Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Lexaurin-pomooooc

Ahojky,máte někdo zkušenosti s LEXAURINEM? Jsem na něm zaseklá a chci se z toho vyléčit,ale nevím jak.Už mi nestačí normální dávky,co mi píše doktor(3mg denně).Abych mohla ráno vyjít mezi lidi,musím do sebe nasypat 6-9mg,za den to pak dělá celkem 12-15mg.Můj doktor s tím nic nedělá a dál mi ho píše, už 4 roky,i když jsem mu řekla,že mi předepsaná dávka nestačí.K tomu mi teď ještě píše SERLIFT-antidepresivum.Jako diagnózu mi řekl,že mám neurózu-poruchu osobnosti.Chci se toho všeho zbavit, bojím se,nechci být do smrti feťák,co horkotěžko shání léky,protože předepsané dávky mi samozřejmě nestačí.Jestli o něčem víte,poraďte mi please.díky

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
market

Myslím tím recept na dobrou náladu, samozřejmě ne na léky.... Děkuji.

Bára
1x

Má někdo zkušenost s Fevarinem? Beru ho již dva měsíce a mám pocit, že mi nepomáhá. Chci ho přestat brát a nevím, jestli můžu přestat hned.Dík za radu.B.

pritel
2x

Mel jsem velke problemy s jednym lekem, psychofarmakem. Po jeho vysazeni jsem se citil velmi spatne. Navstivil jsem neurologa. poslal me na nekolik vysetreni. Nic mi nenasli. Nakonec jsem sel k odbornikovi, kteremu jsem se vyhyval: psychiatrovi. Nic ve zlem, ale nekteri lide si umime podelat i zdravi, neni to jen na doktorech. Uz toho casu uplinulo pres rok co k nemu chodim, jeden lek beru doposud, na kterem nebudu zavisly, beru ho jeste protoze jeste citim ty fyzicke depresivni priznaky. Dam vsem radu: s tim co ted berete neprestavej naraz, hlavne u tech co berou velke davky. Muzu vam zarucit, ze pokud to tak udelate a nebudete brat neco jineho psychiatrem predepisovany lek, zazijete to nejhorsi v zivote. Uz vim, ze praskami jsem se stal depresivnim clovekem. Ale uz se dostam z toho.

steeve
1x

Ad dr. Ljubčenko. V Praze 5 žádná Vnislavova ulice není - myslíš na Praze 2? Ale tam zase není žádné zdravotní zařízení a ten telefon také nikdo nebere. Pracuje ten pan doktor v nějakém zařízení, kde by mi na něj mohli dát kontakt? A jakou formu terapie vlastně provozuje?

fia

Beru Lexaurin 10 let, hruza, vim to, nemohu bez nej zit a vim, ze na nej jednou totalne dojedu,ale do pruseru jsem se dostala sama, lekar mi jich pise, kolik si reknu... kdo jste nezacali, nikdy ho nezkousejte. fia

fetacka?
1x

Taky jsem na Lexaurinu zavisla. Nejsem si ale jista, zda s tim chci prestat. Pri pohledu na me okoli, kde maji v podstate vsichni nejake psychicke problemy, ale leky brat nechteji, musim uznat, ze mam diky Lexaurinu vyrazne vyssi kvalitu zivota. Navic je tato droga narozdil od ostatnich spolecensky relativne neskodna, neb nikoho neobtezuje.

Rendy
4x

Já to měl celý trochu jinak, občas (poslední dobou docela často) mám depky, silný depky ze sebe, z toho co jsem, kdo jsem atd... Doma v lékárničce jsem u mámky našel Lexaurin (měla kdysi nějaké psychické potíže), jeden jsem si dal a pohodička, depka "odezněla". Pár dní na to bylo vše zpět, byl jsem prostě na "nule" nebyl jsem schopen jít ani do školy, natož tak vylézt na ulici mezi lidi. Spravil to další lexaurin... tak to v podstatě funguje doteď sem tam, zhruba jednou týdně si ho beru, jediná věc co mi vadí je, že už mi jedna tableta nestačí, abych se cítil "ok" potřebuju alespoň dva - chvíli jsem takový mimo, "užívám" si tu bezstarostnost, na nic nemyslím.... pak padnu do postele a jsem schopen prospat třeba 16 hodin v kuse... jenže vstanu, ze začátku fajn a pak zase začínám depkařit + navíc se k tomu nabalují zmeškané hodiny ve škole = další stres a z toho v mém případě další depky (že jsem tak neschopný vůbec jít do školy a takový ty moje debilní "myšlenky").... chjo... Navíc když jsem si ho vzal poprvý byly ho tam dvě krabky, teď mám už jen jedno jediný plato, bojím se co bude až ho nebudu mít. Stejně pořád depkuju chodím po ulici s mega velkejma slunečníma brýlema a kšiltovkou, k tomu třeba rolák s vysokým límcem - nesnesu pohled ostatních lidí na můj zničený a hnusný obličej (akné).... Na jednu stranu se bojím toho, co bude až LEX nebude na stranu druhou jsem rád, že jsou ho objevil, na akutní stávky je to šampion...

dita
4x

Ahoj lidicky, mela jsem problemy s drogami atak jsem se octla v lecebne, to jak dlouhodobe uzivani techto antid.mohou uskodit jsem videla, je to naprosto totozne jako drogy, proboha!lexaurin je nebezpecna droga po par mesicich uz, a pokud ti diktor nechava lexaurin 4 roky tak je to spatnej doktor, nezodpovednej, a okamzite bych ho vymenila!davky snizovat, a vysadit, nahradit a kombinovat s psychoterapii!tam nekde uvnitr je vzdy bolest nebo trauma a prasky to jen prvni pomoc,vyborna je take homeopatie, doktor hrusovsky.ord. dikelskych hrdinu,mi zachranil zivot, je to nas nejlepsi homeopat a ma obrovskou psych.silu na rozdavani, 1.vysetreni stoji 1000 kc, a pak dal jen vzdy 200,doporucuji!!!!drzim vam palce,[email protected],papa

Vlasta Tichá
4x

Já doktora Hrušovského nedoporučuji. byla jsem u něj kvůli štítné žláze, když jsem nechtěla jít na operaci. Po první návštěvě jsem ale znovu nepřišla, neudělal na mě dobrý dojem. Měla jsem spíše pocit výnosného kouzelnictví než skutečně fundovaného přístupu. Hned při příchodu jsem zaplatila 1 500 Kč a po konzultaci mi pan doktor dal bez většího vyšetření na cestu nějaká homeopatika (které jsem si samozřejmě hradila) a rovnou jednu kuličku pod jazyk, která podle jeho slov měla napravit moje dlouhodobě neuspokojivé vztahy s matkou. Musím přiznat, že takové zázraky jsem ani nečekala a spíše mě to pobavilo. Podruhé jsem tam již nešla, zdálo se mi to jako příliš drahá zábava. Je to myslím založeno spíše na placebo efektu než na čemkoliv jiném. Na operaci štítné žlázy jsem nakonec šla a ukázalo se, že to byla skvělá volba - protože mi až po operaci při histologické analýze zjistili, že ve tkáni štítné žlázy sídlil zhoubný nádor Takže nakonec to setkání bylo vlastně osudové - v tom, že mě přimělo zvolit konzervativní léčbu, která mi zachránila život. Jak se říká - všechno zlé je k něčemu dobré

Angelina
6x

Ahojky lidicky....jen nahodou jsem se dostala sem na forum a mam vypadle oci z dulku...je to proto, ze ja mam problemy taky z lexaurinem...predepsala mi ho psychiatricka dale jeste a antidepresivem...ted si nevzpomenu jak se jmenoval...brala jsem oboje 2 krat denne a to kvuli depresim.....musim rici, ze me dostali do vetsich problemu....naprosty nezajem o zivot...byla jsem bez nalady, vse mi bylo jedno, nejedla jsem , nespala a co se tyce sexualniho zivota tak uplne fiasko...necitila jsem telo a to ani spodek...problemy s prokrvovanim a neustala zima....doktorka mi rekla, ze je to normalni a ze se to zlepsi.....jenze mesic za mnou a ja se zhorsovala!!!...kvuli stavum jsem zvysovala davku lexaurinu, protoze mi nepomahal...ze zacatku mi bylo receno, ze nemuzu byt zavisla, ze je to kratka doba....bohuzel zavisla na nem jsem!!!antidepresivum jsem sama od sebe vynechala protoze muj pritel se nemohl uz na me divat!!!!byla jsem chodici troska.....nemuzu se zbavit lexaurinu...mam pocit, ze to nejde....mam neustaly problem v sexualnim zivote a to diky tomuhle svinstvu!!!!...mam abstaky a silene nervy....JA MYSLELA, ZE MI ODBORNA POMOC POMUZE, JENZE BOHUZEL ME DOSTALA DO SRA..K!!!snizila jsem davku, ale mam takove abstaky, ze vydrzim taj jen dva dny a pak si ho musim vzit....JSEM Z TOHO NESTASTNA A NEVIM CO DELAT...LIDICKY VYKASLETE SE NA LEXAURIN JE TO VAZNE SVINSTVO!!!!!

Michaela
3x

Nedoporučuji brát antidepresiva, vím že jsou někdy situace, které jsou pro nás hodně těžké, ale antidepresiva tu situaci za nás nevyřeší. Taky jsem se dostala do situace kdy jsem na tom byla psychicky hodně špatně, měla jsem deprese a úzkosti a pak jsem zase měla deprese z toho že mám deprese a byl to pro mě začarovaný kolotoč. Asi měsíc jsem pojídala nějaké antidepresiva, název už přesně nevím, ale na tom nesejde, ale asi po měsíci jsem je vyhodila. Nebylo to sice lehké, přepadaly mě deprese a úzkosti, ale časem se to zlepšovalo. Hodně jsem pila bylinné čaje, pojídala hořčíky a snažila se zaneprazdňovat abych neměla čas myslet na blbosti. Špatných dnů ubývalo a lepších přibývalo.Trvalo mi asi tři měsíce než jsem se z toho dostala, ale jsem ráda že jsem to zvládla bez těch antidepresiv. Sem tam se mi to ještě vrátí ale už vím že to tak jak to přišlo zase odejde. Hlavně člověk musí mít někoho komu se vypovídá. Moje známá pojídá několik let antidepresiva, s nikým o svých úzkostech nemluví, dusí všechno v sobě, a bere silnější a silnější antidepresiva, kam taková cesta vede? Sáhnout po antidepresivech je nejjednodušší řešení jak se úzkostí a depresí zbavit, zkuste si zvolit tu složitější cestu jako já, ale postupem času budete moc rádi že jste tuto cestu zvolili! :-) A taky jsem evangelička, takže věřím že mi v těch nejtěžších chvílích pomohl Bůh, všem může pomoci, ale všichni ho odmítají. Možná některým z Vás můj příběh pomůže. Pokud to bude jen trochu možné zkuste se vyhnout antidepresivům, stejně jsou t jen proto aby vydělaly spoustu peněz výrobcům.

Mgr.Michal Bruna

Dobrý den,bral jsem Lexaurin cca 5 let a přestával mi učinkovat.jelikož jsem po vysazení nemohl spát,sám jsem si na týden dával na dobrou noc Prothazin.Jsem alergik a tak jsem jej vlastně užil na jiný můj defekt...A spal jsem tvrdě a po tom týdnu jsem už po Lexaurinu nešáhl...

Míra

Nevim, co s tim Lexaurinem máte. Je to dost slabý. Dal jsem si 10 tablet tj. 15 mg a nic. Zklidnění žádný. Ospalost taky ne. Akorát jsem možná neusnul zas tak pozdě ráno, ale dřív. Je ale fakt, že tělo, nejspíš játra reagovalo na intoxikaci, cítil jsem to. Ale spíše fyzicky.

Žaneta
3x

jojojo jen abys nekecal!!!...vypada to, ze se snazis naznacit, ze ti co maji potize s lexaurinem, tak ze jsou trosky...hochu chtela bych videt co bys delal kdybys to bral denne!!!

Anna
2x

Lexaurin mi stačí jedna tableta na měsíc i dva. Zacházím s ním jako by to bylo hemeopatikum, jen si malinko ukousnu, když se dostanu do zátěže. Naprosto nepravidelně a malinko. A funguje. Dostala jsem ho pro těžkou životní situaci, ale nikdy jsem se nadala o užívaní, to se mám příliš ráda, než abych pojedla všecho, co mi naši šílení medicinmani předepíší.

money
3x

Ahooj.Lexaurin sem brala dva roky.Měla sem také potíž nezvyšovat dávky.Ale podařili se mi jej vysadit a řešit svoje problémy jinou cestou.Psychiatr mi poradil dávky snižovat stylem... ráno,odpoledne,večer vynechat.druhý den..ráno vynechat,odpoledne,večer.další den...ráno,odpoledne vynechat,večer a pořád dokola,stím že dávky musíš snižovat a pak jej můžeš úplně vysadit.Potom bys mohla přejít na jiné léky,stejně učinné.držím ti palce,jestly zkusíš tuhle metodu!!!pá

Evča
5x

Všechny tu spojuje jedna důležitá věc, že dokázali navštívit odborníka. Bojím se svěřit, věřit...Myslím, že od dětství trpím obsedantní neurozou. V noci jsem spávala v pokoji daleko od rodičů, mívala jsem noční běsy, křičela jsem ze spaní...Pamatuji si, jak se nemůžu pohnout, teče po mně pot a abych tyhle strachy rozehnala, začala se moje mysl bránit tím, že si začala představovat, z lehce osvíceného nábytku postavy, jiné předměty atd. až jsem to skutečně viděla, takže můj strach rostl ještě víc...Naši mě u sebe nechtěli, neměla jsem dostatek rodičovské lásky (jistě by stačil pocit bezpečí). V 9 letech jsem měla duodenální vředy-nejspíš ze strachu. V noci jsem se nebála jen když spal někdo v pokoji. Ve čtrnácti letech jsem měla první předtuchu, že zemře někdo blízký. Tak se i stalo. Tohle můj strach násobilo. Nejsem pokřtěná, ale babička mi říkávala, že když se bojí, že jí pomáhá, když se modlí. Za ty lidi, zvířata co jsem se modlila, když byli nemocní, chodili se se mnou ve snu loučit, často pak ráno zvonil tel., aby nám oznámili, že se někdo zemřel. Ale v pubertě začali větší problémy POKRAČUJI NÍŽ

Evča
6x

Nemohla jsem pořádně např. přečíst knihu, protože se mi pořád dokola(obsedantní porucha)vyjevovali v představách nějaké hlouposti, nesmysly, nešlo se soustředit. Nad učením do školy jsem strávila několika násobně víc než jiní a začalo mě mrzet, že vše jsem musela zvládat mechanicky, logicky přemýšlet nešlo. V sedmnácti jsem se zamilovala a vše zlé bylo pryč. Ale naši ho neměli rádi. Doma byl na mě vyvíjený tak obrovský tlak, o kterém ani On nevěděl, vymlouvala jsem se a vše brala na sebe, že vztah vydržel sotva pár měsíců...Měla jsem přístup k jakýmkoli lékům, zkoušela jsem LEX, potom i jiné léky...ale jen jednorázovně, na povznesení nálady. Teď jsem z domu pryč, mám jiného přítele, který je chápavý a má mě rád. Občas když se chci modlit, mám obsedantní představy, ale rozhodně je to lepší než dřív. S úzkostnými stavy mám malou zkušenost, jak myslíš že to u Tebe vzniklo? U mě spousta věcí pramení z rodiny. Jací jsou Tví rodiče? Netrpí sami nějakou úzkostí? Děkuju, že jsem se mohla svěřit.

Mgr.Michal Bruna

Všechno co bylo v dětství špatně se projeví.Já jsem o tom problému opuštěnosti dítěte udělal dva krátké filmy.Oba byly úspěšné a jsou v NFA.Nic naplat ten problém tou zpovědí se neztratí a ve chvílích pocitu opuštění startuje znova a pak šahám i po LEX...Lepší by bylo žít mezi dobrými lidmi kde to neodstartuje.V Čechách v dnešní době aby člověk pohledal...

Nikola
2x

POZOR NA LEXAURIN! Dokaze velmi rychle pomoci na kratkou dobu, ale jeste vice si pak bere nazpet. Navíc stejná davka nestaci, casem se musi zvysovat a odvykani hodne boli. Osobne jsem si zavislost vypestovala za pul roku pri nepravidelnem uzivani. Je smutne, kdyz Vas doktor dostatecne neinformuje o leku, ktery predepisuje a to klidne na nekolik let. Nahodou jsem byla upozornena v lekarne - navykovy lek, neuzivat dlouho. Pak jsem zacala vyhledavat veskere informace a po vysazeni vydrzela bez pomoci dva tydny. Pokud potrebujete pomoc leku, neberte LEXAURIN - ten tlumí, uklidnuje, uspava, ale rozhodne NELECI!

pečovatelka
3x

Přečetla jsem si poctivě celou diskuzi, a nevím co si o tom mám myslet. Všichni tu mají bohaté zkušenosti, já si vzala Lexaurin dneska poprvé (1 ráno) a byla jsem překvapená jak mi to pomohlo. Ale protoře jsem "návodová" tak mi letáček z krabičky nestačil a šla jsem na internet. A teď mi lezou oči z důlků. Nejsem asi ta pravá cílová skupina, protože rozhodně nemám nějakou duševní poruchu. Starám se o nemocnou tchyni - má Alzhaimera, je to strašný. Leží na plenách, duševně je tak na úrovni 1 ročního dítěte. Takže když jí nenakrmím, tak si neřekne. V noci spím jak králík na půl oka. Zkoušeli jsme jí dát do ústavu, ale bylo to tam strašný. Psa by tam člověk nenechal. Tak jsme jí vzali zase domů - měla svrab, samozřejmě jsem to chytla. Když jsme se zbavili svrabu, začala zvracet. Převlíkala jsem všechno každých 20 min. 4 dny. Pak jsme jí odvezli do nemocnice - měla krvácející vřed. Operovat ji nebudou, v jejím stavu, jenom ji zaléčili a já teď ještě musím všechno jídlo mixovat. Už jsem tak unavená fyzicky i psychycky, nervózní, protivná sama sobě. Moje obvodní doktorka mi to napsala, když jsem tam byla tchyni pro prášky. Dneska jsem si to vzala poprvé a po dlouhé době je mi skoro normálně. Furt lepší než začít chlastat. Až tu tchyně nebude tak to potřebovat nebudu. A do té doby to musím nějak přežít.

Alex
2x

Musím se na váš příspěvek ozvat a chápu, že jste sáhla po lexaurinu ale až vaše tchýně nebude, vy budete na lexaurin tak zvyklá, že už se ho nezbavíte-vlastní zkušenost s xanaxem

Peťa Jindrová
3x

Ahoj, mě chytla PP asi před 10 lety, když čtu Vaš příspěvky tak si říkám, že mi vlastně nic není. Každý rok chodím k psychiatrovi jen tak na konzultaci a když když by se mipřitížilo mohu kdykoli. Doporučil michodit na Taiči, naše cvičitelka mi poradila jak dýchat při náhlé atace a jak se obalit studenými mokrými ručníky - prostěradlem na to něco suchého a hlavně pravidelně dýchat ne se vydýchat, když je to už rozjeté dát si půl Lexiku 3 mg do pusy a rozkousat, cca do 20 -30 min je po všem, chce to pak spánek, klid nebo prostě vypnout. Já mám Lexiík jedno balení tak na celý rok a to jen v případě že mi to přepadne tak, že to už nevydýchám. Někdy si vypomáháme s lidma co trpí stejnouporuchou a vyčenžujemesi léky co nesedli nám a jim ano, nebo když někdo už nemusí Lexaurin pošle ho tomu kdo má zrovna bídu. Není to o tom zásobovat někoho, aby " fetoval", ale prostě pro někoho je berlička homít u sebe kdyby náhodou. Je to prostě v hlavě, mámho v kapse OK, zjistíli někdo, že ho zapomněl užpřemýšlí co by kdyby. No kdyby chtěl někdo jěště nějakou radu a je v PP prvničkou klidně mi písněte na email. Kdo má již nepotřebný Lexaurin a může mi darovat pár prášků tzv. první pomoci budu ráda. Ahoj můj email [email protected]

WebCrash
2x

Dámo, vy jste narkoman :)

Gabka

Ahoj,musím tedy přiznat že jsem v šoku.Nikdy jsem nic nebrala a brát nebudu.Je to tím že pracuji s lidma co jej berou denně a koňské dávky.Pokud mohu doporučit tak práce s nemocnyma Vás postaví na nohy.Potřebují oporu,lásku ,pochopení a to si hned uvědomíte ze Vaše starosti jsou jen maličkosti.Všem držím palce .

erika
3x

Ahoj, mám kolísavý krevní tlak,skončila jsem již několikrát na koronárce-bez nálezu- až na zvýšený krevní tlak cca 220/130.Na doporučení lékaře jsem zkusila Lexaurin, i když beru prášky na tlak, ataka byla častá.Většinou jsem vzestup tlaku pociťovala "divnou nervozitou". Pokud takový stav nastane, vezmu 3mg Lexaurin a tlak do půl hodiny klesne na normál.Pravidelně tento lék neberu, cca 10x do roka 1 tabletku a vždy pomohl, bez volání rychlé pomoci.

nikita
2x

Ahoj, ráda bych se vyjádřila k příspěvku od jisté jj. Mám trošku jiný problém, ale ráda bych si popovídala s někým, kdo by mi mohl rozumnět. zatím nemám s lexaurinem dlouhodobé zkušenosti, ale užívám ho v poslední době asi 14 dní. Moje úzkostné stavy už začínají hraničit s šílenstvím,(zatím ne však z lexaurinu), mám celkově spíš špatné než dobré vzpomínky, zažila jsem spoustu zklamání už v dětství (rozvod rodičů, domácí násilí rodičů atd.)a od svých 14 let mám deprese(moje máma byla věčně nervózní a asi to mám po ní, ten chronický strach a stres).V 18 jsem odešla z domu a našla si přítele, kterého jsem považovala za smysl života( je dominantní, sebevědomý a mohl by se o mě postarat, tátu jsem neměla) Přítel je však dost komplikovaný,v minulosti bral drogy a s těmi lehčími pokračuje dodnes.Je to úplný opak mě, má spoustu kamarádů, je rád středem pozornosti a celkově si život docela užívá. Bohužel mě to k takovým lidem táhne a Bohužel i já jsem do toho spadla(kouřím marihuanu ve velkých dávkách už skoro 3 roky)Celkově mám vztah k závislostem, ať užse jedná o lidi nebo prášky, alkohol., cigarety. Ale mé stavy se stále zhoršují a už sama sobě vůbec nerozumím:Nevím, jestli je problém v mém příteli, že jsem se na něj moc upnula a tím se moje stavy zhoršují, ale deprese jsem měla už předtím, jen né takové. Jsem se sebou hrozně nespokojená, začala jsem ještě ke všemu chorobně žárlit až jsem se z toho dočista pomátla a už nerozeznám realitu od mých představ. Jediné co mě uspokojuje je moje práce, bez ní bych byla úplně na dně, jakmile ale zkončím a čeká mě cesta domů, hned mám nutkání si něco dát, protože vím, co mě čeká, věčný strach,úzkost a nenávist ke světu. Jiní by třeba šlli ven s přáteli, já se jich ale spíš straním a nevěřím celkově lidem. Nedokážu se chodit bavit mezi lidi, jsem pořád doma nebo v práci, pořád brečim a nevím kvůli čemu, stačí aby se na mě někdo jen špatně podíval a začnu hned o sobě pochybovat a nebaví mě ten život takhle marnit, stal se ze mě hroznej pesimista a tak jsem si od toho chtěla alespoň trošku pomoct. Marihuana už ale nezabírá, vždycky mě to zklidnilo a neřešila jsem problémy, co mám v hlavě, ale ráda bych s tím přestala,nedělá mi to na druhou stranu vůbec dobře, když účinky odezní, je to jako u všeho, jste opět na dně a navíc to nedělá dobře krátkodobé paměti.... tak jsem chtěla zkusit něco tvrdšího, ale drogy jako drogy mě nelákají, tak jsem chtěla zkusit něco přímo na deprese, narazila na Lexaurin a nerada bych na něm získala závislost, jelikož mi velice vyhovuje a stačí mi 2 dávky denně, když na mě přichází schýza, jak tomu říkám. Jsem pak v úplném rauši.Tenhle můj problém asi moc nezapadá do téhle kategorie, jsem ale celkově apatická k životu, z ničeho nemám radost a tak bych ráda věděla, jestli miLexaurin může pomoct. ráda bych se poradila s lidmi, co tento přípravek užívají, jestli to zkrátka není jen další cesta ke dnu.Nevím, jestli se radši nemám nechat dobrovolně zavřít do cvokárny, možná by to bylo lepší. Jestli se cítíte podobně a zklamaně životem, tak mi prosím poraďte, co vám pomáhá aspoň trochu normálně žít. Já už nevím jak dál .Díky všem o omlouvám se takový pesimismus.

Daniel
1x

Ahoj, oslovil mě Váš problém, který jak sama říkáte nespočívá v závislosti, ale spíš v nenaplněnosti. Těch důvodů může být mnoho a je těžké z Vašeho popisu určit ten nejzávažnější. Spousta problémů se dá řešit správnou motivací. Někdy může pomoci koníček sport, keramika, tanec, joga, vaření, děti, ale jsou to jen pomocné prostředky, to jádro zůstává a mělo by se postupně ošetřovat dokud se nezacelí. Nemám žádnou zkušenost s prášky, ale rozhodně bych je nedoporučil bez vyzkoušení jiných způsobů a o marihuaně v takových případech vůbec neuvažovat, protože se nedá kontrolovat tento stav, neříkám, že Vám nemůže pomoci, ale to záleží na mnoha faktorech, stejně tak Vám může ublížit.

Martin

Ahoj Niky. Je to nářez ale jako bych četl svůj životopis. Oprosti se od vztahu který není přínosema všeho co ti dělá zle.

Jitka
1x

Jít do léčebny!!!!!

Jarmila
2x

Dnes jsem náhodou zabrouzdala na závislost na lécích. Píše se zde nejvíce o Lexaurinu, jen jednou ke XANAXU a s tím bych měla svoje zkušenosti. Před více jak 10 lety jsem se psych.zhroutila a dostala mnoho léků (Prozac, Prothiaden 75, XANAX SR-je málo znám, je modrý,osmihranný, bere se na noc), pak jsem se byla léčit, v lázních a vcelku se vše začalo lepšit. Lékař mi bral jeden lék po druhém. Prozac byl jednoduchý, další byly horší. Místo všeho mi předepsah XANAX 2 mg, který beru ráno. Pak mi začal dávky snižovat, až do čtvrtky ráno. Pak chtěl, abych vynechala i toto, ale nejde to. Zkoušela jsem to mockrát. Předepsal mi XANAX 0,5 mg, což se rovná mojí čtvrtce, a to dělit. Nešlo to. Bylo to přesně jak všichni popisujete, znáte to výborně. Člověk se klepe, bojí s někým promluvit, přejít silnici atd. Všechno toto jsem zaháněla jídlem, to mi ale pomohlo pouze k velkému nárustu hmotnosti, jinak ne. Tak dle rady beru stále stejnou dávku a jsem v pohodě. nesmím to zvýšit, ale zatím mi to stačí a je to již 10 let. Jinak souhlasím s tím, že mám vztek, nemám prášky ráda. Teď mám předepsaný Trittico AC 150, pak prý zkusíme znovu vynechat XANAX. Moc si již od toho neslibuji. Ale nešlo to žít. Tolik můj příspěvek, i když o hodně později.

HANKABERKA
1x

Dobrý den prosím ozvěte se mi na [email protected] budu moc rada.těším se na vaši odpověd.Hanka

Jarmila

Dobrý den .Tak čtu vaše názory na lexaurin a jiné prášky.Já mám 50 let a trápim se už strašně dlouho třesou se mi ruce nemůžu vypsat žádne žádosti ani se podepsat chvěju se celá ale není to pořád trápi mě to ,protože jsem servírka a jak to na mně příjde neodnesu kafe.nevím jestli by mi lexaurin pomohl.Poraďte-děkují

salem
1x

Asi bych to řešila nějakým jiným způsobem, než těmahle hnusnýma práškama..třeba nějaké uklidňující cvičení, nebo čaje...nebo se poradit spíše s doktorem..

petr

trpim hodne let PP.a jako podporu mi dal doktor xanax. a nechal mi ho 3roky,kdyz mi dela dobre at ho beru.ja jsem to zastavyl na 2mg za den. zavislost na xanaxu je pekny marast . jiz mesic a pul ho neberu a doktor mi to vse prerazi oxazepanem 1-1-1, a ixelem 50mg. reknu vam to jsou stavy ,ze nevim nekdy jak dal. pokud jste nekdo na tom podobne napiste mi na tento mail [email protected]

Jana
1x

Beru Xanax 2 mg denně už přes 10 roků. Sedí mi , vysadit nemíním, protože konečně normálně žiji. Ať je návykový, pořád lepší než ty stavy, co jsem měla tolik let. Na něco se umřít musí.

Renáta
6x

Ahoj,všem co tady jste bych chtěla vzkázat.....i já jsem neměla dětství lehké...následovala u mě závislost na drogách...smrt mámy...kamaráda,též nějaké ty dávky lexaur....dnes mám tři děti,jsem štastně vdaná a spokojená a lék?????10 let pravidelně cvičím-posilovna,rotoped,pá s..min třikrát za týden po dvou hodinách!!!Tak zahodte to svinstvo a koukejte makat!!!!!

marie

já jsem lexaurin brala po těžkých traumatizujících událostech v rodíně několik úmrtí apřesto že jsem měla brát 3xdenně l ¨3 mg brala jsem raději polovinu a při pocitu,že to zvládám,tek jsem denní dávku vynechala a brala jsem to jen na noc,pak i půlku na noc,mezitím se mi do toho dostala fobie z cestování tak jsem se třásla ale cestovala prášky v kabelce a pochopila jsem se žet prášek je jen dočasná pomoc a člověk se musí zmobilizovat sám protože je v krajní situaci a zvyšováním dávek dojde k psychic .a fyzické závislosti zkrátka musí bojovat,leýžela jsem i 14 dní na psychiiatrii a to byla vyloženě továrna na prášky tak jsem se nějak vzbouřila,přestala se litovat dala si obrazně facku a zvládla jsem to.dnes kdfyž si potřebuji dát prášek v krizi,tak 3 dny zkoumám jestli ano nebo ne e je-li to krize. upadnout do závislosti je asi velice jednoduché já to mám u sebe jako pojistku ale nepoužívám to jen v cizím prostředí půlku tri¨¨ojky na spaní

Alex
2x

chtěla bych vědět zda někdo nemá zkušenost s tím, že by chtěl otěhotnět ale bere antidepresivum.

Llilloo

Jestli muzu poradit-tak zacit brat DEFOBIN - ten leci a navic sam zbavuje nutkani vzit si prasky, coz je vynikajici vec , nebot tendle prasek dava do mozecku optimisticky mysleni a to je potom OK ;). JE to silnej prasek , ac se nemusi zdat , ale hlavni je ze zbavuje ty zavislosti . Je to proste gut gut gut ! :D:D:D vlasni zkusenost doporucuju a vsem preju uz jenom supr ziti ;) de to.Aspon ze prsi . ;) :D:D:D

Terezie

mám také zkušenosti s antidepresivy (Xanax, Prozac 2 roky) ale mám jen jenu radu. Nebrat!!! Jsou k ničemu!!! Jsou to jen jedy, které si posíláte do těla, které vám ničí játra, ledviny, střevo a tím stav ještě zhoršují.Oblbují mozek, pomohou pouze přechodně, ale neléčí PŘÍČINU !!! Psychiatři je předepisují proto, aby nakrmily ty velké nenasytné koncerny na výrobu léčiv. Oni nás nepotřebují vyléčit!! Oni nás potřebují udržovat v takové stavu, abychom přežívali, ale nežili hodnotný život, ale abychom byli nadále spotřebiteli jejich produktů !!! Já mám jednu jedinou myslím dobrou zkušenost. Začala jsem pravidelně chodit k psycholožce a zároveň s tím jsem změnila stravu,která ulevila zaneseným játrům, střevám, ledvinám apod. Asi po 2 letech změněného jídelníčku a po odstranění střevních potíží jsem zaregistrovala obrovskou změnu v psychice a nyní se nacházím ve stavu dlouhodobé dobré nálady, zvýšeného sebevědomí, pozitivního myšlení apod. jsem ráda, že už nemusím podporovat nenasytnost těchto koncernů...Dále jsem měla možnost a to štěstí, dostat se do rukou pana doktora Ljubčenka (již výše zminovaného) On opravdu zachránil už dost lidí a právě po vyléčení vnitřních orgánů odstranil příčinu mých psychických potíží. Ano, psychické problémy mohou způsobovat i špatné funkce ledvin, jater, střeva apod, které klasická medicína považuje za zdravé...Jeho léčebné metody jsou jednoduché, ale musíte přísně dodržovat jeho rady.Léky doporučuje jen v krajních případech...Sice je to finančně nákladné, ale to je jen velmi relativní pojem. Nebudu-li zdravá, nevydělám peníze už žádné...

zlinm@n
1x

Přečti si příbalový leták - je to na krátkodobou léčbu, spíš na výjimečné stavy... pokud to někdo bere dlouhodobě, dost hazarduje a nejspíš to ani nepomáhá...

VerčaZ

Dobrý den všem, ráda bych se zeptala na pár věcí k Lexuarinu. Mám asi dva měsíce problémy se spánkem, vše je zřejmě stresového původu, žádnou psych. poruchu nemám. Dnes mi má lékařka předepsala Lexaurin 1,5 na 1 měsíc. Lék mám užívat 1x denně na noc. Když jsem si zadala lék do vyhledávače, jako první se zobrazila tato stránka a musím říct, že mě to trochu vyděsilo co se tady píše. Zřejmě je předepisován zjm. na psych.porcuhy, deprese apod., nemá ale někdo s lex. zkušenost v souvislosti s poruchou spánku? Bojím se, že přijde závislost...i když, lékařka mi řekla, že není návykový (tak teď teda nevím, co si mám myslet :o) a vzhledem k tomu, že ho budu brát pouze 1x denně, závislost možná nehrozí. Ale strašák tu je a bojím se...Moc děkuji za jakékoli reakce, které Vás napadnou. Verča.

Jana

Ahoj Verco, ja brala Lex a nic jineho cca 3 roky taktez kvuli potizim se spankem ze stresovych duvodu a zejmena kvuli rozchodu s partnerem.Kdyz bylo vne vse OK,chtela jsem vysadit (brala jsem 1/2 3mg.pozdeji uz 3mg 1krat pred spanim) a mela jsem 2 roky nepredstavitelne sileny stavy o kterych se mi predtim ani nesnilo,doslova a do pismene horor.Doporucuji v zadnem pripade Lex nebrat vic jak 1-2 mesice.Na potize se spankem je mnohem bezpecnejsi antidepresivum Zoloft 50 mg tbl,i kdyz nezabere tak rychle jak Lex a zpocatku se muze stav jeste zhorsit.Ale cca po 14 dnech by se vse melo upravit,a na tech 14 dni by mohla byt vhodna neschopenka.To ovsem posoudi lekar,to je jen muj nazor.Mejte se krasne a preji hodne uspechu ve zlepseni spanku.J

Jana

Lexaurin bere příležitostně,ale myslím,že je slabý,nic to se mnou nedělá,horší je Diazepam,tam je závislost evidentní.Nejlépe je poradit se s doktorem,ovšem s dobrým,který se vás nepotřebuje jen zbavit,otázka jemkde takového sehnat.

Terezie
2x

Dobrý den, odpovídám na předchozí dotaz o Lexaurinu na spánek!! I mne to dost vyděsilo, protože ti doktoři opravdu dávají antidepresiva už na všechno.Já bych ho na Vašem místě vyhodila a začala přírodní cestou. Měla jsem také poruchy spánku a moje lékařka, která se zabývá alternativní medicínou mě poradila nejíst těžká jídla před spánkem, jíst naposledy okolo 18 hodiny (pozdější jídlo zatěžuje trávicí systém a to nás budí). Dále moc nepít před spánkem. Nevím kolik je Vám let, ale jste-li už v přechodu (jako já) možná i to bude příčina. Mně byl doporučen lék na přírodní bázi "SARAPIS", který opravdu zabíral. Dříve jsem brala na spánek asi 3 roky (pouze příležitostně, ne pravidelně) STILNOX, ten prý není návykouvý, ale po 3 letech jsem zjistila, že je také. A těžko jsem se ho zbavovala.Jak uvádím výše, upravte jídelníček na lehce stravitelná jídla a spánekse upraví. Za zkoušku to stojí. Já měla problémy se zažíbáním a nemohla jsem spát také.Brala jsem Stilnox na spaní a to zhoršovalo mé zažívací problémy. A tak jsem se točila v kole a nevěsěla jak z něho ven,.....začala jsem od změnou jídelníčku.Držím palce a přeji sílu na změnu...

karolinka26

Ahoj , mate tu nekdo zkusenosti s vysazovanim neurolu? Ja ho beru nepravidelne cca 4 roky , behem te doby jsem ho nebrala skoro asi rok, ale posledni dva roky ho beru dost casto tak cca 3-5 krat tydne 0.5 mg, asi to neni hodne ale nechci na nem byt zavisla a kdyz nemam aspon jednu tabletku sebou v pezence tak jsem nervozni, takze naka zavislost tu bude Minuly tyden jsem si musela vzit 0.5 kazdy den a jeden den dokonce dvakrat.Dost me mrzi ze jsem se tomu tak poddala.Ted uz jsem treti den bez prasku v kuse ale mam dost neprijemny pocity-krome obvykle uzkosti mam toceni hlavy, huceni v usich, ztuhly krk, strach ze to bez neurolu nevydrzim , a pak zase strach z toho vzit si dalsi tabletku protoze je to zacarovanej kruh ze se z neho nikdy nevymotam.Zajimalo by me jestli jste nekdo meli podobny pocity pri vysazovani a jestli ano jak slouho trvaji, nekde jsem cetla ze cca tri tydny....moc diky za odpovedi.........

spoorer
1x

o neurolu moc nevím ,ale asi je to jako s každým lékem,těžko se od něho odvyká,v minulosti jsem před několika lety jsem bral RUDOTEL,krásně jsem z toho vybruslil,nyní díky větší psychické zátěži v zaměstnání si na doporučení psychiatra na noc beru neurol 0,25,prý je to nejméně návykový lék ,tak nevím uvidím časem.

olina
1x

ahoj, neberte prášky, a zkuste číst Luise Hay ,,MILUJ SVŮJ ŽIVOT,,, taky mám pan.úzkosti, ale při této knize jsem nedávno v 36 letech odmaturovala a moc mi pomáhá tato metoda sebelásky, jinak doporučuji hodně pracovat nebo cvičit, tělo se unaví a mozek nemyslí, je to super.

JFM

Jsem rád, že jsem si přečetl názory na Lexaurin.Včera jsem dostal 2 krabička v kombinaci s Citalopram-Tava a nai je nebudu používat.Buť je vyhodím nebo mi napiště kdyby jste jej někdo potřeboval. Mám od obvodního lékaře Eulenium a to si myslím že není tak návykový.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce