Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Dlouhodobá rehabilitace po poškození mozku

Právě teď si můžete povídat s primářkou MUDr. Yvonnou Angerovou z Kliniky rehabilitačního lékařství VFN.

Chat na téma „Dlouhodobá rehabilitace po poškození mozku“ proběhl 10. února 2005

11:15:12   admin (neregistrovaný uživatel)

Správce právě uzavřel místnost. Nyní již nepůjde vkládat nové příspěvky.

11:05:45   admin (neregistrovaný uživatel)

Paní doktorko, dnešní diskuse je u konce, já Vám děkuji za účast a odpovědi na otázky a přeji příjemný den. Zároveň děkuji tazatelce Ivus za její otázky a přeji hodně zdraví a úspěšný zákrok, který ji čeká. Děkuji

11:02:07   angerova (neregistrovaný uživatel) » admin

delka rehabilitace je velmi individualni, dlouhodobou rehabilitaci je míněna péče v řádu roků, obvykle 3-5 let. cílem rehabilitace je, aby na ní pacient nebyl závislý, ale naopak, aby se naučil maximální možné soběstačnosti jak v běžných denních činnostech tak rehabilitačních aktivitách. Samozřejmě je možné i dál v rehabilitaci pokračovat, ale spíše nárazově, podle momentálního zdravotního stavu.

10:57:38   admin (neregistrovaný uživatel)

Z časových důvodů zřejmě pokládám poslední dotaz. Paní doktorko, dá se nějak obecně říci, jak dlouho může trvat dlouhodobá rehabilitace? Závisí to jistě i na konkrétním stavu pacienta, ale je pacient závislý na rehabilitaci již po zbytek života?

10:51:59   Ivus (neregistrovaný uživatel)

Asi nejde odpovědět konkrétněji, přesto Vám děkuji za snahu a přeji pěkný den.

10:48:23   angerova (neregistrovaný uživatel) » ivus

opět vám tímto způsobem nemohu bohužel dát přesnou odpověď. Předpokládám, že pokud se bude provádět klasický neurochirurgický výkon trvá rekonvalescence spíše týdny. Pokud se bude kavernom odstraňovat gamanožem, je situace zcela a jiná.

10:46:07   admin (neregistrovaný uživatel)

Host (prim. MUDr. Yvonna Angerová) právě vstoupil do místnosti.

10:45:13   Ivus (neregistrovaný uživatel)

Velký je asi 2cm ve spánkové laloku. Spíš by mě zajímalo, jestli budu moct týden po operaci chodit na prednášky, tělocvik a podobné věci, jestli se dá tak nějak to zevšeobecnit, když nemáte více konkrétních informací.

10:38:45   angerova (neregistrovaný uživatel) » Ivus

Váš dotaz je velmi obecný.Je důležité, kde je kavernom umístěn, jaká je jeho velikost, jaký bude pooperační průběh atd. Nejlépe vám v tomto případě odpoví operatér, který bude výkon provádět.Měl by vás seznámi s veškerými riziky.

10:36:55   angerova (neregistrovaný uživatel) » admin

Odpověď na otázku- jaké metody se používají k rehabilitaci pacientů po poranění či jiném poškození mozku je velmi široká. Samozřejmě rozhodující je, jaké má pacient obtíže. Obvykle bývá postižena jak motorika tak funkce, které označujeme jako kognitivní ( pozornost, různé typy paměi, soustředění...), řečové funkce. Rehabilitace jednotlivých funkcí vyžaduje spolupráci multidisciplinárního týmu- lékař, psycholog, logoped,ergoterapeut, fyzioterapeut. Kařdý z uvedených odborníků může používat různé metody.

10:36:55   Ivus (neregistrovaný uživatel)

Dobry den, můj dotaz bude asi mimo dané téma a obor, ale protože mám pocit, že bych moc stejně nezdržovala, presto se se zeptám. Měla bych jít na operaci cévního kavernomu v mozku, tak bych ráda věděla, jak to bude po té operaci, jestli budu moct normálne fungovat, čili chodit do školy a jestli budu mít nějaké omezení?

10:29:17   admin (neregistrovaný uživatel)

Můžete nám prosím objasnit, jaké metody se používají při rehabilitaci uvedených stavů?

10:27:13   angerova (neregistrovaný uživatel) » admin

Otázky mohou být pokládány na obě temata, protože rehabilitace obou stavů je velmi podobná

10:23:04   admin (neregistrovaný uživatel)

Ivus právě vstoupil do místnosti.

10:03:00   admin (neregistrovaný uživatel)

Paní doktorko, ještě než se k nám přidají návštěvníci dnešní místnosti ráda bych se zeptala, zda se zmíněné rehabilitace týkají pouze poúrazových stavů nebo stavů po různých mozkových příhodách popř. obou variant.

10:00:04   angerova (neregistrovaný uživatel) » admin

dobrý den

09:59:21   admin (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, je tu opět čas na pravidelný čtvrteční chat. Dnes bude naším hostem prim.MUDr. Yvonna Angerová a povídat si budeme na téma "dlouhodobá rehabilitace po poškození mozku". Dobrý den, paní doktorko.

09:59:05   admin (neregistrovaný uživatel)

Host (prim. MUDr. Yvonna Angerová) právě vstoupil do místnosti.

09:58:58   admin (neregistrovaný uživatel)

Správce právě otevřel místnost.

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 197 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Zubní výplně: Druhy a jejich úhrada pojišťovnou

Zubní výplně (lidově plomby) nahrazují části zubu po odstranění kazu. Obnovují vzhled i funkci zubů. Díky velkému množství druhů plomb je možné udělat náhradu, kterou okem nejde rozeznat od vlastního chrupu. Ne všechny plomby vám ale uhradí pojištovna.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce