Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Lékařské fórum: Pokroky v léčbě lupénky jsou obrovské

Leptání kyselinou či pojídání hub ve velkém, i těmito scestnými způsoby se snaží pacienti zbavit šupinatých ložisek na kůži, když jim lékař potvrdí diagnózu lupénka. Přestože se jedná o nevyléčitelné onemocnění, díky pokrokům v medicíně léčitelné je. Největší naděje oslovení odborníci vkládají do biologické léčby. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi

Dobrý den, jsem lupenkářkou již 40let, argumentovat, že je biologická léčba úspěšná nižším počten pracovně neschopných nebo hospitalizovaných, je zcestný. Ráda bych se nechala několik týdnů hospitalizovat a přijela domů "čistá", ale kdo si může tento pobyt dovolit z finančních důvodů? Myslím,, že ani v práci by nebyli nadšeni. Není tohle ten pravý důvod méně neschopných a hospitalizovaných lupenkář?

M.

Dobrý den, chci se zeptat, možná hloupá otázka, vzhledem k tomu, že vím, že lupenka nakažlivá není. Ale začalo mi to vrtat hlavou, tak jsem si řekla, že se poptám. Bývalý přítel měl lupenku, já ji neměla nikdy. Otěhotněla jsem s ním a mám již dvouleté dítě, ale před časem se mi na ruce objevil flíček, co se až nápadně podobá lupence bývalého přítele. Asi zbytečně zmatkuji, ale říkala jsem, když jsem v těle v podstatě nosila jeho geny, jeho krev, není možný jakýsi přenos do mé krve? Nejspíš jen zbytečně zmatkuji, protože pochybuji, že by se to takto mohlo stát, ale chtěla jsem se zeptat. Děkuji

Dědek
1x

užívej bylinné extrakty , může to mit celá rodina, příčinou je chlamydie pneumoniae

Tomáš Najídlo

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Ondrášek

Pro Mudr Ninu Benákovou: Počet pacientů klesá hlavně proto, že nemocnice pod tlakem pojišťoven ruší kožní oddělení. Roli hraje i situace na trhu práce, nemocní často nemarodí proto, aby nepřišli o práci. Jinak samozřejmě pokrok v léčbě nepopírám a jsem rád, že je méně nemocných a více vyléčených.

Lucka

Zdravím vás, zrovna píši práci na lupénku a velice by mě zajímal názor člověka, který jím trpí. Chtěla bych vás poprosit, jestli byste tu někdo z vás nebyl ochotný vyplnit jeden dotazník, přesněji DLQI dotazník, který je zobrazen na této webové stránce: http://www.navzdy.info/dotazn ik-dlqi/ Prosím, jestli byste mi odpovědi neodeslali na email ve stylu: 1) velmi, 2) málo, ... Kromě toho bych potřebovala k tomu ještě doplnit váš věk, jak dlouho, jakým typem trpíte a způsob léčby, neuškodila by menší zkušenost nebo příhoda. Vše je anonymní, potřebuji pouze nashromáždit nějaké informace, jelikož bohužel nemám žádné známé touto nemocí. Moc děkuji :) tady je můj email: [email protected]

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Lék na inkontinenci: sakrální neuromodulace

Inkontinence neboli samovolný únik moči, trápí až desetinu obyvatel ČR. Přesto je pro většinu z nich velkým společenským tabu, které často nechtějí odkrýt ani před svým lékařem. Přitom se v mnoha případech dá řešit. Vedle posilování pánevního dna i svěrače a jiných možností léčby, nabízí trvalé řešení moderní a miniinvazivní zákrok sakrální neuromodulace. Pacientovi se do těla zavede malý implantát, který pomocí elektrických impulzů stimuluje nervy nad kostrčí. Zákrok může pacienta zbavit potíží, nebo je alespoň velmi sníží. Plně jej hradí zdravotní pojišťovny a je možné ho podstoupit v šesti specializovaných centrech v Česku.

Jak připravit pokožku na dovolenou?

Dobrý den. Prosím, jaké vitamíny je vhodné užívat před odjezdem na dovolenou k moři? Mám dost citlivou pokožku, která se hned spálí. Také prosím o doporučení krému na opalování a po opalovaní? Děkuji.

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Jak zvládnout letní vedro při hypertenzi

Letošní urychlené jaro bylo pro mnohé z nás náročné. Neustálé kolísání počasí způsobovalo pocity únavy, zatímco teplejší dny působily jako náhlá zátěž pro kardiovaskulární systém, především u osob se zvýšeným krevním tlakem. Extrémní teploty ale teprve začínají, horké letní dny klepou na dveře a je třeba se na ně dobře připravit.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce