Inzerce

čelistní kloub

Prisím o informace k léčbě zánětů a bolestní čelistního kloubu

Inzerce
Odpovědi
Vlada

Ahoj, potřebuji poradit. Před týdnem jsem podstoupil zákrok u zubaře, kde jsem na umrtvení spodní čelisti dostal dvě injekce za osmičku v pravo a po třech dnech mi zcela stuhla čelist a nyní ji otevřu s bolestmi tak na 1,5cm. Obvodní doktorka radí ledovat a brufen a jít za zubařkou a zubařka radí nahřívat a rozcvičit. Když to dělám, je druhý den čelist ještě ztuhlejší. Poradí někdo co dál?

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. srpna 2009, 19:25:43

Denisa

Ahoj Vlado, s čelistními klouby jsem měla podobné problémy. Jestli můžu poradit, nechte čelist pár dní v klidu. Nejezte nic tvrdého ani objemného, při zívání neotrvírejte ústa na plno. Mělo by se to postupně samo upravovat. Já jsem si to tenkrát nahřívala, ledovala.. no prostě zkusila jsem všechno možné a bylo to jen horší. Myslím, že jsem tam tenkrát měla zánět, jak jsem si to namohla a ledovala. Když jsem to potom nechala v klidu, nic dalšího nezkoušela a koupila si kloubní výživu na 2 měsíce, upravilo se mi to samo. Teď už to jen semtam zabolí, ale spíš po námaze.

18. srpna 2009, 23:43:20

Vlada

Děkuji za radu, vyzkouším to.

19. srpna 2009, 11:31:45

ziva

Prosím Barku, která tady psala před necelým rokem, ať se mi ozve. Mám také luxace a chci se zeptat na pár věcí. Tak jestli koukáš na tyto stránky, prosím ozvi se tady. Pokud nebudeš chtít veřejně, můžu napsat meilovou adresu. Díky

19. srpna 2009, 13:36:19

ziva

Jo a Janě děkuji za rady.

19. srpna 2009, 13:37:32

Jana

Ahojte lidičky,tak já Vám taky povím něco o mém kloubu,už od loňského prosince se léčím s bolestma a lupáním v levém čelistním kloubu,měla jsem bolesti a pusu skoro neotevřela,no hrůza děs.po 3 měsících nahřívání mi doktor dal dlahu,kterou jsem mohla vytáhnout jen při jídle,nic příjemného,když šišláte.Nemohla jsem jíst nic tvrdého ani žvýkat žvýkačky atd.Jen s ní cvičit a cvičit.Stejně mi to nepomohlo,teď skoro po roce jsem podstoupila magnetickou rezonanci,aby zjistili příčinu a viděli až do hloubky toho kloubu,řeknu Vám víc nepříjemnou věc jsem neviděla,za týden budou výsledky,tak jsem docela zvědavá a pak Vám písnu jak jsem vlastně dopadla.Mám z toho trošku hrůzu,ale doufám,že mi to pomůže od problémů.Tak se zatím mějte ahojda Jana

25. srpna 2009, 20:49:59

pája

ahoj,asi pred 2 měsíci, mě asi začal bolet čel.kloub.bolelo to nesnesitelně,prášky nezabíraly.po 3týdnech to povolilo a ted to bolí hlavně ráno a při pohybu. zatím mi tam nelupe.jsem objednaná na Homolku,až za měsíc.myslíš ,že je to kloub,od zubu to není.děkuji za odpověd.

31. března 2012, 16:40:31

Lenka

ahoj všichni postižení....před rokem jsem navštívila také ordinaci ORL s tím, že mám zánět v uchu. Již leta trpím na bolesti a záněty uší a nosních dutin,jaké bylo mě překvapení, že se jedná o zánět kloubu, pomohla antibiotika. Přesně po roce se bolest objevila znovu, bolest ucha, v krku, hlavy , oka a uzlin..ale tentokrát antibiotika nezabrala. Skončila jsem znovu na jinem ORL, a poté u zubního chirurga. Mám za sebou obstřiky, pomohly tak na půl, léky Olfen, a právě mi vyrábějí dlahu do pusy, to bude asi nádherný, jsem úředník a celý den jednám s lidmi..jak budu mluvit?no a koncem září jsem objednána do kloubní poradny do ústí n/labem.Má někdo zkušenosti odsud??na rtg mám kloub nějak mimo jamku nebo co...no nic moc.ale při představě dalších let s bolestí to vidsím spíše na blázinec.

5. září 2009, 22:22:00

Jolanda

Ahoj všichni trpící. Už asi deset let mám stejný problém. Bolest čelistního kloubu. Také mám kloub mimo jamku a k tomu příšené bolesti. Vadí mi sebemenší chlad. Mám úplnou hrůzu ze zimy, jak to přežiju.. Bolí mne to až do ucha, krku a zůbů. Cítím bolest dokonce, ikdyž jím něco studeného nebo horkého. Jsem už úplně vyřízená.

6. září 2009, 14:12:42

Jana

Ahojte, vsichni trpiltele celistnich kloubu, ja jsem ted zjistila,ze s timto jiz bojuji rok,ale podle Vas,co pisete pomerne kratka doba, ale moc mi pomohli v Brne na KUCOCH, konkretne MZr.Liberda,je velmi prijemny, udelal mi lavaz a poslal tam na klinice v Bohunicich do poradny bolesti, neni to OK,to jiz asi nikdy nebude,ale da se to vydrzet,i kdyz nektere dny jsou fakt zle, na toto onemocneni velmi pomahaji neuroleptika,jsou to leky na onemocneni nervu,neco jako trojklannny nerv, musi se to brat ale dost dlouho,ale fakt zabiraji,dali mi je v Brne a ulevilo se mi, tady mi cpali ruzne leky od bolesti,alezadny nezabral ani opiaty az ten Neurotop,tak to zkuste,aspon se Vam trochu ulevi a naberete silu,tohle jepry beh na dlouhou trat,ale mam pocit,ze spis na cely zivot, rada bych poznala,kdo se z techto sr.... dostal a co mu pomohlo.tak zatim pa a piste

6. září 2009, 19:58:34

ČELISTNÍ KLOUB

Zdravím všechny, kteří trpí na to samé co já. Řekla bych..už to bude skoro 5 let co mi začaly potíže s levým čelistním kloubem. Co si pamatuju, vím že ze zezačátku mě pant jen přelupával, když jsem otevřela pusu, a rok co rok to bylo horší. Musela jsem pusu vždycky tak ,,překliknout ", aby mi třeba nevypadl. No a teď ho mám doslova zaseknutý, pusu můžu otevřít tak 2 cm, a mám hrozný strach otevřít jí víc, ...bojím se co by se stalo!!!! Mám zatuhlou čelist, a občas pobolívá, hlavně mám problém jíst například jablko, je toho více. V červnu jsem chodila k ortopedovi se zády, mám zkrácené vazy, a předsazenou hlavu, takže to ještě více namáhá můj čelistní kloub. Mám z toho hrozné deprese a stres...třeba se i rozbrečím, že chci mít zase normální bezproblémovou pusu, a jíst a otevírat ji jako ostatní:-(. Myslím na to děnně co 5 min. Už nemůžu dál. Vždycky jsem si říkala..tenhle problém mám snad jen já, nikdo jiný, a ted když si tady pročítám vaše příspěvky, je tomu jinak. Chtěla bych vědět, jestli tu pusu mám otevřít víc, když jde otevřít jen ty 2 cm..bojím se že mi vyletí celá ,, HUBA " !!!!!! Asi navštívím léčebnu v Brně. POMOZTE MI !!!! VŠEM VÁM DRŽÍM PALCE;-)))))

9. září 2009, 19:15:16

Iva

Napište mi prosím jaké masáže a cvičení na čelistní kloub děláte a zda to pomáhá. Dělá mi problémy zima a nevím, jak kloub mít v teple. Jak to děláte?

