Lékařské fórum: Pokroky v léčbě lupénky jsou obrovské

Leptání kyselinou či pojídání hub ve velkém, i těmito scestnými způsoby se snaží pacienti zbavit šupinatých ložisek na kůži, když jim lékař potvrdí diagnózu lupénka. Přestože se jedná o nevyléčitelné onemocnění, díky pokrokům v medicíně léčitelné je. Největší naděje oslovení odborníci vkládají do biologické léčby. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
hakva52@seznam.cz

Dobrý den, jsem lupenkářkou již 40let, argumentovat, že je biologická léčba úspěšná nižším počten pracovně neschopných nebo hospitalizovaných, je zcestný. Ráda bych se nechala několik týdnů hospitalizovat a přijela domů "čistá", ale kdo si může tento pobyt dovolit z finančních důvodů? Myslím,, že ani v práci by nebyli nadšeni. Není tohle ten pravý důvod méně neschopných a hospitalizovaných lupenkář?

M.

Dobrý den, chci se zeptat, možná hloupá otázka, vzhledem k tomu, že vím, že lupenka nakažlivá není. Ale začalo mi to vrtat hlavou, tak jsem si řekla, že se poptám. Bývalý přítel měl lupenku, já ji neměla nikdy. Otěhotněla jsem s ním a mám již dvouleté dítě, ale před časem se mi na ruce objevil flíček, co se až nápadně podobá lupence bývalého přítele. Asi zbytečně zmatkuji, ale říkala jsem, když jsem v těle v podstatě nosila jeho geny, jeho krev, není možný jakýsi přenos do mé krve? Nejspíš jen zbytečně zmatkuji, protože pochybuji, že by se to takto mohlo stát, ale chtěla jsem se zeptat. Děkuji

Dědek
1x

užívej bylinné extrakty , může to mit celá rodina, příčinou je chlamydie pneumoniae

Tomáš Najídlo

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Ondrášek

Pro Mudr Ninu Benákovou: Počet pacientů klesá hlavně proto, že nemocnice pod tlakem pojišťoven ruší kožní oddělení. Roli hraje i situace na trhu práce, nemocní často nemarodí proto, aby nepřišli o práci. Jinak samozřejmě pokrok v léčbě nepopírám a jsem rád, že je méně nemocných a více vyléčených.

Lucka

Zdravím vás, zrovna píši práci na lupénku a velice by mě zajímal názor člověka, který jím trpí. Chtěla bych vás poprosit, jestli byste tu někdo z vás nebyl ochotný vyplnit jeden dotazník, přesněji DLQI dotazník, který je zobrazen na této webové stránce: http://www.navzdy.info/dotazn ik-dlqi/ Prosím, jestli byste mi odpovědi neodeslali na email ve stylu: 1) velmi, 2) málo, ... Kromě toho bych potřebovala k tomu ještě doplnit váš věk, jak dlouho, jakým typem trpíte a způsob léčby, neuškodila by menší zkušenost nebo příhoda. Vše je anonymní, potřebuji pouze nashromáždit nějaké informace, jelikož bohužel nemám žádné známé touto nemocí. Moc děkuji :) tady je můj email: flowerpiece@seznam.cz

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se nákazy koronavirem?

65%
35%
Zatím hlasovalo 282 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus: Mytí rukou je důležitá součást prevence

Správné mytí rukou je jednou ze základních prevencí před šířením nákazy, včetně viru chřipky nebo COVID-19. Většina lidí si však myje ruce špatně.

Zelený a šedý zákal, jaký je mezi nimi rozdíl?

Kromě toho, že obě onemocnění postihují oko, nic jiného společného nemají. Mezi šedým a zeleným zákalem je velký rozdíl, a nejen v tom, že každá z chorob postihuje jinou část oka.

Jak podpořit imunitu? Správná strava, klid, ale i homeopatika

Podpora imunity je v této době, kdy nás viry ohrožují ze všech stran důležitější než kdy jindy. Co tedy udělat pro posílení naší imunity a organismu? Zjednodušeně řečeno: platí to, co vždy. Hodně vitamínů, spánek, odpočinek. Pomoci mohou také některé minerály a homeopatika.

Je ibuprofen při infekci COVID-19 nebezpečný?

Mezi laickou i odbornou veřejností se množí dotazy o údajné nebezpečnosti používání ibuprofenu při infekci koronavirem. Je nutné se tohoto léku opravdu obávat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.