Inzerce 
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Změna v očkovacím kaledáři: chybí v něm tuberkulóza

Zrušení plošného očkování proti tuberkulóze, to je nejvýznamnější poslední změna v očkovacím kalendáři. Díky tomu je možné v prvních týdnech života očkovat děti povinnými i doporučovanými vakcínami o několik týdnů dříve. Urychlí se tak ochrana dětí proti nebezpečným infekcím včetně černého kašle. Jeho výskyt u nás v posledních letech vzrostl až na tisíc případů ročně a pro malé děti je velmi nebezpečný. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tereza

Já nevím. Nejsem odborník ale nepřipadá mi zrovna vhodné cpát do "čerstvě" narozených dětí tolik vakcín. Nepochybuju o tom že jsou plné látek které zrovna tělíčku neprospějí (viz reakce na vakcíny). Naproti tomu vynechat tuberkulózu.. no nevím. Snad odborníci vědí co dělají.

Katka

Myslím si, že vynechání vakcíny proti tuberkulóze je opravdu nešťastný nápad. Ještě že obě dvě mé holčičky ještě stihly tuto vakcínu. Jinakbych byla asi opravdu nervózní..

Alena

Mám maminku na OKBH (odd. klinické biochemie a hematologie) a může potvrdit stále se zvyšující procento pozitivních výsledků u tuberkulózy. Nejčastěji se jedná sice o cizince z východu (jenže s jejich dětmi si naše děti hrají na hřišti, chodí do školky, atd.). Paní doktorka v porodnici mi celkem logicky vysvětlovala důvod tím, že očkování je pod kůži a u takto malých miminek je poměrně komplikované - byly díky tomu komplikace. Odsunutí očkování dětí ve věku 6 a více měsíců, jedině vítá. Vyřazení z povinných očkování už ale ne. Již v minulosti několik krajů zkoušelo vypustit očkování proti TBC, ale velmi rychle se k němu zase vrátili! Tudíž jestli je praxí potvrzeno, že očkování proti TBC funguje (byť by to bylo alespoň částečně), výskyt TBC v ČR stoupá a jedná se o velmi nebezpečnou nákazu, jak je možné, že když už je vyřazeno z povinných očkování, tak není alespoň hrazeno pojišťovnou?

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce
Partner rubriky Péče o miminko
Partner rubriky Péče o miminko

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Nechali byste svou dceru očkovat proti rakovině děložního čípku?

65%
30%
4%
Zatím hlasovalo 201 lidí

Mohlo by vás zajímat

Křečové žíly, jak se jich zbavit?

Pokud se vám na dolních končetinách udělaly křečové žíly, určitě uvažujete, co s nimi. Možností, jak se jich zbavit, existuje víc a díky nízkým venkovním teplotám je zima vhodnou dobou pro podstoupení zákroku. Ačkoliv se současné zdravotnictví orientuje na jiná onemocnění, nyní je ta nejlepší doba poradit se s lékařem, jaká metoda by pro vás byla nejlepší.

Mohu ignorovat zubní kámen? Pět častých otázek na téma zdravé zuby

Je zubní kaz to samé, co zánět? Jaký kartáček je pro čištění zubů nejvhodnější: měkký, či tvrdý? S pražskou zubní klinikou Schill Dental Clinic jsme připravili pět častých otázek z oblasti zubní péče a doplnili je o odpovědi a doporučení.

Změny výše plateb pojistného v roce 2021

Jak se mění v roce 2021 výše plateb pojistného na zdravotní pojištění a jaká je splatnost?

Některé preventivní prohlídky se od ledna 2021 mění

Od ledna se změní některé preventivní prohlídky, které lidé absolvují u lékařů. Změna čeká například preventivní oční vyšetření, dětské nebo gynekologické prohlídky. Vyplývá to z vyhlášky, kterou připravilo ministerstvo zdravotnictví.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.