Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marťa
3x

Ahoj všichni,ja jsem dnes 14den po operaci.Prodělala jsem klasickou chirurgickou operaci vnitřních i zevních hemeroidú.Narkoza super,pořád mi dávali něco na bolest.Ta jsem si připadala jak v ráji,mic to nebolelo.Druhý den mě pustili,injekce do žíly přestaly a já měla doma jem novalgin,paralen,algifen.Brala jsem a beru stále psylium,lněné semínko,někdy senný čaj,je to dobré projímadlo.Takže problém se zácpou moc není.Ještě hodně pit.Třetí den po operaci jsem sla na velkou.Pak následovaly ukrutné bolesti.Já už nevěděla co si vzít,brečela jsem bolestí a to mám dva porody a několik operací zasebou.Ale tohle je fakt síla.Tak jsem do sebe hazela novalgin,až jsem si rozhodila zažívání a musela jít 7xna velkou za den,to si umite představit,už jsem lezla po čtyřech a nadávala jsem si,že jsem na tu operaci šla.Ten otok byl taky hrozný,přesně co tady popisujete mám u zadku taky.Doktor říkal,včerajsem byla na vyndání stehú,že se to hoji dobře a chce to čas.Myslela jsemsi že budu mít krásny nevylezly zadeček,ale zatím nic moc,budu doufat aby se to zatahlo aja mohla zase v létě na kolo a neměla v těch vedrech ty hnusny bolesti.Takze to shrnu,dnes 14den,do prace jestě ne,bolí to stále,včera po těch stehach a po stolici zase strašné,takže dva paraleny,tramal a byla jsem sfetovana a modlila se ať to konečne už zabere.Obklady z dubové kúry,repiku.Mějte se,ja se zase bojím,ze budu muset na wc,kdyz nemusim tak se to da ale pak to zase přijde.

Mara
2x

Zdravim, no brat po tehle operaci cokoli s vlakninou je opravdu spatne. Naopak je to zakazano, docela se divim, ze Vam tohle nerekli, to je opravdu na povazenou, Vlaknina obecne stavi a hlavne zvetsuje objem stolice, se celkem nedivim, ze jste tak trpela :-( V tehle fazi je opravdu dulezite jist spise projimave veci, mixovat a pit...

Mara
1x

Ahoj, Byl jsem na operaci hemeroidu a nektere dny mne drzela nad vodou jen tato diskuze. Diky vsem a proto jsem se rozhodl podelit i o sve zkusenosti a rady. Snad to take nekomu pomuze. 3 roky jsem se zkousl lecit ruzne , vcetne podvazovani (Barron) kazdy rok. Neuspesne. Na operaci jsem byl 22.2.2016. Byl jsem na egk klinice v Praze. Zaplatil jsem za to 8k. Operace laser a RFA (nejaka radiofrekvence), novejsi a setrnejsi, nez treba LONG. Misto celkove anestezie jsem si dal lokalni. Je lepsi, protoze zatimco z celkove se budite do bolesti, tak lokalni vam da cca 8 hodin klidu. Jen se pote nesmi vstavat ani moc hybat, jinak hrozi nekolik dnu trvajici bolesti hlavy. Druhy den po operaci jogurt, vyvar a puding. Tohle je dobre drzet tyden po operaci.Stolici je dobre drzet tekutou, coz pri techto pokrmech jde samo. Pak to tak neboli i kdyz i tak je to mazec. Prvni tyden je vubec nejhorsi, pak uz je to porad lepsi. Ja bral Tramal nebo Paralen pri zacinajici bolesti, nema cenu to vydrzet, pak se to rozboli vic a .... Je velice vhodne dodrzovat sprchovani, ja se snazil to delat opravdu po hodine a pote mazat rybilkou proti opruzeni. Taky jsem si koupil Wobenzym (jestli pomohl je vzdy neprukazne, ale co uz). Dalsi tyden zkouset zacit jist. Znamena to zahustit vyvary, zkouset piskoty, maso kureci a kruti s kasi, ale VZDY rozmixovat, presnidavky, stava z repy,.... Drzet stolici kasovitou. Jednoduse receno, ale jak na to? Dodrzovat rozmixovani, pit nejmene 2l vody a cca 0,5l caje. A hlavne jeden vecer zkusit 10 kapek Gutalaxu. Druhy den rano (zabira to po cca 10-12h) to dle vysledku zhodnotit a bud pridat nebo ubrat kapky. V pripade, ze Gutalax nezabere, tak rano na lacno vypit 1dcl Zajecicke, pak bud ubrat nebo pridat. Tohle je fakt dulezite vykoumat, dost to muze pomoci. Verte, neni nic horsiho, nez mit po operaci tuzsi stolici. Treti tyden uz pomalu zacit jist beznejsi veci, inspirace bezezbytkovou dietou, hlavne kousat, pit a drzet mensi porce. Postupne zkusit bez projimadel, jak to pujde. Drzet ty koupele a odpocivat, ja zustal doma z prace 4 tydny, ale vyplatilo se. Ted jsem po operaci uz skoro 5 tyden a az na to, ze sem tam musim nosit tampon, tak funguji temer normalne. Nektere zvyky mi zustaly, zhubnul jsem 8 kilo (velke plus :-) ) a snad uz nikdy se ty potvory neobjevi. Tak drzim sobe i vam palce. Btw: i Kdyz to byl mazec, urcite to neodkladejte a bezte co nedrive..M

Viki

Ahoj, já mám před sebou operaci dle longa naplánovanou na začátek května. Snažím se na to připravit zde míněnými doporučeními. Prosím nebyl někdo tady z vás na zákroku v Motole? Děkuji V.

karci

Ahoj všem "kolegům a kolegyním" v hemoroidu. Sdílené starosti dokážou trochu pomoci nebo ulehčit tím, že v tom člověk není sám, a tak také trochu přispěji. Píšu to vleže a tak mi snad prominete občasné překlepy. Na kancelářské židli jsem si za cca 6 let vyseděl vnitřní HEM IV s občsanným prolabováním ven. Musím podotknout že jsem netrpěl žádnými zásadnímy potížemi jako je krvácení, pálení, bolení stolice atd , jen občas trochu "zduřelé" okolí kolem análu, které jsem si občas namazal a bylo. K diagnóze jsem přišel při prventivním vyšetření tl.střeva, které je k mému věku standardní preventivní procedurou. Byla mi doporučena operce, neboť rozsah nedával naději na nějaké ambulantni řešení. Zkusil jsem to ještě intenzivněji léčit 3 měsíce, ale bez razantního posunu k lepšímu, nezhoršovalo se to, v podstatě by se s tím dalo žít s hygienou, mastičkami, čípky apod. Rozhodl jsem se pro operaci metodou HAL-RAR se spoluúčastí 10tis CZK s tím, že vynaložené prostředky se vrátí kratší dobou léčení popř. mírnějšími pooperačními bolestmi. Našel jsem si k tomu nějaké informace a kouknul na video (na NETu jsou k nalezení) abych věděl do čeho jdu. Operace byla naplánována na 15.4.2016 cca kolem 11 dopoledne, bylo nás víc. 14.4. klasika projímadlo picoprep a do půlnoci běhání na WC. 15. 7:00 nástup, přijímací kancelář ubytován a procedury, které všichni znáte. Kolem 10 té přišla paní doktorka anesteoložka a popovídali jsme si o tom,co bude následovat. Zavedli jsem řeč i na spinální(lokální od pasu dolů) anestezii, i když jsem byl rozhodnutý pro CA. Dostal jsem prášek na uklidnění (jak říkala že je to moje první anesteze v životě abych neměl strach) a lehnul si do postele, že si pro mne přijedou. Koukal jsem chvíli na televizi a pak jsem usnul. Probudím se na pokoji, vrčí tlakoměr TK, nade mnou prázdný pytlík od infuze a sestřička zda mne něco nebolí, že už jsem po opearci. Začal jsem teda hledat nějakou bolest, ale kromě tlaku v konečníku nic. Přesto mi dala něco málo do žíly preventivně kdyby něco. Bylo cca 13:30 a já jsem si uvědomil , že jsem vše prospal , jak tady někdo psal totálně vypnul. Kolem 18 ti to začalo přicházet k sobě, ale pořád jen slabě, žádná extrémní bolest, jen tlak. Hodně jsem začal pít a čaj spolu s větry začaly tlačit a nutkání na močení se zvětšovalo. V leže jsem to ani na 10 tý pokus nedal a tak jsem začal metodou „jak jsi zvyklý“, zkrátka ve stoje u postele do bažanta. Pomalu se to začalo rozbíhat, sice po kapkách, ale progres. Ve 22 přišla sestřička že mi píchne morfin na bolest, i když bolesti byly snesitelné, tak jsem si řekl že jo. Určitě to mělo vliv na svěrač moč měchýře neboť v 1 v noci jsem se sice ve stoje, ale vpoho vymořil a do rána by bažant 2/3 plný. 16. Ráno vizita sundání bandáže a doktor že se to hojí a jestli jsou bolesti. Jen slabé, tak Ibalgin a kdyby to nestčilo tak že si mám říct. Snídně kakao , oběd vývar večeře vývar, večer vizita a že mne pustí v neděli domů k tomu Ibalgin na bolest, který jsem si ale ani nevzal protože, mne nic nebolelo, jen ten známý tlak v konečníků. Kolem 1 v noci jsem vypnul telku a probudil jsem se až dnes 17.4. ráno kdy mi přišli měřit tlak. Kolem 9:30 mne propustili a já dojel v sedě v autě domů. Teď ležím dám si jenom tekutou stravu a zkusím vydržet bez stolice do zítřka aby byla co nejdelší doba od operce. Nedělám si iluze,nějak se ten dosavadní hladký průběh kompenzovat musí(smích). Uvidím a napíšu.

karci
2x

karci II Tak jsem přesně týden po operaci HAL-RAR hem IV.st. a píšu opět vleže. 3. den přišel den D a hodina H téměř na minutu operace, a já šel na to s vědomím "odplaty za moje dosavadní hříchy". Stejný průběh jako zde mnozí popisujete. Zpěněná krev, malý bobek, malý bobek a potom naštěstí uvolnění a všechno naráz ven s krví jak čerstvou tak i "uloženou" během přerušované 6 ti hodinové akce zpestřené "žiletkami, feferonkami, jehlami a špendlíky". Cca 15 min jsem to po každém pokusu ve sprše(mám ji na WC krok od mísy) rozdýchával a chladil. Největší strach jsem měl z toho, abych tam něco neutrhnul nebo nevytlačil další hemáč, naštěstí ok. Další den (4.) se situace opakovala, ale již s menší razancí potíží a kupodivu poslední stolice cca v 17h bez krve. Jenže množství pokusů mělo za následek nějaký otok nebo co venku na hraně a hodně bolestivý a citlivý, naštěstí cca za 2 dny to odeznělo. Další dny se to postupně uklidňovalo i doba recovery svěrače se postupně zkracovala, vlažná až studená sprcha namířená přímo na "místo" pomáhala. Obavy o stav "zařízení" pořád nedovolují řádné uvolnění během procesu, který nechávám jen na přitažlivosti zemské a nevyvíjím nátlak na průběh. Tento blok mi brání v uvolnění se na močení (dřív mi nedělo problém močit i v sedě), a tak občas se mi chce, ale nejde to. Pomáhá sprcha, kde se to nějak uvolní a pak ve stoje do mísy už to jde. Doufám že je to jen dočasný psych. blok a časem se to vrátí do starých kolejí. Upravil jsem stravu pouze na vývarové polévky s rohlíkem, jogurty s rozdrcenými piškoty, rozmixovanými jablky (bez oloupané šlupky) , řidším pudingem (zažene hlad ale ve střevech toho moc není), bram.kaši ale s větším množství másla a piju čaj s mlékem. Pro jistotu to večer trochu naředím Gutalaxem aby se zajistila kašovitá stolice(na poprvé jsem to trochu přehnal s dávkou a místo kaše jsem namíchal valící se bahno), cca 5 kapek stačí. Dnes mám v plánu přidat trochu kuřecího masa a uvidím, co to udělá. Co se týče bolesti tak se dají vydržet, pomalu ustupují, nic neberu ani na noc, bolí vnitřek tak nějak tupě jakoby tam bylo pořád něco co tam nepatří a cítím každé stáhnutí. To by člověk nevěřil, na kolik pohybů těla tato část reaguje, snad jenom na klikání myší ne.... Včera večer to vevnitř začalo celkem svižně svědit, takže asi se to začalo hojit nebo se hem vrátil, doufám že A je správně. Jinak během dne ležím, ale i trochu chodím aby se tělo hejbalo, příští týden to začnu otáčet pokud nebudou nějaké potíže. Na hodnocení je ještě brzy, ale začínám být nakloněn k závěru, že moje volba operce a metody byla správná. Uvidím v příštích dnech a týdnech.

karci

karci III, 14 dní po operaci HAL-RAR HEM IV : vše se začíná vracet do normálu, bez bolesti, jen po stolici mírná klasická bolest "jako při zácpě" která odezní během pár minut, vyměnil jsem Gutalax za Lactulosu, má jemnější průběh. Krev ve stolici minimální, malá stopa, většinou první stolice ráno. 11tý den po operaci silné krvácení (den předtím silné svědění) jaké jsem dosud neměl, a které mne trochu vyděsilo, po konzultaci s operatérem je to pooperační projev ("zastehování RAR"), během dne bez bolesti odeznělo, odezněl i pooperační otok, který se projevoval jako tlak v konečníku. Od té doby v pohodě. Jím už všechno, vyhýbám se silně kořeněnému jídlu. V pohodě sedím i na kancelářské židli a píšu tento příspěvek, jen jsem si trochu podložil pod sebe polštářek. Pokud to takto bude pokračovat, počítám že bych v půlce příštího týdne po kontrole u lékaře začal pracovat (mohu si dovolit homeoffice). Volba metody HAL-RAR se ukazuje jako správná a investice se vrátí krátkou dobou PN. Mohu jen doporučit pokud je tato metoda vhodná pro stav HEM, samozřejmě cena může být pro někoho velkou překážkou při rozhodování.

karci
1x

karci IV, 21 dní po operaci HAL-RAR HEM IV : vše v normálu, jen uvnitř ještě cítím trochu jako "cizí tělístko" což jsou asi ty fixované HEM, které by se měly cca za 6-8 týdnů po operaci ztratit. Už jsem v pracovním procesu a využívám možnosti homeoffice, pomáhá to s hygienou. Jím všechno, ale večer si dám 20ml lactulosy na "vyladění" stolice. Sezení na židli tak 30 minut a potom malá procházka. O víkendu zkusím trochu těžší práci na zahradě a uvidím jak to bude v "zátěži". Zatím metodu HAL-RAR mohu doporučit pokud to bude možné z medicínského hlediska a i ekonomické situace, uvidí se za delší období jak to celkově dopadne.

karci
3x

karci V, 28 dní po operaci HAL-RAR HEM IV : vše v normálu,

Jean

musí se léčit mikroparaziti, jinak to nemá cenu :-)

jarka
1x

mám za sebou operaci hemeroidů,ano po operaci to bolelo,sestřičky mi poradili ať si koupím sirup na změkčení stolice Laktulosa a fakt je to dobrý nebolí to.

jolana

Prosím maminka je po operaci hm v Motole uz pár měsíců a stále zacpa ale ve stylu špuntu jako kámen hrozne tlaky a bolest nejde vytlacit ani vyndat..a dělá vše jak se ma diky

MARTIN
2x

Tak jsem také absolvoval operaci klasicky skalpelem a jak si tak čtu některé komentáře, tak bych asi operaci nikdy nepodstoupil. Musím vás uklidnit, že to Opravdu to není tak příšerné, jak zde někteří tvrdí, myslím, že si to pooperační období sami zhoršují, jak jsem četl u některých komentářů. Je pravda, že to není nic s medem a těch prvních 14 dní po operaci je nejhorších, ale opravdu to není tak hrozné. Jsem po operaci cca měsíc a je to úplně v pohodě. Do práce jsem šel již po 3 týdnech. Pokud někdo chce nějakou radu klidně můžete napsat na [email protected]

smilda
2x

Taky mám za sebou klasickou operaci. Operace 16.5.2016 a do práce jsem nastoupil 4.7.2016. Měl jsem je dost velké proto ta délka. První 3 týdny po operaci je to náročné. Byly bolesti, ale dostal jsem léky a dalo se to zvládnout. Denně laktulosa, jogurty, polévky, ale nejlépe ovesná kaše a do ní trošku másla, krupicová kaše. A hodně pít. 2-3 litry vody denně. Já raději jemně perlivou. Postupně se to zlepšovalo. Dnes 3 měsíc po operaci sem tam je operované místo citlivé. Ale ta pohoda a úleva se nedá srovnat se stavem před operací. Taky jsm četl horory než jsem šel na operaci, ale dnes nelituji. Dá se to vydržet, i když se občas objevily i slzy. Operace provedena ve Vsetínské nemocnici. Super personál, skvěký přístup lékařů i sester. Občasné neduhy jsem konzultoval emailem . A jen dodávám. Měl jsem jít dřív. Operace je bolestivá, ale po vyléčení je to prostě pohoda.

Pety

počteničko teda, dik všem-mám trable a dumám co dal

Jean
1x

dokud nevyženeš chlamydie, tak nebudeš mít pokoj :-)

Michal

Ahoj s hemeroidy mam problemy uz asi sedum let,v poslednich sesti mesicich dvakrat osetreni hemeronem,po hemeronu cca tyden nadseni pak navrat ke klasickym problemum(po kazde stolici vyhrez hemoridu,krvaceni a bolest,kdyz jsem nesel na zachod tesne pred spanim tak min.tri dni v bolestech)byla mi doporucena klasicka operace.misto klasicke operace jsem se objednal na konzultaci v soukrome klinice metodou hal rar,mel jsem pry prijit tak tri roky drive,stim ze me hemeroidy uz nejsou resitelne na jednodenni chirurgii,ale pouze v normalni nemocnici.dnes rano me operoval mudr Martin Cajhamel v nemocnici Hořovice.operace probehla v prositi vsech hemeroidu(treti stupen,jeden uz spis ctvrty)a podvazani cév co ty mrchy vyzivuji.po probuzeni z narkozy jsem ocekaval hroznou bolest a prekvapive az na lehke paleni a tlak v konecniku pohoda.zvedave si zkusim dojit na malou a az na cca dvou minutove prekecavani jsem se vycural.zhruba po dalsi hoibalgyn jdu koupit kavu a jdu si ji vypit pred nemocnici.ptam se sester co mi dali za analgetika,ze me celkem nic neboli a oni,ze mi nic nedavali a narkoza uz ze davno vyprchala.v sest odpoledne po sedmi hodinach od operace odchazim domu.doma sirup na redeni stolice pro jistotu dva ibalginy a du na velkou.stolice mekka,bolest se objevila,ale snesitelna a po deseti minutach uplne zmizela a zadny vyhrez hemeroidu.zatim jsem doslova nadsen a jeste jednou doporucit pana doktora Martina Cajtamla z nemocnice Hořovice.

Michal

Druhy den po operaci, jsem jeste vetsi optimista uplne bez bolesti to neni,ale normalne funguju.dojit se psem neni problem:-)

anonym

operace není konečné řešení !

Martina
2x

Ahpj vsem spolutrpicim, jsem po klasicke operaci 3 den a musi rici. Hned po probuzeni z narkozy jsem dostala super injekci, po ktere bolesti ustoupili na temer cely den. V klidu jsem se vycurala, prosla se a vecer dostala i polevku. Vecer mi pan doktor vytshnul dren a dostala jsem jen male ctverecky na ranu. Na noc jsem pozadala o dalsi injekci a spala jsem jako miminko. Rano me propustili s hromadou informaci o diete, peci o ranu a hlavne receptem na tabletky proti bolesti. Bohuzel me stejne jako nektere damy, postihla menstruace, tak si to uzivam dohromady s pooperacnimi bolestmi. Nyni jsem treti den po operaci a mam za sebou prvni stolici. Bolelo to, palilo i rezalo, byla jsem opocena a a napokraji mdlob, ale po uspesnem "bobecku" je mi zase lepe. Lezim na gauci a chladim si zadek pred dalsim vyletem na toaletu. Drzim vsem palce a snad bude jen lepe.

Pedro
1x

Některé příspěvky jsou hrůzostrašné. Jsem čerstvě po operaci vnějších hemeroidů III. stupně - tedy klasická kudla. Předevčírem mi operovali, včera propustili. Asi jsem měl, včetně předoperačních vyšetření, velikou kliku. Urolog, rektoskopie i kolonoskopie - kdyby to nebylo na oněch choulostivých místech, tak bych řekl "vcelku příjemná vyšetření". Operovali mě ve FN Motol na III. chirurgické klinice 1. LF UK prof. Lischkeho, počáteční jednání a vyšetření se mnou vedl prof. Adámek - zlatý člověk. Žádné známosti, přišel jsem tam "z ulice" s neadresnou žádankou od praktické lékařky v ruce. Personál kliniky je vskutku na velmi vysoké odborné úrovni, ale též ochotný a přátelský. Kdyby tam nebyla smrtící nuda, tak to byl i dobrý pobyt. Po probuzení z narkózy jsem v konečníku cítil pouze mírný tlak - asi jsem dostal něco do žíly na utišení bolestí. To samé včera. Večer pro propuštění jsem cítil, že tlak pomaličku přechází v mírnou bolest - dal jsem preventivně jeden ibuprofen 400 a asi za 20 minut bolest přestala. Od té doby se to jenom lepší. Ještě to trošku mokvá, ale dobrý - přítelkyni jsem zatknul balík vložek. Užívám Detralex 2-0-2, Lactulosu - slaboučké projímadlo na měkčí dreck, častá mírná studenější sprcha - kvůli hygieně a mírnému pooperačnímu otoku. Přísná dieta. První bobek - vcelku pohoda, sice to trošku krátce zabolelo, ale dobrý - takové hustší bláto. Žádný šmirglpapír - hned do sprchy. Myslím, že častá hygiena (bez mýdla) a vzduch dělají divy. Dnes dopoledne jsem si objezdil praktickou lékařku, neschopenku a další nutnosti v práci + nákup, chodím normálně, sedím normálně na židli celou vahou - nic nebolí - ale samozřejmě nejvíc ležím. Když už jsem se k operaci odhodlal, tak jsem slyšel děsné příběhy, takže jsem tam šel s hrůzou. Velice mi potěšil opak - není to sice příjemné, ale je to dobře snesitelné. Jako příčinu vidím v mém zvýšeném prahu bolesti (jak o mně říkají jiní), ale hlavní bude asi v umu lékařů, kterým jsem se dostal do rukou, čímž jim tímto velice děkuji. Pedro.

Jean
1x

jste naivní :-)

Jana

Ahoj. Jsem po operaci hemoroidů. 10dní. Z toho 9 dní fakt hodně velký bolesti. A jako bonus , zácpa. V zoufalství mě napadlo si zavést glycerinový čípek. Máte s tím někdo zkušenost? Jinak prasknu....

Lia

Ahoj lidičky.Já jsem 15 den po operaci.Měla jsem longovou metodu.Podle mého spojenou s klasickou jelikož jsem měla jak vnější tak i vnitřní hemeroidy.Tři dny po operaci jsem měla masivní krvácení z konečníku.To už jsem byla doma.Strašně moc krve a sraženin.Můj dotaz z ní krvácel jste někdo i 15 den po operaci?Já jsem z toho už hotová.Sice jedu za pár dní na kontrolu, ale strašně se bojím aby si mě tam nenechali.Doufám, že sem ještě někdo chodí kdo má po operaci.Děkuju moc za každou odpověd.

Gába
4x

Ahoj prdelky, děkuji vám všem, za rady, příspěvky a informace. V pondělí mi klasikou operovali vnější hemoroidy v celkové narkóze. V nemocnici v Ivančicích u Brna. Čtyři dny jsem jela na kapackach proti bolestem, fakt super. Teď jsem třetí den doma. Dva brufeny a Panadol ráno i večer. Čípky na bolest mám, ovšem není kam je zavést. Bolest neskutečně brutální. Porodila jsem dvě děti a hemeroidy. Nesrovnatelný zážitek. Jim jen kaše, první stolice mě málem zabila. Nešlo to. Šla jsem téměř do mdlob. Teď mažu dubovou kůrou a používám laktulosu. Pláč na denním pořádku. Práh bolesti myslím velký, ale tohle je peklo na zemi. Jak kdyby mě znasilnilo dvacet islamistů. Držte se. A děkuji.

zuzkaa

Gábo přesně tak,jak jste psala, peklo na zemi. Jsem po operaci asi rok a kousek, už to samozřejmě nebolí, ale na tu bolest nikdy nezapomenu a už tam nikdy nepujdu

Ilona sura
1x

Já mám po operaci 16 dní hrůza pálení řezání měla jsem fizurou hem 1. St řasy sliznic mě zásilky ukrutna bolest nikomu to nepreju beru entizol na i fekci a nic nepomáhá dubovu kůru gel nevím co bude dál ale už aby to přešlo

Gába
2x

Jo jinak z léků doma používám; Panadol, brufeny, čípky (bolest), probiotika, laktulosu, espomizan (zažívání), hedelix (žaludek kvůli lékům), diovarix nebo detralex (žíly), hořčík (křeče) ale nějak s rozumem a během jídla, dobře stravitelného, měkkého. Mažu střídavě dubovou kůrou v gelu, a bepantenem. Dají se dělat sedací lázně z hypermanganu, nebo dubovky, heřmánku... za chvíli bez bolesti udělám cokoliv 🙂

Pacos 33 let
1x

Ahoj, dnes 2. den po klasicke op hem II. st. Zadny horor to nebyl. Dnes prvni stolice a taky se to dalo. Pri operaci reseny vsechny 3 hem. uzly. Nejhorsi to bylo pred operaci, spise ten stres. Jinak to zvladnete. Po operaci injekce a kapajdy do zily na bolest. Rozhodne si reknete sestram. Pocita se s tim. Jinak cca 5 hod po op. v celk. narkoze jsem chodili na cigo a kafe. Samozrejme pomalu, cejtite, ze se v pr... neco delo:-) U me spise tlak nez bolest. Nejhorsi nez zacli odchazet vetry. Cim vic tlak v konecniku tim vic boli a tlaci a mate strach si prdnout,protoze nevite co vyjde. V leze mi to skoro 1. den neslo ale v sede na zachode to slo. Jediny co me nejvic vadi ze mam pocit casto jit na zachod,ale to je asi tim ze sem kurak. Rozhodne pokud mate nejake problemy z hem. reste spise drive nez pozdeji. Podle toho co jsem tu cetl me z toho napada jasna zprava. Cim dele oddalujete tim pak horsi rekonvalscence. Verim,ze kdybych to oddaloval a doslo do stadia IV. tj. ze se dostanou hem ven tak by mi bylo asi podstatne hure. Jeste jedno doporuceni,pokud mate moznost zajistete si nadstandardni pokoj. To mi pomohlo taky. Mate klid, svoje wc a sprchu a hodne to pomuze po psych. strance. Preci jen je to trosku choulostive a kdyz jste sami mate veget a muzete bejt nahaty jak uz nekdo psal sprcha a vzduch je to nej. Drzim vsem pesti co se odhodlavaji. Nic neoddalujte. Da se to zvladnout. Verim ze to za mesic ocenim maximalne. Ahoj.

Pacos 33 let
1x

Kdyby ste se chtel nekdo na neco zeptat dejte vedet. Stejne se tu v nem. nudim:-)

Pacos 33 let
1x

Další online poznatek a tak trošku změna :-)) 2. stolice (už vydatná), tak ta byla už teda sakra náročná i ne mě silný kafe, zatím za celou dobu od operace největší bolest, útěchou je že mě to drželo brutálně tak max 15 min, prvních 10 min jsem chladil studenou sprchou, to pomohlo. Pak 5 min rozdejchal na posteli a jde to. Problém je, že už jsem neměl žádné léky na bolest od rána. Takže ponaučení, před záchodem si rozhodně něco nechte dát, proč trpět, když to jde ošetřit léky. Uf.... Jak jsem nadšenej, že můžu normálně jíst, tak ted myslím budu zase brzdit:-))

Pacos 33 let
2x

Ahoj, tak snad poslední zpráva než mě pustí. Dnes ráno opět stolice, stejná bolest jak včera..... par sprostejch slov lítalo.... ale jinak pak 10 min v ledový sprše a proces hotov a už je to zase klidnější. No, počítal jsem, že po 5 dnech se vrátím do práce, ale reď už to tak růžově nevidím. Doufám, že pár let nebudu muset něco podobného absolvovat znovu. Ještě, že tu jsou skvělé sesřičky, bez toho bych to nedal.

Lia
1x

Ahoj Pacos to že chodíš častějš na WC je po operaci normální.Já trpěla bolestí asi 10 dní když jsem šla.Mně pomohli prášky na bolest Nimesil.Já jsem přesně měsíc po operaci.Nemám už bolesti jen to občas štípne, ale pořád krvácím.Máš už docela z toho depku, jelikož si mě nechali podruhé i v nemocnici.Dostala jsem kapky na sraženiny.Je to 13 dní a je to pořád stejné, někdy tý krve je i víc než když jsem měla samotné hemeroidy.Taky mám otoky tak prej to do 2-3 měsíců zmizí.

Pacos 33 let

Ahoj Lia, používáš něco na řidší stolici? V nem. mi dávali po každém jídle žlíci parafinového oleje, doma mám laktulosu, ale ten olej mi přišel lepší, laktuloáze mi hrozně rozhejbe střeva. Jinak krev mám taky a někdy dost a někdy méně. Ale pořád si říkám lepší krev, že se to čistí rána uvnitř, než zánět. Tak uvidíme jak to bude probíhat. Dneska 4. poopeerační den a jsem doma, tak uvidíme, za chvilku mě čeká další stolice, ale přijde mi, že každá další je lepší. Nebo už si člověk na bolest i trošku zvyknul. Držím ti pěsti ať jsi brzo fit. To už máš krásný měsíc po. V práci už funguješ?

Lia

Pacos měla jsem brát týden tu laktulosu.Je to dva dny co to začínám zas brát tak uvidím.Mně říkala doktorka, že ta krev je po operaci tak 10 dní.Ale já jí mám i po měsíci a to pokaždé jak jdu na wc.Jinak bolesti už mám minimální.Já začla pracovat asi po 20 tém dnu po operaci.Ono taky záleží jak kdo má náročnou práci.Každopádně jsem ráda, že jsem na operaci byla a snad brzy se vše srovná do normálu.Ještě co mně říkala doktorka tak úplné uzdravení trvá 3-4 měsíce.Ale asi je to individuální.Já měla všechno jak vnitří, tak i vnější + trhlina :D Taky držím pěsti a napiš jak se cítíš zase někdy :)

Pacos 33 let

Ahoj, dneska 5. den po. Hele je to lepší, stolice normální, lactulozu jsem vyměnil za parafinový olej a je to lepší, nemám křeše ve střevech. Bolest ustupuje, krev tak do čajové lžičky. Jinak rozsah operace - snesení všech vnitřních uzlů a odstranění včetně sliznice. Vnější nebylo. Op dle Morgana v modif Morinaga. Dneska pojedu cca 300 km autem tak uvidíme co to se mnou vyvede. Léky na bolest jsem vysadil abych mohl řídit a dal jsem bez nich i stolici. Tak snad to bude jen a jen lepší. Zase dám vědět, jak to pokračuje.

Pacos 33 let
1x

Ahoj od 10. dne funguji normálně pracovně. WC ještě není žádná hitparáda, ale na ten zákrok myslím, že paráda, když sem četl některé příběhy tady.

Jean

operace neodstrní původce nemoci :-)

Pacos 33 let
3x

není to nemoc... vždy se řeší jen projevy... jinak pokud víte jak odstranit příčinu, která spočívá z velké části v dědičností, budu rád, když se podělíte Je mi 33 let, sportovní postavy, dostatek pohybu, životospráva ok, až na to že jsem kuřák, dopřávám si tu nejkvalitnější stravu. Znám dost lidí co má problémy ve věku do 25 let....včetně aktivních sportovců, takže pokud máte recept jak se vyhnout tomu, aby měl člověk problémy sem s tím. Bude vám vděčna více jak polovina populace a já s ní. Jen prosím nepište, vyhnout se stresu :-)))

Jean

je to složité, je potřeba vyčistit tělo od mikroparazitů, nikde se tomu nevěnuje pozornost a přitom jsou původcem všech nemocí, např. chlamydie , mykalasmata a další, používat antibiotika , lichořeřišnici , konzumovat čistící potraviny(rajčatové pyré, kefír a pod.) právě stres a podobné nervové potíže mikroparaziti vyvolávají, poškozují CNS a také toxiny které produkují, vyčistit tělo je vždycky na prvním místě, nekouřit a nepít alkohol, podívat se na kyselost těla, je toho mnohem víc co pro sebe můžete udělat.

Jamie

Ahoj všem spolubojovníkům. Chtěl bych se s Vámi podělit o svoje zkušenosti. 10.11. jsem podstoupil excizi anální fisury spolu s odstraněním geniálních bradavic (většího rozsahu a velkých), původně měla být součástí i klasická operace hemoroidů, ale kvůli možnému zúžení konečníku nakonec neprovedena. Nástup den predtim, hladovka, klystýr (salinicke klysma). Spinální anestezie + něco na oblbnuti, protože jsem nechtěl vědět vše, co se děje. Nakonec jsem spal jako miminko a probudil se až na pokoji. Vzhledem ke spinální anestezii jsem musel 24 ležet, takže močení do bažanta, v zadku dren, ale bez výraznějších bolesti. Nechal jsem si dát pro jistotu morfin v injekci. Druhý den vytažení drenu, strach, ale dalo se, jen taková prudká rychlá bolest. A už hlásím sestře, že bych si rád zašel na cigaretu. Jako schrbeny stařík se sunu po chodbě, výtahem, schody...nakonec jsem došel. Večer opět injekce na bolest, jinak se to celkem dalo zvládnout. Přichází první strava - první dva dny jen presnidavky, čaje, voda, vyvary. Třetí den jogurt, pečivo, bramborová kaše. Čekal jsem už jen na stolici, ať můžu jít domů. Čtvrtý den rano se hlásí. Plný obav se sunu na wc. Celkem rychle, plno krve, bolest jako tisice jehliček, sprcha a začínám mazat dle doporučení lékaře dermazulenem na gazove čtverečky. Přišla sestra a hlásím stolici. Za hodinu jsem odeslán domu s balíčkem novalginu.

Jamie
1x

Domů jedu taxíkem, bože to asi nepřežiju. Konečně doma - plán tekutá strava, mazání dermazulenem a 5x denně sprchovat. Po hodině doma se hlásí další stolice, takovou bolest nepřeju ani největšímu nepříteli. Mam pocit, že mě to roztrha. Klepu se na záchodě a sunu se do koupelny pod sprchu. Lehce to pomaha ale bolesti přes den přetrvávají, novalgin vůbec nepomáhá. Přežívám další dny a 16.11. kontrola u operujiciho lékaře. Operace byla poměrně rozsáhlá, nic nesešíváno, vše ponecháno k samovolnému zhojení. Pohledově to vypadá velmi dobře, jak říká doktor, ale objevuje se lehký otok. Předepisuje detralex, stále mazat dermazulenem, střídat s gelem z dubové kůry a plus na bolest zaldiar (opiáty tramal). Vše poctivě dodržují a mám začít jíst normálně a užívat pravidelne lactulosu. Stolice docela měkká, ale při konzumaci normální stravy hodně objemná, bolest stále obrovská, ani opiáty neúčinkují, resp. Se zpožděním. Naštěstí jen 1x denně, prvni dny i 2x. Ale taková bolest, že něco udělám do mísy a pak pod sprchu na uklidnění a přiznám se, že v kleče to na mě přijde znovu a z vany už se nedokážu bolesti zvednout, tak to prostě udelam do vany a je mi to v tu chvíli úplně jedno, hlavně, že je všechno venku.

Jamie
1x

Dnes 14 dní po operaci. Bolesti při stolici dost silné, dám si zaldiar, ale úleva přichází až tak po 2-3 hodinách, co se zadeček uklidni. Pak už se dá dělat cokoliv, o zadečku téměř nevím. Stát, chodit, sedět, uklízet, přát, zehlit, jít na procházku. Ale to dopoledne je prostě utrpení. Pravidelné sprchují, mazu, beru lactulosu a modlim se, aby to už přestalo. Otok na jedné straně přetrvává, spinim takovým světlým vazkym hlenem, ale nezapacha. Občas to svědí jako čert, asi projevy hojení. Doufám, že přijde den, kdy si v klidu dojdu na velkou bez bolesti. Příští týden mám nastoupit do práce, ale asi jen odpolední (cisnik). Mate někdo podobné zkušenosti - po operaci (tvrdé řezání skalpelem bez šití). Jak ještě dlouho budu trpět? Vim, že všude píšou 4-6 týdnů, ale to špinění hlenem, otok. Asi vyražím na předčasnou kontrolu - další mám až 20.prosince. Díky a brzké uzdravení všem

Pacos 33 let
1x

Ahoj, já jsem 14 dní dneska po op hemorodiů, skalpel bez šítí vytětí všech uzlů. Vše je ok, léky na bolest už 4 dny neberu, stolice jde v klidu přežít a po týdnu jsem šel do práce. Asi fakt záleží u každého. Místo laktulózy doporučuji parafinový olej, laktulóza mi moc rozpohybovala střeva a musel jsem chodit častějí, což nebylo úplně žádoucí. Novalgin jinak vůbec nepomáhal... Sprchu doporučuju klidně každou hodinu, mě to zásadně pomáhalo a fakt delší klidně 5 min vždy. Jinak denně piju i heřmánkový čaj, rozhodně to neublíží a vnitřně pomáhá jak na hojení, tak proti případnému zánětu.

Jamie
1x

Díky, asi fakt záleží člověk od cloveka. Ja tam hemoroidy ještě mám, protože se to nedalo udělat vše najednou. Ale nedovedu si představit, že jdu na operaci znovu. Pokud jo, tak jedině na Longa. Jojo je fakt, že lactulosa mě pak nuti jít dopo 3x na wc po hodině,coz je fakt na prd. Ještě mám psylium, tak jsem si říkal, že bych to začal používat místo lactulosy. Rezali taky hodně přímo u řitního otvoru a to podle mě bolí teď nejvíc. Tam je těch nervových zakončení hafo. No na kontrolu ve středu pro jistotu zajdu a pak šup do práce. Je fakt, že na záchod se už dá jít, jako štípe to a pálí, ale oproti tomu, co bylo je to teď zázrak. Ja mám prostě nízký prah bolesti, s tím jsem měl problém vždycky :-)

Pacos 33 let
1x

psylium rozhodně zatím neužívej, teď rozhodně jíst jen bezezbytkové jídlo, takže paradoxně žádná vláknina, dokud nebude zahojeno. Protože cokoliv s vláninou o psylium už vůbec nemluvě zvětšuje objem stolice, což zase si není teď úplně žádoucí. Jinak jak píšeš Longa, to je ten stappler? Nebylo mi doporučeno, sice to vypadá pohodově, ale pokud dojde ke komplikaci, mohla by být zásadní. Ale zase asi příklad od příkladu. Vybíral jsem si dost zařízení, než jsem podstoupil, a od Longa se postupně ustupuje co mě teda aspoň říkali. Jinak jak píšeš, čím níže k venku se řeže tím více bolest, více nervů...:-( drž se. Rozhodně nelituju, že jsem zavčas řešil. Má to spousta lidí a neřeší o to pak bolestivější to může být.

Jamie

No já mám tu stolici stejně hrozně objemnou porad. A to se snažím toho zase tolik nejíst. Dnes přišel z ničeho nic průjem - jen teda jednou, ale je to možná tím, že jsem včera měl jen jogurty a mandarinky (nějak jsem neměl chuť nic vařit). Tak psylium dávat nebudu a dnes jsem tedy nedal ani lactulosu. Tak uvidíme zitra. No long je stappler no. Ja zase na něj četl všude chválu, tak nevím. Mě operoval Mudr. Král v Nemocnici na Františku. Docela kapacita, co jsem o něm slyšel, ale je fakt, že kdykoliv mluvil o operaci hemoroidů, tak mluvil jen o klasice. Jak se mi dole hrabali. Tak mi právě ještě na jedné straně teď jeden hemoroid otekl, tak je to dost nepříjemné ještě k tomu. Nedovedu si ale představit, že půjdu na klasiku a budu zase skoro měsíc off z práce. To abych šel potom žrát trávu :-). Bolesti jsou každý den snesitelnější a lepsi - už spíš jen nepříjemné štípání a tahání během a nějakou dobu po, než se to zklidní, ale už mě to obtezuje. Můžu vědět, kde to dělali tobě?

Jamie

Zítra zkusím v lékárně koupit parafínový olej ;)

Pacos 33 let

jojo a po každým jídle jsem si dal pol. lžíci jak mi řekli doktoři a bylo to ok.

Pacos 33 let
2x

Mě to delali v Havlíčkově Brodě. A fakt maximální spokojenost. Tejden doma a normálně funguju, jen si hlídám stravu, aby byla kompletně stravitelná. Jasný, že to ještě cejtím při stolici, ale není to nic šílenýho jak 2 dny po operaci. Jinak stpler chvalí celkem všichni co jsem viděl, že rychlejší regen. Ale asi je to fakt případ od případu. Čím hlouběji se to asi dělá, tím méně bolestivé potom, což snad byl můj případ, protože jsem řešil včas při II. stupni hem.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce