Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Příčiny deprese

Před deseti lety zemřela Jiřinina matka a před třemi její straší bratr, oba spáchali sebevraždu. Matka se léčila na psychiatrii pro deprese, bratr se nikdy na psychiatrii neléčil, ale rok před smrtí se začal povahově měnit a přestal se se zbytkem rodiny stýkat. V padesáti onemocněla i sama Jiřina. Dědičnost je totiž jeden z mnoha vlivů rozhodujících pro rozvoj deprese. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jana houdková
5x

je to skoro měsíc co přemýšlím jak se zprovodit ze světa....

jana kralova
4x

\taky mam takove myslenky,ale mam dve deti ktere by tady zustali sami,tak nevim nekdy si myslim ze jsem uplne zbytecna a vsechno co delam je spatne,jsem tady a snazim se to nejak zvladnout kvuli detem,porad mam pocit ze delam neco spatne a nevim co s tim at se snazim sebevic

Didina
5x

Taky mám podobné dilema. tak ráda bych umřela...ale mám tu milující rodinu. Ta mě drží, Zatím. Ale ráda si představuji, jak konečně odcházím z tohoto světa, a mám užnjen klid a mír....

David,27
2x

Ahoj,byl jsem už několikrát léčený v PL,vždy po pokusu o sebevraždu,pokaždé když jsem odcházel z léčby,myslel jsem jsi,že jsem v pohodě,ale vždy se to všechno vrátí.Ty samé problémy,finanční,vztahové,pracovní a rodinné.Beru antidepresiva,ale ty pomoct nikdy nemůžou uplně.Dalo by se toho napsat strašně moc o mých stavech,průběhu nemoci atd.Jedno vim,ale jistě,kdo nezažil,nepochopí!Jsem k ničemu,neschopnej,prostě nula a proto jsem rozhodnutej UMŘÍT!

OLINA 55
3x

pŘED DVĚMI MĚSÍCI JSEM SE SEZNAMILA S MUŽEM.vZTAH ROZKVÉTAL DO NEUVĚŘITELNÝCH ROZMĚRŮ.PLÁNŮ CO JSME MĚLI,ZA CELÝ ŽIVOT ASI JEN MÁLO VZPOMENU N ATOLIK POČÍNAJÍCÍHO ˇ3TĚSTÍ.nAJEDNOU SE MNOU MLUVIL O DEPRESI.KTEROU OBČAS MÁ.NYNÍ NEKOMUNIKUJE,NEČTE SMS ANI E MAILY.oMLUVIL SE ,ŽE NA ČAS NEFUNGUJE.pORAĎTE PROSÍM NEMÁM JEDNU ZKUŠENOST.

A
1x

To já mám sice přítele, ale už ho s těmi svými stavi obtěžuji. často bývám nemocná, umřela mi nedávno babička, která ,mě v rodině snad jako jedinou měla ráda a teď už nevím jak dál. Teď do sebe láduju rivotril, lexaurin a alkhohol, tak doufám, že to zabere. Sbohem

AAA2

Ty koky, to nemyslýš vážne!!! Vražedná kombinácia liekov a alkoholu ťa naozaj dokáže "zložiť"!!! Nie sú okolo teba, okrem tvojej babičky, ktorá ťa milovaa, ľudia ktorým na tebe záleží??? Prosím, ak nie si úplne mimo, ozvi sa, dá sa ísť ďalej, len asi potrebuješ s niekým hovoriť. Ak chceš, som tu pre teba. Ak nechceš, chlasci a dovidenia v pekle! Vyber si. Ale, peklo je plné, nebo tiež, takže - levituješ niekde medzi tým??? Budem rada, ak sa preberieš s alkoholového raušu a OZVEŠ SA!!!

S.
3x

JEŽIŠI ....NA JAKÉ STRÁNKY JSEM SE TO DOSTALA???? Lidi,co to sem píšete??? Proč si berete život???? Deprese se dá dobře léčit, pokuste se pozitivně myslet, snažit se s toho dostat, proč se necháváte depresi porazit??? Moje dcerka13 spáchala sebevraždu, jsme milující rodiče, byl to jen její demonstrativní čin a myslela si, že jí bude dovoleno vše....Omyl!!! Píše tady, asi měsíc po tom, co se rozhodla spolykat léky a zapíjet je vodkou, jsem s toho zděšená, našla jsem to po cca 3 letech. Tehdy se nám jí podařilo zachránit, důvody nám nejsou do dnešního dne známé!!! Neustále si něco vymyslela. Velice nás tím jako rodiče ranila,zklamala, šokovala a nebojím se napsat nasrala.Protože naše dcerka se vždy měla jako v bavlnce a tohle jsem si jako milující matka rozhodně nezasloužila!! Dcerka byla vždy hodná, nemáme s ní jinak žádné problémy, je spolehlivá a pod..Myslíte vy vůbec na své děti, rodiče, prarodiče, na celou rodinu, jak moc jim tím ublížíte a změníte život???? Jak s pocitem smutku, truchlení mají po zbytek života oni žít, když vy všichni tady spáchate sebevraždu???? opak už vůbec nemáte ani špetku zdravého rozumu???? Tomu nevěřím!!!! Myslíte si že nikomu na Vás už nezáleží, že Vás nikdo nemá rád???? HOvadina!!!! Má, má vás vždy někdo rád!! Životní problémy jsou tady od toho abychom je řešili, ne abychom od nich utíkali. I ja mám problémy spoutu starostí, ale mám tady děti, muže a ty mně potřebují, i já mám stavy smutku, někdy si pobrečím, ale tohle ne, na sebevraždu nemyslím, vždy myslím na ty co mně potřebují a beze mně by jím to tady nešlo, bylo by jím smutno, truchlili by a pod.. Lidi.... je mi za vás opravdu smutno, já vám asi nedokážu pomoct, ale snažte se pomáhat si sami, bojujte s depresi, nenechte si nemocí vzít život. VŽDY JE NĚKDO, KOMU NA VÁS VELMI, VELMI ZÁLEŽÍ....NEZNÁM ANI JEDNOHO Z VÁS, ALE NEJSTE MI LHOSTEJNÍ, PROTOŽE DNES SE BUDU NAD VÁMI CELOU NOC STARAT, BUDU PŘEMÝŠLET, JESTLI SI NĚKDO Z VÁS TEN ŽIVOT NEVZAL. NEDĚLEJTE TO, LEČTE SE !!!!!!! S.

Echeverdie
1x

No a to je přesně to. Taky mám milující rodiče a tak, ale prostě vím, že by to mohlo být lepší, že by se mi mohli víc věnovat. Vy jste asi prostě jen klasická matka a ani trochu jste se nezajímala o pocity svojí dcery. Starala jste se aby všechno měla a aby jí nic nechybělo, ale citová komunikace vázla. Myslím si, že jste povrchní jak prase.

S.

PARDON...OPRAVA.... dcerka tady psala měsíc před tím, než ty léky snědla... takže po letech jsem tady její článek našla...

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Vysoký tlak v plicích mohou mít i děti. Důležité je na to přijít včas

Nestačíte s dechem, bolí vás na hrudi? Nemusí to být jen nedostatkem fyzické kondice. Podobné příznaky s sebou může nést zvýšený krevní tlak v plicích neboli plicní hypertenze, která se může vyskytnout také u mladších pacientů, dokonce i u dětí. Pokud se chorobu podaří odhalit včas, mají díky inovacím v léčbě velkou naději na normální život. Experti na to poukazují u příležitosti Světového dne plicní hypertenze (5. května), který tradičně připomenou modře nasvícené významné budovy v Praze, Brně a Olomouci. Modrou barvu pro nasvícení volí proto, že pacientům kvůli nemoci často modrají rty.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce