Inzerce

Jestli se chystáte připlatit si za výběr doktora, schovejte zatím peněženky

1. června 2012, Renata Vyšínová   |   přečteno: 14192x

Za „obyčejného“ doktora pět tisíc, za primáře patnáct. To jsou částky, které byste si měli připravit, pokud si chcete připlatit za péči konkrétního lékaře u plánovaného zákroku.

Ministerstvo zdravotnictví dalo nemocnicím zelenou k tomu, aby vybrali lékaře, kteří budou „oceněni“ a nabídnuti pacientům v podstatě jako nadstandard. Slibuje si od toho, že přestane systém "obálek" pro vstřícné lékaře. Nemocnice tím získá prostředky, které rozdá právě mezi lékaře a tak jim zvýší platy a tím pádem i motivaci zůstat v českých nemocnicích. V neposlední řadě část z vybraných peněz zůstane nemocnici a ta je věnuje na lepší vybavení, takže ve finále poslouží i těm, kteří si nepřiplatili.

http://www.ordinace.cz/clanek/prohlaseni-a-ochrana-osobnich-udaju/

Nemocnice zatím zvažují, zda pacientům tuto možnost nabídnou. Nejsou si zcela jisty, že by mohlo mít připlácení za výběr lékaře ty výhody, ve které doufá ministerstvo. Pochybnosti vyjádřil například MUDr. Zdeněk Tušl, Lékařský náměstek Fakultní nemocnice Hradec Králové: Zvažovali jsme tuto možnost, ale určitě ne od června. Zatím není ani žádný zájem ze strany pacientů. Vidíme také jisté problémy - pokud by "příplatkové" operace probíhaly ve všední dny, porušili bychom pořadník, což je neetické. Pak přichází možnost víkendové operace, ale náklady na ni ani zmíněných patnáct tisíc nepokryje. Nejde totiž jen o zvoleného operatéra, ale k operaci jsou potřeba další personál – anesteziolog, instrumentářka, sálová sestra… sál je po operaci nutno uklidit. Navíc máme nedostatek například anesteziologů, takže když by pracovali v sobotu a v neděli, ze zákona by museli zůstat doma ve všední dny a chyběli by pro operace lidí, kteří si nepřiplatili. Situaci budeme tedy monitorovat a v případě, že se vyjasní výše uvedené problémy a uvidíme zájem pacientů, zvážíme možnost si připlácet od září. Navíc – na řadě klinik je už léta možnost si operatéra vybrat bez jakéhokoliv příplatku.“  

Jak odpověděli v ostatních nemocnicích? Najděte si tu svou v další kapitole článku.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Nechali byste svou dceru očkovat proti rakovině děložního čípku?
Zatím hlasovalo 14 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dáša (Zmenšení) 19. července 2018, 09:38:41

    Jizvičku mám minimální, není skoro vidět :)  Diskutovat

  • Věra (Prsa) 20. července 2018, 21:06:31

    Byla jsem na tom v EffectClinic v Brně, moc hezká klinika, moderně zařízená Diskutovat

  • Dominik (bolesti kloubu) 16. července 2018, 22:57:58

    Čauvec, užíváš ho 3 měsíce, pak máš 2 měsíce stopku a poté opět pokud se do té doby… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.