Inzerce

Syphilis - příjice

4. května 2007, MUDr. Věra Kaštánková   |   přečteno: 15720x

Můžete se nakazit výhradně pohlavním stykem a to, že máte syfilis, čili příjici, zjistíte většinou za 21 dnů podle deprese, únavy, zvýšené teploty, bolesti kloubů a kostí.

Co to je?

Syphilis patři mezi klasické pohlavní choroby podléhající legislativním opatřením. Je to chronické infekční, celkové, specifické onemocnění, které probíhá v několika fázích, kdy se střídá období klinické manifestace a klidu. V průběhu onemocnění se infekce oslabuje, má sklon k sebeohraničení a rozvíjejí se orgánové změny a jejich poškození (po několika letech od nákazy). Příjice se projevuje pestrou škálou příznaků, schopností napodobit celou řadu nemocí. Může postihnout kterýkoliv tělní orgán nebo tkáň. Neléčená nebo nedostatečně léčená může být ve třetím stadiu onemocnění příčinou úmrtí či invalidity pacienta (postižení srdečně -cévního aparátu, centrálního mozkového systému, míchy, kůže, kostí apod.). Přenos je téměř výhradně pohlavním stykem - tzv. získaná přijice. Z nemocné, neléčené těhotné matky přes placentu na plod (vzácněji při porodu a vyjímečně po porodu ) - vzniká tzv. vrozená příjice (časná, pozdní). Podle stadia infekce matky vznikají různé formy poškození plodu a dítěte, mající vliv na existenci potomstva vůbec (potraty, předčasné porody mrtvého či poškozeného dítěte), či na jeho kvalitu (slabomyslnost, hluchota, slepota atd.) a zdraví.

Co je příčinou vzniku?

Infekci způsobuje jemná spirální bakterie Treponema pallidum, která je prvotně infekční pro člověka a je jeho jediným hostitelem v přírodě. Vstupní branou treponemy od infikovaného člověka může být kůže a sliznice kdekoliv nejčasněji však oblast pohlaví a ústní dutiny. (V závislosti od techniky intimního styku).

Treponema pallidum je velmi citlivá na zevní vlivy, ničí ji i zředěné roztoky běžných dezinfekčních prostředků. Nepřímá kontaminace (sedátka na WC, sklenice) prakticky neexistuje.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Martin

Dobrý den , před necelym týdnem se mi nad penisem , spíše ale výše k pupku udělaly dva tvrdé vředy , nahoře se do druhého dne objevila kulička hnisu který šel vytlačit, a hnis se už nevytvořil jen zůstaly tvrde boule které se teď po necelém týdnů zmenšují , něco jak vnitřní vřed , podkožní tuk. Měl jsem kdysy problém se zarůstání chloupků a vousů, chci se jen zjistit že se třeba nejedná o syfilis , i když nevím jestli vám můj popis něco pomohl jinak přímo na genitálních nic nemám.

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. října 2015, 19:52:40


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář

 Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Měli jste někdy potíže s nespavostí?
Zatím hlasovalo 290 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Milan (bolesti kloubů) 20. března 2017, 11:52:05

    Já mám lectron Montana a ten dojede až 130 km na jedno nabití. ovšem je třeba asistovat... Diskutovat

  • anonym (Operace hemoroidů) 19. března 2017, 17:20:39

    To si ještě užijete :-) Diskutovat

  • velvetka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 25. března 2017, 16:52:27

    myslím Jaroušku, že vyplnit povinně se musí jen některé kolonky a mobil není povinny Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.