Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef

Peter, dúfam ti nevadí, že ti tu tykám, no netuším koľko máš rokov. A tu sme si asi všetci rovný. Však všetci tu máme niečo spoločné, a tym su tie kruté stavy vysadzovanim....... Mat tu silu tak hneď to dam na nulu, ale bojim sa toho ako čert svätenej vody. 😂

Ivko

ŠUKL mi napísal, že dovozca či výrobca; nemusí udať príčinu prečo liek nebude dovážať. Napríklad preto, že liek je pre stratový. Priznávajú sa, že na onko liekoch zarobili milióny v roku 2018. A to zdravotníctvo nemôže požiadať (urobiť tender) na iného dovozcu lieku s prípadným zvýšení jeho ceny?!?!?! Som prerábaný na lex, ale: zvýšenie TK, spánok 3 hod, bludné živé sny.... atď...

Petr

Omlouvam se, spravne o 0,002 mg. Asi uz nejsem normalni 😣.

Petra

Ahoj kluci. Petře, já vždycky vážím na stejném místě a ano také mi to kolísá plus mínus tisícinka gramu a já vždycky počkám na čem se to ustálí a tu váhu beru jako konečnou. Mně se trošilinku ulevilo, ale do normálu strašně daleko, vysadit tu poslední půlku mi připadá naprosto nemožné, drží mě víra, že to musí jít, ale bude to dlouho trvat. Petře drž se.

Petr

Petro, to jsem rad za Tebe, ze je Ti trochu lip. Jeste nejakou dobu vydrz, az bude lepe delsi dobu. Petro, dekuji za odpoved. Vahu mam take na stejnem miste, ale mne to kolisa smerem dolu a pak zase nahoru. Po cca 3 min se vaha vypne. Doprcic, kdyby se remer dovazel, tak bych nesnizoval. Je to fakt hnus. Porad nevim, jak snizovat s vahou co nejpresneji a kdybych mohl snizovat o 0,001 tydne, tak bych snizoval 3,5 roku, coz by mi nevadilo, jenomze tolik remer nemam. A spanek neprijde a ja ani necitim ospalost, citim jen vycerpani a sileny tres. Omlouvam se, narikam jak maly dite. Jozko, uz si tykame. Tak deti dobrou, klidnou noc.

Jozef

Ahoj Peter. Remer sa uz vôbec nikde nedá zohnať? Ja som ho guglil tu na sk, a vyzerá to, že tu ho máme. Pozrel som aj cez databázu liekov ,a nič také, ze bu bol stiahnutý s trhu.

Petr

Zdravim Te Jozko, u nas uz neni pres rok. V zahranici uz take neni. Neni mozne, aby byl remeron na Slovensku.? On je velmi drahy a tak doktori nabizi misto nej Mirtazapin. Oba leky maji ucinnou latku mirtazapin, ale kazdy z nich ma jine pomocne latky a to je pro me ten problem, proto mi nejde prejit na Mirtazapin. Ale Jozko diky za info.

Jozef

Aha Peter. Tak to je smutné. Všetko co pomáha,zoberú. Podobne ako u nás rivo..... Ach po pravde Peter ja by som ho nikdy nevysadzoval keby sa nestálo, že roche nepodpisalo registráciu na slovensku. A vôbec tomu nerozumiem prečo. Peknú noc prajem Vam prajem

Petra

No kluci, to bude tím, u Rivotrilu, že tento lék je u nás příliš levný a tak nejsme pro Roche výděleční, tudíž se sekli a nepodepsali na Slovensku a u nás je to asi otázka času. Je v tom bordel, co k tomu dodat. Petře, ptala jsem se u nás v lékárnách na Remeron, ale nemají , dívali se do počítače a že prý je registrovaný Remeron sublinguální, ten rozpustný v puse, 15mg a 30 mg, ale nezjistili, jestli ho dodavatel má. Držím palce.

Michal

Ahojte mi je 29 let :) Vam tedy kolik? Citim takovou podrazdenost-jsem neprijemny to bude boj :/ jak jste na tom s dalsimi neduhy strava nezdrava/koureni/alkohol/kava? Drzte se :) budu muset zacit sportovat a ty negativni emoce ze sebe dostat!

Jozef

Michal na tvoju podráždenosť ti fakt pomôže šport. Fitko ,plávanie, ziadny alkohol . Fajčenie???? No radšej nechať. Skus ten šport. Po dobrom tréningu mozog vylučuje veľa serotoninu ,a ten vie potlačiť ťažšie stavy než podráždenosť. Mam stym skúsenosti. A nezáleží ci máš 29 ,alebo 60. Tak makaj makaj...... 😉

Petr

Zdravím Petro, Jožko, já dal konečně pár hodin spánku, takže jsem mohl usednout k PC. Je to úplně jiný pohled na svět. Dnes půjdu, po dlouhé době, na chvíli na procházku. Petro velké díky za informaci.Jsi úžasná! Rivo je opravdu levný lék a to se farmaceutickému průmyslu moc nevyplácí. Remeron byl zase hodně drahý a nikdo ho proto nekupoval a to je tudíž pro ně také nezajímavé. Je to hodně nezodpovědné, když je nějaký lék na trhu, lidé si na něho zvyknout a potom se jeho výroba, nebo dovoz zruší. Nechápu, proč mi doktor před x roky předepsal Remeron a ne Mirtazapin? Dnes jsem mohl být za vodou. Ale jeden čas se proslýchalo, že když doktor předepisoval určitý lék, dostal za to od výrobce nějakou "odměnu". Ale já sám o tom jenom slyšel. Petro a jak se Ti daří? Je Tvůj stav stabilizovaný? Jožko, také bych nesnižoval Remeron, kdyby byl na trhu, a nebo bych snižoval delší dobu a šetrněji. Tak já frčím na procházku. Mějte pěkný den a dejte zprávu, jak se vám daří.

Jozef

Zdravím Vás Peter Peťka. Peter som potešený tym, že sa ti podarilo spať pár hodín. Je to dobré znamenie, a verím, že už to bude iba lepšie. Tak presne je to tak ako píšeš. Lacný liek prestanú dovážať, alebo vyrábať. Dráhy ten zase sa nepozdáva zdravotným poisťovniam ,a nechcú ho s časti preplácať. Teda tak na slovensku roche nepodpisalo registráciu, a teraz čítam, že podobný scenár nastane aj česku. Preto mi pani magistra povedala, že zatiaľ rivo je v ČR ,ale len to co maju na sklade. Teda asi vedela, že aj u vás končí rivo.... PEŤKA JE TO NA 100 PERCENT ŽE AJ U VÁS RIVO... NEBUDE??? Pekný večer Vám prajem.

Jozef

Peter, a ako dlho uz máš po vysadení rivo....???? Tyyyy to tu bude rušno keď uz rivo...nieje ani v ČR. Nme dnes brasko vybral dva balenia rivo... čiže mám 8 balení. Ešte som sa spoliehal, ze u vás bude rivo... dostupný naďalej, že sa to týka iba slovenska, a teraz táto správa. Keď by to tak nebolo, tak rivo... nevisadim, ale ako čítam, treba stym začať skôr, než bude pozde. Ach jajjj 🤔

Petr

Jozko, mam 1 rok po vysazeni rivo. Ted to vypada, ze tuto noc opet neusnu a k tomu ten strasny tres. Je to abstak jak hrom. Co s tim? Nemam dost rem, abych mohl cekat a stat na davce treba mesic, dva. Ted me napada, ze mozna zkusim znovu brat vetsi cas remeronu a mensi cast mirtazapinu a tak pozvolna prejit na mirtaz. Ale to uz jsem zkousel, ale dlouho jsem to nevydrzel. Mate nejakou radu? Ja se z toho fakt zblaznim.

Jozef

Peter tak rád by som ti pomohol . Úplne viem ako sa cítiš ako ti asi je, ze človek by sa v tom stave aj do myšacej diery vopchal len aby mu to prešlo. Peter tak to je aj u mňa za deň v pokoji, ma čaká týždeň úzkosti depresie strach. Peter tou zamenov z rem...., na mirta.... vidím dobre. Ked da, ti to prvý krát nepodarí, neznamená to, že druhý krát sa to nepodarí. Tiez som dnes musel pridať na rivo... aby som ten šialený absťák utíšil. Na jednej strane mi bolo fajn úplne ako keby som nic také nemal čo tu opisujeme. Na druhej strane sklamenie, ze som to nedal....Tym ti chcem len toľko povedať, ze skúsiť ten super nápad ktorý si uz skúsil, len si to vzdal, neznamená, že skúsiť to druhý krát stým, ze tentokrát to dáš ,a aj ked nie, nic sa nestane.... Peter drž sa. Dáme to

Petr

Jozko, diky, diky za povzbudiva slova. Jsou potrebna, kdyz je cloveku tezko. Take vim, jak se citis, ale jenom Ty vis, jak to "boli". Deprese, strach, ty nas "dostavaji". Je to tak vycerpavajici, zoufale. Ty jsi mlady a mas vic casu a tim vetsi sanci se z toho dostat. Oba se snazime zbavit se leku, protoze uz bud nejsou, a nebo nebudou. Kdyby byly, nesnizovali bysme pod takovym tlakem. S tou zamenou je to sice pekny napad, ale realizace je horsi. Kazdopadne to zkusim. Jozko, dame to. Jenomze za jakou cenu? I Ty se drz.

Michal

Ahojte :), snažil jsem se pročíst kamarádi celou konverzaci a najít vlastně Vás, co tady teď sleduji poslední týdny Jozefa, Petra, Peťku, ale je tam tolik Petrů a různých jmen a všeho od roku 2009 až do součastnosti, že se nechytám :D Nicméně už na 9 straně jsem měl tak hnusné pocity z příběhů lidí, že jsem ani dál číst nechtěl-spíš strach, strach z toho, že ikdyž beru Rivotril oproti ostatním pravidelně asi 2 roky v nejvyšších dávkách v průměru cca 1mg zcela vyjímečně, ale nejačastěji užívám již zmiňované 0,25mg jsem si jist, že jsem závislý-to je REALITA, ale nedokážu si vlastně představit, co se stane, pokud Vaše domněnky a tvrzení, že Rivotril už se vyrábět nebude se mnou udělá?... Ano částečně si říká, že někteří berou mnohonásobně větší dávky čili bych to měl zvládnout a ustát, ikdybych ho neměl od zítřka, tak projít si měsíc/dva peklem, dopovat se velkým množstvím hořčíku a zkousnout zuby, no jo, ale možná si to jen nalhávám-trošku se opravdu bojím :) a to se znám a vydržím strašně moc bolesti, jak fyzické tak psychické, to mě i uklidňuje... ale nedokážu si představit, že bych bral třeba ve třech dávkách 0,5-0,5-0,5mg denně či více a HAJZLI-mírnější slovo nepoužiju se rozhodnou, že jim to už nesype zlaťáky a osudy lidí jim jsou jedno. A další věc, jak je možné, že je tady stovky lidí, kteří jsou závislí, když lékaři ví o těch destruktivních důsledcích? Kde je nějaká lékařská přísaha??? To je léčba-pomoc lidem? Fuuuuha no nevím... ale plakat nad rozlitým mlíkem, na to už je celkem pozdě, nic zajdu tento týden za mojí Dr. obvodní, ne psychiatrem tím hovadem, který mě dostal do tady toho stavu a začnu to striktně řešit-léčebna ani mne nehne, jak čtu příběhy lidí, že jim ze dne na den vysadí všechny léky a projdou si detoxem a jsou přikurtováni k posteli-to ne, to bych nedal. Nasadím buďto jako Jozef Trittico, či jiný lék, který mi umožní se vyspat alespoň na 4-5hodin denně... o víc mi nejde, zbytek dnu přežiju.... pojďme do toho! Už není čas uhýbat, nepřijde vhodná chvíle, od příštího měsíce, od narozenin, od Nového Roku, teď a tady... jdu vlastně ode dneška po noční na 0, 125 mg s prominutím seru na nějaké řešení 0,001 apod. je to o tom si projít peklem, tak do něho skočím :) čím dřív tím lépe :) a ono to snížování a brát zase třeba půl roku 0,125mg to je vlastně ještě posilnění té závislosti, je to iracionální, chápu u lidí, kteří užívají např. 4mg, že nemůžou skočit na 0,5mg, protože je to zničí... ale já budu brát ode dneška 0,125mg 10 dní... poté obden 10-14dní pak jdu na 0 budu tu průběžně psát, takže začínám 27.10. když se to nepovede, alespoň budu přínosem ostatním lidem :) , ale nevezmu si víc, ikdybych nevím co prostě NE-IKDYBYCH SI MĚL ZAVOLAT RYCHLOU :) .... držte se! A jak je to ohrané viďte, ale tak pravdivé DOBRÝ SLUHA, ZLÝ PÁN :) ahoj... PS: Já si i přeju, aby to zasrané svinstvo už nevyráběly, vzalo duši a život už mnoha lidem, nepřeji to nikomu ..... ať to zmizí z povrchu zemského!!!

Michal

No a díky Rivotrilu, jsem zapoměl vlastně pointu počáteční proč jsem začal psát.. Petře píšeš, že rok nebereš Rivo a stále máš problémy, ty Jozefe vím, že vysazuješ nyní a užíváš Trittico, kolik let tedy přesně a v jakých dávkách jste se pohybovali, pokud se jednalo o kapky, zkuste převést na miligramy díky.... moc mne mrzí, že máte takové trápení také...

Petr

Ahoj Michale, myslim si, ze my sem piseme, ta nase sestava lidi, mozna tak rok? Bral jsi rivo "jen" dva roky a jen 0, 250 mg tudiz si myslim, ze nemas tolik "zhuntovany" mozek a tudiz by jsi nemusel mit takove problemy, jako my ostatni. Chces ale vcelku rychle snizovat. Snad se Ti to podari a ja Ti to moc preji. Dej nam zpravu, jak to jde. Drz se.

Martin

Prosim Vas ako je to s rivotrilom v cechach?beriem 0,5mg pravidelne 8 rokov a unas na slovensku nieje dostat kupit!!!da sa kupit v ceskej repiblike na slovensky predpis?dakujem

Jozef

Martin ahoj. Áno , aj ja som si takto rivotril v ČR dal vybrať. Recept je platný aj tam. Úhradu musíš dať plnov sumov, co je asi na jedno balenie 40 Kč. Asi aj na tabletky. Ja mám kvapky. Len bacha, uz aj v ČR začína ake uz je scenár podobný ako u nas.

Martin

Caw jozef ďakujem ti za odpoveď som veľmi rád že si odpísal.poradil by si mi nijaký lekaren v ČR kde si ho mám ísť vybrať?aspoň mesto ak môžeš. Veľmi pekne ďakujem. Rivotril je iná droga riadna ale začínam ho od dnes vysádzať po štvrtiach.beriem ešte seroxat 10mg tak dúfam že to zvladnem

Jozef
1x

Sewas Martin. Teší ma, ze su zavítal. Admin by zmazal ked by som ti presne napísal ako prísť k rivo....v ČR na slovenský recept. Vyhľadaj ma na FB pod menom Jojo Berty. Tam ti presne napíšem, kede, a ako..... Martin neurob chybu, aku som urobil ja, napriek upozorneniu Peťki, že rapídne zníženie súčasnej dávky rivo... ktorú uzivaš, ťa môže dostať do sakra pruseru. Bude sa ti zdať, ze to ide, a zvladas to, no telo mozog si potom na teba pripraví niečo čo ta prinúti vrátiť sa k dávke aku si berieš. A to bude fest sklamanie, a obavy, že to nedáš. No ,ale každý sme dáky. Hlavne netlac na pílu. To ako si je presne urobiť zníženú dávku urobiť s pilulky, ti poradi Peťka, alebo Peter. S tabletkov je to trošku komplikované urobiť presnú dávku o ktorú chceš znížiť. S kvapkami je to lepšie, len kvapky sa rýchlo míňajú. Go su jednoducho klady ,a zápory v tomto. Dufam sa tu snami podeliš o tvoje skúsenosti pocity s vysadzovania prekliateho riva.....

Martin

Čau som ti napísal ako Matej Daniel. Budeš sa čudovať že mám taký fb ale koli Rivo.som pred rokom vymazal ucet svoj čo som mal 10rokov.jasne ze už som skúšal sa znižovať dávku ale po dvoch týždňoch vyhadzovanie to Na mna prišlo. Trápení celého tela bál som sa ísť do prace nehorázne záchvaty agresie diky tomu som sa aj rozišiel s frajerkou pocit úzkosti ako som nezažil ešte.a pranoidne namyslanie ....jasné že žena O ničom nevedela že beriem takéto lieky.mne ich psycho.predpisal keď som v minulosti skončil so závislosťou na alkohole a mal som depku.ale nepovedala mi že rivotril sa neda vysadiť tak ľahko.aj teraz mám depku že keď mi dôjde že sa asi zbláznil.mam este 20 tabletiek. Ta petka mi poradiť ako si mám ich štvrtit?

Jozef

Martin. To bola veľká chyba, ze si partnerke nepovedal, že berieš rivo... V nasom prípade sa neoplatí utulavat čosi také zvlášť nie osobe blízkej srdcu. Moja.... vie o všetkom, aj otom, ze momentálne zvadzam boj s rivo.... a podporuje ma vtom. Ked by som jej klamal, asi by to medzi nami skončilo. Tiež priateľom, ale tym skutočným som povedal co sa deje, a je neskutočné ako vie pomôcť, keď ta podporia sk, spitaju sa ako to dávaš. Skús toto hento poď von ideme sa zničiť na hrazdach, alebo vo fitku. V našich prípadoch sa neoplatí skrývať to, s cim bojujeme. Martin, dáme to s 😊 ako my tu tomu hovoríme. Usmiať sa abstaku a tomu psycho stavu ked to príde. Teda je 😂

Jozef

Ahojte. Peter absťák ustúpil? Dufam ,že áno, alebo aspoň klesla jeho intenzita. Michal som tu tiež nováčikom cca 2 mesiace ako rivo... na sk nieje . Čo sa týka mojej dávky, tak v lete bola hmmm, 20 kvapiek ,nie denne, ale v zvlášť vypätých situáciách . Inak, som bol tak na 5,8 kvapiek denne. Po pravde, ani som to tak nekontroloval, bolo to skôr podľa potreby. No podobne ako ty som do toho skočil ozaj veľmi zhurta . Surovo som to dal na 4kvapky, co je 0.4 mg,aj to len na večer, a cez deň som to riešil neurolom pol tabletky z 0,25mg. Docela to šlo . Nejak som zvládal absťák v podobe ťažkých zavratov trasu potenia slaboti talakov v hlave citlivosti na hluk zhoršenia zraku sústredenia pocitu ako keby som sa nevedel nadýchnuť. Dalej úbytok na váhe co je u mňa velmi frustrujúce. Potom nastúpila depresia. Zvláštny smútok. Aj som plakal .Áno plakal. Pohľad na seba spred dvoch mesiacov ako bezstarostne mi bolo úplne plný elánu super nálady ma úplne dalo dole. Pohlad na môj Facebook s pred dvoch meiasov a toho ako som tam zdieľal tie pekné chvíle a zrazu ten pád, mi navodilo depku. Asi tak ktomu v skrate. Michal sme pritlaceny k múru ked roche si zmyslelo to isté čo na slovensku, tak aj v česku. Bude to boj, teda uz je. Len sa tak trošku čudujem, ze nás tu nejak nepribuda na tomto fóre s problémom vysadzovania rivo...... Však milióny, a snáď to nepreháňam boli na rivo.... . K Trittico sa nemôžem ešte kladne vyjadriť, je ôsmi deň ako ho užívam po jednej tretinke na noc. Nooo vie to riadne utlmiť človeka. Spánok to nieje taký ten pravý sladký .Budím sa v noci rano som dosť stoho ako omamený. Ale je to AD, a ako Michael písal aj s Peťkov trvá aj 14 dní, kým nastúpi kladný účinok AD, a vyprchaju vedľajšie účinky. Áno libido to fakt nejak stúplo, dnes som to pocítil dole ako betón a trvalo to asi hodinu. Až ma môj Pepo hahhh bolel. Ale to beriem skôr tak v pohode..... Dnes chcem k tretinke pridať polku s tretinky. A chcel by som Michaela poprosiť ak nas tu sleduje, že koľko minút, alebo hodín pred spaním sa má užiť. Michal ty ho chceš brať aj cez deň? Chápem to tak, že tým chceš prespať absťák. Je to možný takýto postup, lebo vraj na podobné stavy podávajú injekciu apaurin. Ten mi davalieked som schytal panickú poruchu, a ked vomne niečo cuklo, bol som na plafone a bal sa že umriem. S panickov...... viem pracovať, a dúfam ma neprepadne aj ked človek ktory by mal prezit par sekund stoho co cítime, tak záchranka by bola pri ňom momentálne. 😁. Pre mňa je niečo nové depka..... A spoleiham sa na Trittico, ze mi v tom pomôže. Piateho mám istena ďalšiu komtrolu k mojej psychoske ktorá nevidí problém s vysadenim riva.... u mňa, lebo ze keď bu som bral trikrát denné 2mg, tak uz by uvažovala o tom, že asi by bol problém. Spojil som sa sprimarom psychiatrickeho oddelenia v Hronoviciach cez ich web stránku, a potvrdil mi, že je to spôsobené tym, že si uvedomujem, ze sa riva... musim zbaviť, a ze mozem to skúsiť priamo na ich oddelení, kde stym maju skúsenosti, a špecializovaný tým terapeutov a lekárov na závislosti BZD. TEDA ROZMÝŠLAM, KADEJAKO. ASI DLHÝ PRÍSPEVOK, ALE OTOM TU JE TOTO FÓRUM. PODPORIŤ SA POCHOPIŤ, A PORADIŤ. PEŤKA AKO SI NATOM TY??? NAPÍŠ NÁM . A VLASTNE AKO JE TO U VÁS S RIVO..? TIEZ AKO TU NA SK, ALEBO SA O TOM UVAŽUJE??? 🤔 PEKNÝ DEŇ. JA SI POJDEM ASI DO FITKA......

Martin

Ahoj Peter porazíš mi ako mám tie tabletky rozdeliť pri vysadeni?beriem 1 tabletku večer 0.5mg a chcem ju znížiť ďakujem

Petra

Ahoj kluci, včera jsem tu nebyla, trávila jsem celý den v mém milovaném lese, objímala stromy a nostalgicky přemýšlela, že kdybych mohla v tom lese žít, nikdy bych žádné prášky brát nemusela, ty stromy, jejich šumění, ty srandovní veverky , ta vůně a atmosféra toho lesa , oni by mi nedovolili ty prášky brát. Teď jsem zavítala sem a vidím tolik příspěvků, všechny jsem přelouskala a je mi strašně smutno, strašně. Kluci a holky, zbavit se Rivotrilu po mnoha letech je prý nemožné. Firma Roche nám chce asi ukázat, že možné to je, je to kruté, pokud opravdu časem i v Česku nebude. Zatím je a nikdo ani nedává zprávy, že by nebyl. Uvidíme. Možná budu ráda, že se mi podařilo dostat se na 0,25mg. Kluci, mám z toho všeho v hlavě guláš a myslím, že nás tady na diskusi bude stále víc a možná teď nejvíc přátel ze Slovenska, kteří budou zoufale shánět rivo. Ráda bych viděla všechny ty neurology a psychiatry v praxi, co si počnou s lidmi závislými na rivo a rivo nebude, že se o tom nikde nepíše? Myslím, že je to velký problém, když vypadne takový lék. Asi je jim to jedno. Petře, zkus to s tím mirtazapinem, ať se netrápíš. Jožko, mě by zajímalo, jak Trittico působí na třes, ale je to brzy chtít od Tebe tuto informaci, nebereš ho dlouho. Martine, ty máš 10 mg seroxat, já mám totéž, je to účinná látka paroxetin a mám taky 10 mg. Michale, Ty máš nějaké info, že rivo nebude i u nás? Já jdu ke své psychiatře až za pět týdnů, takže se jí pak zeptám. No mějte se, chtěla jsem napsat i smějte se, ale ono není čemu.

Martin

Ahoj Petka poradiš mi ako mam tie tabletky rozdelit aby som zacal vysadzat a aby neprišiel abstak?diky

Jozef

Ahoj Peťka. Tak krásny príspevok. Az som sa videl v tom lese ktorý si opísala, a tu atmosféru v ňom. Úžasné. Peťka Trittico dnes bude deviata trtinka a knej ešte tretinka s tretinky. No takto. Prvý krát v živote beriem AD. Čo sa týka trasenie vnútornému a tiež aj vonkajšiemu, je to také kolisavé. Nemôžem povedať, že by mal trittico nejak zvlášť veľa vedľajších účinkov, ale ani nemôžem povedať, či zaberá na náladu. Je to asi skoro hodnotiť ked ide o AD. DNES SOM BOL DOCELA V POHODE ,PRIPRAVIL SOM SI JEDNU KVAPKU RIVO, KTORÚ SOM KVAPOL DO INFEKČNEJ STRIEKAČKY, A NATIAHOL TEPLÚ VODU 10ml. , a polku, teda 5ml.som si strekol do úst 😂 no psycho. A dal som to aj vo fitku. Večer okolo 21hod. dam 4,5 kvapiek, a pred spaním Trittico. Neviem ako na holky by trittico tooo 😂 Ale som zdravý muž ktorý aj bez nejakého podporného lieku dosť naruzlivy ak dobre píšem. No a Trittico to nejak vystupnovalo. Teda zvažujem, či na kontrole u mojej psychoske nedám zmeniť na ine AD. PEŤKA SKÚS NEUROL NA TRAS 0,25 MG, POLOVIČKU S NEHO. MME ZABERIE. LEN POZOR!!!! NIE ČASTO TIEZ JE TO SVINSTVO NA KTORÉ SA DA KRÁSNE NAUČIŤ. DAJ LEN KEĎ JE TO UŽ OZAJ PSYCHO. TAK PEKNÝ VEČER VŠETKÝM. BUDE DLHŠÍ KURNAJZ 😁

Petra
1x

Ahoj Martine, máš štěstí, že nebereš víc jak 0,5 mg. Já mám váhy s přesností 0,001g. Celá tableta rivotrilu váží cca 0,150g. Když budeš mít jemný nožík, seškrábneš třeba na 0,135g, máš 0,45mg rivotrilu, počkáš minimálně 3 týdny, pokud to dáš v pohodě, můžeš snížit na váhu třeba 0,120g,, což je 0,4 mg rivo. Dá se snižovat i o jiná množství, záleží na každém člověku. Jinak spoustu lidí vysazuje pomocí kapek, kdy v jedné kapce je 0,1 mg rivo. Já jsem momentálně na váze tablety 0,069g, kolísá mi váha mezi 0,068-0,070, takže je to menší půlka, je to 0,23mg rivo. Víš, když tu tabletku rozpůlíš, je to dost nepřesné, ty půlky váží každá jinak, proto seškrabávám a odvažuji. Někomu to nemusí vyhovovat tak bere kapky.

Martin

AHOJ PETA Idem t skusit po štvrtkach davat .ja mam zas take rezatko presne na tabletky tak to skusim tym ale dakujem mozno aj ja si kupim vahu

Petra
1x

Martine, tady rozpis na kapky od jednoho lékaře. ROZPIS PRO VYSAZENÍ RIVOTRILU 0,5mg NA 56 TÝDNŮ Čísla znamenají počet kapek v jeden den večer. Doporučuji je zapsat do stolního kalendáře. Každý měsíc je třeba měnit lahvičky s kapkami Rivotrilu. V průběhu vysazování neužívat žádná jiná BZD sedativa ani Z-hypnotika; doporučuji abstinovat od alkoholu. 1. týden 5 kapek po celý týden 2-3. týden 4/5/5/5/4/5/5/ 5/4/5/5/5/4/5 4-5. týden 5/5/4/5/5/4/5/ 5/4/5/5/4/5/5 6-7. týden 4/5/4/5/4/5/4/ 5/4/5/4/5/4/5 8-9. týden 4/4/5/4/4/5/4/ 4/5/4/4/5/4/4 10-11. týden 4 kapky po celé 2 týdny 12-13. týden 3/4/4/4/3/4/4/ 4/3/4/4/4/3/4 14-15. týden 4/4/3/4/4/3/4/ 4/3/4/4/3/4/4 16-17. týden 3/4/3/4/3/4/3/ 4/3/4/3/4/3/4 18-19. týden 3/3/4/3/3/4/3/ 3/4/3/3/4/3/3 20-21. týden 3 kapky po celé 2 týdny 22-23. týden 2/3/3/3/2/3/3/ 3/2/3/3/3/2/3 24-25 týden 3/3/2/3/3/2/3/ 3/2/3/3/2/3/3 26-27. týden 2/3/2/3/2/3/2/ 3/2/3/2/3/2/3 28-29. týden 2/2/3/2/2/3/2/ 2/3/2/2/3/2/2 30-31. týden 2 kapky po celé 2 týdny 32-33. týden 1/2/2/2/1/2/2/ 2/1/2/2/2/1/2 34-35. týden 2/2/1/2/2/1/2/ 2/1/2/2/1/2/2 36-37. týden 1/2/1/2/1/2/1/ 2/1/2/1/2/1/2 38-39. týden 1/1/2/1/1/2/1/ 1/2/1/1/2/1/1 40-41. týden 1 kapku po celé 2 týdny 42-43. týden 0/1/1/1/0/1/1/ 1/0/1/1/1/0/1 44-45. týden 1/1/0/1/1/0/1/ 1/0/1/1/0/1/1 46-47. týden 0/1/1/0/1/1/0/ 1/1/0/1/1/0/1 48-49. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 50-51. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 52-53. týden 0/0/1/0/0/1/0/ 0/1/0/0/1/0/0 54-55. týden 0/1/0/0/0/1/0/ 0/0/1/0/0/0/1 týden vysadit Tab.č.4 V průběhu redukce dávek klonazepamu je samozřejmě nutné provádět anxiolýzu a léčbu dyssomnie nenávykovými látkami. Nejčastěji užívám mirtazapin, trazodon, agomelatin, quetiapin a pregabalin u pacientů s poruchami spánku a celou škálu antidepresiv a pregabalin u úzkostných poruch. Často využívám i další nenávyková sedativa a hypnotika: guaiafenezin, hydroxysin, promethazin, různá fytoterapeutika. V indikovaných případech odesílám pacienty na psychoterapii, ať už podpůrnou nebo systematickou.

Zina

Dobrý den Petro, pročítám celé toto fórum, protože mě čeká vysazování hrůzy jménem Rivotril, máte velmi dobré informace, děkuji za ně, mohla byste mi prosím sdělit jméno a sídlo lékaře, který vám pomáhal s vysazováním a také to, jak se v současné době cítíte. Velmi vám děkuji za odpovědˇ a za příspěvky, kterými pomáháte ostatním na této neradostné pouti. Zina

Martin

cau Peta ale ja uživam okrem Rivotrilu aj seroxat 10mg a sulpiryd 50 nebude to vadit?oni by mi mohli pomoct zvladnut to vysadenie nie?

Petra
1x

Martine, tak to jo, s těmito léky to zvládneš. Hodně štěstí přeji a piš, jak to dáváš. Ono po letech vysadit rivo jen tak bez podpory jiných léků fakt nejde. To by člověk skončil v blázinci. Já už beru rivo 7 let, z toho 5 let denně 1-1,5mg , a 2 roky vysazuji.

Martin

Dakujem ti za pomoc budem tu pisat ako som na tom....ja beriem rivotril 8 rokov pravidelne na noc 0,5mg tzv. 1 tabletku.teraz ked uz nieje na svk dostat kupit a viem ze len tak bez neho to nedam tak ho idem vysadzat po štvrtke kazdu noc....budem informovat ako som na tom

Petr
1x

Pomalu se nase rady rozsiruji, i mezinarodne, coz je na jednu stranu krasne, na druhou smutne, kolik nas je v problemu. Takze ahojte uplne vsichni. To je tak krasne, jak jeden druhemu pomaha a fandi. To zahreje u srdce. Vsichni jste uzasni! Jelikoz jsem dnes dal cca 30 min spanku kolem sedme rano, tak jsem v noci trochu premyslel. Na mirtaz nebudu prechazet. Misto vazeni tablety jsem zacal uvazovat o roztoku remer, je to presnejsi. Bohuzel na zahran.foru mi nikdo nedal presny navod, ale aspon tam zminovali hodnoty 1 ml=1mg asi ucinne latky remer. Jelikoz je muj mozek kaput, zapojil jsem kamarada a ten to za me vymyslel. Snad budou vypocty realne na udelani roztoku. Ja vam reknu, vse je to horor. Sami musime vymyslet plany, jak se zbavit neceho, co nam lehkovazne nekdo predepsal. Chvilemi mam na tyto odborniky vztek, obzvlaste, kdyz nejsem vyspany. Nevite prosim o nekom, kdo snizoval remer pomoci roztoku? Vsichni se drzte a piste.

Petr
3x

Jeste jsem zapomnel napsat, ze na strankach SÚKL, coz je statni ustav pro kontrolu leciv, tak u rivotrilu neni napsane, ze bude ukoncena vyroba. Musi dat 3 mes dopredu vedet, kdyby chteli riv ukoncit. Mne se nekolikrat stalo, ze byl vypadek a rivo nebyl. Zacal jsem si delat zelezne zasoby. Kdyz nebyl rivo v obycejne lekarne, vetsinou byl v nemocnicni lekarne v psych. lecebnach. Budte tedy v klidu, budu to hlidat.

Jozef

Ahoj Peter. Áno ako si napísal už medzinárodne........... Ale vďaka vám ,som sa veľa naučil. Áno myslim to vážne. Keď som bol, alebo lepšie povedané frcal ba rivo..... ,tak som bol dosť nervózny, výbušný, a semtam aj agresívny mierne. Bolo to rivo...? Asi áno teraz ako kontrolujem dávku riva, a minimalizujem ju, som pokorný, a viac dávam zo seba to dobré alebo ako by som to napísal. Peter ja verím, že ty prídeš na metódu ako urobit remeronu roztok a tym aj presnú dávku o ktorú znižiš. Aby som nezabudol na SK stránke SÚKL, Ddo dnes nieje, že rivo je stiahnuté z trhu. Asi je to tým že úplne ukončenie distribúcie bude ukončené na konci októbra . Teda, nieviem ako to bude v ČR. Švagriná mi tiež potvrdila, že na oddelení kde pracuje, rivo... podozrivo začína chýbať pacientom. Fakt neviem co sa to z ROCHE deje par liekov ktoré stiahli s trhu, uz visí aj na ich stránkach , ale tie sú na parkinsona. Je v tom bordel. Všetkým prajem dobrú noc.

Petr

Jozko, vztek, agresivita, neklid, nesoustredenost a mnoho dalsich stavu, jsou docela caste pri snizovani rivo. Cim nizsi je davka, tim vic se vse vylepsuje. Ja to konkretne s nespanim mam stale spatne, ale ostatni se zlepsilo. Jozko, mozna je i u vas jen vypadek rivo. SUKL ma povinnost 3 mes dopredu dat na svych strankach vedet, kdy lek nebude. Take preji vsem dobrou noc.

Jozef

Ahojte, pekné dopoludnie prajem. Peter áno ako som na zníženej dávke rivo.... tak presne výbušnošť, a podozrievavosť a nejaká tá hyperaktivita, ktorú som mal pri normálnom užívaní riva...., nejak klesla. No pribudol absťák v kadejakej podobe. Naučiť sa tak kontrolovať ten absťák. Hmmm to by bolo. No dnes to už už zverejnili prečo na slovensku rivo..... stahli. Rivotril 2 mg, tbl 30 x 2 mg F. Hoffman La Roche Ltd., Švajčiarsko Zámena vonkajšieho obalu: v niekoľkých baleniach vonkajšieho obalu 2 mg tablety sa našla liekovka s obsahom 0,5 mg tablety. TAK DÔVOD BOL V BALENÍ. PREČO POTOM AJ KVAPKY??? NO OZAJ SMIEŠNE

Petra

Jožko, já ten psychický absťák snáší dobře. Ničí mě ten fyzický, třes, nestálé chvění celého těla a co je chuťovka- svalové napětí, to nemůžeš ani normálně chodit, normálně fungovat s tím nejde a když to trochu povolí, tak přetrvává celotělová slabost. Hnus toto.

Jozef

Uffff Peťka to u mňa je na opak. Psychycký absťák ma vie dostať. Depka ta nejaká obmedzenosť stoho smútok a otázky precooo precooo jaaa a tak nejak. Fyzický mam totálne fenomenálne totožný tvojmu absaťáku. Ale na ten mi docela pomôže neurol ktorý mam len ako SOS. BOJIM SA, TIEŽ OD TRITTICA NEBUDEM ......SĽUBUJÚ, ZE NIEJE NÁVYKOVÝ. NO VERIŤ VEĽMI NECHCEM. ZO VČERA NA DNES SOM OD TRITTICA UZ NECÍTIL TU OTUPLOSŤ, SPAL SOM BEZ BUDENIA, CO DOSŤ DLHO TRAVLALO TO PRERUŠOVANÉ SPANIE, ALEBO BDENIE. NECHCEM ESTE NIC PREBIEHAŤ LEBO AJTAK TEN STRACH S TRITTICA A KAŽDÉHO NOVEHO LIEKU U MŇA JE HROZNÝ.

Martin

Caw jozef tak ako to je s tym Rivo na slovensku?nejak som nepochopil prečo ho stiahli.

Petra

Ahoj kluci. Petře, dívala jsem se na rozpustnost mirtazapinu , ve vodě prakticky nerozpustný, to by byla jen suspenze rozptýlených částí tablety. Ale to se podrž, ta dispergovatelná tableta obsahuje propylenglykol, tj. látka která rozpustí mirtazapin v ústech. Petře, to je jako u rivotrilu, ten je taky nerozpustný ve vodě, ale aby se rozpustil , tak nejdřív přidají propylenglykol a po rozpuštění dolejí vodou, to by byla cesta k vytvoření roztoku. Zainteresuj lékaře, kterej Ti psal předpis na Tvé kapky k vysazení riva, myslím, že to je cesta, jak z toho ven. Jinak já zase dnes po ránu i vnější třes, celé dny mám ten vnitřní, ten vnější druhým viditelný nejhorší po ránu, musela jsem si koupit elektrický zubní kartáček, normálním si zuby s třesem nevyčistím, šmrdlám si pak zubní pastu po celém obličeji, kdy toto skončí, děs tento lék.

Petra

Petře, dívala jsem na ten recpt roztoku, tak k lepší rozpustnosti se tam dává Syrspend suspenze, určitě se s tím vyrábí roztoky všech léků, které je potřeba převézt do roztoku.

Petra

Petře na stránkách firmy FAGRON je o výrobě roztoků spoustu věcí , vyrábějí tu syrspend susp a s ní i mnoho léků v roztoku, mají tam tabulku s těmi léky a v jaké koncentraci lék je, mirt tam není, ale napiš jim dotaz, jak ho nejlépe vyrobit , určitě poradí, pak to dá doktor v lékárně vyrobit, sama koukám jaké jsou možnosti, jednou si tak nechám vyrobit roztok paroxetinu.

Jozef

Ospravedlňujem sa za chybičky hahhh v mojom texte. No písať s fonom je hrozné.....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce