Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Vši zabije chemie, ale prý i slivovice

Se žáčky se do škol příští týden mnohdy vrátí i vši. Rodičům tedy začíná pravidelný hon za přípravky, které na tyto parazity zaberou a vyhubí je spolehlivě. Je dobré vsadit na moderní chemii, nebo fígle našich babiček? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Libuše Bímová
6x

Když jsem byla malá měla jsem několikrát vši,musím podorknout, že je to jž více než 60 let,maminka mi vždycky potřela hlavu petrolejem zakryla vatou přes ní šátek a nechala do druhého dne. Zabíralo to stoprocentně na to se můžete spolehnout. vata byla vždycky plná černých teček a hnidy se musely vyčesávat. Ale ty uši a za ušima byly úplně spálené a pak se celé oloupaly a dost to bolelo. Nikomu nedoporučuji. Bímová.

Eva Kaschingová
3x

I já pamatuji petrolej ve vlasech . Působilo to dokonale,bylo to na tolik bolestivé,že pak jsem si již vždy dávala pozor na čepici a hřeben a již nikdy jsem vši nedonesla . Kaschingová

Dagmar Štěpánová
6x

Jako malá jsem vši měla několikrát. Petrolejová léčba byla asi účinná, ale bolestivá a páchnoucí. Petrolej byl cítit z vlasů i přes následné umytí. Svému dítěti bych tohle nikdy neudělala. Nicméně i moje děti vši ze školy nosí. Náš boj je většinou úspěšný. V první řadě je potřeba aby se rodiče domluvily a jednotně začaly bojovat - např. vyhlásit odvšivovací víkend. Nepomůže když odvšiví jedna rodina. Musí všichni. Druhým krokem je kvalitní odvšivovací přípravek - dáme na lékarnici v obci, která se vždy s začátkem školního roku vybaví potřebným. A následně nezbytné vytahování hnid, denní kontroly hlavy. Synovi se to líbí a já se u toho dozvím spoustu věcí, které by jinak neřekl. Hodně pomáhá nějakou dobu mytí hlavy šamponem s tree tree olejem. To máme vyzkoušeno. Touhle technikou je do vánoc po vších a máme celý zbytek školního roku klid :)

radka
1x

Máte pravdu, bylo to děsné, ale babička na tom trvala. Je fakt, že to ale zabralo vždycky, což se o některých současných voňavých přípravcích nedá říct. Za tip, co použít, dám všechno, protože děti je nosí ze školy tak tříkrát ročně ! Díky předem!

Renata
4x

Zdravím, děti mi domů přinesou bohužel vši každou chvíli. No nechci to moc přehánět, ale protože mám děti 4 a 6,5 roku, tak se vším prostě nevyhneme. Poté, co jsme si prošli neskutečným martiriem a vykoupili snad všechno, co české lékárny nabízely (petrolej jsem ale nezkoušela, to se přiznám!), jsme se postupně propracovali až k Hedrinu. Je to nejspolehlivější věc, kterou jsem zatím objevila. Navíc jsem zjistila, že když dětem tímhle šamponem umyju hlavu, tak si toho ani nevšimnou a tudíž neprotestují. Spreje je vždycky stresovaly a nechtěly mi chvíli posedět. Přípravek prostě funguje, je spolehlivý a dětem jeho aplikace nevadí. No a to je pro mě to nejdůležitější.

Alena Fibingerová
4x

Chtěla bych napsat své zkušenosti se slivovicí. Používal ji už náš dědeček. Do vlasů vetřeme slivovici a necháme působit. Je dobré zabalit do sáčku na 15 minut , bez sáčku i déle. Potom vlasy vyčešeme velmi jemným hřebínkem. Většinou se divíme, kolik se tam toho objeví. Vlasy umyjeme a je dobré přidat do šamponu Tea trea oil - odpuzuje vši. Když nebyly k dostání šampony na vši, používali jsme šampon pro zvířata Orthosan - nikdy se nic nestalo.

Marťa
1x

My bojujeme se všima právě teď a musím říct,že tolik jsem jich ještě neviděla a to už mi je dcerka párkrát donesla ze školy... Souhlasím s paní Alenkou,že slivovice je super zabiják.Vždy ji aplikuji na vlasy,zabalím tak na hodinu do sáčku a pak i osušku a poté smyju.Problém byl u nás vždy hřebínek,ten jsme neměli,takže jsme se nikdy hnid pořádně nezbavili.Dnes jsme ho konečně koupili a tak jsem jen žasla,kolik těch breberek na něm zůstalo...Vyzkoušela jsem na vyčesávání stolní olej,který mi poradily maminky a opravdu to jde líp.Takže radím,vyzkoušejte a přeji nejen vám všem,ale hlavně mým dětem,aby už žádné potvory domů nikdy nedonesly:-)))

Anonym

No já na to dávám teetree a to fakt funguje jenom ten smrad... Ale dá s to přežít - teetree nalijete na hlavu a pak vlasy zabalíte do šátku nebo něčeho a počkáte pár hodin, asi nejlepší je dát si to na noc.

Zdena

Já jsem chytila vši od mých dětí teď v létě, už jsem si nemyslela, že bych je mohla taky mít. Bylo to hodně náročné, všechno vyvařit a vyčistit. Na vši jsem nám koupila Liquido duo x, tuto kůru jsem nám všem udělala a efekt perfektní, velmi rychle jsme se jich všichni zbavili.

ruža
1x

tak preparad Liquidduo rozhodne nedoporučuji synovi jsem dle navodu delala dva dny za sebou a nic pořad při vyčesavani jsem vyčesala žive vši a to ten připravek stal 350 kč a měl pry zabit breberky do peti minut ha ha mam vyskoušenou alpu zabal a je po nich alpa mě vyšla na28 kč .

Nada

Nám také liquido nezabral, po 2 dnech jsem vyčesala asi 30 živých vší, no hrůza.Asi půjdu dát dceři na hlavu tu slivovici.

Jana

my ted bojujeme znova,dobrý šampon je capissan,ale musíte to dát dolů mechanicky,je to dřina,ale stojí to za to,taky jsme zabalili do olejového zábalu,rodiče většiny se snaží,ale je pár nepřizpůsobivých,které nejde přinutit a pak je to marné bojování...Držím všem palečky a přeji hooooodně trpělivosti

Markéta
1x

Já jsem malé naposledy koupila Liquido v lékárně, které ji zabralo okamžitě! Pak jsme jen vyčesaly, což u toho bylo řvaní :) Ale konečně máme klid a nemusím myslet na to, že jí budu muset ostříhat..

Markéta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Monika

Já mám vyzkoušené Liquido a s ním jsem nejvíc spokojená. Nečekám měsíc než to zabere- jako u jiných a oslovila mě i cena.

Markéta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Markéta
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Markéta

Já mám jen dobrou zkušenost s přípravkem Liquido. Postupovala jsem podle návodu a povedlo se. Krásně vonělo a cena byla taky fajn, takže příště, ikdyž doufám, že žádné příště nebude :) určitě zase koupím to, co mám vyzkoušené.

Jana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Zuzana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Markéta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Zuzana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Klára

Nic takového bych svému dítěti nikdy nedala a už vůbec ne na kůži!! My jsme vyzkoušeli Diffusil a ještě jeden šampon z lékárny, ale nic :( Byla jsem už zoufalá a každého se ptala, jestli jim něco pomohlo. Nakonec jsme vyzkoušeli doma Liquido, které nám poradila přímo paní učitelka ze školky a jsem ji za radu hrozně vděčná! Vši nejsou a děti jsou zpátky ve školce.

Hana

Petrolejová? :( To bych fakt nedala, bála bych se a to dost!! My jsme spokojení s Liquidem, je rychlý, účiný a není drahý! A hlavně víme, že neublíží..

Petra

To mě se nejvíc osvědčil šampon jménem liquido. V balení je sérum, které se použije jako první krok a následně právě ten šampon. Pomohlo mi to, tak snad pomůže i vám.

Lenča

Ten název je mi nějak povědomí, ale ještě jsme ho nezkoušeli. Je k sehnání v lékárně?

Petra

Jasně, seženeš ho v každé lékárně.

Martina

Liquido opravdu nezabralo, vši byly stále živé, pracovala jsme dle návodu.

Lenka

Tak momentalne bojujeme take.,.. dvakrat jsem jiz pouzila serum Liquido a hned na to sampon, ktery byl prilozeny k tomu a po par dnech vajicka a vsi stale zive. Tak jsem koupila Diffusil, a po nastrikani doslova zacali vylezat mrtve vsi na povrch skoro okamzite.... takze nastava opet vyvareni veskereho povleceni a luxovani....

Klára

Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit ten šampon liquido. K mé dceři byl velmi šetrný, nedráždil pokožku hlavy ani nevysušoval.

Monika

Moc děkuji za příspěvky, inspirovaly mě a já díky jednomu balení liquida zbavila celou rodinu vší :)

Nela

Nechápu, jak někdo malému dítěti může dát na hlavičku petrolej!! Vše se dá řešit jinak a hlavně ne takhle. Já jsem koupila v lékárně šampon se sérem Liquido, které nám zabralo a nesmírně pomohlo. Pak jsme ty potvory malé jen vyčesali a bylo po starostech.

Petra

Upřímně řečeno taky to nechápu. V životě bych ty sajrajty na hlavu nedala.

Ema
2x

S tím petrákem mám zkušenost vlastní. byl začátek 50 tých let když jsem je donesla ze školy. Napřed sekec, pak hlavu napácovat petrákem zabalit. Pak umýt, všivákem vyčesat t a bylo po problému. Ale te%d jsem někde četla že se to nedoporučuje. Nevím - ale je možné že ani ten dnešní petrolej není co býval. Fixluje se kdeco. Za totáče jsme jej používali do lampičky na hřbitově bez problůémů. Ten dnešní prská, lampička je celá pokecaná. Asi to taky s něcím šidí - šmejdi.

Markéta

Já teď měla možnost vyzkoušet nové Liquiod - Forte a musím uznat, že se jim fakt povedlo!

Bára
2x

Když jsem byla malá (cca 11-12 let) bylo období, kdy jsem se těch breberek opravdu nemohla zbavit hodně dlouhou dobu a to jsme vyzkoušeli snad opravdu naprosto všechno, co bylo dostupné, i šampony na psy. Vyčesávali jsme, hubili jsme a nic. Pak už se jednou babička naštvala a dala mi na hlavu na 3 min petrolej. A i když tady většina z vás tvrdí, že tohle byste na hlavu svého dítěte nedali, tak díky těmto 30 minutám jsem se po roce zbavila vší a hlavně je už nikdy nechytla. Teď jsem měla obavy, že jsem je chytila od mladší sestry (mě je 22, jí 8), co je přinesla ze školy, tak jsem si ho pro jistotu na hlavu dala. Asi sama už nikdy nebudu věřit nějakým přípravkům, vidím, že nepomáhají ani na malou sestru a sama jsem si prožila peklo a ponížení díky tomu. Radši už tu slivovici nebo petrolej, ověřené recepty babiček.

Jana

Tak to já nikdy nezažila! Já jako malá jsem měla vši asi jen jednou, ale teď moje děti v té školce je mají, jak na běžícím páse :( máme osvedčené Liquido forte a je super!

mamka
1x

Váš komentář...včera jsem našla dceři vši!něco tak hrozného a hnusného že až hrůza!vím od koho je má,jen nechápu proč to dítě pouští jeho matka ven!vzhledem k tomu,že jseme vši zaznamenali pozdě večer a já doma nic neměla a nemám,tak jsem udělala dceři olejový zábal!nalila jsem ji skoro 1l oleje na vaření na vlasya hlavu,dala na 1hod do fólie a pak smyla!ráno měla už klid!prohlížela jsem ji vlasy a nic tam nemá!jen ty vajíčka nebo co to je za hnus ale jsou mrtve!jsem viděla ty bodance od těch vší,za ušima!hrůza!za 3 dny to zopakuju znova!doufám že to zabere! :(

izi
1x

Dobrý den, osobně jsem dětem na hlavu petrolej ještě nedal, ale dost o tom uvžuju, protože tyhle vši, jsou snad odolný vůči všemu. Pereme se s nima již 2 týden a furt nic. "voňavý přípravky jsou na prd" - Osobně jsem si petrolej vyzkoušel a je to síla, jak pálí. "na kůži" Děti jsou 15 a 18 let a nosí to jak z učňáku, tak mladší ze školy. Ten petrolej je nemine. Ovšem malýmu děcku, bych to nikdy neudělal.

Michaela

Taky bych to dětem nedala, přece jenom to není voda a nenechám jim spálit hlavu. My hledali, až jsme našli. Liqudio forte nám pomohlo a teď už jen vyčesáváme.

ŹANETA
1x

Před rokem jsem šla do bazénu a přinesla jsem si vši,kterých jsem si samozřejmě hned nevšimla.Trvalo mi snad měsíc,než jsem se jich zbavila !!! Nakoupila jsem spousta přípravdků na vši a a ni jeden mi nezabral.Za přípravky jsem utratila cca 2000,-kč Mám husté dlouhé vlasy a tohle byla noční můra.Nakonec jsem prošmejdila diskuze a rozběhla se do drogerie koupit petrolej!! Ten jsem nalila do rozprašovače a poctivě nastříkala na celou hlavu.Nasadila koupací čepici nebo igelit a pro jistotu počkala déle než 30 min. U mě to bylo tak 45 min. Pak vlasy umyla,vyčesala a BYL KLID !!! RAJSKÝPOCIT! PO TOM VŠEM! Včera večer jsem našla pár vešek holčičkám(mám 3 dcerky),musely je přinést ze školky,nebo opět z bazénu!! Dnes jim udělám zábal ze slivovice a olejíček a já jsem opět na petroleji......takže já jsem s petrolejem spokojená a na svou hlavu ho určitě budu používat.Doufám,že už je nechytneme....ale školky a bazén...asi se tomu nevyhneme:(

Lenka

Chtěla jsem se zeptat jestli jste ho nějak ředili?

karolina

Dnes jsem objevila take tyhle otravné broučky v mých vlasech četla jsem o slivovici ovsem slivovice neni tak mam hruškovici :D :D tak snad zabere každopádně maminka mi doporučila přípravek , který nepožkozuje vlasy a pokožku vši vdechnou olej který ztuhne a veš se udusí jmenuje se se Pedicap ol cena 170 kč maminka byla naprosto spokojena stačily 2 aplikace bylo po vších takže frčím pro něj držte pesti :)

Eliška

Můžu se zeptat, čím jste vši likvidovali ? Koupila jsem liquido, není zrovna nejlevnější, ale vůbec nám nepomohlo.

Petra

Dcera už se vší nemůže zbavit přes rok. Vyzkoušeli jsem skoro všechno( slivovici, ocet,majonézu,paranit, diffusil, žehličku na vlasy, atd.) a nic nezabralo. Za pár dní jede na tábor a já ji tam se všema nemůžu pustit. Tak na poslední šanci zkusím ten petrolej.

Ela

Přes rok ? To mi teda přijde šílené a až nemožné. Zkoušela jste ještě jié přípravky ?

Petra

Zkoušela jsem liquido a paranit, ale účinek se nedostavil i přes to, že s tím dceři hlavu umývám skoro pořád

Vladka

Mame osvedceno olej+ocet na pul naplacat na vlasy a nechat asi hodinu v igelitu. Potom umyt. A dulezite je vycesavat kazdy den a vzdy po tydnu opakovat zabal. Vzdy zabralo, po 3-4 tydnech cista hlava i od hnid. Priste zkusim mezi jeste slivovici. Tak 1x rocne se u nas vzdy objevi. Pripravky z lekarny jsou drahe, funguji na bazi teetre oleju a nezabiraji.

Sára

Nám nic takového nepomohlo, njlepší jsou jak se už píše výš přípravky a šampony určené přímo na likvidaci vší a hnid jako je třeba elimax

Katka

taky jsem byla spokojená s elimaxem, byl nám doporučen v lékárně a jsem za to moc ráda

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben
Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Chodíte pravidelně na dentální hygienu?

45%
55%
Zatím hlasovalo 126 lidí

Mohlo by vás zajímat

Pšeničný deproteinovaný škrob. Je vhodný pro celiaky?

Deproteinovaný pšeničný škrob tvoří nedílnou součást celé řady bezlepkových výrobků. Přestože je v dnešní době již rozšířený, panuje kolem něj hodně nejasností a spoustu celiaků, hlavně začátečníků, si není jistých, zda jej smí konzumovat či nikoliv.

5 nejnovějších trendů v digitální medicíně

Digitalizace a digitální transformace mění řadu oborů a výjimkou není ani zdravotnictví. V Česku jsou výsledkem například elektronické recepty či neschopenky. Senátem také nyní čerstvě prošel zákon o elektronizaci zdravotnictví, který zjednoduší další elektronickou komunikaci mezi pacientem a lékařem a mezi lékaři navzájem. Jaké jsou tedy nyní hlavní trendy digitální medicíny a jaké další můžeme očekávat v blízké budoucnosti?

Ujíždění očí u dětí

Dobrý den. Mám skoro 7 měsíčního syna a občas mu ujíždí očka, hlavně když má něco blízko, třeba láhev, ale spíš to jde vidět na nějaké fotce. Dětská doktorka řekla, že to budeme hlídat a já mám strach, aby nebylo pozdě, jestli není lepší zajít na oční. Co myslíte? Moc děkuji za odpověď

Epileptikům sport prospívá, často se ho však obávají

Máte epilepsii, raději nesportujte, je to nebezpečné – i takové rady si často vyslechnou pacienti s tímto nejčastějším chronických onemocněním mozku. Výzkumy však ukazují, že fyzická aktivita je pro lidi s epilepsií prospěšná. Při dodržení bezpečnostních pravidel se mohou věnovat téměř jakémukoli sportu. Odborníci na to upozorňují u příležitosti Národního dne epilepsie a společně s pacienty a jejich podporovateli vyrážejí na již osmnáctý EPPI vodácký triatlon.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.