Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Plastická chirurgie

Na otázky z oboru plastické chirurgie odpověděl MUDr. Karel Urban.

Chat na téma „Plastická chirurgie“ proběhl 19. března 2011

11:00:26   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Děkujeme za všechny dotazy a MUDr. Urbanovi za odpovědi. Přejeme krásný den!

11:00:20   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » kuliferda

Záleží samozřejmě na pracovišti a na zkušenosti plastického chirurga a zda tento výkon provádí vůbec atestovaný plastický chirurg. Obvykle se pohybuje hluboko pod 1%.

10:56:56   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » kuliferda

Těžko říct, která operace je nejnáročnější, ale jak jsem zmínilv minulé odpovědi, např. transplantace obličeje určitě mezi ně patří. Nejen pro technickou náročnost, ale i pro další možné komplikace spojené např. s imunitním systémem apod.

10:54:20   kuliferda (neregistrovaný uživatel)

A taky jaké procento je nepovedených operací? Hodně se loni mluvilo o mrtvých po operaci prsou

10:54:09   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » majzlik

Ano, skutečně to jde. Patří to samozřejmě k nejnáročnějším výkonům v plastické chirurgii a je spojen s velkým rizikem, ale již několik pacientů na světě tento výkon úspěšně podstoupilo.

10:53:31   kuliferda (neregistrovaný uživatel)

Chtěl jsem se zeptat, jaká je nejnáročnější plastická operace a poroč?

10:52:48   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Děkujeme za množství otázek, upozorňujeme na to, že do konce chatu zbývá jen pár minut, takže je čas na poslední otázku.

10:51:24   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » kamca

Ano, v urcitych pripadech se da nos i zvetsit.

10:50:56   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » kamca

Zvětšení prsou trvá přibližně 1 - 1,25 hodiny. Po výkonu zůstáváte obvykle 2 dny na klinice. Poté doporučujeme minimálně týden být v klidu doma. Lehkou administrativní práci můžete po týdnu vykonávat.

10:49:58   majzlik (neregistrovaný uživatel)

Teď jsem někde četl, že český doktor udělal plastiku celého obličeje. To je jak z filmi - fakt to jde, vzít cizí obličej a přenést na jinou hlavu? Chytne se to?

10:48:11   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Zikmund

Ano, zmenšení prsů u mužů se provádí poměrně často. Záleží na množství tukové tkáně a velikosti mléčné žlázy. Podle toho se buď používá liposukce nebo se odstraní žláza chirurgicky a nebo se tyto metody kombinují.

10:47:45   kamca (neregistrovaný uživatel)

A kolegyně z práce prosí o odpověď, zda se dá nos i zvětšit, nejen zmenšit. Děkujeme obě

10:47:02   kamca (neregistrovaný uživatel)

Jak dlouho asi trvá plastika prsou, bojím se hrozně narkózy, ale chtěla bych je. Jak dlouho pak musím zůstat v pracovní neschopnosti a musím zůstat v nemocnici? Hezký den přeji a děkuji za odpověď.

10:45:30   Zikmund (neregistrovaný uživatel)

Koukal jsem, že tu i chlap uvažuje o plastice, tak se nemusím stydět přidat. Chtěl bych vědět, jestli se dají zmenšit prsa. Jsem tlusťoch a mám docela velká prsa, ale i když hubnu, tak zůstávají. Jde s tím něco dělat, stydím se chodit jen v tričku nebo tílku, vypadá to divně. Díky

10:42:59   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Ivetta

To záleží velmi individuálně, ale v tomto věku obvykle doporučujeme ještě se zvětšením prsů počkat.

10:41:41   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Tamara

Přitažení a modelace ušních boltců u dětí bolí minimálně, u dospělých je to opravdu trochu bolestivější. Avšak léky proti bolesti tuto nepřízeň výrazně zmírní. Do 10 let věku dítěte je výkon hrazen zdravotní pojišťovnou, u starších je hrazen pacientem. Cena výkonu se liší dle pracoviště, obvykle se pohybuje od cca 10 000 do cca 18 000 Kč.

10:41:27   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Dcera se věnuje modelingu a přeje si větši prsa. Je jí 16 let. Od jakého věku se taková plastika dělá? Podle mě má prsa hezká i bez toho, ale nedá si říct. Ivetta

10:40:12   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, chtěla bych si nechat odstranit svůj největší mindrák - odstálé uši. Opravdu to tolik bolí ? A na kolik to asi přijde? Díky za odpověď. Tamara

10:39:40   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » J

I po částečném odstranění prsu pro nádorové onemocnění lze tvar i velikost prsu upravovat. Načasování výkonu je závislé na rozsahu nádoru a následné onkologické léčbě. K rekonstrukci prsu je třeba vždy souhlas ošetřujícího onkologa. Na konzultaci se můžete dostavit na Kliniku plastické chirurgie FN Na Bulovce, kde Vás rádi vyšetříme a řekneme další vhodný postup konkrétně pro Vás.

10:38:03   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

příliš? slyšela jsem, že operujete na Bulovce, mohu přijít i tam, nebo musím někam kam patřím? Děkuji za odpověď, J.

10:37:15   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Po rakovině mám jizvu a menší prso - ovšem bohužel v horním kvadrantu, čili nejviditelněji jak to jde. Jak dlouho po léčbě mohu uvažovat o plastice, dá se prso dodělat jen částečně, na velikost toho zdravého? Jak to je s rizikem případného návratu choroby v souvislosti s plastikou- nezvyšuje ho to p

10:37:00   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Silvio

Určitě by bylo vhodné, kdybyste na konzultaci přišli oba.

10:35:47   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Naďa J.

Jizva nelze úplně odstranit, ale lze upravit a zlepšit její konečný stav. Konzultujte svůj stav s plastickým chirurgem, který Vám poradí nejvhodnější řešení konkrétně pro Vás. V určitých případech může být korekce jizvy hrazena i ze zdravotního pojištění.

10:35:28   Silvio (neregistrovaný uživatel)

A pokud bych chtěl jít k nějakému na konzultaci, stačí přijít jen tak, nebo mám vzít fotky přítelkyně nebo potřebuju nějaké popisy těch operací co měla? Díky!

10:34:22   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Silvio

Bohužel, bez bližších informací Vám asi přesně neporadím. Při konzultaci by Vám zkušený plastický chirurg určitě řekl vhodnost či nevhodnost požadovaného zákroku.

10:32:28   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Po nehodě mám hlubokou jizvu ve tváři. Jsou to tři roky od nehody. Chtěla bych ji odstranit. Jde to udělat i nějak s přispěním zdravotní pojišťovny? Naďa J.

10:31:50   Silvio (neregistrovaný uživatel)

Moje přítelkyně hodně zhubla a proto si nechala udělat plastiku břicha, pak stehen, pak něco v obličeji a teď chce prsa. Chápal jsem to ze začátku, ale teď mi to přijde jako posedlost a snad i závislost. Poradíte mi co mám dělat, abych jí to rozmluvil? Líbila se mi jak byla. S

10:29:10   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » makovicka

V současné době se zkouší používat jako výplňový materiál i vlastní tuková tkáň. Během posledních let se zdokonaluje úprava tuku před samotnou aplikací, aby nežádoucí efekty byly minimální. Zatím to není standardní metoda např. ke zvětšení prsou, ale myslím, že nějakým tímto směrem by vývoj postupně mohl jít.

10:25:11   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Uršula

Záleží na závažnosti srdeční arytmie. V každém případě před operací musíte podstoupit kompletní předoperační vyšetření, dle stavu pak event. i další speciální vyšetření ke zjištění celkového zdravotního stavu a minimalizaci rizik výkonu.

10:24:54   makovicka (neregistrovaný uživatel)

V nějakém pořadu jsem viděla, jak berou tuk z břicha a dávají ho všude možně po těle. Jsou v něm prý kmenové buňky - nebo se to na ně nějak ujpraví. Moc tomu nerozumím, můžete mi vysvětlit jak to je a v čem to je dobré. Děkuji za odpověď

10:22:58   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Zeman

Poměrně často (30-40%) výkon pacientkám rozmlouváme a neprovedeme, protože ho nepotřebují a mají hezká prsa. V případech, kdy je to indikované a výkon se provede úměrně k postavě, vidíme při kontrole šťastnou, sebevědomou a spokojenou ženu. V těchto případech, kdy se odstraní určitý handicap, má operace určitě význam. Souhlasím s tím, že by se nemělo operovat za každou cenu.

10:19:04   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Můžete mi říci, jaké nemoci jsou na překážku operaci prsou? Vadí srdeční arytmie? A jaká vyšetření před tím musím mít? Uršula

10:18:44   Zeman (neregistrovaný uživatel)

Nepřehání se to s plastivkýma operacema? I když se tím živíte, přijde vám normální, aby každá druhá měla prsa z umělé hmoty? Opravdu to nevadí a neškodí? Dík! Z.

10:15:22   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Venouš

Záleží na rozsahu výkonu. Menší jednotlivé výkony se dají provést během jedné operace. U rozsáhlejších výkonů bych doporučil dvě či více operací.

10:13:14   Venouš (neregistrovaný uživatel)

Dalo by se udělat několik zákroků najednou? Mám velkou jizvu na rameni a na krku, zároveň taky tetování na zádech, které bych chtěl odstranit, tak že by se to vzalo spolu. Díky za odpověď.

10:13:13   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Sylvie

Záleží v kterém místě na břiše či prsou jsou strie přesně umístěny a jak velké kožní nadbytky máte. Při odstranění nadbytečné kůže (např. při abdominoplastice) můžeme odstranit i část strií. Samotné strie odstranit většinou nejde.

10:10:42   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Světla

Mateřské znaménko v obličeji si můžete nechat vyndat i když máte lupénku.

10:10:14   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » igem

Muži tvoří přibližně 10-15% našich klientů. Operace víček je jedním z nejčastějších výkonů u nich. V případě, že máte velké nadbytky v oblasti horních víček, operaci bych Vám určitě doporučil, protože očím se výrazně uleví.

10:09:06   sylvie (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, dají se nějak odstranit velké strye na břiše a prsou? Je to fakt děs a doba léta a plavek se blíží. Sylvie

10:07:46   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Vadí pro plastickou operaci, že mám lupénku, i když ne v obličeji, kde bych si chtěla nechat odstranit mateřské znaménko. Děkuji, Světla

10:07:20   igem (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, děláte plastiku i chlapům? Nejsem žádný metrossefuál, ale víčka iž mám tak, že přes ně skoro nevidím. A jde to nějak rychle, v práci bych to říkat nechtěl. Díky

10:04:42   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Vlaďka S.

Operace víček se provádí většinou v místním znecitlivění a věk 65 let určitě není překážkou.

10:03:19   Vlaďka (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den pane doktore, doufám, že se nezeptám moc hloupě. Moje babička si vždycky přála operaci očních víček, chtěla bych jí to zaplatit k 65 narozeninám, ale nevím, jestli byste ji vzali kvůli věku. Jinak je zdravá až na nižší tlak. Děkuji! Vlaďka S.

10:03:08   karel-Urban (neregistrovaný uživatel) » Zdena D.

Nejste-li v akutní fázi alergie, pak operaci očních víček podstoupit můžete.

10:01:18   admin (neregistrovaný uživatel)

Host (MUDr. Karel Urban) právě vstoupil do místnosti.

10:00:31   admin (neregistrovaný uživatel)

Host (MUDr. Karel Urban) právě vstoupil do místnosti.

09:55:49   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, chci se jen ujistit, zda mohu jít na operaci očních víček, pokud mám atopický ekzém, alergii na pyl, prach, kočičí chlupy... Nepropásla jsem zimu jako nejvhodnější období pro alergiky obecně? Díky za odpověď. Zdena D.

09:55:25   [email protected] (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, vítáme Vás při chatu s MUDr. Karlem Urbanem, plastickým chirurgem. Pokud máte zájem, můžete začít pokládat otázky. Pro zahřátí posíláme jednu, která přišla na náš mail.

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce