkami na rozvod apod. Skutečnou pomocí by pro něj bylo vaření vhodné stravy tak, aby mohl zcela vynechat pečivo, uzeniny, většinu mléčných výrobků, a všechny průmyslově zpracované potraviny s aditivy. Jeho stav by se pak s největší pravděpodobností výrazně zlepšil, aniž by musel vyhledávat stále další a další masti, které ve finále způsobí víc škody než užitku. Dále by mu mohla být nápomocná v tom, aby se mohl co nejméně vystavovat chemikáliím různého druhu, běžnými sprchovými gely a mýdlem počínaje, po kosmetiku (sádlo a některé rostlinné oleje jsou vhodnější), praní v nedráždivých pracích prostředcích případně i bez aviváže. A poznámka nakonec - záměrné vystavování těžce zkoušené psoriatické kůže slunečnímu záření je z dlouhodobého hlediska škodlivé a kontraproduktivní. Přijít na tento fakt po deseti či patnácti letech je bohužel trošku pozdě. Lupénka NENÍ onemocněním kůže a z toho by se mělo vycházet.

Eva Tramp

Dobrý den Evo, Váš muž má lupenku ve stádiu, kdy žádné masičky nepomůžou. Lupenka je autoimunitní onemocnění. MUSÍ dostat Imunosupresi, aby léčba měla v tak velkém rozsahu s bolestmi kloubů smysl. Co nejdříve navštivte s ním či bez něj jeho odborného lékaře, obvoďák Imunosupresi nepředepisuje, to musí rozhodnout kožní lékař. Kdysi jsem měla v práci kolegu, který měl stejný rozsah lupenky jako Váš partner, nasadili mu Consupren (cytostatikum), lupenka ustoupila a všechna ložiska se mu zahojila. Po několika měsících lék sám vysadil a byl na tom opět špatně jak fyzicky, tak psychicky, znovu začal brát Consupren a měl fajn partnerský život se vším všudy. V takovém to rozsahu by měl mít nárok i na invalidní důchod. Pokuste se o tom všem promluvit s manželem i jeho kožním lékařem. Váš článek jsem přečetla zcela náhodně. Jsem zdravotník, bohužel sama mám velmi těžké onemocnění SLE, které mi postihuje kůži, svaly, klouby, nervovou soustavu a nyní i srdíčko, beru cytostatika, kortikoidy, antimalarika, léky na srdce a další (30 tbl./den) již skoro 7 let, bez léků bych tu už několik let nebyla. Pokud budete chtít, tak mi můžete dát o sobě zprávu jak jste dopadli na email eva.tramp@seznam.cz . Držím Vám pěsti, jinak manžel se asi "štítí" sám sebe, proto nevyhledává s Vámi intimní kontakt, po těch cytostatikách by se kůže zahojila a přestala by bolest kloubů, může se jednat o artritidu koubů od lupenky, což předpokládám, potřebuje kvalitní léčbu proti bolesti. Opatrujte se a určitě zahajte radikální léčbu, nikoliv rozvod, po léčbě uvidíte co dál :-) Eva

Alena

Založení článku, diskuze - a na to reklama s předražený zbožím - pro prospěch aktérů- na to se jeste hraje?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?

Zatím hlasovalo 105 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Bolest zad - pohybové metody, které prospějí tělu i duši

S bolestí zad se během svého života potýká až 80 % lidí. A není divu. Celý den prosedíme u počítače, do práce a z práce jezdíme autem, v tašce nebo kabelce přes rameno taháme notebook i rodinné nákupy – a záda a páteř dostávají každým dnem zabrat čím dál víc. Účinnou úlevu může přinést pravidelné cvičení, které svaly podél páteře protáhne, zpevní, a zádům tak znatelně uleví.

Diabetická neuropatie - nejčastější komplikace diabetu

Diabetická neuropatie je postižení nervů, jejíž příčinou je cukrovka čili onemocnění nazývané diabetes mellitus. Vzniká při dlouhodobě nedostatečně léčeném diabetu. Pomoci může dobře zvolená včasná léčba, avšak až polovina pacientů s neuropatií zůstává bez symptomů. Ti jsou paradoxně nejvíce ohroženi syndromem diabetické nohy, která vede k amputacím a zvyšuje riziko smrti, protože postihuje i nervový systém, řídící funkci srdce.

Jak je to s nárokem diabetiků na glukometr a diagnostické proužky?

Člověk s diabetem by měl mít pod kontrolou svoji glykémii, hladinu cukru v krvi. Ke sledování glykémie v domácích podmínkách jsou důležitým pomocníkem glukometry. Má každý diabetik nárok na glukometr a diagnostické proužky?

Ganglion - vada na kráse, která může způsobovat bolest

Ganglion je hmatné zduření, které se vyskytuje na zápěstí, v dlani nebo na prstech ruky, může se vyskytovat i na dolních končetinách. Zpravidla nezpůsobuje žádné potíže, může však být bolestivý, hlavně při jeho prvním výskytu, při pohybu nebo při větší pracovní zátěži. Některým pacientům vadí kosmeticky.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.