Inzerce

Křivice - vitamín D

Dobrý den, máme malou 1 měsíční holčičku a na doporučení pediatra jsme jí dávali vitavím D v podobě Vigantol. Bohužel po dvou dnech podávání vitamínu přestala dcerka spát, neustále brečela a chtěla být u prsu. Jakoby byla nervózní či cítila nebezpečí, které hledala u matky. Nedostatek spánku a věčné brečení, které nešlo utišit nás vedlo k vysazení vitamínu a dcerka se po dvou dalších dvou dnech uklidnila. Po konzultaci s pediatričkou jsme byli nusceni vitamín opět malé podávat. Situace se opět opakovala. První den co vitamín dostala byl v pohodě, druhý den navečer již opět brečení, nervozita a nespavost a třetí den ještě horší. Neustále brečící dítě, které je k neutišení vyvede z rovnováhy myslím každého a hlavně manželku v 6-ti nedělí. Vitamín jsme opět vysadili a malá je v pohodě. Peditrička nicméně trvala na podávání vitamínu D, tak jsme sehnali dnes již nesehnatelný Infadin. Reakce dcerky byly skoro stejné. Dnes vitamín vysazujeme opět. PROSÍM - poraďte kdokoliv, či napište Vaši špatnou zkušenost s vitamínem D - přece nebude mít takouto reakci jen naše Simonka. Díky Zdeněk

Inzerce
Odpovědi
Marika N2

Přesně tak, já našemu doktorovi taky věřím a vím, že by nám nepředepisoval nic co by neměl vyzkoušené. Vigantol jsme normálně rok dávali a všechno fajn :)

Reagovatpoděkovatnahlásit

28. července 2016, 20:47:42

Mika

Je potřeba vitamín D doplňovat, vždy se to tak dělalo - dával se rybí tuk, dnes máme tu výhodu, že máme Vigantol a stačí kapička denně a nemusíme do dětí cpát rybí tuk.

31. července 2016, 23:42:22

lenča

jojo vigantol se nám taky osvědčil,vždy kapička před spaním a fajne,Kubík spinkal jako pařez :))

14. srpna 2016, 22:03:31

Valerie

Vigantol nám předepsal dětský a dáváme pravidelně, věřím že kdyby to nebylo potřeba a nebyl to ověřený lék tak by nám ho nedoporučil :-)

30. září 2016, 20:20:44

Julie

Taky začínáme teď Vigantol dávat :-) kapete přímo do pusinky nebo dáváte do mlíčka třeba?

18. října 2016, 23:47:50

Sela

Dávám na lžičku s mlékem ;-) Ale to záleží na tom jak vám to bude vyhovovat zkuste třeba víc způsobů. Staršímu, kterému dávám Vigantol v zimě kvůli imunitě a samozřejmě i kostem, protože dokud jsou ve vývoji je to potřeba už třeba kapu přímo do pusiny ;-)

20. října 2016, 22:21:32

Julie

Děkuju za odpověď, na tu lžičku je to lepší máte pravdu zůstanu u toho. Jsem hlavně ráda, že je to něco co se předepisuje miminkům už dlouho takže je to už léty prověřené a vím tak co malému dávám :-)

21. října 2016, 23:04:31

Sela

Taky to tak vidím, proto stále dávám ;-)

23. října 2016, 18:29:13

Simona

Vigantol dávám dětem pravidelně a teď na podzim si dávám s nima, má ho předepsaný už i naše babi takže teď bereme Vigantol celorodinně :-D

25. října 2016, 23:14:19

Veru4

Jo i na tu imunitu je super. Hlavně ta forma je fajn, nedokážu si představit jak bychdo malého cpala rybí tuk (to bych ani sama nedala, stačí ty vzpomínky… :D)

27. října 2016, 23:35:51

karina

dávám vigantol taky, každý den kapičku do mléka a vše je fajn:)

29. listopadu 2016, 23:09:50

Alexa

Vigantol taky dávám naší Ajince a je to fajn žádný problém s tím aby kapičku spolkla nemáme, pěkně dáme kapičku a jdeme hezky spinkat :-)

30. listopadu 2016, 23:25:26

viki

dávám teď už druhému mimi a jsme s vigantolem spokojení, víme co miminku dáváme a vše je v pořádku :)

11. prosince 2016, 22:51:49

Ivana

Kapu pravidelně kapičku a všechno je v pohodě.

16. prosince 2016, 23:20:00

Monika

Kapičky Vigantol dávám každý den už druhému dítku a osvědčily se nám.

19. prosince 2016, 22:35:47

Katka

Vigantol u dcery byl v pohodě, žádný problém. Teď mam syna a při podání je neklidný, nespavy bolí ho bříško, pořád se napíná a brečí, všechno ho ruší. Když mu ho nedám je klidný, spinká bříško nebolí. Takže určítě nějaké vedlejší účinky tam musí byt. Teď mu ho dáváme obden než půjdeme na další kontrolu a s doktorkou vymyslíme jinou alternativu.

18. ledna 2017, 23:03:52

KláraP

Dávala jsem synovi rok a teď dávám druhý měsíc dceři a taky nám s ní Vigantol vyhovuje.

19. ledna 2017, 01:13:50

Mola

Vigantol nám vyhovuje. Nedávala bych nic jiného, protože u vigantolu vím že je kvalitní.

23. ledna 2017, 23:26:25

Soňa

Kapičky vigantol se nám osvědčily..dávám teď už druhé ratolesti a vše je fajn:-)

17. února 2017, 20:38:35

Viktorie

Dávám je to důležité! Maminky dřív dávaly rybí tuk, my už naštěstí máme tyhle kapičky :-)

19. února 2017, 22:34:08

Beáta1

Když jsme trpěli na prdíky tak jsem zkoušela různě vigantol vysadit ale nebylo to určitě tím. Ony ty vedleješí účinky se píšou takto u všeho no..

26. února 2017, 23:45:19

Veronika

U nás s vigantolem taky všechno v pohodě. Jsem ráda, že u něho vím co malému dávám. A hlavně je to opravdu důležité, i dřív maminky dávaly rybí tuk, my teď alespoň máme vigantol :)

27. února 2017, 21:21:16

Vali

To je pravda, nedokážu si představit jak bych maličké podávala rybí tuk, ať už v tabletách nebo jen tak..Vigantol nám vyhovuje.

28. února 2017, 23:09:44

Vanda

Vigantol je jediný doplněk u kterého se nebojím, vím že je důkladně testovaný a léty prověřený. Dávám denně do trochy mléka

19. března 2017, 19:42:38

Hanini

Souhlasím, taky to tak beru ;-)

30. března 2017, 23:07:38

Andrea

Jsem ráda, že jsou tyhle kapičky a nemusíme se bát křivice a dalších nemocí spojených s nedostatkem vitamínu D.

23. dubna 2017, 22:47:46

LenkaLeni

Vigantol dávám už druhému dítěti a žádné potíže jsem nikdy neměli. Jasně, že jsem si taky zažili své s nadýmáním ale s tím nám pomohly probiotika, s vigantolem to nic nemělo.

25. dubna 2017, 23:21:08

Nikola K.

Taky pravidelně dávám a vyhovuje nám.

12. května 2017, 23:59:05

Hanka

Dávám kapku denně do trochy mléka - osvědčilo se. Dceři jsme dávali i vyšší dávku kvůli nožičkám a už je to v pořádku.

28. května 2017, 23:39:54

lizi

taky dávám mlékem..dávám denně už 4 měsíce a všechno je v pohodě.

30. května 2017, 23:27:44

Kačka

Já dávám a žádný problém s vigantolem nemáme.

31. května 2017, 22:14:06

Sabina

S Vigantolem jsme spokojení, snadno se podává a je to osvědčený a důkladně testovaný přípravek.

13. června 2017, 22:41:52

Vanesa

Taky jsme měli problémy s prdíky, zkusili jsme vigantol vysadit ale nic se nezměnilo. Nakonec jsme zkusili probiotika a po čase se to spravilo, vigantol dávám dál a vše už je v pohodě :-)

22. června 2017, 22:54:14

Hankaa

S vigantol bylo vždy vše bez problémů. Druhému mimi budu dávat určitě taky.

28. června 2017, 23:37:33

Verča

Jsem ráda, že se nemusíme dnes křivice bát a že máme tyhle kapičky, jsem hned klidnější.

30. června 2017, 17:44:40

Tereza Součková

Holky, jako asi všichni z vás tady, jsme dostali recept na Vigatol. Sla jsem ho vyzvednout a kamarádka mi dneska řekla to nemáme brát. Já mám názor jiný a věřím asi doktorce. Měl zde někdo problémy nebo bylo u vás všechno v pohodě? :)

19. září 2017, 20:39:54

Pavlína

Určitě věř paní doktorce. Na Vigantolu není nic špatného a pokud kamarádka říká něco jiného, tak by si měla přečíst, co tím může mimču způsobit. Doktorka mi říkala, že jsou pak děti, které nemají ještě ve dvou letech uplně srostlou fontanelu :)

27. září 2017, 18:28:47

Tereza Součková

Dobře děkuji .. už jsem četla hodně diskuzí a přijde mi, že skoro všechny maminky dávají .. a bavila jsem se i s paní v lékárně a říkala, že určitě, tak jsem se trochu utvrdila :)

29. září 2017, 13:07:28

Pavlína

Na diskuzích se píše kde co :) My kapali dvě kapičky přes zimu a jednu přes léto a všechno bylo naprosto bez problémů .. cca rok a půl :) Dokonce mi doktorka doporučovala Vigantol po tom, co jsem měla zlomenou ruku, ale pak jsem na to zapomněla :)

30. září 2017, 18:22:00

Anulka

My jsme dávali jednu a do roka. Syn je letní a paní doktorka pak říkala, že už není potřeba, že malej bude na sluníčku

1. října 2017, 21:56:51

Tereza Součková

Děkuji za názory :) Začneme dávat a uvidíme podle reakce, ale věřím, že vše bude v pořádku

2. října 2017, 11:29:53

Sabča

Tak to malá vigantol snášela hezky, naštěstí po něm neměla ani bolení bříška ani netrpěla nespavostí, každopádně ten vitamín D je pro to mimčo důležitý :(

7. října 2017, 22:24:16

Lea

A kolik kapek dětem dáváte ? Nám doktorka řekla dvě kapičky denně.

12. října 2017, 19:09:42

Alena

My jsme dávali jednu kapku vigantolu přes léto a přes zimu dvě kapky, ale je to asi na domluvě s lékařem.

15. října 2017, 14:34:34

Naďa

Je tu nějaká maminka, co třeba vitamín D nedává vůbec ?

17. října 2017, 20:19:40

Mirka

No snad se tu žádná taková nenajde ...

8. listopadu 2017, 14:51:36

Simona

Adél, když už by vaše děti mělyroblémy se zažíváním, tak by to nebylo kvůli vigantolu. Nevím, co se to rozšřilo, ale vigantol tyto problémy nezpůsobuje. Koliky jsou do 3 měsíců dítěte úplně fyziologické, protože se mu nastavuje mikroflóra v trávicím traktu a nikdy nejsem schopná říct, jestli brečí, protože jsem dneska snědla čerstvou housku nebo 3 kuličky hroznového vína, takže tak

21. října 2017, 21:42:28

Anežka

Taky mi to přijde jako blbost tady ty problémy přisuzovat vigantolu ... a ještě větší blbost mi přijde místo něj dávat doplňky jako jsou baby D apod .. protože ty nejsou testované tak, jako léky

10. listopadu 2017, 21:31:15

Mia

Syn trpěl docela dost na koliky, ale po 3 měsícich to přeslo a to jsme taky dávali vigantol, takže to nebylo z vigantolu

10. listopadu 2017, 21:51:08

12
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Kde hledáte informace o novinkách v léčbě cukrovky?
Zatím hlasovalo 24 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Nikola (Online konzultace s kožním lékařem: akné, mateřská znaménka i padání vlasů) 13. listopadu 2017, 08:27:31

Dobrý den, zhruba před měsícem se mi na tváři objevily červené pupínky kolem úst. Byla… Diskutovat

• Dan (SUSTANON 250) 18. listopadu 2017, 18:46:27

Ahoj kluci, prosím Vás potřeboval bych někde sehnat sustanon na měsíc a pul to je 18 anpulí… Diskutovat

• Honza (tonsilektomie) 16. listopadu 2017, 23:02:27

Mám po operaci asi 6týdnů (VN Brno), vse v pořádku až na ten hlen který popisuješ. Mám… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.