14. září 2009, 13:31:00

Jana

Ahojte, na to teplo,jak udrzet kloub v teple mi zubar rekl,ze mam nosit satek a vzime kulicha a salu,no parada. Ja se dnes dozbedela,po roce leceni,ze mam spatnou kloubni hlavici,takze pristi tyden miztratuji celist,pry se to jiz casto nedela,ale mne pry zbyva jen operace u ktere mi tu kloubni hlavici urezou,takze,si radeji nechat na chvili ty celisti znehybnit,pry to prestane bolet,protoze mne to boli pri mluve a po jidle,takze zadny pohyb,zadna bolest,co to udela az se zase odtratuje to nikdo nevi, ale aspon ziskam nejaky cas,pokud nekdo mate tenhle zakrok za sebou tak se mi prosim ozvete,jestli to nebude jeste horsi,moc dekuji

14. září 2009, 19:42:55

Jana

Já mám už za sebou 4 x zdrátovanou čelist a výsledek je pořád stejný, ne-li horší, teď už mi čelist ujíždí někam do boku a dozadu (to po cvičení) a trpím strašnými bolestmi trojklaného nervu (musím trvale užívat léky na mozek, které mi působí jiné zdravotní problémy). Je pravda, že při drátech to nebolí, ale po drátech mám teď i parodontozu na těch zubech, kde byly ty dráty, nikdo mi nic neléčí a tak nevím, co bude dál (trpím tím už 3 roky, co mě sejmula z kola jedna bába autem). Přeji vám, aby jste natrefila na dobrého lékaře a nedopadla jako já.

16. září 2009, 11:28:12

Šára

Ahoj všem , dnes ráno jsem se probudila, přeskočilo mi v pravém pantu a doteď si to nesedlo zpátky... Asi ve 3. třídě jsem si začala křupat prsty u rukou, později sem objevila že mi křupou i prsty u nohou, páteř, kyčle, vlastně kromě kolen a loktů všechny klouby a taky při žvýkání panty..myslím si že je to tím, že se mi nevytvořilo lůžko pro 5ku vlevo dole a tudíž mi asi ve 14ti zubař vytrhl 5ku vlevo nahoře (na popud zubaře kvůli fixnim rovnátkům)takže mám i s osmičkama 7zubů nahoře i dole v levý části pusy a po8mi vpravo... jenže všichni píšete o brufenu a bolestech ale já žádné nemám! Jen cítím tlak a to, že ten kloub mám mimo, pusu nemůžu otevřít uplně a jim po malých kouscích.. asi před měsícem jsem žvýkala žvejku a přitom mi pant přeskočil ale po8mi hodinách se vrátil zpátky ale teď nic..Nevíte někdo jestli je to tim že mám křupající klouby nebo křivou pusu ?Nebo to vůbec nesouvisí? A ještě by mě zajímalo... všem to začíná jen bezbolestnym křupáním a pak teprv příjde bolest? děkuju za odpověď

14. září 2009, 23:17:35

Iva

Také vás někoho bolel kloub, když jste snědli, nebo vypili něco studenějšího?

15. září 2009, 16:10:01

Jana2 poděkování

Mne boli kloub pořád, tedy přes den, v noci ne, je to vázano na mluvení a jídlo. Již to trva přes rok, no velká paráda. příští týden jedu do Brna a pak do Prahy, zajímalo by mne zda někomu vůbec něco pomohlo, nebo budeme takhle trpět celý život.kež by se ozval někdo s pozitivní zprávou

16. září 2009, 10:36:11

Jana1 poděkování

Ahojte trpitelé,mám na Vás prosbu, bolí Vás u kloubu také ucho,a máte někde v puse otok? Já vcera volala po půl roce bolestí,byla jsem domluvena s doktorem a tak jsem se dozvěděla, že s tím nic dělat nebudou a ať jdu do poradny bolesti na léky, tak tedy vážně super, rok mi tvrdí že mám špatný kloub a léčí ho,dělali laváž a teď se dozvím,že mi vlastně nic není a že mne to boli trojklanný nerv, MR mi dělat nebudou je prý drahá, tak nevímasi si je zaplatím, protože kloub bolí když mluvím nebo jím, v noci je to OK, tak nevím co by to mohlo být jiného,trvá to již přes rok, začínám si hodně zoufat,tak se někdo ozvěte,kdo máte podobné problémy

22. září 2009, 11:33:44

Denisa1 poděkování

Dobrý den, mě taky na MR nic nenašli, ale stejně mě to pořád bolelo. Všichni už si mysleli, že simuluju, trvalo to třičtvrtě roku. Byla jsem z toho už vážně zralá na blázinec, bála jsem se, že ta bolest nikdy nepřestane a nikdo mi nepomůže. Pak jsem si ale řekla, že to takhle prostě dál nejde, koupila jsem si kloubní výživu, tu jsem užívala 2 měsíce a zároveň jsem si hlídala otrvírání pusy při zívání, při jídle atd atd. Nic tvrdšího ani tuhého jsem nejedla. A ono se to skutečně částečně spravilo. Nakonec to přestalo bolet úplně. Určitě to bylo ale taky tím, že jsem si to přestala kontrolovat a vypustila to z hlavy.Tím, že na to pořád myslíte, si tu bolest jakoby přivoláváte.. vsugerujete. Ano, semtam mě to ještě zabolí, třeba když víc namáhám čelist (u zubaře) nebo když blbě něco zkousnu a pant mi přeskočí. Není to ale nic hrozného, dá se to vydržet. Klidový režim (cca týden) to potom zase spraví.

23. září 2009, 22:48:25

Jana

ahoj Jano, mě bolí už nejen ucho, ale i celá tvář (kolem oka , zuby, přestávám vidět...) a to už 3 roky je to opravdu dráždění tojklaného nervu a jedině, co mi pomohlo jsou léky (první gabapentin, pak lyrica) působící na mozek (necítite bolest) nevýhodou jsou vedlejší účinky, ale ty má každý asi jiné. 14 dní jsem lék nebrala, protože lékař rozhodl, že už mě nic nebolí a bolest se vrátila a stupňuje se. Vyržela jsem to měsíc bez léků. Co bude dál, nevím, protože mám i něco skříplého v páteři, tak že pomalu přestávám hýbat nohama a rukama. Jana

24. září 2009, 07:51:56

Jana1 poděkování

Ahoj Jano a všichni ostatní, ty léky na mozek beru také,protože mi tam probíjí trojklanný nerv, zhoršuje se to velmi mluvením, užívám Neurotop a můžu brát jen 1 prášek večer, jinak jsem absolutně nemožná, musím do práce a jezdit autem, včera jsem se také dozvěděla,že má špatné C4 a C5C6-krční páteř, tak teď se budou čelistní vymlouvat na páteř a neurologové na čelist, budou se mnou házet jako s horkou bramborou, v úterý jedu do Brna, znehybní mi čelist drátama a uvidí se zda je to kloub,taky musím do poradny bolesti na jiné léky, u tebe Jano to vypadá na páteř já to takhle měla před 3 roky než mi odoperovali bedrní páteř, to jsou útlaky nervů, taky mne brnělo uplně všechno i hlava ale pusa ne pak jsem mela klid a teď zase za pusa, taky mne bolí šíleně za krkem pravidelně cvičím a chodím k fyzioterapeutovi, ale zatím bez účinku, tedy já si to myslím,je možné ,že kdybych tohle všechno nedělala, tak nemůžu pracovat a jsem v Bohnicích, taky jsem zkoušela akupunkturu,ale ta mi nezabírá, zítra jedu do Kojetína za panem Milanem Peterkou, najdeš na netu, je prý úžasny,tak se podívej a já pak písnu zda to mělo nějakou váhu, zatím pa a držte se

24. září 2009, 10:37:14

Jana1 poděkování

tak vidím, že jsme na tom stejně, mě taky na čelistním nadávají, že je to neurologické (už jsem měla 4 x zdrátovanou čelist), pomohlo to jen částečně a hned, jak mi sundali dráty, tak to zase začalo bolet. Kloub mi lítá ven a to otvírám pusu jen na 2cm (jím přes slánku nebo malou lžičkou už 3 roky) a už mi to bere i druhý kloub, ale opačným směrem, nic mi s tím nedělají, že prý mám jíst ty léky, ale neurolog mi je nechce předepsat (udělal mi EEG a bylo negativní, jen se jaksi nezabýval tím, že se to vyšetření nesmí provádět při těch lécích, to jsem si musela zjístit u jiného doktora, že výsledek je tím lékem ovlivněn). Doktoři totiž udělali po úraze špatně vyšetření (srazilo mě auto) a teď to takhle natahují, aby mi ta řidička nemusela platit (že já už dala 15 000 za léčbu, to nikoho nezajímá). Přeju Ti, ať se aspoň ty uzdravíš, pak napiš. ahoj Jana

25. září 2009, 12:21:17

Jana

Ahoj Jano,do Brna jedu v utery,ale moc od toho neocekavam,pak jsem objednana na konzultaci na Homolku, nevim odkud jsi,ale zkus poradnu bolesti,pokud by ti nebylo Brno daleko, vyborna je primarka v Bohnicich Brno, jedina mne necpala analgetika,ale predepsala corbocetamy,to jsou leky na nervova vlakna,ne ze bych nemela bolesti,ale jiz nesilim,ted tam jdu v utery nesedi mi davkovani,nebo ten konkretni lek,ale je pravda,ze i kdyz na celist moc nezabral prestalo mi to brneni rukoua nohou, mam pocit,ze tohle je beh donekonecna, nenasla jsem vyleceneho clovicka,je to hnus ze nekdo obrati zivot uplne naruby a jeste si dovoli nezaplatit, asi by jsi si mela nekoho zaplatit kdo mu zlomi celist,pak mi mozna pochopil co to je za hruzu tyhle kazdodenni bolesti,ozvu se jeste pa

25. září 2009, 20:54:02

Jana

Jani, já jsem z Havířova (to je u Ostravy), a to mě taky napadlo, že by si to mohli ti, co rozhodují o vině a trestu zkusit na vlastní kůži a pak by možná vypadalo vše jinak. (státní zástupce mi řekl, že vymknutá čelist a necitlivost nohy to nic není! a dnes se sotva hýbu a to jsem byla relativně před tím zdravá (měla jsem jen na jaře alergii) a doktorka mi po úraze řekla, že jsem stará, tak co bych chtěla (zas tak strašné to snad není, i když mám pocit, že tady píši samí mladší lidé). Měj se zatím pěkně a zase napiš. Jana

30. září 2009, 09:51:25

Jana

Ahojte,jdu se zblaznit,po roce bolesti cele prave tvare hlavy a ucha a po vsech vysetrenich,kde ni,mam ztratovanou celi jiz tyden a zadna uleva, jiz mam druhe leky na mozek a nezabiraji, prosim kdo ma zkusenost s lebou trojklanneho nervu tak pisnene, jedna se zrejme o atypickou neuralgii 3 vetve trigemu,ted hledam neurologa kterx se na mne nebude divat jak na blazna a snad pomuze dekuji a pa pa

7. října 2009, 20:29:22

Miky

Ahoj, přečet sem si pár negativních zkušeností s kucoch v Brně... měl sem tam jít dnes na první objednání po dvou měsících, nakonec mi bylo řečeno že ošetřující lékař musel odjet do zahraničí, takže se mám přeobjednat. Zajímalo by mě jaké jsou další objednací "čekací" doby, jestli se domluvím vůbec. Měl sem dřív menší úraz, jen naraženou čelist, během pěti let začla uhýbat horní čelist do strany a když dám spodní čelist na horní tak občas lupne v kloubu. Začal sem mít i bolesti při kousání, otvírání a mluvení. Zubařka mě doporučila na kucoch v Brně Bohunicích na vyšetření tmk ve spolupráci s ortodoncií - nevím jestli se tím tam zabývají... Tak nevím jestli od toho něco očekávat nebo to neřešit...

9. října 2009, 19:04:24

Jana

Ahoj Miky, res to nebo dopadnes jako ja a ostatni,ja tedy nevedala 3 roky pred tim ze je to od celistniho kloubu,uzavreli to u nas v okresni nemocnici jako krcni pater,az zacalo bolet v puse tak jsem na to prisla dost pozde kloub je naruseny, na KUCOCH Brno, nevim co rict,jezdim tam rok a je fakt,ze jsem je musela donutit ztratovat celisti,aby pochopili,ze je to od kloubu a ze nejsem psycho,jdu tak ty celisti roztratovat za 3 tydny, je to mnohem lepsi kdyz nekousu,ale zit se tak porad neda, zkus se napojit na mail MUDr, Machon,je topod Homolkou v Praze je ale ted na Karlaku je to spicka v oboru,pro mne je daleko jezdit na kontroly jsem z moravy,ale komunikuji s nim pres mail a zna vse co delali v Brne tedy nedelali, jen ty draty a Ibalgin, drazdi mi to i trojklanny nerv,takze neurologa jsem si musela sehnat sama,aby mi dal leky na mozek, nabidl mi ze se artroskopicky do kloubu podiva,takze cekam jestli se neceho v Brne dockam,je to vic jak rok,pokud to znovu zacne jedu k nemu do Prahy,napis mu pokud mas nejake vysetreni a problem,je to mlady chlap a komunikativni odpovi ti na mail,tak to res pa

11. října 2009, 22:38:48

Jana

Tak já jsem se v pátek dověděla, že se s tím kloubem nic dělat nedá a že jen já trpím takovými bolestmi, protože ostatní nemocné prý kloub nebolí (to by si teda měli doktoři přečíst týhle stránky), dostanu dláhu a mám brát jen ty léky na mozek. Jenže to není pro mě řešení když přestanu brát léky, vydržím asi týden a pak mám pocit, že polezu i po stropě od bolesti a když je beru, tak jsem jak robot a dostávám z nich astmatické záchvaty, dráty pomůžou jen dočasně a parodontoza po nich není taky nic příjemného, teď navíc i přestávám vidět nebo vidím úplně rozmazaně a cuká mi v oku, mám z toho potíže s chůzi, asi už to odrovnalo rovnovážný nerv v uchu. Jak se venku setmí, tak jsem jako opilá. Zatím se všichni mějte pěkně Jana

13. října 2009, 08:48:29

Jana

Ahoj Jano, tohle mi přesně řekl doktor v Brně a poslal mne do poradny bolesti, přitom můj špatný kloub je vidět na obyčejném RDG na sonu i CT, pravdu má v tom,že k tomuto se přidává neuralgie trigemu,takže teď když mám draty na nebolí hlava a za krkem, a tvař, zřejmě to byla svalová bolest,jak mi tam kloub při pohybu skáče, ale boli dolní čelist v puse a ucho, loni jsem se tak motala,že jsem sotva došla na nákupu od auta k vozíku,jak invalida, kdyý jsem se ničeho nedržela,tak to byla hrůza, je pravda že od tohoto mi pomohla fyzioterapeutka,ale stojí to hodně peněz a času, na tu neuralgii mám taky prášky na mozek, a zkoušík akupunkturu a byliny, jenže jak oddělají dráty tak to bude zžejmě vše zpět,že nebudu již nikdy kousat tak to mi řekl minulý týden. Jenže všichni nemocní, než půjdete na nějaký větší zákrok, nemyslím tím laváž nebo autroskopii,spíše otevřenou chirurgii kloubu, tak si přečetěte diskusi na googlu trojklanny nerv, jak dopadli někteří po operaci na Homolce-a to je špička v oboru, mají takové záchvaty trojklanného nervu,že končí na ARU aby jim ty bolesti zastavili, takže může být i hůře, myslím,že lékaři za to snad ani nemohou,ale nechtějí operovat za každou cenu, protože ono se to neumí,je tam moc nervů a je to vše ve výzkumu, já za celý rok nemám ani jednu lékařskou zprávu co mi vlastně v Brně dělali, tak nevím jestli je to pohodlnost nebo úmysl, taky mi doktor řekl doslova, ja Vás budu operovat a vy mne dáte k soudu,takže je to asi fakt,že tohle je oblast kde ještě toho moc neví, a je to zřejmě kus od kusu, takže se zase ozvět a držte se pa pa

13. října 2009, 12:15:34

Jana

Jano, pokud chceš písni mi na mail Jana.Novakova UH@seznam.cz, ne vše tu jde prezentovat

13. října 2009, 12:26:51

Petr

Dobry den, Mam obdobny problem. Docela vyrazne bolesti obou celistnich kloubu uz asi 10 let. U me zjistili pred nekolika lety skrizeny skus a tak bolesti kloubu pricitali spise ortodonticke anomalii. Stravil jsem ve svych 30 letech pres 2 roky s fixnimi rovnatky , po dobu teto ortodonticke lecby bolesti trochu ustoupili , az tak , ze jsem vydrzel bez ibalginu, nic mene ihnet po sejmuti fixnich rovnatek se bolesti zhorsily. Uz me nejak presla nalada tohle nejak resit , hlavne po te, co jsem si precetl vase prispevky tady , nic mene , je me jasne , ze dlouhodobe to nepujde bez doktoru vydrzet. Hodne se tu pise o nakusnych dlahach - tim sem si prosel a nepomohlo to v zasade vubec. Jako dalsi postup "lecby" jsem tu cetl o sdratovani celisti, coz me zni docela desive a nepodarilo se me k tomu nic vygooglit. mate nekdo informace jak se to provadi, co to obnasi a td? obavam se , ze po pokusech co na me provadeli , je toto asi to nejpravdepodobnejsi , co by me mohlo potkat :-/ :-(. diky , P.

14. října 2009, 12:20:40

Jana

ahoj Petře, já měla už 4 x zdrátovanou čelist a mohu říct, že poprve jsem myslela, že umřu hlady (je to na 3 týdny). Jí se jen slánkou tekutá strava (v nemocnici to znamená, že k snídani dostaneš 1 jogurt, oběd je rozmixované něco neidentifikovatelného, ale je toho dost a k večeři jen vývar bez všeho a za to zaplatíš 60 kč poplatek na stravu!!!). Nemluvím o tom, že když si chceš zívnout nebo si dokonce kýchneš, tak máš pocit, že ti vyletěly všechny zuby s dásni. Taky jsem nevěděla jak to vypadá, tak to tady popíšu: vrchni a spodní zuby se omotají drátama na pevno k sobě a nesmí se čelist vůbec hýbat, takže to doktor stahuje kleštěma až máš dráty pevně zařezané do dásni (pak máš z toho parodontozu) a mezi zubama ti nezůstane ani mezera a pak saješ slánkou tak, že piješ přes zuby (můžeš si to zkusit). Je to hrůza, ale po tom mě přestalo bolet ucho, krk a ruka, takže jistou úlevu to přináší. Výsledek je dobrý, když se to zdrátuje hned po úraze ne až po půl roce, jak u mě (prostě poúrazové vyšetření někteří doktoři prostě odbydou a pak se člověk trápí). Doufám, že jsem tě moc nevyděšila, ale lepší je vědět dopředu, co a jak. Měj se pěkně Jana

16. října 2009, 08:15:20

Jana

Ahoj Petre a ostatni trpitele,ted kdyz psisi tak mam 2 tydny zdratovanou celist a jeste stejnou dobu budu, je to zdratovane okolo 4 a 5 takovym ocelovym dratem a smyckami,takze ti uplne zhehybni celistm pit muzes mluvit taky ale jist jen to co projde slamkou,takze polevky,jogurty a presnidavky,na tom ted ziji, mne osobne to zas tak moc nevadi,nejsem velky jedlik,je to vlastne proto ze zhnehybni pohyb kloubu, u mne k tomu pristoupili po roce bolesti,aby se poznalo zda je to kloub nebo trojklanny nerv,tak ja mam oboji,nebo je tovzdy oboji ja uz nevim,na nerv mam leky na mozek a co bude s kloubem az se to roztratuje tak to nevim, na snimku je nejaky divny, jestli jsem se s takovym kloubem narodila,nebo jsem jej znicila,mam taky nejaky otevreny zkus,ten ale nema cenu resit rovnatky,mam ho nejak geneticky podmineny s celisti,moc tomu nerozumim,dlahy pry u mne nemaji cenu rovnatka taky,operovat nebudou bylo by pry hur,tak nevi,asi dozivotne nic nekousat a uzivat leky na mozek fajn vyhlidka, tak zatim pa pa

14. října 2009, 20:23:14

Petr

Ahoj Jani a Jani. Dekuji z vase odpovedi, opravdu neni o co stat. Hlavne to zarezavani dratku az do dasni si ani nedovedu predstavit. V tomto jsem si myslel , ze je zdravotnictvi dale. Uvidim po nakych vysetrenich co me bude nakonec cekat. Petr

21. října 2009, 09:00:07

Jana1 poděkování

Petře, to jsem nechtěla tě vyděsit, já jsem to přežila 4 x, tak to jako chlap taky vydržíš, i když se mnou ležel v nemocnici chlápek, který spadl z koloběžky a ten i brečel, když ho drátovali a pak to chudákovi při každé kontrole přitahovali, já už byla chytřejší, tak jsem si to už více přitahovat nedala. Mám už některé zuby úplně bez dásně, jak mi to doktor přitáhl a pak jsem tam měla i zánět a teď jsem pořád nemocná. Pak se ozvi, jak jsi dopadl. Jana

23. října 2009, 12:24:26

Veronika

Jsem hrozne prekvapená, kolik lidí má stejný problem jako ja. Problemi s "preskakovanim" pantu mam jiz 5 let. Kdyz jsem poprve byla u lekare rekl mi jen at nezvykam, nejim nic u ceho se mi to stava (takove jidlo snad neexistuje) po nekolika vysetreni jsem si prisla jak simulant. "Cvakani" je tak hlasite, ze ho casto slysi i moje okoli,.. Pozdeji mi vyoperovali zuby moudrosti a cvakani je mozna jeste horsi.. Stomatolog mi nijak nepomohl jen se divil jak ve svych 20 letech mohu mit takhle "cvakajici " panty a ze mi jeste nevypadly,je pry udivujic. Po operaci to stejne pry neni zadny zazrak takze mi vlastne vubec nepomohl..

25. října 2009, 12:41:41

ziva

Dobrý den, nevíte, jestli by mi cestu k lékaři proplatila pojišťovna? Dojíždím ke specialistovi do kloubní poradny skoro 200 km. Máte někdo s tímto zkušenost nebo jezdíte na vlastní náklady. Děkuji za radu

4. listopadu 2009, 17:31:16

Jana

Ahojky,jezdím také již 2 roky 200km ale na vlastní náklady

5. listopadu 2009, 08:25:10

Jana

Ja taky jezdím už 3,5 roků a na vlastní náklady

6. listopadu 2009, 09:24:56

jméno a příjmení

To je vtipne. To jsem jeste neslysela. Trpim uz leta, ztravila jsem uz snad tisice hodin u doktoru behem 5 let a dojizdim 4 hodiny nahoru dolu a nikdo mi za to nic neda. Nejsme uz nadale komunisticke stat....

7. listopadu 2009, 11:45:30

hypermobilka

To jsem se dobre zasmala.....kdybych jeste mohla vymahat z pojistovni prachy za zmarenou pracovni dobu a zmarene ksefty (jsem samozivitelk) zpusobeno vsemi spatnymy chirugickymy zakroky, tak bych byla milionarka. Budte rada ze nejste na zapade....tam by jste i dostala tucne ucet za to ze kloubni machr vubec s Vami promluvi o kloubu...a to ani nemluvim o tom kolik stoji i blbe vyplach kloubu. Jsem rozmlazeni v teto zemi. V USA a jinde na zapade lide prodavaji vsechno co maji aby meli na to se vylecit z rakoviny. Maxifacilani chirugie, ci cokoliv spojeno s celist (TMK, zuby, i kdyz do Vas auto najede, nebo spadnete z kola diky jinemu cloveku) tak VSECHNO platite z vlastni kapsy. Na to se nevztahuje pojistne. Existuje specialni "dentalni" pojisteni ktere stoji milant a pokryje jen minimum. Co by jsme jeste tady chteli???? Ja musela ted jezdit denne do Prahy, tri mesice, na lecbu celisty....mohla jsem jsi klidne s nakladama koupit luxusni dovolenou na tyden v Maledivech kdyz pocitam kolik jsem ztratila i za to ze jsem musela odmitnout ksefty....nakonec treba i dva tydny v tropech. Bohuzel, kdyz jste nemocni, musite stim pocitat. Musite taky prehodnotit Vase hodnoty. Ja jsem rada ze jsem rada tak jestli mam o par korun mene, ale delam co muzu pro sve zdravi, tak jsem rada. Ja jsem v bode po leta chronicky bolesty ze mne penize ani nezajimaji. Clovek jsi diky svoji nemoci uvedomi jak je zivot smesne kdyz lide se jen a jen toci kolem penize. Ja uz se raduju z blbostech jako ze muzu dnes otevrit pusu a chrupnout jablko. Nebo ze mi leze beruska na okno. Bez komentare....uz to dale nebudu rozvijet. Ale fakt se divim.

8. listopadu 2009, 11:59:30

jméno a příjmení

To jsou prece bezne jevy TMK...........

7. listopadu 2009, 11:41:32

Jana

Ahojky, ano, kloub bolí v uchu před uchem a spánek a taky za krkem a v puse a zuby, každý to má jinak, tohle co bolí ucho a spánek je spíše od námahy,chtělo by to chvíli nič nežvýkat,třeba jíst chvíli jen jogurty a kaše a polívky to se uklidní,to ostatní je většínou již od trojklanného nervu, takže velké bacha,já tohle podcenila a tři roky mne léčili,na cervikokranílní syndrom,tedy na problém s krční páteři, a taky může bolet od kloub hlava, no a pak mi to chytlo ten trojklanny nerv, a je to rok a půl. pořad mám problémy, ted je to lepší,ale za jakou cenu mám 6 týdnů ztrátované zuby, takže jen piji, a jím léky na mozek tedy na ten nerv,ale to je stejné,a jak oddratuji zuby a vysadím léky mám velké obavi že budu zpět jako na začátku,ale jak to tady čtu tak jsme na tom uplně všichni stejně blbě,tak si velké naděje nedělám,jen se divím,že v 21 století neumí nikdo pomoci lidem s čelistním kloubem,copak takhle mladí lidé budou řešit bolest,to přece k tomuto věku nepatří,tak snad někdo něco vymyslí, i když tomu nevěřím,protože jsem nenašla člověka který by to měl OK, nejhorší je že mám pocit,že jsme se k tomuto dohrabali díky nevědomosti lékařů v okresních špitálech a léčili něco jiného,než aby člověka poslali na kliniku,nebo aspon přemyšleli od čeho jsou ty bolesti a ne vše sváděli na páteř,jak se to dnes běžně dělá, no nic aspon jsem si hezky ulevila ta pa pa a ozvěte se někdo s dobrou radou velké diky

7. listopadu 2009, 23:12:05

hypermobilka1 poděkování

Jo jo jo....kloub je pekna potvora. Ja litala leta po zubarech...v mem pripade se to svadelo na zuby a na trojklane nerv. Bohuzel je to nejkomplexnejsi kloub v tele diky sve poloze. Nehodlam se stat pokusnim kralikem nejakeho Machona ci jineho blba ktere tam zarypne kamerkou a vse pritom pocucha. Pri kazdym invaznim zakrokem je riziko srustku, k tomu se clovek sotva vyhne a pak zacne nove kolotoc....boli to od srustku? nebo to porad proste boli? A jedeme do kolecka do kolecka az jste prave kandidat na nahradu celeho kloubu (za to je tucna odmena od pojistovny tak se budou dichtive hledat kandidaty a take....jsme mala zeme tak neni z ceho vybirat tak si doktory hlidaji sve "zajimave pripady"). Dalsi zarazejici vec je hygiena vdejsich nemonic. Clovek ma uz dost problemu ale kdyz jdete na invaznivni zakrok, ale ne pod narkozou a bohuzel mate sanci videt a vnimat sve okoli, tak by clovek nejradeji zdrhnul nez chytne jeste nejake bakterie do kosty...lekari si zde zahravaji s lidskem zdravy a jakmile to bude cim dal, tim beznejsi jev soudit lekare a nemocnice za zmarene zakrok a po$rane zdravy, tak si zacnou davat bacha. Na Karlaku na stomatochirugie je takove nehygienicke bordel ze mne nezajima jake machr tam dela. I ten nejlepsi machr se zlatima rukama ty tam muze omylem neco pokazit diky bordelu. Koukala jsem kolem mne vydesena pred zakrokem, vsude haraburdi naskladane, vsichny v botech z ulic (mimochodem prselo ten den a rekli mi ad jsi necham boty) a todle je pry operacni sal na luzkovem oddeleni. Odbocila jsem ale Jana....mate pravdu ze clovek se opravdu jen a jen divy kde pak to jsme na 21 stoleti ze se TMK poradne neda lecit, vsechno se jen svadi na stres, hlavne kdyz jste zenska tak to MUSI byt od stresu prece, ukazujou vsichny doktory Vam na hlavu ze jste hysterik a nazdar. I bohuzel to prostredi odpovida k tomu. Jak muze doktor se citit dobre v takovom bordelu? Jen ORL na Homolce mi vzdy prijemne uklidnilo ...porad tam bylo uklizeno, i male saly na invazivni zakroky bez narkozy byly prisne hygienicky, zadne obleceni a boty z venku. Jsem zdesena z Karlaku. Neda se nic delat nez ze jsi clovek musi sam pomoc. Clovek musi experimentovat a zjistit co mu pomaha a co mu jen pomaha do hrobu s tmk. Mam sve spatne dni ze ani nelze jist mekke jidlo protoze staci j en zkusit otevrit pusu a hned to lupne. Mne se z toho zvuku zveda zaludek tak pustim hudbu abych se mohla vubec najist v klidu. Kdyz citim stres, tak nechci aby doktori vyhrali stim jak jsi mysli ze jsou zensky hysterky tak jsi v duchu porad rikam, klid klid klid, zacnu premyslet o necim hezkym abych udrzela hladinu stresovych hormonu v norme a jdu dal. Je to neprijemne zivot a muj dlouhe boj mi dokazal bohuzel zhnusit zivot. Prestalo mne bavit zivot, hlavne kdyz jeste clovek jde pak na Karlak na kontrolu a jen doktor a sestricky na cloveka rvou. Ja mam problem s mluvenim diky vsem zmarenim zakrokum a nejsem schopna dobre artikulovat. Jsou horsi pripady nez ja a presto jsi dovoluji sestricky i doktory na cloveka rvat ze mi neni rozumet, nebo koukaji na mne jako na blbku. Beru to jako obrovskou urazku, hlavne k tomu takle vubec nemusi byt kdyby jeden z jejich kolegu mi takle nepo$ral pusu. Taky...proc vubec delaji sestricky v oddeleni kde chodeji a budou nadale chodit pacienty ktery maji problem mluvit kdyz nejsou schopne je tolerovat???? Ad jdou vsichny k certu na Karlaku. Je to nejhorsi pracoviste co jsem v zivote zazila co se tyka stomatochirugie a chovani tech vsehc arogantnich machru. Jestli lide premysli kam jit s TMK, bezte na Homolku. Tam s Vami budou jednat slusne a decentne. Sice, tam uz nedela Machon, ale on neni jedine odbornik v CR a taky on je tak flegmaticke ze Vam stejne neporadi co a jak, hlavne jestli jste jen "obycejne" pripad. Hlavy zhuru....a jen tak do zadneho zakroku se nenechte ukecat. Radeji to odkladejte a zkuste najit nejakou cestu ktera Vam pomuze.

8. listopadu 2009, 09:40:39

hypermobilka1 poděkování

Mela jsem asi trochu zakoncit jinak nez "najit cestu ktera Vam pomuze." Mela bych se treba zminit o par cest. Jedna dulezita vec je ze jakmile se dostanete do zacarovaneho kruhu se "stresem" kolem kloubu, tezko ven. Je to chemicka reakce tela a budete dokolecka drancovat svoje stresove hormony a ty prave maji negativne vliv na klouby, hojeni a celkove stav. Dostanete se do bodu ze ani za to vse nemuzete a tezko ven, ale take davate doktorum duvod proc Vas oznacit jako hysterik ci pripad pro psychiatrie. Delejte vse co muzete aby jste se do tohoto bodu nedostali. Uz vite ze Vas trapi tmk tak se muzete alespon prestat obavat tim "co mne trapi??" Nemate rakovinu, nemate nador tak klid. Hodne pacientu se dostane do bodu hyperadrenalismus diky k tomu ze "nevi co se jim deje" ci "nevi co maji." Klid je klicem k lecbe. Musite zacit vnimat ci chytnout ty momenty kdy treba opravdu "omylem" zacnete zatinat zuby a nasledne pak Vam zacne bolet spanek a jine zvykajici svaly aniz by jste jsi byly toho vedomi. Musite se stat vedomi a bojovat proti timto automatickym telesnim reakcim. I kdyz mate kloubni disfunkce jako hypermobilitu (jako ja) nebo atrosu (to take mam) tak musite pocitat stim ze to okoli bude chtit automaticke kompenzovat za nefunkcni kloub. Presne jako kdyz Vas koleno zlobi....zacne ten druhe kompenzovat a take s casem bude bolet, nebo okolni svalstvo zacne bolet tim jak zacnete pouzivat jine svaly pro podporu. Stejne tak s TMK. Dlato na noc nekomu pomaha, nekomu ne. Nekomu to pomaha pokud jsou doma to i nosit pres den, hlavne kdyz maji stres. Nekomu pomuzou zahrivajici masticky, nekomu ne. Nekomu dela teplo dobre, dalsimu ne. To vse musite na sebe vyzkouset a vypozorovat. Dalsi vec je, ze nekdo se bohuzel ale opravdu nevyhne invazivnemu zakroku kdyz ma posunute kloub, nebo kdyz je tak poskozene ze to jinak nejde nez jako u kolenu, udelat zakrok ktere napravy skodu. Ale opravdu je dulezite byt mentalne stim vyrovnani. Klidne jsi muzete precist spoustu clanku o TMK anatomie a zjistite ze kloubni tekutina je nesmirne citliva na "stres," ad mentalni nebo fyzicky. Stres meni strukturu kloubni tekutiny. Take, immunologicke onemocneni, spatne dentalni zakrok, i genetika ma na to vse vliv. Ale TMK je kloub v hlave ne na noze a to je ten problem v lecbe. Clovek tolik nevaha co se tyka operaci kolenou, je stim dobra zkusenost, velmi dobre vysledky ale zakrok na kloubu v hlave....nejak se to chirugum jeste nedari.Tezko se o tom debatuje....kazde jsme individual a opravdu muzete mit TMK problem ktere je dedicne, treba diky spatny kostny strukture lebky (jedna mandibula delsi nez druha atd.), muzete mit systemovy onemocneni ktere ovlivnuje immunitu a tim klouby, muzete mit dysfunkci diky zubarum a jejich zmarenych zakroku, muzete mit hypermobilitu....seznam je nekonecne. Staci jsi zajit jednou do nejake poradny na TMK a dle toho pak budete vedet co dal. Cas je dalsi klicovym faktorem. Mejte se

8. listopadu 2009, 10:25:23

ziva

Ahojte, co se týče proplácení cesty k lékaři /viz výše/ mockrát děkuji za odpověďi, i ty negativní. Doslechla jsem se,že tato možnost tady je, bohužel jsem neznala žádné podrobnosti, tak jsem se JEN chtěla zeptat, zda někdo nemá s tímto zkušenost. Do poradny tak daleko dojíždím, protože v místě mého bydliště nebyl nikdo kdo by mi řekl co mi je, jen dohady...asi máte problém z kloubem...Teď už vím, že pojišťovna cesty k lékaři proplácí, ale týká se to úplně jiných diagnoz, než je např hypermobilita, luxace atd. Na prachy nejsem, ba naopak, jsem na mateřské, takže otáčím každou korunu. Mrzí mě, že jsem vyvolala takovou vlnu nevole, ale vždycky mi říkali: za zeptání nic nedáš... Tak se zatím mějte

8. listopadu 2009, 12:58:31

hypermobilka

Ja se omlouvam ale pak se nedivme ze je tento stat tak zadluzene jak je....Kazde musi byt zopovedne za sebe, i za sve nemoc/e. Myslim jsi ze spoustu "nemocnych" osob je bud nezamestnany diky sve nemoci, nebo na polovicnim uvazku, nebo to nejak slepuje dohromady. To ale pojistovnu nemusi zajimat, je to na nas jak nakladame s financema, s praci, a vsemi nasledky nemoci. Moje reakce je takova jaka je protoze se mi zda ze jsme v tomto statu vzykle na to ze vsechno bylo snadne a zdarma kdysy davno. hteli jsme demokracie, tak tady to mame. Bohuzel, ci treba bohudik (jinak by se clovek nedoplatil) mame porad socialni system zdravotni pojisteni, todle malokde existuje.Vsude je spoluucast na lecbu rakoviny, HIV atd. nebo spadate do kategorie "nejnizsi/socialni" tridy, platite nejniszi pojisteni co existuje ale take dostanete tu nejhorsi chemo ktera existuje a ktera zarucuje jen 3 roky zivota misto 8 kdyz mate vic penez na lepsi pojisteni. Vim o cem mluvim, mam rodinu na zapade a zila jsem 20 let na zapade. Nikdo mi "doma" nechce verit ze neplatim nic nez blbe zakladni pojisteni, pokud jsi nevyberu nejakou soukromnou kliniku. Tak jestli jste na materskou, v duchodu, na nemocensky atd., to nikoho s prominutim nemusi zajimat. Asi nekoho urazmi s timto komentem ale meli bychom jsi lide zde uvedomit ze maji vetsi moznosty se dostat ze svych nemocich a potizi zde kdyz nejde tolik o to kolik clovek ma. Ze jsi clovek zdravy nekoupi?? K tomu jsem prestala verit kdyz jsem byla dost stara k tomu rozumet a muset se rozhodnout jake pojisteni jsi vezmu kdyz jsem nastoupila do prvni zamestnani kdyz jsem jeste bydlela v americe. Nebylo to vubec vtipne kdyz jsem pak onemocnela a potrebovala dlouhodobou lecbu....ucet se rovnal k rocnemu platu. Tak dekujte Bohu ze mate zde "zdarma" vetsinu lekarske pomoc. Jinak, cesta k "lecbe" se proplaci pokud jste se zapojila do studie a stanete se pokusnim kralikem. Musi to byt napsane v "smlouve."

8. listopadu 2009, 17:01:39

hypermobilka

Jo....a mimochodem...neznam moc zemi kde se vybira tak vysoke "materske" jake zde.....

8. listopadu 2009, 17:09:16

jozef

Dobry den, ja som zo Slovenska a s tmk uzil som si hm...Nikdy som nevedel ze existuje nieco ako celustny klb...a az raz takto pred cca 3 rokmi som si nechal vybrat dolnu lavu osmicku (anatomicky velmi tazkopadne ulozenu ale zatial neproblemovu...) Po zakroku asi o 4 meiace som zacal mat zle stavy na lavej strane v oblasti obluku....a chodil som pol roku po zubaroch kym som sa dostal k diagnoze o co ide...to bol zaciatok ale dalej ma liecili od obstrekov az po antidepresiva, som nemohol chodit do prace som bol omameny....po tych obstrekoch ma palila cela polovicka tvare.....bol som v hroznom stave, nevedel som co dalej...az konecne som sa dostal k clovekovi, ktory tomu rozumie spravil mi snimok s otvorenymi ustami a zistil ze mam vychylenu klbny disk a talci na nerv...nasledovala pol rocna rehabilitacia, akupunktura, bral som vseljake pripavy na klbnu chrupavku ... ktora situaciu zlepsila, teda celkovo po 1,5 roku som sa z toho ako tak dostal...s tym ze som vedel fungoovat....po case bolo to uplne ok. Po case sa situacia zhorsila v tom smere ze stav prisiel do toho ze ma uz naozaj boli klb a okolie....ziadne palenie nic chvlabohu ale som obmedzovany neustale....Poslali ma teda na CT 3D hhalvy a zistili ze mam anatomicku chybu velke klbne hlavicke a na to prilis male jamky, klb sa nici pohybom.... a z toho su tie problemy....navrhli mi operacny zakrok...Po case mi to preslo tak som to nechal tak ale zas sa to vratilo a tento stav bude asi stale....Ci ist na operaciu vaham neviem...doktor ma nechel operovat predtym ako videl CT-ko...z opeacie mam obavu ale ja som pripad anatomickej anomalie takze asi bude nutna.... Spolucitim so vsetkymi trpitelmi TMK....bolest,tuhlost klbu je zla ...ale verte najhorsie je ak sa do toho zapoji tvarovy nerv...potom je koniec s vasou pracou....Okrem toho na slovensku je situacia podobna ako u Vas v cehach (ak nie horsia)... a cele to je o tom.... ak sa raz nieco udeje je tazke sa vratit spat... u mna aj ked mam anatomicky problem pokial by som si nebol dal vybrat osmicku ani neviem ze existuje celustny klb...

8. listopadu 2009, 17:18:39

hypermobilka

Prave to je ono....pokud cloveku nikdo nehrabal v puse, tak nic nebylo. Mne nic nebylo nez mi vyndala ctyry osmicky, vsechny 4 byly tezce impaktovany, tak dolni lezeli a lezli dozadu a horni lezli do dutiny. Potom jsem zacla mit presne jak ste to napsal....paleni tvary, ci parotid na obou stran. Myslela jsem jsi ze mam snad nejake herpes ale na to jsem testovala negativ. Az ted po 4 roky mi priznala neurolozka ze je to od kloubu a ne ze bych mela nejakou rakovinu slinych zlaz (projev rakoviny slynych zlaz nebo i jater muze byt mrtveni parotid). Pritom chodim 2 roky ke kloubnimu expertu ktere se toho nevsimnul a jen porad hleda problem nekde v kosty. Ja mam jeste navrchol vseho jsem se dozvedele, jednu mandibuly delsi, pak jsete jednu kloubni hlavici okousanou asi z artrosy. Ted cekam jestli mi kloubni expert behem konfrontaci prizna ci uzna ze todle vsechno minul a ze mi zbytecne rozhrabal mandibuly. Jsou dni ze clovek nemuze ani sahnout na horni celist smerem ke kloubu a nebo pak zacne takove ten hnusne zvykave zvuk v uchu, primo clovek slysi jak mu ta tekutina tam chvachta. Josefe....citim s tebou...jestli mate anatomickou vadu, tak bez chirugie se asi uz neobejdete kdyz uz Vam to diky osmicce rozjeli chirugove. Ja jsem chodici chirugicke maler....verim ze pulkuch mech problemu bych nemela kdyby mi nikdo NIKDY na nic nesahnul. Ja jsem v CR zila roky bez pojisteni, nemela jsem problemy az jsem poprve zasla k zubari a vytahnul prvni impaktovanou osmicku. Rozjelo se takove peklo ze se mi i delalo blbe v auto z toho tlaku do nosu a do usi od kloubu. Mela jsem i potize se rovnovahou...a to vse kvuli TMK ktere jsem taky nevedela ze muze udelat takove peklo. Mela jsem a mam dodnes hrozne problem se citlivim sluchem...vzdy prosim znami pokud mam spatne den s kloubama aby septali. Nesnesnu proste hluk a slysim nektere zvuku ktere obycejne clovek neslysi...to vse od kloubech. Pak mam fotofobiu kdyz je hodne spatne. Vsuchny jsou nestastni ze je zatazeno a ja jsem stastna jako blecho ze konecne muzu ven protoze mne nebude drazdit slunick trojklane nerv. Ja vzdy oziju jak se zacne setmivat. Tak mne to hodne pocuchalo zpusob zivota. Je smutne ze jak se zda, tak se vsichny tady dobirame "pravdy" pomalu a diky omylum. Bereme zbytecne antidepresiva....ja zkusila toho spoustu a presne jak jste to napsal, clovek z toho nemohl chodit do prace, tak jsem jednoho dne to vse vyhodila a rekla dost, nejsem zadne blazen, problem nejake je a ad mi nekdo pomuze. Brala jsem epyleptikum ze kterych jsem jsi myslela ze umim letat, mela jsem halucicnace. Pak behem antidepresiva jsem nebyla schopna stavat rano a byla jsem iritovana. Nevim co poradit nez aby jste jsi sel pro jeste jeden nazor pro svuj vnitrni osobni klid. Jestli opet doporuci operaci, tak bezte do toho. Ono se "pouze" remodeluje kloubni hlavice aby Vam tam vesla. Otazkou je jestli se to chirugovy dobre povede, jestli neporani okolni nervy moc. Nervy pak dorostou....mne trvalo pul rok aby mi na lebce nervy dorostly nervy tak pul rok mne iritovala pocit "mrtvost" a jakoby pocit ze ta cast tela je cizi. Bohuzel se zakrok v mandibulu tolik nepovedlo tak mam po dvou let nadale mrtvou bradu, nekdy mene nekdy vice, ale uz to vypada bez nadejne. Je to risk, ale kdyz je to anatomicka "vada" tak mate moznost bud se smirit stim ze Vas to obcas bude zlobit a obcas to jda klid, nebo operace. Achjo....je to peklo. Hlavu vzhuru. Chodite k Hirjakovi??

8. listopadu 2009, 17:51:42

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dana (Kompresní punčochy) 27. října 2014, 10:03:39

Ty punčochy jsou super taky je používám myslím, že celkem pomáhají, já jsem dostala v… Diskutovat

• KlaraFrimlova (Chci zhubnout) 26. října 2014, 19:56:57

Ahoj, já jsem byla v nutrizone a musím říct, že jsem spokojená. Kromě toho, že pomalu… Diskutovat

• irena (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 30. října 2014, 11:51:41

Valjo, taky tě zdravím a blahopřeju. Nech se ukecet. Nějakej ten problém ,má tady skoro… Diskutovat

Anketa
Jste na podzim více nemocný/á než jindy?
Zatím hlasovalo 179 lidí.
Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce