Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Prevence chřipky: kapesníky v koši, setkání bez pusy a žádný párek v rohlíku

Chřipková epidemie dorazí každý rok stejně spolehlivě, jako sníh a mráz. A stejně jako u nich se nedá předem odhadnout, s jak velkou silou. Jak se proti ní bránit? Světová zdravotnická organizace pro vás má jednoduché zásady, které by vás mohly od nákazy ochránit. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ing.Makoň Jiří

Má zkušenost z několika let očkování. Na jedné straně ministr vyzývá k očkování a na straně druhé zájemce odrazuje regulačním poplatkem,který,jak sám říká,má snížit návštěvy u lékaře.Trošku schizofrenní,že.Ale půjdeme dál k nejen mé vlastní zkušenosti související s tím,že lékař nesmí mít v ordinace léky a tudíž někde nemají ani očkovací látku.A tak - z místa bydliště jede k obvodnímu lékaři 10 km.Ten napíše recept a vybere 30 korun.Jedu do nejbližší lékárny - v Šumperku = 12 km.Koupím vakcínu cca 180 a dám 30 korun za obtěžování. Jedu zpátky ke svému lékaři 12 km,tam mi sestra píchne injekci a vybere poplatek za tento výkon - 200.Dostanu náplast a jedu domů 10 km.Takže jsem za tuhle srandu dal před 2 roky 440 Kč plus 110 za benzin /42 km x 2,5 / =550 korun tvrdé měny české.Letos již měl zase pan doktor vakcínu v ordinaci / riskuje,chlapec jeden/ a protože je mi 65 let,tak jsem zaplatil jen oněch 30 korun za jeho obtěžování ,protože jsem jednal proti vůli zákona o omezení návštěv u lékaře.Tak a včíl mudruj,Hilda.

Ing.Makoň Jiří

Malý dodatek - protože se mi očkování osvědčilo a několik let nevím,co je to chřipka, rád jsem uvedený zákon porušoval.Ony náklady a čas se mi vyplatily.Ovšem nejen v tomto případě pochybuji o kompetenci kompetentních.

Aneta

Já jako prevenci proti chřipce používám Hlívu ústřičnou 800mg, která posiluje imunitu. Bereme jí s manželem každé ráno už asi 2 roky a musím říct, že nám fakt pomáhá od té doby se nám nemoci vyhýbají.

Pavel

Já se rozhodně vyhýbám očkovánní, protože jsem měl jednu negativní zkušenost a již více nehodlám riskovat, jen v těch nejnevyhutelnch případech. Proti chřipce se zařizuji prevencí a tím je pro mě Stopbacil. Sázím dost na echinaceu!

Jonovo

Naše imunita je bohužel předmětem kšeftu. Přípravků na posílení imunity je proto neuvěřitelně mnoho. Je to o tom, že to "může a nemusí zabrat" , že jsme každý trochu jiný a očkování je však také o tomhle. Když vám to takhle pomáhá, užívejte a plaťte. Můj názor: starejme se o své zdraví a tedy i o imunitu rozumně a moudře, t.j. ne bez nenáročných požadavků na vůli a sebeovládání, tak, jak už přece hodně víme o "údržbě svého těla" bez nabízených berliček !

Přidat nový komentář

Partner rubriky Chřipka
Partner rubriky Chřipka

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

27%
73%
Zatím hlasovalo 264 lidí

Mohlo by vás zajímat

Alergie na vánoční stromeček

Trápí vás každý rok s příchodem Vánoc kýchání, rýma či kašel? Je načase začít přemýšlet o vánočním stromku jako o možné příčině vašich potíží.

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce