Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Co patří do lékárničky na dovolenou?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Betule22
1x

Jezdíme s kamarády spíš na aktivnější dovolené,takže podle toho taky lékárnička vypadá. Nejčastěji jsou to náplasti a různé stahovací obvazy a taky masti na bolest. Vždycky ještě beru ibalgin, něco na spálení - když panthenol dojde, tak dobře poslouží i bílý jogurt :) Jelikož jsou některé dovolené fyzicky náročnější a často je teplo, vozím i rehydratační roztoky na doplnění nezbytných minerálů. Dobře poslouží i při úžehu, úpalu a nebo průjmu. Na průjem jsem dřív užívala endiaron a nebo smectu,ale víc se mi osvědčily probiotika - navíc dobře působí na imunitu a zažívací potíže. K tomu ještě oční kapky, místo spreje do nosu vincentku a jelikož užívám antikoncepci, tak ještě tu.A pro jistotu mastičku na mykózu a vaginální kapsle. A taky v poslední době trpím na záněty močového měchýře, tak ještě beru brusinky

Janča

Já na dovolenou v lékárničce vozím v podstatě jen to nejnutnější, náplasti a obvazy tam samozřejmě nechybí, nějaký ibalgin a paralen, něco na bolení v krku, urologický čaj a léky na zánět močáku (mimochodem, teď jsem kupovala do zásoby biopron forte, protože ho vždycky začínám dávat preventivně celé rodině zhruba týden před odjezdem na dovolenou, abychom se vyhnuli střevním potížím, a jako dárek k tomu byl právě ten uroval na močák-jen takový tip :) ), panthenol, roztoky s sebou taky vozíme, hlavně kvůli dětem no a pak ty zmiňovaná probiotika. Jinak už asi nic.

lenka

Moje lékárnička se prakticky moc nemění. Jen před odjezdem kontroluju expiraci léků a maximálně dokupuju to,co chybí. Což bývá prakticky všechno, protože po příjezdu ty léky využívám doma,aby za ten rok neprošly. Takže lékárnička obsahuje paralen,ibalgin,fenistil,panthenol, obvazy, náplasti, pinzetu, dezinfekci, probiotika na průjem, rehydratační roztok (na úpal,úžeh, nebo i při zvracení), kinedryl, prášky na alergii a to je asi vše. Nesmím zapomenout na antikoncepci.

Jana U.

Naše rodinná lékárnička se narozením dcerky trošku rozšířila - k běžným lékům pro dospělé tak přibyly dětské čípky (Panadol a Nurofen), kapky do nosu Libenar a digitální teploměr Thermoval duo scan.

Irena

Dobrý den, děkuji za hezký článek, protože odjíždím za týden na dovolenou a už začínám pomalu balit a tak přemýšlím co vševhno sebou vzít. Vezmu všechnyléky co máme doma takové ty základní a beru už teď biopron forte na zažívání, protože mám citlivý žaludek a jinak teploměr bereme taky ale jen obyčejný digitální za 90 korun, prptože tak drahý teploměr mi příjde zbytečný , má to stejnou funkci. no maximálně u dětí které neudrží teploněr tak ro může býr dobré.

Hanča

My jsme doposud jezdili na dovolené jen s manželem, a tak to byly také spíše aktivnější dovolené, takže lékárnička obsahovala hlavně dezinfekce, náplasti a obvazy (hlavně kvůli mně, jsem střevo :D ), ale letos letíme poprvé k moři i s dcerkou, takže to bude spíš válení a hlavně s malým dítětem, a tak tomu musíme lékárničku přizpůsobit. Projíždím už několikátý článek a pokaždé si na ten seznam doplním něco, co jinde nebylo, takže už toho je docela dost, ale věřím, že jak se říká, když je člověk připravený, málokdy se něco stane :D každopádně se přikláním k názoru nepodcenit i přípravu těla před dovolenou, využívala jsem to i dříve, když jsme jeli někam za hranice, že vždycky předem si nasadím ty probiotika biopron forte, který jsou přímo na cestovatelské průjmy, protože moje tělo obecně špatně snáší cizí stravu a vždycky jsem mívala průjem, takže letos to nebude jinak, i když neletíme do žádné exotické destinace, člověk nikdy neví, co se může stát a řeším to i u malé, jestli nejsou potřeba nějaká speciální probiotika, normálně dostává každý den probiotické kapky, protože s trávením má kočička pořád ještě trochu problém, ale nevím, jestli taky nejsou nějaké spešl na ty průjmy, nicméně to budu stejně řešit s dětskou doktorkou, tak se jí na to asi zeptám.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce