Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Nemoc průdušek vás může do pěti let zabít

Chronická obstrukční nemoc je šestou nejčastější příčinou úmrtí u nás. Bohužel i proto, že s ní pacienti přijdou často k lékaři pozdě, když už je nemoc ve čtvrtém stadiu, kdy je délka přežití kolem pěti let. Podle lékařů je problémem asi 800 tisíc lidí, ale jen čtvrtina se léčí. 16. Listopad je Světovým bojem proti CHOPN, který má dostat do ordinací ty zbylé nemocné. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Iveta K.
1x

Hezký článek.... Já jsem nekuřák celý život (je mi 45) a CHOPN mám také! U mě asi hraje roli prostředí - Severní Čechy.

Hanelle
1x

To protože to dýcháte ze vzduchu.. Začněte víc jezdit na bicyklu i bruslích

Alík
1x

Dobrý den, tím, že bude paní jezdit víc na bicyklu či bruslích a ještě k tomu v Severních Čechách, tak na tom bude s dechem lépe? Já bych řekla, že na tom bude právě ještě hůř! Při sportu potřebujeme více dýchat, pak více přijímáme splodin z ovzduší ne? Nejlepší při zdravotních problémech s dýcháním a průduškami se přestěhovat jinam, do jiné oblasti méně zamořené.Není to však vždy možné. Dobré je ale plavání, třeba i v bazénu, s asistencí zdravotní sestry, sauna, otužování se s rozumem, nepřehánět to, moře a slunce, vyhledávat čisté ovzduší v lese, na horách.

Marcela

Já jsem měla průdušky zahleněné nedávno. Dala jsem si zábal ze psího sádla od dr. weisse a to mě hleny uvolnilo a pomohlo mě.

Lida

Rok beham po doktorech s uplne stejnymi priznaky, jak je vyse uvedeno a vysledek nula. Dusim se, ale pro ne jsem asi simulant.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Kovová pachuť v ústech má většinou jednoduché vysvětlení

Kovovou pachuť v ústech může způsobovat řada faktorů, od špatné ústní hygieny až po vedlejší účinky léků nebo těhotenství. Jestliže tento stav přetrvává delší dobu, může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Antibiotika versus sluneční záření

Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Vypadávání vlasů u žen v menopauze

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce