Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Lékařské fórum: Pokroky v léčbě lupénky jsou obrovské

Leptání kyselinou či pojídání hub ve velkém, i těmito scestnými způsoby se snaží pacienti zbavit šupinatých ložisek na kůži, když jim lékař potvrdí diagnózu lupénka. Přestože se jedná o nevyléčitelné onemocnění, díky pokrokům v medicíně léčitelné je. Největší naděje oslovení odborníci vkládají do biologické léčby. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
hakva52@seznam.cz

Dobrý den, jsem lupenkářkou již 40let, argumentovat, že je biologická léčba úspěšná nižším počten pracovně neschopných nebo hospitalizovaných, je zcestný. Ráda bych se nechala několik týdnů hospitalizovat a přijela domů "čistá", ale kdo si může tento pobyt dovolit z finančních důvodů? Myslím,, že ani v práci by nebyli nadšeni. Není tohle ten pravý důvod méně neschopných a hospitalizovaných lupenkář?

M.

Dobrý den, chci se zeptat, možná hloupá otázka, vzhledem k tomu, že vím, že lupenka nakažlivá není. Ale začalo mi to vrtat hlavou, tak jsem si řekla, že se poptám. Bývalý přítel měl lupenku, já ji neměla nikdy. Otěhotněla jsem s ním a mám již dvouleté dítě, ale před časem se mi na ruce objevil flíček, co se až nápadně podobá lupence bývalého přítele. Asi zbytečně zmatkuji, ale říkala jsem, když jsem v těle v podstatě nosila jeho geny, jeho krev, není možný jakýsi přenos do mé krve? Nejspíš jen zbytečně zmatkuji, protože pochybuji, že by se to takto mohlo stát, ale chtěla jsem se zeptat. Děkuji

Dědek
1x

užívej bylinné extrakty , může to mit celá rodina, příčinou je chlamydie pneumoniae

Tomáš Najídlo

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Ondrášek

Pro Mudr Ninu Benákovou: Počet pacientů klesá hlavně proto, že nemocnice pod tlakem pojišťoven ruší kožní oddělení. Roli hraje i situace na trhu práce, nemocní často nemarodí proto, aby nepřišli o práci. Jinak samozřejmě pokrok v léčbě nepopírám a jsem rád, že je méně nemocných a více vyléčených.

Lucka

Zdravím vás, zrovna píši práci na lupénku a velice by mě zajímal názor člověka, který jím trpí. Chtěla bych vás poprosit, jestli byste tu někdo z vás nebyl ochotný vyplnit jeden dotazník, přesněji DLQI dotazník, který je zobrazen na této webové stránce: http://www.navzdy.info/dotazn ik-dlqi/ Prosím, jestli byste mi odpovědi neodeslali na email ve stylu: 1) velmi, 2) málo, ... Kromě toho bych potřebovala k tomu ještě doplnit váš věk, jak dlouho, jakým typem trpíte a způsob léčby, neuškodila by menší zkušenost nebo příhoda. Vše je anonymní, potřebuji pouze nashromáždit nějaké informace, jelikož bohužel nemám žádné známé touto nemocí. Moc děkuji :) tady je můj email: flowerpiece@seznam.cz

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 545 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak dlouho má být u lékaře uložena zdravotnická dokumentace pacienta?

Doby povinného uchovávání a způsob zacházení se zdravotnickou dokumentací stanovuje vyhláška ministerstva zdravotnictví. Lhůty nejsou jednotné a liší se podle toho, kdo zdravotní péči poskytuje.

Kolagen pro zdraví vs. kolagen pro krásu

Kolagen je hojně zastoupenou a důležitou částí lidského organismu. Jedná se o bílkovinu, jejíž úlohou je zajišťovat stabilitu a pružnost tkání. Nicméně úkol kolagenu je důležitější, než zabezpečit „věčné mládí“. Je totiž také nezbytný pro zdraví kloubů.

Zdravotní pojištění v zahraničí

Začali jarní prázdniny a mnoho z nás se vydává lyžovat do zahraničí? S jakým rozsahem zdravotní péče hrazené na základě předložení průkazu pojištěnce zde můžeme počítat?

Kombinace čoček

Dobrý den. Snažím se přejít z brýlí na čočky, každé oko mám jiné dioptrie i cylindr. Zakoupil jsem si již 30 kusů jednodenních na levé oko, ale poté jsem zjistil, že by mi vyhovovali spíše čočky měsíční. Mohl bych tedy přes den nosit v levém oku jednodenní čočku a v pravém měsíční? Nebo mám spíše objednat jednodenní na pravé a na měsíční přejít až je spotřebuji? Je potřeba konzultovat změnu z jednodenních na měsíční s lékařem? Předem moc děkuji za odpověď.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce