Inzerce

Prevence chřipky: kapesníky v koši, setkání bez pusy a žádný párek v rohlíku

Chřipková epidemie dorazí každý rok stejně spolehlivě, jako sníh a mráz. A stejně jako u nich se nedá předem odhadnout, s jak velkou silou. Jak se proti ní bránit? Světová zdravotnická organizace pro vás má jednoduché zásady, které by vás mohly od nákazy ochránit. více ...

Inzerce
Odpovědi
Ing.Makoň Jiří

Má zkušenost z několika let očkování. Na jedné straně ministr vyzývá k očkování a na straně druhé zájemce odrazuje regulačním poplatkem,který,jak sám říká,má snížit návštěvy u lékaře.Trošku schizofrenní,že.Ale půjdeme dál k nejen mé vlastní zkušenosti související s tím,že lékař nesmí mít v ordinace léky a tudíž někde nemají ani očkovací látku.A tak - z místa bydliště jede k obvodnímu lékaři 10 km.Ten napíše recept a vybere 30 korun.Jedu do nejbližší lékárny - v Šumperku = 12 km.Koupím vakcínu cca 180 a dám 30 korun za obtěžování. Jedu zpátky ke svému lékaři 12 km,tam mi sestra píchne injekci a vybere poplatek za tento výkon - 200.Dostanu náplast a jedu domů 10 km.Takže jsem za tuhle srandu dal před 2 roky 440 Kč plus 110 za benzin /42 km x 2,5 / =550 korun tvrdé měny české.Letos již měl zase pan doktor vakcínu v ordinaci / riskuje,chlapec jeden/ a protože je mi 65 let,tak jsem zaplatil jen oněch 30 korun za jeho obtěžování ,protože jsem jednal proti vůli zákona o omezení návštěv u lékaře.Tak a včíl mudruj,Hilda.

Ing.Makoň Jiří

Malý dodatek - protože se mi očkování osvědčilo a několik let nevím,co je to chřipka, rád jsem uvedený zákon porušoval.Ony náklady a čas se mi vyplatily.Ovšem nejen v tomto případě pochybuji o kompetenci kompetentních.

Aneta

Já jako prevenci proti chřipce používám Hlívu ústřičnou 800mg, která posiluje imunitu. Bereme jí s manželem každé ráno už asi 2 roky a musím říct, že nám fakt pomáhá od té doby se nám nemoci vyhýbají.

Pavel

Já se rozhodně vyhýbám očkovánní, protože jsem měl jednu negativní zkušenost a již více nehodlám riskovat, jen v těch nejnevyhutelnch případech. Proti chřipce se zařizuji prevencí a tím je pro mě Stopbacil. Sázím dost na echinaceu!

Jonovo

Naše imunita je bohužel předmětem kšeftu. Přípravků na posílení imunity je proto neuvěřitelně mnoho. Je to o tom, že to "může a nemusí zabrat" , že jsme každý trochu jiný a očkování je však také o tomhle. Když vám to takhle pomáhá, užívejte a plaťte. Můj názor: starejme se o své zdraví a tedy i o imunitu rozumně a moudře, t.j. ne bez nenáročných požadavků na vůli a sebeovládání, tak, jak už přece hodně víme o "údržbě svého těla" bez nabízených berliček !

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...
Partner rubriky Chřipka
Partner rubriky Chřipka

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Anketní otázka

Jak snášíte vysoké teploty?

Zatím hlasovalo 318 lidí
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Opar na rtu vyrazí většinou při oslabení nervového systému a imunity

Opary jsou projevem infekce vyvolané virem herpes simplex (HSV-1), jehož nositelem je až 80 % populace, u 20 % se projev nákazy dokonce pravidelně opakuje. Viru, který opary způsobuje, se totiž nikdy nezbavíme. Přečkává v našem těle a čeká na vhodnou příležitost, kdy se opět projevit. Vyvolat jej může stres, únava nebo snížená imunita.

5 důvodů, proč řešit šedý zákal v létě

Šedý zákal je porucha průhlednosti čočky, která nejčastěji souvisí s věkem. Zakalení si nejprve nemusíme vůbec všimnout, postupně ale dochází ke zhoršování zraku. Lidé s šedým zákalem vidí rozmazaně a neostře, dochází i ke zkreslenému vnímání barev a obrazu jako takového.

Diabetická noha, bolest kloubů, zvýšená lomivost kostí aneb jak může cukrovka ovlivnit vaše končetiny?

Takřka 900 tisíc Čechů trpí diabetem, mnozí z nich však nenavštěvují lékaře. Neléčená nebo špatně léčená cukrovka přitom může způsobovat celou řadu komplikací, včetně problémů s pohybovým aparátem nebo takzvané diabetické nohy. Jaké problémy s končetinami může trvale vysoká hladina cukru v krvi způsobovat?

Snímače tělesné teploty zvýší úspěšnost léčby pacientů nejen v pandemiích

My máme chuť udělat dobrý skutek, nápad jak pomoci českým pacientům i základ (Thermeeno), a vy nám s ním můžete pomoci!

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.