Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Lékařské fórum: Chřipka patří do postele, nestačí jen zahnat bolest

Kdo si myslí, že chřipka je běžné, nezáludné onemocnění, které nepotřebuje vyležet, dělá tu největší chybu. Odborníci v našem lékařském fóru se shodli, že právě na ni mohou pacienti nejvíc doplatit. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Luca

Kromě ležení v posteli mám vyzkoušené pití zázvorového čaje a k tomu echinaceu v podobě kapkek s ženšenem a hlívou,díky tomuhle složení je účinost opravdu rychlá, postavím se na nohy za pár dní ani nevím že jsem chřipku měla :-)

Alča

Kde jsem přišla a byl někdo nachlazený, měl chřipku, do rána jsem ji měla taky. Byla jsem náchylná na všechny nemoci. Kamarádka mi doporučila užívat hlívu s bylinkami, že ji to hodně pomáhá.. Tak jsem zkusila a je to pro mě jak zázrak, moje imunita je! Myslela jsem, že žádnou nemám, moc děkuji za tak skvělý výrobek 

Tereza

A nemáte nějaký tip, jak se chřipce úplně vyhnout?

Šárka

Tak existuje spousta možností, jak se jí vyhnout. Jíst ovoce, brát nějaká homeopatika, doplňky stravy apod.

Tereza

A vy nemáte něco ozkoušené?

Šárka

No kdysi jsem brala centrum a teď používám Senzycol. Já totiž nejsem úplně zastáncem nějakých experimentů. Já raději sázím na tutovky.

Tereza

Senzycol jsem na internetu taky našla. Zdál se být celkem v klidu. Jakou s ním máte zkušenost?

Šárka

Sedl mi, posílil imunitu (už jsem prokazatelně nebyla nemocná) a taky se mi po něm zlepšila kvalita vlasů.

Tereza

A za jak dlouho jste na sobě začala pociťovat první náznaky toho, že by to mohlo fungovat? já totiž nemám moc dobrou zkušenost s takovými doplňky stravy, takže nechci zbytečně experimentovat a vyhazovat peníze.

Šárka

Asi za tři týdny. Ale neříkám, že je to tak u každého... Ale zase to můžete brát klidně i několik let v kuse, takže to je velká výhoda. U některých doplňků stravy se totiž dlouhodobější používaní třeba ani nedoporučuje.

Valerie

Už nějakou dobu pozoruju tady tu vaši debatu. I když přehlédnu fakt, že to vypadá všechno reklamní příspěvky, tak bych se vás chtěla zeptat, zda senzycol mohou i děti nebo je to jen výhradně pro dospělé?

Šárka

Tak to nevím. To jsem nikdy nezkoušela. Podle toho, co ale píšou na internetu, tak asi ne.

Valerie

No asi nebude, protože to píšou i na stránkách. Jen jsem se chtěla zeptat. Myslím si totiž taky, že je lepší se chřipce raději dopředu vyhnout, než pak se s ní dlouho trápit.

Tereza

Taky souhlasím. Určitě je lepší myslet každý den na nějaký prášek, než se pak třeba i dva týdny potit v posteli. A jak dlouho se to musí brát, abych byla skutečně chráněná proti nachlazení, nevíte?

Lubka

A snese se pak senzycol s antibiotiky, kdybych nešťastnou náhodou přece jen onemocněla?

Šárka

No podle mě, aby to mělo skutečně nějaký dopad, tak by se to mělo brát minimálně 2 nejlépe 3 týdny.

Tereza

A když už náhodou onemocním, tak už je mi potom ten senzycol asi na nic, že?!

Šárka

No je i není. Už jsi nemocná, takže tomu, čemu jsi se celou dobu vyhýbala už nastalo. Na druhou stranu ale můžeš o dost zrychlit průběh nemoci a urychlit si vyléčení.

Tereza

Takže říkáte, že se to dá teda brát dohromady třeba s nějakýma lékama nebo antibiotikama??? :-)

Šárka

Určitě! =) Sama za sebe mám takovou vychytávku na nachlazení, co je teď všude - horký čaj s citrónem, hodně teplé oblečení, neustále umývat ruce, brát senzycol a nakonec taky dýchat eucalyptus. To pomůže, i kdybyste nechtěla :-D

Helena

Já změnu pocítila po měsíci, ikdyž když nad tím tak přemýšlím, tak jsem neměla ani menstruační bolesti po týdnu..ale jestli to bylo tím..to nevím..ale asi jo..

Maruška

Taky beru senzycol. Já jsem s ním hodně spokojená ale hlavně proto, že se mi díky tomu i rychleji léčí třeba různé ránky apod.

Pipina

A nevíte, co bych měla dát mé malé? Má teprve tři ročky, takže ten senzycol si myslím, že pro ni nebude... :-/ Našla jsem na internetu imunilky. Co na to říkáte?

Lucie

Dobrý den, mám taky doma tříletou holčičku a imunilky už papáme. Malé to chutná a já alespoň vím, že má nějaké vitamínky. :-)

Laura

A můžou imunilky jíst i větší děti?

Petr

I já patřím do klubu senzycoláků :-D

Patrik

A může senzycol i moje těhotná polovička? Brzo totiž bude mít narozeniny a chtěl bych jí něco koupit pro posílení imunity a celkově těla teď v těhotenství...

Maruška

Bohužel, Vaší přítelkyni bych ho raději nekupovala. Je na něm totiž uvedeno, že jej nesmí užívat právě těhotné a kojící ženy.

Patrik

Aha, takže by to nemohla ani po porodu, že?! Hmmm... Tak to budu muset najít asi něco jiného...

Maruška

Tak jako nemusíte hledat nic jiného, ale raději se dopředu informujte u přítelčiného gynekologa. Ten vám určitě řekne, zda je to rozumný nápad nebo ne a ani o tom vaše přítelkyně nemusí vědět. Případně vám samozřejmě poradí něco jiného než senzycol, co byste ji mohl koupit. :-)

Patrik

To je super nápad. Já se tedy nejdříve raději optám (za to nic nedám) a až pak případně budu jančit, že přítelkyni nemůžu koupit senzycol. :-D

Patrik

Tak poslušně hlásím, že jsem hned včera kolem poledne volal přítelčiné gynekoložce a bylo mi řečeno, že jí to klidně mám koupit, že to není žádný problém, ale pokud by jí z toho bylo blbě, tak to má hned vysadit. Tak pro jistotu jí k tomu ještě něco přikoupím a bude mít krásný dárek! :-)

Martin

Jsem trochu zmatený "Santa"... :-D nikdy nevím, co komu dát. Myslíte, že je ten senzycol vhodný dárek třeba pro 80letou babičku?

Bedřich

A jak dlouho ho už berete? Zajímalo by mě totiž za jak dlouho to začne působit?

Petr

Beru ho už rok v kuse. Před tím jsem ho bral vždy jen čas od času ve chvílích chřipkových epidemií. Jako popravdě na sobě nejspíš žádnou změnu nepocítíte (pokud už teda nejste teď hodně nemocný) Spíše až ve chvíli, kdy jsou všichni okolo nemocní, vy najednou budete zdravý. To je celé. :-D

Helena

Jo no :D to máte recht, senzycol je suprovoje :-)

Petra

A co dát dětem? Četla jsem totiž na internetu, že ten senzycol je jen pro dospělé. Našla jsem pak odkazy na imunilky. Funguje to?

Helena

Já bych určitě koupila imunilky. senzycol dětem rozhodně nedávejte!!! Imunilky jsou ale fajn. Vnučka je taky jednu dobu brala a chutnaly jí.

Hanka

No dobře že to píšete, moje známá mi říkala, že senzycol klidne i pro děti. Jsem si říkala, že to je nějaká blbost!

Lentilka

Tak dětem bych to určitě nedávala! :-/ Nikdy nevíte, co jim to může způsobit se zažíváním, které ještě mají hodně náchylné na kde co... Já dávám pravidelně imunilky a není problém.

Imunilinka

Též jen imunilky. Teď je dáváme i prarodičům, kteří už nemají zuby a pilulky brát žádné další nechtějí... A kupodivu jsou taky maximálně spokojeni. :-D

Lentilka

Tak to jsem ještě nikdy neslyšela, že by se starým lidem dávaly imunilky... :-D To je bomba - alespoň budou staříci žít do sta let! :-)

Imunilinka

Tak to doufám, že budou žít ještě déle :-D Ne, sradna. Tak oni to jí, protože tabletek mají až nad hlavu a nejde jim to moc polykat a tady to jim i chutná, tak nebrblají, když to musí jíst. :-D

Lentilka

Jo jasně. Já to chápu. To samé mám doma v bledě modrém, takže v pohodě. Jen mě to trochu pobavilo, protože u nás je to spíše výsost mojí mamky, která ještě není v důchodovém věku. A jinak jim to zabírá, jo?

Jůlie Moore

A můžu ty imunilky jíst i já, nebo je to jen pro staré lidi?

Lentilka

No ono to jsou vlastně bonbóny pro děti, kterým mají posílit imunitu, ale my to dáváme staříkům proto, že nechtějí polykat velké prášky.

Jůlie Moore

J o takhle. Tak to už potom chápu. Já jsem totiž nikde na internetu nenašla, že je to pro staré lidi a proto jsem byla zmatená. A pro jak malé děti to je?

Lentilka

Tak já si myslím, že je to pro děti, které už normálně jí. Takže bych tak řekla pro děti od 3 let.

Lucie

Tak já bych to tak malým dětem nedávala, ale určitě od pěti let by už neměl být žádný problém. Hlavní je ale děti hlídat, protože se to má jíst dvakrát denně, což by děti nemusely splňovat.

Nevím

No senzycol ....četu o něm už po několikáte, ale pořád mě od něho odrazuje ta vysoká cena :-O

Přidat nový komentář

Partner rubriky Chřipka
Partner rubriky Chřipka

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Kovová pachuť v ústech má většinou jednoduché vysvětlení

Kovovou pachuť v ústech může způsobovat řada faktorů, od špatné ústní hygieny až po vedlejší účinky léků nebo těhotenství. Jestliže tento stav přetrvává delší dobu, může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Antibiotika versus sluneční záření

Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Vypadávání vlasů u žen v menopauze

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce