Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Co patří do lékárničky na dovolenou?

( Renata Vyšínová | přečteno: 18592x )

shutterstock.com

Chystáte se balit na dovolenou? Pak byste měli v kufru mít i lékárničku s pár nezbytnostmi, které oceníte, až budete potřebovat ošetřit drobné poranění, spálení od sluníčka, nebo akutní bolest. "Svým pacientů vždy radím, aby si na dovolenou vzali alespoň základní "balíček" léků pro případ nouze. Připomínám nejen léky, které berou pravidelně a jejichž vynechání by mohlo znamenat vážné zdravotní problémy, ale doporučuji také analgetika na akutní bolest, přípravky na zmírnění střevních obtíží, na ošetření spálené pokožky, ale také léky na snížení horečky," radí MUDr. Eva Charvátová, praktická lékařka z Prahy. „Drobné rány, škrábance nebo odřeniny většinou doprovází především ty aktivní dovolené. Proto se budou hodit obvazy, vata i náplasti. Přibalte také Ibalgin Rapid na akutní bolest, Endiaron proti průjmu, Celaskon a Paralen. Pro úplnou výbavu také Calcium Panthotenicum na popáleniny od sluníčka a B-komplex pro doplnění vitamínu B," navrhuje lékařka.

Pokud by se vám hodily některé rady, jak se chovat v případě nehod, otrav, úrazů, pak se podívejte i za odpovědi MUDr. Šeblové při chatu, který proběhl 9. června.

Lékárničku na cesty můžete vyhrát na www.ordinace.cz!

Co vozíte s sebou na cesty vy? Napište nám!

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Betule22
1x

Jezdíme s kamarády spíš na aktivnější dovolené,takže podle toho taky lékárnička vypadá. Nejčastěji jsou to náplasti a různé stahovací obvazy a taky masti na bolest. Vždycky ještě beru ibalgin, něco na spálení - když panthenol dojde, tak dobře poslouží i bílý jogurt :) Jelikož jsou některé dovolené fyzicky náročnější a často je teplo, vozím i rehydratační roztoky na doplnění nezbytných minerálů. Dobře poslouží i při úžehu, úpalu a nebo průjmu. Na průjem jsem dřív užívala endiaron a nebo smectu,ale víc se mi osvědčily probiotika - navíc dobře působí na imunitu a zažívací potíže. K tomu ještě oční kapky, místo spreje do nosu vincentku a jelikož užívám antikoncepci, tak ještě tu.A pro jistotu mastičku na mykózu a vaginální kapsle. A taky v poslední době trpím na záněty močového měchýře, tak ještě beru brusinky

Janča

Já na dovolenou v lékárničce vozím v podstatě jen to nejnutnější, náplasti a obvazy tam samozřejmě nechybí, nějaký ibalgin a paralen, něco na bolení v krku, urologický čaj a léky na zánět močáku (mimochodem, teď jsem kupovala do zásoby biopron forte, protože ho vždycky začínám dávat preventivně celé rodině zhruba týden před odjezdem na dovolenou, abychom se vyhnuli střevním potížím, a jako dárek k tomu byl právě ten uroval na močák-jen takový tip :) ), panthenol, roztoky s sebou taky vozíme, hlavně kvůli dětem no a pak ty zmiňovaná probiotika. Jinak už asi nic.

lenka

Moje lékárnička se prakticky moc nemění. Jen před odjezdem kontroluju expiraci léků a maximálně dokupuju to,co chybí. Což bývá prakticky všechno, protože po příjezdu ty léky využívám doma,aby za ten rok neprošly. Takže lékárnička obsahuje paralen,ibalgin,fenistil,panthenol, obvazy, náplasti, pinzetu, dezinfekci, probiotika na průjem, rehydratační roztok (na úpal,úžeh, nebo i při zvracení), kinedryl, prášky na alergii a to je asi vše. Nesmím zapomenout na antikoncepci.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 6. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Šok

Společnými projevy všech forem šoku je porucha vědomí, především neklid, úzkost, apatie, somnolence až koma.

Popáleniny

Popáleniny mohou být velmi závažným poraněním, proto byste se měli naučit je správně ošetřit.

Boj o přežití aneb několik slov úvodem

Zatímco zvířata přicházejí v průměru až o 80 % svého potomstva, člověku se naopak podaří vychovat 70-80 % svých dětí.

První pomoc - defibrilace

Při podezření na zástavu oběhu krve (náhlé bezvědomí, zástava dechu, nehmatné pulzace na tepnách krku) je nutno ihned zahájit resuscitaci stlačováním hrudníku a dýcháním z úst do úst.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce