Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu, informuje o alergenové imunoterapii, varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Ve vlhku se puchýře hojí rychleji

Na tu bolest, když musíte jít v nových botách s protrženým puchýřem na patě, tak na tu se vážně nezapomíná. Jistě by tomu ale šlo zabránit – a pokud ne, pak se jistě hodí alespoň pár rad, jak se bude puchýř hojit co nejrychleji a nejméně bolestivě. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
petr topič

Děkuji, že jste mi poradili, co mám dělat aby se puchýř co nejrychleji zahojil, chtěl bych se, ale ještě zeptat: hraji fotbal a puchýře si přelepím náplastí, poté náplast přelepím páskou, aby se náplast neztrahla, když, ale běhám cítím strašnou bolest a když se podívám na bývalý puchýř je tam nový.Co mám dělat, aby se nové puchýře už nevyskytovaly? Koupit nové kopačky, nebo raději počkat a netrénovat, aby se puchýře zahojily?Děkuji za odpověď

Petra
1x

Ahoj, taky jsem prohledávala internet na toto téma a narazila jsem na tohle: V tréninku nepokračujte, dokud se vám puchýř zcela nezahojí. Není to jen proto, abyste nedostali infekci, ale hlavně kvůli tomu, že podvědomě budete uhýbat možné bolesti, úplně si tak „rozhodíte“ běžecký styl a to může vyústit v případné další zdravotní problémy. Snad vám to pomůže.

martin
3x

Tato metoda léčby se možná nebude líbit ani doktorům, ale funguje při dodržení maximální hygieny na 100% a hlavně je rychlejší, než čekat na to, až puchýř splaskne sám ( což trvá i několik dní a celé vyhojení rány okolo 3 týdnů ). Mám to ověřeno a vyzkoušeno na sobě a že sem těch puchýřů už měl mraky za 25 let. Takže : Vždy když sem se spálil nebo opařil, tak jsem to stále chladil ledovou tekoucí vodou, jak to šlo - asi 2 až 3 hodiny s přestávkami ( nejde to furt, zvlášť když je třeba člověk v práci ). Panthenol je k ničemu ( je to akorát zprofanovanej prostředek který nic neřeší - vyhozený peníze ).Od spálení ta bolest ( pálení ) trvá asi 4 až 5 hodin max, než to odezní. Pak už necítíte nic. Druhý den nebo třetí se vytvoří puchýř ( jak u koho ). Záleží hodně na tom, jak jste dobře chladili popálené místo ( od toho se odvíjí velikost puchýře ). Celý puchýř a místo okolo něj důkladně omýt vodou a antibakteriálním mýdlem, pak osušit. Následně ho můžete propíchnout ( ale dezinfikovanou jehlou ). Vyteče z něj voda - ( čistýma rukama tomu můžete pomoci vymačkat zbytek vody z puchýře ). Dezinfikovanou jehlou můžete odstranit i větší část kůže, pod kterou byl puchýř ( nejlépe uprostřed ). Teď máte otevřenou ránu, do které se nesmí nic dostat ( nepřelepovat náplastí ani gázou! - rána by tak neuschla a stále by Vám to mokvalo ). Snažte se to neušpinit a hlavně nenamočit po co nejdelší dobu 5 až 6 hodin. Rána zaschne a postupně se tam bude vytvářet strup. Místo se snažte skoro vůbec nenamáčet asi 1-2 dny, urychlíte tím vytvoření strupu. Nechat volně dýchat na vzduchu a nepřelepovat ( hlavně místo rány mít stále suché a nemáčet! ). Mějte taky snahu o to něčím nezavadit a neušpinit tak ránu. Po vytvoření strupu ( asi 2-3 dny ) je to už v pohodě. Nechat zahojit ( něco přes týden ) a čekat, až strup odpadne. Mějte se a léčbě zdar!

DD
3x

Dobrý den, před 2 dny jsem byla venku na dlouhé 4 hodinové procházce a měla jsem sandále. Po příchodu domů se mi na obou nohohách objevili přímo na chodidle paty dva velké puchýře. Jeden by byl v pořádku, ale ten druhý praskl a to do masa, takže tam mám 2 cm, odloupnutou kůži. Za jak dlouho a jak by se rána měla léčit?

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 43 lidí

Mohlo by vás zajímat

Má vaše dítě zdravé nohy? Případné odchylky odhalí podoskop

Většina dětí se narodí se zdravýma nožičkama, přesto často může dojít k jejich postupnému poškození a deformitám. Podoskop je přístroj, který dokáže celou řadu potíží s chodidly u dětí odhalit. Včasná diagnostika a léčba pomůže tyto obtíže napravit a předejít tak případným problémům s pohybovým aparátem v dospělosti.

Poruchy hlasu významně snižují kvalitu života

Význam hlasu obvykle vnímáme až ve chvíli, kdy je jeho kvalita zhoršena nebo když nemůžeme komunikovat vůbec.

Hemofilici jsou při pandemii pod tlakem. Stres jim může zesilovat pocit ohrožení

Stres a psychické vyčerpání zažívá při pandemii kdekdo. Když však navíc trpí nevyléčitelnou nemocí, jako je hemofilie, může stres násobit pocity ohrožení života.

Zvětšená prsa dokážou muže potrápit

Gynekomastie je jedním z důvodů, pro které muži vyhledávají plastického chirurga. Zvětšená prsa nevypadají mužně a znamenají pro muže mnohdy ostych nebo dokonce snížené sebevědomí. Přestože se jedná z velké části o kosmetický problém, lékaři nabádají k obezřetnosti.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.