Odborníci varují: končí éra antibiotik

Není to ani sedmdesát let, co lidé běžně umírali na infekci po banálních operacích, na zápal plic. Pak přišla antibiotika a lidem se ulevilo. Koho by napadlo, že bezpečí antibiotické léčby jednoho dne skončí. A ten den se podle mnoha signálů rychle blíží. Jak tomu zabránit? více ...

Inzerce
Odpovědi
Veronika

Dobrý den, já bych ráda přidala svůj názor na antibiotickou léčbu, každopádně děkuji za hezký článek!!! Jde o mou osobní zkušenost a nevím zda nemám změnit lékaře. Před třemi lety jsem se přestěhovala a tudíž jsem musela změnit i ošetřujicího obvodního lékaře. A od té doby jsem už brala antibiotika asi 6-7 většinou byly příznaky teplota přes 38 kašek, škrábání v krku, malátnost... Prostě podle toho co tu píšete šlo téměř vždy o virové onemocnění a já na něj pokaždé dostala antibiotika... O tom že je blbě snáším a můj zažívací trakt proti nim těžce protestuje ani nebudu mluvit... Teď mám atb na vaginální potíže a moje gynekoložka mi k tomu doboručila Bipron premium, který by mi měl pomoci právě s tím zažíváním, pokud to tak bude tak jen lituji, že jsem probiotika neoběvila zárověň s novým obvoďákem...

Ivča

To, co píšete podle mě bohužel není žádný výjimečný případ, taková je dneska bohužel praxe a takhle to u většiny lékařů funguje :/ nicméně vy, jako zodpovědná a plnoletá osoba máte samozřejmě právo antibiotika odmítnout, takže pokud cítíte, že je nepotřebujete, tak si je nenechávejte předepisovat. A co se týče probiotik, tak to je další problém, já se o nich například dozvěděla taky teprve nedávno a do té doby jsem při atb trpěla průjmy a mykózami, až když mi paní v lékárně nabízela probiotika a já nechápala k čemu, tak mi to vysvětlila. A dostala jsem taky biopron premium, myslím, že je asi nejsilnější, proto se dává k těm antibiotikům.

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
52%
Zatím hlasovalo 386 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Tenisový loket. Jak jej léčit?

S tzv. „tenisovým loktem“ má zkušenost řada z vás. Tenisový loket získal své označení zřejmě pro zvýšený výskyt u sportovců věnujících se tenisu. Dnes je však toto označení nepřesné. Postihuje totiž pacienty na základě přetěžování při velmi různém spektru činností, často nárazově prováděných.

Užíváte často léky? Pozor na ledviny!

Užívání léků nezatěžuje jen trávicí trakt, ale často také ledviny. Mnoho léčiv je totiž z těla vyloučeno právě prostřednictvím ledvin, i když k této očistné funkci organismu významně přispívají také játra. Pokud není lék užíván podle pokynů ošetřujícího lékaře, můžete si způsobit poškození ledvin.

Homeopatie na malé i větší bolístky

O nejrůznější poranění není v běžném životě nouze. K rychlému a spolehlivému zhojení může pomoci i homeopatie – účinně, přitom šetrně. Můžeme ji použít již v rámci první pomoci, ale i ke zdárnému zhojení mnoha typů úrazů.

Artroskopie kolenního kloubu. Co vás čeká?

Bolesti, omezený pohyb, otoky a projevy nestability kloubu vzniklé úrazovým nebo neúrazovým mechanismem vás přivedly k lékaři, na jehož doporučení máte absolvovat artroskopické vyšetření. To má objasnit původ vašich obtíží, zjistit rozsah poškození kloubu a tím umožnit jeho léčení podle dostupných léčebných metod. Co vás při tomto vyšetření čeká?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.