Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Chirurgická léčba obezity

Právě teď si můžete povídat s Doc. MUDr. Mojmírem Kasalickým, CSc. z I. chirurgické kliniky VFN.

Chat na téma „Chirurgická léčba obezity“ proběhl 2. prosince 2004

11:00:13   admin (neregistrovaný uživatel)

Správce právě uzavřel místnost. Nyní již nepůjde vkládat nové příspěvky.

10:59:42   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Gastrická bandáž potlačujem pocit hladu!!!

10:59:06   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Není-li již dalšího dotazu, tedy přeji všem hezký den a jsem s pozdravem. Kasalický.

10:59:00   irenka (neregistrovaný uživatel)

Bojím se, že budu mít po operaci stále hlad a nebudu moci jíst.

10:58:57   admin (neregistrovaný uživatel)

Dovolte, abych ukončila dnešní, velmi zajímavý chat. Děkuji panu docentovi Kasalickému za účast a odpovědi a Vám ostatním za skvělé dotazy. Krásný den všem.

10:55:40   admin (neregistrovaný uživatel)

do konce chatu zbývá cca 5 minut. Prosím tedy již o poslední dotaz na pana docenta.

10:55:02   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

V tomto případě bych asi začal s plaváním. Spojíte dvě věci najednou. Zlepšíte energetický výdej a plaváním pomůžete i pohybovému ústrojí.

10:52:51   Zdenka (neregistrovaný uživatel)

Jaký druh sportu by jste doporučil člověku s poruchou pohybového aparátu, kyčle, bederní páteř, ramenní klouby

10:52:34   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Ještě pro představu co se týče výskytu obezity v Česku,tak 25,5 % žen trpí obezitou a 22,5% mužů taktéž. To znamená, že mají BMI větší jak 30. Tato skutečnost na řadí ne přední místa ve výskytu obezity.

10:51:43   admin (neregistrovaný uživatel)

pane docente, zmínili jsme zde účinnou a moderní metodu bandáže žaludku. Jsou ale i jiné chirurgické metody pro redukci obezity?

10:49:14   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Po žaludeční bandáži je naopak sportovní aktivita doporučována a již za 14 dní od operace je vhodné začít s postupným fyzickým zatěžováním Jízda na kole, plavání, dlouhá rychlá chůze jsou doporučované aktivity ke snížení nadváhy při dodržování redukční diety.

10:49:05   irenka (neregistrovaný uživatel)

Je možnost i jen zavolat do pondělní poradny k Vám na chirurgii?

10:46:50   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Co se týče oněch různých strojů, pomůcek, náplastí, zaručeně spolehlivých přípravků s chromem a podobných komerčních přípravků, tak ty mají jen jeden efekt. Obézní nemocný za ně utratí spoustu peněz, nezhubne a profit mají jen výrobci a potožmo zavádějící reklamy. U všeho je nutno si uvědomit, že příjem energie nemůže být větší, než její výdej!!!!!!! A v případě redukce hmotnosti je třeba tento poměr zvýšit v prospěch výdeje. Ony stroje jsou nabízeny štíhlými jedinci, ale audiovizuální technika dokáže dnes zázraky!!!

10:46:03   admin (neregistrovaný uživatel)

připomínám,že do konce chatu máme cca 15 minut.

10:44:11   irenka (neregistrovaný uživatel)

Mohu po operaci sportovat? Ráda jezdím na kole a plavu.

10:43:04   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Nejlepší způsob, jak snížit nadváhu je změnit životní styl, zařadit dietní potraviny, zvýšit fyzickou aktivitu. Pro konzervativní léčbu těžké nadváhy je vhodné pod lékařským dohledem i krátkodobě užívat léky. Chirurgická léčba nastupuje v momentě buď těžké nadváhy a priori nevhodné pro konzeravtivní léčbu, nebo v případě selhání této konzervativní léčby.

10:41:12   admin (neregistrovaný uživatel)

tady bych se přidala k otázce Irenky. Jaký názor máte na přístroje, které vídáme každý den v televizi, konkretně mám na mysli různé pásy vysílající ke svalům impulsy a mají tím pomoci hubnout a formovat postavu. nemůže si tím člověk víc ublížit ?

10:40:23   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Co se týče časové náročnosti konzultací u specialisty nelze dát jednoznačnou odpověď. Ale základem redukce hmotnosti zcela změnit životosprávu. Pravidelně jíst po malých porcích, v jídelníčku mít jen nízkokalorickou stravu a klademe velký důraz na fyzickou aktivitu se zvýšením energetického výdeje.

10:38:16   irenka (neregistrovaný uživatel)

Jaká léčba je podle Vás nejúčinnější- dieta,sport,léky nebo operace?

10:38:14   Zdenka (neregistrovaný uživatel)

Obávám se, že při mém životním stylu neustálého cestování za prací mi na konzultace se specialisty nezbývá příliš času,ráda bych se zeptala jak časově náročné tyto konzultace jsou.

10:36:28   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Pro návštěvu naší poradny pro chirurgickou léčbu obezity doporučení od PL není potřeba. naše poradna je každé pondělí na I.chirurgické klinice VFN od 9:00 do 12:00.

10:33:55   irenka (neregistrovaný uživatel)

Musím mít doporučení od obvodního lékaře k vyšetření obezitologem?

10:33:19   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Jedním z kritérií pro zvážení založení žaludeční bandáže je selhání konzervativní léčby se známým JOJO efektem.

10:31:59   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Indikaci k chirurgické léčbě provádí tým specialistů ve složení chirurg zabývající se chir.léčbou obezity, internista-obezitolog, psycholog a event. i dietolog. Na základě zvážení stavu nemocného potom lze určit, zda je chirurgická léčba vhodná.

10:30:03   irenka (neregistrovaný uživatel)

dobrý den, mám dotaz.Kdo rozhoduje, zda je možno postupovat v léčbě obezity ještě konzervativně a kdy se rozhodujete k chirurgickému zákroku?

10:29:05   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Také vítám Irenku!

10:28:41   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Milá Zdenko. Nadváha 20 kg sice není ještě vhodná k chirurgické léčbě, ale rozhodně bych být Vámi navštívil specializované pracoviště, které se zabývá léčbou obezity, kde by Vám pod odbornýcm dohledem lékařů pomohli s redukcí hmotnosti. Mohu doporučit Obezitologii na poliklinice VFN na Karlově náměstí 32.

10:26:45   admin (neregistrovaný uživatel)

Vítáme Irenku, dobrý den.

10:26:32   Zdenka (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den vzhledem k tomu, že mám nadváhu cca 20 kg ráda bych se zeptala jak postupovat v tomto případě o nějaké operaci zatím neuvažuji.

10:26:26   admin (neregistrovaný uživatel)

irenka právě vstoupil do místnosti.

10:21:08   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Po založení žaludeční bandáže musí obézní nemocný dodržovat dietní omezení ve smylu přísné redukční diety, v čemž mu bandáž pomáhá. Při nedodržování diety a přejídání se může se kapsa nad bandáží roztáhnou a ztratit svůj efekt. V určitých případech při nespolupráci nemocného bandáž zrušit. Reverzibilita této metody je její obrovskou výhodou.

10:18:10   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Když není zatím dotaz, tak ještě upřesním, že po žaludeční bandáži, která pomáhá obézním nemocným držet přísnou redukční dietu bez úporného pocitu hladu, dochází během 12-18 měsíců k poklesu hmotnosti průměrně o 40-45 kilogramů s dlouhodobým efektem bez známých JOJO efektů.

10:17:36   admin (neregistrovaný uživatel)

dobře. Je nutné, aby pacient po zákroku dodržoval nějaký dietní režim? Může se stát, že pacient opět neudrží na uzdě svoje chutě, začne se přejídat a může dojít k jakémusi "vytažení" žaludku? Nebo tento zákrok neumožní pacientovi ono přejídání se?

10:13:11   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Bandáž žaludku je chirurgická metoda, kdy se žaludek rozdělí jakoby "kroužkem" (bandáží) na dvě části, kdy horní část je velice malá. Vlastní operaci provádíme laparoskopicky pomocí 4-5 drobných vpichů a tedy pooperační bolestivost je mnimální. Doba rekonvalescence nepřesahuje 10 dní.

10:11:15   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Ještě na úvod, chirurgická léčba obezity je vhodná pro obézní jedince s nadváhou více jak 45 kg nebo BMI větší jak 35-40 kg/m2.

10:10:32   admin (neregistrovaný uživatel)

Zdneka trochu váhá, zeptám se dále. Zmínil jste bandáž žaludku. Je to bolestivá záležitost a jak dlouhá je doba rekonvalescence?

10:09:27   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Také vítám Zdenku a jsem připraven odpovědět na její event. otázku.

10:08:06   admin (neregistrovaný uživatel)

Vítáme Zdenku, dobrý den

10:07:40   admin (neregistrovaný uživatel)

Zdenka právě vstoupil do místnosti.

10:06:45   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Pro obezitu jsou jistě vrozené dispozice, ale jde především dietní chování v rodině a skladba jídelníčku a v neposlední řadě je nutno mít na mysli, že energetický příjem se musí rovnat výdeji.

10:05:11   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

I.chirurgická klinika VFN se chirurgickou léčbou těžkého stupně obezity zabývá od roku 1983 a od roku 1992 provádíme želudeční bandáže laparoskopickým přístupem s velmi dobrým efektem dlouhodobého poklesu hmotnosti.

10:04:52   admin (neregistrovaný uživatel)

Dobře, prozatím tady nemáme žádného návštěvníka, proto začneme obecně. Co je to obezita asi zaždý ví. Můžete nám, prosím říci, zda je obezita zakodovana pouze v genech a nebo se dá "vypěstovat" ?

10:02:42   Kasalický (neregistrovaný uživatel)

Taky přeji dobrý den. Problematika obezity je dnes dle svštové zdravotnické organizace považována za pandemii a její chirurgická léčba má již dnes své pevné místo jako spolehlviá metoda u vysokého stupně obezity

10:00:58   admin (neregistrovaný uživatel)

Kasalický právě vstoupil do místnosti.

09:59:33   admin (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den pane docente, dovolte mi přivítat Vás při dnešní diskusi. Téma dnešního chatu se týká obezity a já věřím, že se zde sejde mnoho zajímavých dotazů i odpovědí. Pojďme na to.

09:59:22   admin (neregistrovaný uživatel)

Správce právě otevřel místnost.

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Lék na inkontinenci: sakrální neuromodulace

Inkontinence neboli samovolný únik moči, trápí až desetinu obyvatel ČR. Přesto je pro většinu z nich velkým společenským tabu, které často nechtějí odkrýt ani před svým lékařem. Přitom se v mnoha případech dá řešit. Vedle posilování pánevního dna i svěrače a jiných možností léčby, nabízí trvalé řešení moderní a miniinvazivní zákrok sakrální neuromodulace. Pacientovi se do těla zavede malý implantát, který pomocí elektrických impulzů stimuluje nervy nad kostrčí. Zákrok může pacienta zbavit potíží, nebo je alespoň velmi sníží. Plně jej hradí zdravotní pojišťovny a je možné ho podstoupit v šesti specializovaných centrech v Česku.

Jak připravit pokožku na dovolenou?

Dobrý den. Prosím, jaké vitamíny je vhodné užívat před odjezdem na dovolenou k moři? Mám dost citlivou pokožku, která se hned spálí. Také prosím o doporučení krému na opalování a po opalovaní? Děkuji.

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Jak zvládnout letní vedro při hypertenzi

Letošní urychlené jaro bylo pro mnohé z nás náročné. Neustálé kolísání počasí způsobovalo pocity únavy, zatímco teplejší dny působily jako náhlá zátěž pro kardiovaskulární systém, především u osob se zvýšeným krevním tlakem. Extrémní teploty ale teprve začínají, horké letní dny klepou na dveře a je třeba se na ně dobře připravit.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce