Chci se rozejít s manželem, který má lupénku

„Byli jsme studentská láska, která přešla ve skvělé manželství. Teď nás rozdělila Karlova lupénka, kterou jsem s ním byla na začátku připravena zvládnout,“ vypráví Eva. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
aventis

nejen lupénka, ale také jiné kožní nemoci jsou velmi obtěžující a jejich léčení je dlouhá a svízelná cesta...

Abdul

Zkoušeli jste konopnou mast? Někdy zabere i tam, kde jiné selžou. A vzhledem k okolnostem to za zkoušku určitě stojí.

Afrodita

Zkusili jste jet k moři? Mořská voda a sluníčko, to mi vždycky na kožní problémy zabralo.

Esselte

Zajímavý hypotetický příběh, poněkud černobílý, některé části dosti nepravděpodobné. Co se týká depresí, je jednodušší říct, že k nim mají psoriatici sklon, než připustit, že se na nich významnou měrou podílejí kortikoidy, které jsou i dle vyjádření odborníků na tomto webu jedním z pilířů standardní léčby. Co se týká dotyčného páru, paní Eva by nejlépe udělala, kdyby manžela zbytečně nestresovala, ať už jakýmikoliv požadavky (společné ošetřování kůže), i jen myšlenkami na rozvod apod. Skutečnou pomocí by pro něj bylo vaření vhodné stravy tak, aby mohl zcela vynechat pečivo, uzeniny, většinu mléčných výrobků, a všechny průmyslově zpracované potraviny s aditivy. Jeho stav by se pak s největší pravděpodobností výrazně zlepšil, aniž by musel vyhledávat stále další a další masti, které ve finále způsobí víc škody než užitku. Dále by mu mohla být nápomocná v tom, aby se mohl co nejméně vystavovat chemikáliím různého druhu, běžnými sprchovými gely a mýdlem počínaje, po kosmetiku (sádlo a některé rostlinné oleje jsou vhodnější), praní v nedráždivých pracích prostředcích případně i bez aviváže. A poznámka nakonec - záměrné vystavování těžce zkoušené psoriatické kůže slunečnímu záření je z dlouhodobého hlediska škodlivé a kontraproduktivní. Přijít na tento fakt po deseti či patnácti letech je bohužel trošku pozdě. Lupénka NENÍ onemocněním kůže a z toho by se mělo vycházet.

Eva Tramp

Dobrý den Evo, Váš muž má lupenku ve stádiu, kdy žádné masičky nepomůžou. Lupenka je autoimunitní onemocnění. MUSÍ dostat Imunosupresi, aby léčba měla v tak velkém rozsahu s bolestmi kloubů smysl. Co nejdříve navštivte s ním či bez něj jeho odborného lékaře, obvoďák Imunosupresi nepředepisuje, to musí rozhodnout kožní lékař. Kdysi jsem měla v práci kolegu, který měl stejný rozsah lupenky jako Váš partner, nasadili mu Consupren (cytostatikum), lupenka ustoupila a všechna ložiska se mu zahojila. Po několika měsících lék sám vysadil a byl na tom opět špatně jak fyzicky, tak psychicky, znovu začal brát Consupren a měl fajn partnerský život se vším všudy. V takovém to rozsahu by měl mít nárok i na invalidní důchod. Pokuste se o tom všem promluvit s manželem i jeho kožním lékařem. Váš článek jsem přečetla zcela náhodně. Jsem zdravotník, bohužel sama mám velmi těžké onemocnění SLE, které mi postihuje kůži, svaly, klouby, nervovou soustavu a nyní i srdíčko, beru cytostatika, kortikoidy, antimalarika, léky na srdce a další (30 tbl./den) již skoro 7 let, bez léků bych tu už několik let nebyla. Pokud budete chtít, tak mi můžete dát o sobě zprávu jak jste dopadli na email eva.tramp@seznam.cz . Držím Vám pěsti, jinak manžel se asi "štítí" sám sebe, proto nevyhledává s Vámi intimní kontakt, po těch cytostatikách by se kůže zahojila a přestala by bolest kloubů, může se jednat o artritidu koubů od lupenky, což předpokládám, potřebuje kvalitní léčbu proti bolesti. Opatrujte se a určitě zahajte radikální léčbu, nikoliv rozvod, po léčbě uvidíte co dál :-) Eva

Alena

Založení článku, diskuze - a na to reklama s předražený zbožím - pro prospěch aktérů- na to se jeste hraje?

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
52%
Zatím hlasovalo 368 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Akutní zdravotní problémy našich dětí. Co zvládneme sami a kdy vyhledat pomoc lékaře?

Pokud jste rodiči, pak jste pravděpodobně někdy zápasili s otázkou, když vaše dítě onemocnělo, zda zavolat doktora nebo počkat. U dítěte mladšího 2 let, které nedovede popsat své pocity, je často obtížné nalézt příčinu problému. Kromě toho, nemoci u malých dětí mají tendenci se vyvíjet mnohem rychleji než u dětí starších a u dospělých. Je proto nejlepší kontaktovat lékaře, když se kojenec nebo batole necítí dobře bez zjevné příčiny.

Tenisový loket. Jak jej léčit?

S tzv. „tenisovým loktem“ má zkušenost řada z vás. Tenisový loket získal své označení zřejmě pro zvýšený výskyt u sportovců věnujících se tenisu. Dnes je však toto označení nepřesné. Postihuje totiž pacienty na základě přetěžování při velmi různém spektru činností, často nárazově prováděných.

Užíváte často léky? Pozor na ledviny!

Užívání léků nezatěžuje jen trávicí trakt, ale často také ledviny. Mnoho léčiv je totiž z těla vyloučeno právě prostřednictvím ledvin, i když k této očistné funkci organismu významně přispívají také játra. Pokud není lék užíván podle pokynů ošetřujícího lékaře, můžete si způsobit poškození ledvin.

Homeopatie na malé i větší bolístky

O nejrůznější poranění není v běžném životě nouze. K rychlému a spolehlivému zhojení může pomoci i homeopatie – účinně, přitom šetrně. Můžeme ji použít již v rámci první pomoci, ale i ke zdárnému zhojení mnoha typů úrazů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.